Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

czy mogę prosić o opinię na "TAK" lub na "NIE" na temat okien - profil VEKA ?? Jestem na etapie poszukiwań a na VEKę dostałam dobrą cenę.

Z góry dziekuję i pozdrawiam

NIE taka jest moja opinia, co do dobrej ceny to cena odzwierciedla wartosc profilu. w tym wypadku tylko cena bedzie dobra

 

Dlaczego profil VEKA na NIE?? A jesli nie VEKA to jaki??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Pani w sklepie nie wzbudziła mojego zaufania stąd pytanie... a jakiej maksymalnej wielkości mogłaby być ta szyba, zeby bylo bezpiecznie i wygodnie toto uzytkowac?

sama sobie odpowiem

poczytałam troche watek i znalazłamtakie cos, ze szyba nie powinna miec wiecej niz ok.3m2. to jest mniej wiecej w wypadku wysokosci mojego okna 1,67x1,8. Mam nadzieje, ze nie ma w tym zadnego kruczka:) bo wtedy podzieliłabym okno tak: 80/180/80 w tym jedna 80 otwierana. Jesli cos glupio wymyslam to prosze o korekte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.

ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

 

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.

ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

 

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił

a gdzie ja napisalem ze sam profil decyduje o jakosci okna ????????

dlaczego roplasto jest lepsze od veki ? to pytnie dla producentow profil i polskich specow od odchudzania profilu veka. napisalem ze jest to moje osobiste zdanie,

i nie oczekuje ze kazdy sie ze mna zgodzi

ps. w sprawie danych technicznych profili polecam Pchelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.

ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

 

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił

a gdzie ja napisalem ze sam profil decyduje o jakosci okna ????????

dlaczego roplasto jest lepsze od veki ? to pytnie dla producentow profil i polskich specow od odchudzania profilu veka. napisalem ze jest to moje osobiste zdanie,

i nie oczekuje ze kazdy sie ze mna zgodzi

ps. w sprawie danych technicznych profili polecam Pchelka.

Czekaj... Powiedz cokolwiek konkretnego bo jak na razie dla mnie to są to wypowiedzi osoby, która wstała rano lewą nogą i postanowiła głosić poglądy "antyVEKowe"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.

ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

 

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił

a gdzie ja napisalem ze sam profil decyduje o jakosci okna ????????

dlaczego roplasto jest lepsze od veki ? to pytnie dla producentow profil i polskich specow od odchudzania profilu veka. napisalem ze jest to moje osobiste zdanie,

i nie oczekuje ze kazdy sie ze mna zgodzi

ps. w sprawie danych technicznych profili polecam Pchelka.

Czekaj... Powiedz cokolwiek konkretnego bo jak na razie dla mnie to są to wypowiedzi osoby, która wstała rano lewą nogą i postanowiła głosić poglądy "antyVEKowe"...

 

Osobiście uważam, że system profili VEKA jest przestażały - nie dorównuje na dzień dzisiejszy takim systemom jaka GEALAN, SCHUCO czy nawet KBE :)

Argumenty:

brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"

brak 6 komór

brak recykladu

brak bezoołowiowego profilu

jest drogi bo taka jest strategia Skierniewic i jej szefa Pana G...ki

 

Plusy:

sprawdzony w swojej klasie

ma wyrobioną tzw MARKĘ

świetna logistyka - dostępność natychmiastowa

 

Jeśli miał bym sobie kupić okna z pvc to w środku listy byłaby VEKA ale są gorsze profile.

 

Osobną sprawą jest tzw producent/wykonawca okien czyli Fabryka Okien. Ten jeśli nie jest rzetelny to spieprzy wszystko nawet najlepszy system profili !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że system profili VEKA jest przestażały - nie dorównuje na dzień dzisiejszy takim systemom jaka GEALAN, SCHUCO czy nawet KBE

Argumenty:

brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"

brak 6 komór

brak recykladu

brak bezoołowiowego profilu

Charlie! Ja pytałem tego znawcy co tak definitywnie VEKĘ "do piachu" kazał dawać... Sam mam co do VEKI "mieszane uczucia" ale pozwolę sobie na małą polemikę:

>brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"

Nie dam głowy ale chyba perfectline jest "okrąglakowate"?

>brak 6 komór

Jeżeli jesteś specem od marketingu to faktycznie poważny argument :lol:

>brak recykladu

Niektórzy jego obecność wskazują jako dużą wadę profilu :lol: :wink:

>brak bezoołowiowego profilu

Z mojej wiedzy wynika, że na życzenie (i opłatę) VEKA robi profile bez Pb. Inna sprawa to sens tego akurat rozwiązania ale to temat rzeka!

 

PS.

Zgadzam się co prawda, że VEKA nie nadąża za obecną technologią przez co jak plotki branżowe głoszą kilka lat temu straciła największego swojego odbiorcę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba o klasie oporu P4 ma grubość 9,5 mm - budowa 44.4 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 4 foliami po 0,38 mm każda.

 

Szyba o grubości 8,8 mm to szyba o klasie oporu P2 - budowa 44.2 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 2 foliami po 0,38 mm każda.

 

Współczynnik przenikalności cieplnej szyby U=1,0 W/m2K kreowany jest przez odpowienie szkło niskoemisyjne (thermofloat), gaz argon i odpowiednią odległość pomiędzy 2 szybami (minimum 16 mm max 24 mm ). Tę odległość wyznacza tzw ramka dystansowa.

 

Prawidłowa budowa to P4 / 16 Argon / 4 thermofloat czyli grubość całego pakietu wynosi 29,5 mm !!! Dodatkowo taka szyba ma sporą dźwiękochłonność Rw = 39 dB !!!

 

Rzeczywiście zmniejszenie grubości pakietu szybowego przez zastosowanie ramki dystansowej 12 mm pogarsza współczynnik U do 1,3 W/m2K. Niestety, ale sporo producentów w ten sposób sprzedaje.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Jeszcze raz dziękuję :)

 

Którego zatem producenta możecie polecić z okolic Żyrardowa?

Chodzi mi o profile PCW, w których będzie możliwe zamontowanie szyby P4 o prawidłowej budowie i będą one na tyle sztywne by nie można było ich wyłamać (okuć)?

 

...a macie może jakieś informacje dotyczące firmy ABATEX z Łodzi?http://www.abatex.pl

 

lub JARBETAL z Pruszkowa?

http://www.jarbetal.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.

ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

 

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił

a gdzie ja napisalem ze sam profil decyduje o jakosci okna ????????

dlaczego roplasto jest lepsze od veki ? to pytnie dla producentow profil i polskich specow od odchudzania profilu veka. napisalem ze jest to moje osobiste zdanie,

i nie oczekuje ze kazdy sie ze mna zgodzi

ps. w sprawie danych technicznych profili polecam Pchelka.

Czekaj... Powiedz cokolwiek konkretnego bo jak na razie dla mnie to są to wypowiedzi osoby, która wstała rano lewą nogą i postanowiła głosić poglądy "antyVEKowe"...

 

Osobiście uważam, że system profili VEKA jest przestażały - nie dorównuje na dzień dzisiejszy takim systemom jaka GEALAN, SCHUCO czy nawet KBE :)

Argumenty:

brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"

brak 6 komór

brak recykladu

brak bezoołowiowego profilu

jest drogi bo taka jest strategia Skierniewic i jej szefa Pana G...ki

 

Plusy:

sprawdzony w swojej klasie

ma wyrobioną tzw MARKĘ

świetna logistyka - dostępność natychmiastowa

 

Jeśli miał bym sobie kupić okna z pvc to w środku listy byłaby VEKA ale są gorsze profile.

 

Osobną sprawą jest tzw producent/wykonawca okien czyli Fabryka Okien. Ten jeśli nie jest rzetelny to spieprzy wszystko nawet najlepszy system profili !!!

 

Pozdrawiam

 

DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA OPINIE

 

Charlie producentem profilu VEKA na ktory dostałam wycene jest VETREX z Tczewa.

 

Mam jeszcze pytanie - co sądzicie o profilach AWANS i DECEUNINCK ??

Ze względów finansowych szukam okien ze średniej półki.

Dziekuje za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że system profili VEKA jest przestażały - nie dorównuje na dzień dzisiejszy takim systemom jaka GEALAN, SCHUCO czy nawet KBE

Argumenty:

brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"

brak 6 komór

brak recykladu

brak bezoołowiowego profilu

Charlie! Ja pytałem tego znawcy co tak definitywnie VEKĘ "do piachu" kazał dawać... Sam mam co do VEKI "mieszane uczucia" ale pozwolę sobie na małą polemikę:

>brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"

Nie dam głowy ale chyba perfectline jest "okrąglakowate"?

>brak 6 komór

Jeżeli jesteś specem od marketingu to faktycznie poważny argument :lol:

>brak recykladu

Niektórzy jego obecność wskazują jako dużą wadę profilu :lol: :wink:

>brak bezoołowiowego profilu

Z mojej wiedzy wynika, że na życzenie (i opłatę) VEKA robi profile bez Pb. Inna sprawa to sens tego akurat rozwiązania ale to temat rzeka!

 

PS.

Zgadzam się co prawda, że VEKA nie nadąża za obecną technologią przez co jak plotki branżowe głoszą kilka lat temu straciła największego swojego odbiorcę!

 

Bwojtek - VEKA to na dzień dzisiejszy pod kątem innowacyjności KLASA ŚREDNIA - nie obrażaj się ale taka jest prawda. Co do profili 6K to wiadomo jak jest z tymi komorami i współczynnikiem "U" ale pierwsza zasada handlu brzmi - nie sprzedaje się to co podoba się sprzedawcy tylko to co Klientowi. Przykład: szyba 1,0 a 1,1 i no comment :roll:

 

Zastanów się ilu Klientów straciłeś bo nie masz 6k ( dokoptuj sobie Gealana 6 K - jest naprawdę ładny - ADAMS tak zrobił - Aluplast się zgodził i już )

 

Co do "Pb" to trzeba się przygotować do przejścia na cynk i wapń - Ty wiesz, że jak wejdą te przpisy ile trzeba będzie okien w budżetówce wymienić ? (Senator Trzciński już to załatwi ten od Budvaru :D ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bwojtek - VEKA to na dzień dzisiejszy pod kątem innowacyjności KLASA ŚREDNIA - nie obrażaj się ale taka jest prawda.

A co ja się mam niby obrażać? Ani nie jestem pracownikiem VEKA ani nią nie handluję. Przyznaję się do "romansu" z nimi (i z Oknoplastem) - stąd moja wiedza o tym profilu ale to dawne czasy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję :)

 

Którego zatem producenta możecie polecić z okolic Żyrardowa?

Chodzi mi o profile PCW, w których będzie możliwe zamontowanie szyby P4 o prawidłowej budowie i będą one na tyle sztywne by nie można było ich wyłamać (okuć)?

 

...a macie może jakieś informacje dotyczące firmy ABATEX z Łodzi?http://www.abatex.pl

 

lub JARBETAL z Pruszkowa?

http://www.jarbetal.pl

 

Pozdrawiam

JARBETAL - znam z opowieści (i dobrego sprzętu), produkują od lat i chyba nigdy im "nie obbiło" by wyrywać się na szeroki podbój rynku i produkcję masówki. Trzeba ich szanować za konsekwencje w działaniu (odkąd znam to zawsze profile KBE). Myślę że są warci większej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

sprawdzony w swojej klasie

ma wyrobioną tzw MARKĘ

świetna logistyka - dostępność natychmiastowa

 

Osobną sprawą jest tzw producent/wykonawca okien czyli Fabryka Okien. Ten jeśli nie jest rzetelny to spieprzy wszystko nawet najlepszy system profili !!!

 

Pozdrawiam

Charlie, podzielam Twoje zdanie. I myślę ze przyjemniej się akcentuje plusy niż minusy. Vekę (z Vetrexu) sprzedałem swoim sąsiadom, rodzoinie, znajomym (chodziło o coś przyzwoitego w dobrej cenie) nie boję sie że zyskam tym wrogów.

Ale tez nigdy nie pomijam faktu, że Veka w systemie Perfectline czesto uzywa profili skrzydła czterokomorowego. Mimo wszystko uwazam ze to niezły profil, ale ze sredniej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałam siepodzielić swoimi wątliwościami na temat okien firmy GEBAUER.

Okna kupiliśmy w lipcu wygladaja pieknie gdyby nie moje małe i duże wątpliwości:

 

1. mam kilka niedopasowanych szprosów (czy milimetr lub dwa przerwy pomiedzy rama a szprosem jest do przyjęcia i nie powinnam narzekać, jak to jest w innych oknach.?

2. Silikon czasem jest obszarpany a nie równiutko połozony

(nie jest tego duzo, ale jest i denerwuje)

 

3. Na jednym oknie zrobił ie wielki bąbel po farbą - teraz zniknał ale obawiam sie w koncu odpadnie razem z farbą

 

4. No i silikon- robota szalonego silikoniarza ;) nie mam szyby ktora nie jest uciaprana z silikonu - nie umiem tego zmyć, czy to jest normalne w innych oknach?

 

Generalnie polecam okna tej firmy są bardzo dobre, ale niestety przy odbiorze jakościowym trzeba być bardzo skrupulatnym, a pewnie i tak sie nie znajdzie się wszsytkich mankamentów od razu.

 

pozdrawiam

Kam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałam siepodzielić swoimi wątliwościami na temat okien firmy GEBAUER.

Okna kupiliśmy w lipcu wygladaja pieknie gdyby nie moje małe i duże wątpliwości:

 

1. mam kilka niedopasowanych szprosów (czy milimetr lub dwa przerwy pomiedzy rama a szprosem jest do przyjęcia i nie powinnam narzekać, jak to jest w innych oknach.?

2. Silikon czasem jest obszarpany a nie równiutko połozony

(nie jest tego duzo, ale jest i denerwuje)

 

3. Na jednym oknie zrobił ie wielki bąbel po farbą - teraz zniknał ale obawiam sie w koncu odpadnie razem z farbą

 

4. No i silikon- robota szalonego silikoniarza ;) nie mam szyby ktora nie jest uciaprana z silikonu - nie umiem tego zmyć, czy to jest normalne w innych oknach?

 

Generalnie polecam okna tej firmy są bardzo dobre, ale niestety przy odbiorze jakościowym trzeba być bardzo skrupulatnym, a pewnie i tak sie nie znajdzie się wszsytkich mankamentów od razu.

 

pozdrawiam

Kam,

 

Jestem zaskoczony - to była najlepsza firma w Polsce. Myślę, że mają problem z fachowcami - pewnie dotychczasowi pracują w IRA lub GB a nowi się jeszcze nie nauczyli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...