Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

Chciałam siepodzielić swoimi wątliwościami na temat okien firmy GEBAUER.

Okna kupiliśmy w lipcu wygladaja pieknie gdyby nie moje małe i duże wątpliwości:,

Powinien się cieszyć z wpadki konkurencji, ale to chyba nie byłoby uczciwe, tym bardziej ze moze wcale nie zrobili nic zle..

1. mam kilka niedopasowanych szprosów (czy milimetr lub dwa przerwy pomiedzy rama a szprosem jest do przyjęcia i nie powinnam narzekać, jak to jest w innych oknach.?

Myślę ze piszesz o szprosach naklejanych lub konstrukcyjnych? Jesli tak ,to zwróc uwage, ze drewno to materiał naturalny i pracuje w zaleznosci od poziomu wilgotnosci.

1. Inna sprawa ze w gotowym produkcje powinien byc wysuszony tak (do ok.13%), by w naturalnych warunkach juz sie nie kurczył i nie ukazywał szczelin.

2. Przy większej "kratownicy" (czyli minimum 3 pola w jednej linii) szprosy naklejane bardzo trudno spasować. Delikatne przesunięcie jednego powoduje błąd przy następnym. To tak jak z dokładnością poziomicy czy taśm mierniczych: tolerancja milimetr na metrze, ale na kilometrze to będzie już cały METR.

3. Ostatnia sprawa: jesli juz są szczeliny( bo tak się stało) i bardzo irytują to można je ukryć wypełniając je silikonem..

Sprawa nie jest wyjątkowa - w oknach (innej,tańszej ale znanej firmy)które montowałem mam podobny problem.

2. Silikon czasem jest obszarpany a nie równiutko połozony

(nie jest tego duzo, ale jest i denerwuje)

4. No i silikon- robota szalonego silikoniarza ;) nie mam szyby ktora nie jest uciaprana z silikonu - nie umiem tego zmyć, czy to jest normalne w innych oknach?,

Ech silikon... tylko ten który sam go nie kładzie może narzekać. Wielu jest tu mądrych którzy krytykują, bo widzieli lepsze wykończenie. Prawda jest taka, że rzemieślnik (w tym także duży producent stolarki drewnianej) może zrobić dzieło sztuki, ale przy większej produkcji trudno jest o idealną powtarzalność.

Myślę że znaczna część włosków z silikonu "wytrze się" przy kolejnym myciu okien. Ale jak jest az tak uciążliwe, to może warto zapytać sprzedawcy - może faktycznie ktoś był tego dnia w niedyspozycji i da się coś poprawić.

3. Na jednym oknie zrobił ie wielki bąbel po farbą - teraz zniknał ale obawiam sie w koncu odpadnie razem z farbą

Bąbel? A może biała plama? Na świeżym lakierze w zetknięciu z warunkami atmosferycznymi czasem zdarza się takie zjawisko ale znika i jest to naturalne.. Ale nie wiem czy Twój bąbel też się pod to kwalifikuje.

Generalnie polecam okna tej firmy są bardzo dobre, ale niestety przy odbiorze jakościowym trzeba być bardzo skrupulatnym, a pewnie i tak sie nie znajdzie się wszsytkich mankamentów od razu.

 

Odbiór jakościowy.. uważajmy, by nie okazało się że przy tej skrupulatności nie odwróciło się to przeciwko, bo sprzedawca czy producent wyciągnie np.warunki gwarancji podpisane przez Klienta, gdzie może być zapisane: " oględzin należy dokonywać z odległości nie mniejszej niż np. 2m ... " a przy okazji znajdzie jeszcze inne punkty (np. jakiekolwiek prace mokre) które wykluczą lub ograniczą jego odpowiedzialność.

Kij ma zawsze dwa końce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony - to była najlepsza firma w Polsce. Myślę, że mają problem z fachowcami - pewnie dotychczasowi pracują w IRA lub GB a nowi się jeszcze nie nauczyli.

 

Pozdrawiam

 

Charlie, nie przesadzajmy. Jedna"wpadka" nie świadczy o firmie. Z dużych stolarni zjeżdza od kilkadziesięciu do kilkuset okien i nie każde trafia prześwietlone rentgenem na to forum, wiec nie osądzajmy po jednym surowym zdaniu Klienta.

Ale sprawa fachowców to jak najbardziej największa bolączka branży, nie tylko okiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony - to była najlepsza firma w Polsce. Myślę, że mają problem z fachowcami - pewnie dotychczasowi pracują w IRA lub GB a nowi się jeszcze nie nauczyli.

 

Pozdrawiam

 

Charlie, nie przesadzajmy. Jedna"wpadka" nie świadczy o firmie. Z dużych stolarni zjeżdza od kilkadziesięciu do kilkuset okien i nie każde trafia prześwietlone rentgenem na to forum, wiec nie osądzajmy po jednym surowym zdaniu Klienta.

Ale sprawa fachowców to jak najbardziej największa bolączka branży, nie tylko okiennej.

 

W sumie masz rację - w zasadzie rzadko się czyta czy słyszy o problemach z drewnem nie to co pvc.

 

Pozdrawiam

 

P.S. ...1 mm to jest żaz - tarcza piły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas 16 okien+ 1 z blachą w środku:

 

150x150 3szt180x150 2szt90x150 2szt60x120 1szt90x120 1szt100x100 1szt150x60 1szt60x60 1szt90x60 3szt90x230 1szt180x230 1szt150x90 1szt80x60 1szt

 

Oknoplast

Kolor: Złoty brąz (z dwóch stron)

Model: Awans Kolor 5 Komór

W każdym oknie system antywłamaniowy oraz klamka z kluczykiem

Cena: 15500zł wraz z montażem

 

Bruno Plus

Okna również w kolorze jasnego brązu obustronnie kolor, 5 Komór

Cena: ok 15000

 

co o tym sądzicie ? drogo tanio? które wybrać ? ewentualnie jakie jeszcze z małopolski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 okien+ 1 z blachą w środku:

 

150x150 3szt180x150 2szt90x150 2szt60x120 1szt90x120 1szt100x100 1szt150x60 1szt60x60 1szt90x60 3szt90x230 1szt180x230 1szt150x90 1szt80x60 1szt

 

Oknoplast

Kolor: Złoty brąz (z dwóch stron)

Model: Awans Kolor 5 Komór

W każdym oknie system antywłamaniowy oraz klamka z kluczykiem

Cena: 15500zł wraz z montażem

 

Bruno Plus

Okna również w kolorze jasnego brązu obustronnie kolor, 5 Komór

Cena: ok 15000 z montażem

 

co o tym sądzicie ? drogo tanio? którą firmę wybrać ? ewentualnie jaka firma z małopolski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mało precyzyjne te dane :-?

16 okien+ 1 z blachą w środku:

Z jaką blachą w środku? W środku czego? profilu, szyby, okuć???? :-?

Oknoplast

Kolor: Złoty brąz (z dwóch stron)

Model: Awans Kolor 5 Komór

W każdym oknie system antywłamaniowy oraz klamka z kluczykiem

Cena: 15500zł wraz z montażem

Jaki system antywłamaniowy? Jakie okucia i szyby??

Bruno Plus

Okna również w kolorze jasnego brązu obustronnie kolor, 5 Komór

Cena: ok 15000 z montażem

Jaki profil? Z podanej strony dowiedziałem sie tylko, że produkuje aluminium... :roll: A jeśli pcw to co z tym systemem antywłamaniowym? Też był kalkulowany w tej cenie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałam siepodzielić swoimi wątliwościami na temat okien firmy GEBAUER.

Okna kupiliśmy w lipcu wygladaja pieknie gdyby nie moje małe i duże wątpliwości:,

Powinien się cieszyć z wpadki konkurencji, ale to chyba nie byłoby uczciwe, tym bardziej ze moze wcale nie zrobili nic zle..

1. mam kilka niedopasowanych szprosów (czy milimetr lub dwa przerwy pomiedzy rama a szprosem jest do przyjęcia i nie powinnam narzekać, jak to jest w innych oknach.?

Myślę ze piszesz o szprosach naklejanych lub konstrukcyjnych? Jesli tak ,to zwróc uwage, ze drewno to materiał naturalny i pracuje w zaleznosci od poziomu wilgotnosci.

1. Inna sprawa ze w gotowym produkcje powinien byc wysuszony tak (do ok.13%), by w naturalnych warunkach juz sie nie kurczył i nie ukazywał szczelin.

2. Przy większej "kratownicy" (czyli minimum 3 pola w jednej linii) szprosy naklejane bardzo trudno spasować. Delikatne przesunięcie jednego powoduje błąd przy następnym. To tak jak z dokładnością poziomicy czy taśm mierniczych: tolerancja milimetr na metrze, ale na kilometrze to będzie już cały METR.

3. Ostatnia sprawa: jesli juz są szczeliny( bo tak się stało) i bardzo irytują to można je ukryć wypełniając je silikonem..

Sprawa nie jest wyjątkowa - w oknach (innej,tańszej ale znanej firmy)które montowałem mam podobny problem.

2. Silikon czasem jest obszarpany a nie równiutko połozony

(nie jest tego duzo, ale jest i denerwuje)

4. No i silikon- robota szalonego silikoniarza ;) nie mam szyby ktora nie jest uciaprana z silikonu - nie umiem tego zmyć, czy to jest normalne w innych oknach?,

Ech silikon... tylko ten który sam go nie kładzie może narzekać. Wielu jest tu mądrych którzy krytykują, bo widzieli lepsze wykończenie. Prawda jest taka, że rzemieślnik (w tym także duży producent stolarki drewnianej) może zrobić dzieło sztuki, ale przy większej produkcji trudno jest o idealną powtarzalność.

Myślę że znaczna część włosków z silikonu "wytrze się" przy kolejnym myciu okien. Ale jak jest az tak uciążliwe, to może warto zapytać sprzedawcy - może faktycznie ktoś był tego dnia w niedyspozycji i da się coś poprawić.

3. Na jednym oknie zrobił ie wielki bąbel po farbą - teraz zniknał ale obawiam sie w koncu odpadnie razem z farbą

Bąbel? A może biała plama? Na świeżym lakierze w zetknięciu z warunkami atmosferycznymi czasem zdarza się takie zjawisko ale znika i jest to naturalne.. Ale nie wiem czy Twój bąbel też się pod to kwalifikuje.

Generalnie polecam okna tej firmy są bardzo dobre, ale niestety przy odbiorze jakościowym trzeba być bardzo skrupulatnym, a pewnie i tak sie nie znajdzie się wszsytkich mankamentów od razu.

 

Odbiór jakościowy.. uważajmy, by nie okazało się że przy tej skrupulatności nie odwróciło się to przeciwko, bo sprzedawca czy producent wyciągnie np.warunki gwarancji podpisane przez Klienta, gdzie może być zapisane: " oględzin należy dokonywać z odległości nie mniejszej niż np. 2m ... " a przy okazji znajdzie jeszcze inne punkty (np. jakiekolwiek prace mokre) które wykluczą lub ograniczą jego odpowiedzialność.

Kij ma zawsze dwa końce..

 

Dziękuję za Wasze opinie, w sumie da sie wytrzymać i szprosy i silikon, nie robiłam więc z tego afery, ale BĄBEL mnie martwi ;) Nie był biały ale prawdziwy bąbel, nie ogladałam okna od kilku tygodni - obejrze teraz w weekend i zobacze bąbla co sie z nim dzieje i będę pewnie wiedzieć, czy ma wpływ na całość farby.

 

Kam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak to jedno okno z "blachą" to okno które będzie z garażu do piwnicy (80x60) to zamiast szyby płyta PCV 24mm Złoty Dąb

W Oknoplaście:

Odnośnie okuć: (tak jak napisane)

RUP WK1

RUL WK1

 

W drzwiach na taras:

RSP Stulp2 WK1

RUL2 Stulp1 WK1

 

W oknie z płytą PCV ;)

U WK1

 

Szyby:

Top-Glas Ultra U=1,0

 

Powiedzcie mi co to jest "podparapet" z jakąś uszczelką

 

Acha i we wszystkich oknach są jeszcze listwy ozdobne :p

Możliwe jeszcze że jeśli uda się to weźmiemy nie profil AWANS ale ten najnowszy (ma wejść w grudniu) taki zaokrąglany od wewnątrz i zewnątrz

 

mam nadzieję że wszystko dobrze napisałem o oknach bruno wiem tylko ogólnie czyli cena, kolor, i ilosc komór-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Użytkownicy i Użytkowniczki Forum.

Dziś w nocy 8.11.2007 z mojej budowy w Wałdowie Królewskim gm. Dąbrowa Chełmińska skradziono 4 okna firmy M&S (profil Brugmann 5 komorowy półzlicowany tytanowe ze zbrojeniem termicznym MS; kolor orzech obustronnie, klamki Hoppe stare złoto).

3 z nich miały ornament matowy (podobny do żaluzji)

1. O26 - 565x1435mm - 1szt

2. O30 - 865x1435mm - 1szt

3. 980x500mm - 2szt

3 z nich miały ornament matowy (podobny do żaluzji) pozycja 1 i 3 w tym z pozycji 3 jeden ornamet pionowy (pomyłka na produkcji)

 

Za pomoc w ujęciu sprawców czeka nagroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak były mocowane te okna do muru? Na kotwy czy na dyble/wkręty? MS chyba opisuje swoje szyby na ramce dystansowej unikatowym numerem zlecenia i datą produkcji. To ważna wskazówka pozwalająca na jednoznaczne zidentyfikowanie okien!

A ja myslę że były to okna jeszcze nie zamontowane, bo nie wyobrażam sobie kradziezy okien tak nietypowych.. To są rzeczy niesprzedawalne - nocą złodzieje biorą co mają pod ręką.

A swoją drogą.. nie wierzę w przypadkowe kradzieże prawidłowo zamontowanych okien..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - podpowiedzcie - co sądzicie o profilach AWANS i DECEUNINCK ??

Awans - rozumiem, że z Krakowa? Może być

A który model Deceunincka i kto produkuje?

 

1. AVANS - okna z Krakowa

 

2. DECEUNINCK ( profil Zendow ) - producent WAFAM ze Świętochłowic

okucia- MACO

 

3. VEKA ( profil Perfectline ) - producent VETREX z Tczewa

okucia ROTO NT

 

Najlepszą cenę dostałam na okna VEKA ale nie wiem co wybrac??

Mam jeszcze pytanie techniczne do znawców - jak powinny być montowane okna , na kotwy czy na wkręty?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak były mocowane te okna do muru? Na kotwy czy na dyble/wkręty? MS chyba opisuje swoje szyby na ramce dystansowej unikatowym numerem zlecenia i datą produkcji. To ważna wskazówka pozwalająca na jednoznaczne zidentyfikowanie okien!

A ja myslę że były to okna jeszcze nie zamontowane, bo nie wyobrażam sobie kradziezy okien tak nietypowych.. To są rzeczy niesprzedawalne - nocą złodzieje biorą co mają pod ręką.

A swoją drogą.. nie wierzę w przypadkowe kradzieże prawidłowo zamontowanych okien..

 

Okna były prawidłowo zamontowane na kotwy. Dokładnie okna są znaczone indywidualnym numerem, który podałem policji. Najbardziej prawdopodobne są dwie rzeczy: albo zlecenie, albo głupota złodziei, którzy nie będą mogli ich upłynnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... współczuję straty.

Tak sobie myślę, że może powinieneś pomonitorować samemu elektroniczne transakcje handlowe - allegro, e-bay etc.

 

Bo wiesz - myślę, że policja już zapomniała o Twoim problemie a za 3 m-ce dostaniesz pismo, że sprawę umorzono z powodu niewykrycia sprawców- obym się mylił co sobie i Tobie życzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podzielam zdanie Charlie (po raz kolejny!) że Policja nie potraktuje sprawy poważnie.Może przypadkiem przy likwidacji jakiejś dziupli znjadą łup..

Też szukałbym na aukcjach, bo takie wyposażenie okien czyni je kompletne niesprzedawalnymi na czarnym rynku.

A swoją drogą po wykluczeniu przypadkowych złodziei którzy wzięli poza tym jakieś inne łupy to zacząłbym sprawdzać zaczynając od montażystów (wiem, że "niedobry to ptak co wlasne gniazdo kala") ale tu nie prblem sprawdzić czy okna byly zamontowane faktycznie czy tylko prowizorycznie (z przygotowaniem pod wyjęcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...