Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mam prośbę - podpowiedzcie - co sądzicie o profilach AWANS i DECEUNINCK ??

Awans - rozumiem, że z Krakowa? Może być

A który model Deceunincka i kto produkuje?

 

1. AVANS - okna z Krakowa

 

2. DECEUNINCK ( profil Zendow ) - producent WAFAM ze Świętochłowic

okucia- MACO

 

3. VEKA ( profil Perfectline ) - producent VETREX z Tczewa

okucia ROTO NT

 

Najlepszą cenę dostałam na okna VEKA ale nie wiem co wybrac??

Mam jeszcze pytanie techniczne do znawców - jak powinny być montowane okna , na kotwy czy na wkręty?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

 

Drodzy specjaliści w dziedzinie okien poradzcie co wybrac!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - podpowiedzcie - co sądzicie o profilach AWANS i DECEUNINCK ??

Awans - rozumiem, że z Krakowa? Może być

A który model Deceunincka i kto produkuje?

 

1. AVANS - okna z Krakowa

 

2. DECEUNINCK ( profil Zendow ) - producent WAFAM ze Świętochłowic

okucia- MACO

 

3. VEKA ( profil Perfectline ) - producent VETREX z Tczewa

okucia ROTO NT

 

Najlepszą cenę dostałam na okna VEKA ale nie wiem co wybrac??

Mam jeszcze pytanie techniczne do znawców - jak powinny być montowane okna , na kotwy czy na wkręty?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

 

Drodzy specjaliści w dziedzinie okien poradzcie co wybrac!

Pozdrawiam

 

DECEUNINCK ZENDOW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. AVANS - okna z Krakowa

 

2. DECEUNINCK ( profil Zendow ) - producent WAFAM ze Świętochłowic

okucia- MACO

 

3. VEKA ( profil Perfectline ) - producent VETREX z Tczewa

okucia ROTO NT

 

Najlepszą cenę dostałam na okna VEKA ale nie wiem co wybrac??

Mam jeszcze pytanie techniczne do znawców - jak powinny być montowane okna , na kotwy czy na wkręty?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

 

Drodzy specjaliści w dziedzinie okien poradzcie co wybrac!

Pozdrawiam

Vetrex i Oknoplast to ten sam profil (veka).

Deceunik - nie znam, nie sprzedawałem. Vetrex sprzedaje i polecam ze względu na przyzwoitosc ceny i dobrą jakość.

Kraków - drozszy, ale na pewno nie jest kotem w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia jesli jesteś sprzedawcą okien Urzędowskiego to może wyceniłbyś mi okna do mojego domku ? Wymiary i wymagania wyślę ci na priva.

Zbyszek, co prawda odpisalem Ci juz na priv, ale chcę podkreslic, ze nie piszę na tym forum reklam - chętnie dzielę się wiedzą którą posaidam oraz doświadczeniami zawodowymi.

Sprzedaż prowadzę wyłącznie w salonie. Zapraszam po porady jak ktoś ma blisko ;) - idzie zima, bede mial wiecej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. AVANS - okna z Krakowa

 

2. DECEUNINCK ( profil Zendow ) - producent WAFAM ze Świętochłowic

okucia- MACO

 

3. VEKA ( profil Perfectline ) - producent VETREX z Tczewa

okucia ROTO NT

 

Najlepszą cenę dostałam na okna VEKA ale nie wiem co wybrac??

Mam jeszcze pytanie techniczne do znawców - jak powinny być montowane okna , na kotwy czy na wkręty?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

 

Drodzy specjaliści w dziedzinie okien poradzcie co wybrac!

Pozdrawiam

Vetrex i Oknoplast to ten sam profil (veka).

Deceunik - nie znam, nie sprzedawałem. Vetrex sprzedaje i polecam ze względu na przyzwoitosc ceny i dobrą jakość.

Kraków - drozszy, ale na pewno nie jest kotem w worku.

 

Vetrex i Oknoplast robia okna na takm samym profilu ale to nie znacze ze jakoś tych okien jest taka sama. O jakości okien nie decyduje sam profil jest jeszcze WIELE WIELE innych czynników; wzmocnienia, uszczelki, okucia, szyby, jakośc wykoniania, montaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia jesli jesteś sprzedawcą okien Urzędowskiego to może wyceniłbyś mi okna do mojego domku ? Wymiary i wymagania wyślę ci na priva.

Zbyszek, co prawda odpisalem Ci juz na priv, ale chcę podkreslic, ze nie piszę na tym forum reklam - chętnie dzielę się wiedzą którą posaidam oraz doświadczeniami zawodowymi.

Sprzedaż prowadzę wyłącznie w salonie. Zapraszam po porady jak ktoś ma blisko ;) - idzie zima, bede mial wiecej czasu.

Dzięki za dobre chęci.

Chcę zamówić okna Urzędowskiego Ju68 dębowe.

Wyraź swoją opinię o nich. Ale bez lipy, pełen obiektywizm.

Doraź jakie rolety nadstawne polecasz do nich.

Słyszałem że Urządowski ma tartak na Ukrainie dlatego cena dębowych okien tak nie poraża.

Ale mam uwagę: Ukraina - Czernobyl czy aby te okna nie "świecą". :evil:

Może warto byłoby sprawdzić je licznikiem Geigera ? :lol:

A tak w ogóle dzięki za reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik Geigera - myslę, że nigdzie nie kupisz tego urządzenia. Jednak jak by Ci się udało to mógłbyś się niemile rozczarować otaczającym nas srodowiskiem i produktami (ściany w domu itp)

ludziska - czy wy juz do reszty bzika dostaliście? ;)

Charli dobrze już odpowiedział :)

heheheheheh :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre chęci.

Chcę zamówić okna Urzędowskiego Ju68 dębowe.

Wyraź swoją opinię o nich. Ale bez lipy, pełen obiektywizm.

Doraź jakie rolety nadstawne polecasz do nich.

Słyszałem że Urządowski ma tartak na Ukrainie dlatego cena dębowych okien tak nie poraża.

Ale mam uwagę: Ukraina - Czernobyl czy aby te okna nie "świecą". :evil:

Może warto byłoby sprawdzić je licznikiem Geigera ? :lol:

A tak w ogóle dzięki za reakcję.

 

Hehe, rozumiem zaniepokojenie.

Ale z tego co ja wiem: granica jest szczelna na przesył niebezpiecznych elementów i "liczniki Geigera" pewnie tam są zamontowane. Ktoś powie ze można dać w łapę i przewieźć towar. Nie próbowałem, ale to nie jest 5 desek ukrytych pod kocem a stałe dostawy kontenerów tarcicy dębowej.

Z tego co wiem debina jest pozyskiwana w okolicach Morza Czarnego, a z Odessy do Czarnobyla jest mniej wiecej ta sama odległośc co z Czarnobyla do Siedlec. Druga sprawa - radioaktywna "chmura" poszła w kierunku pólnocnym stąd pierwsze oficjalne doniesienie mielismy ze Skandynawii.

Wiec dla mnie nie jest oczywiste czy nasze dęby w Puszczy Białowieskiej są zdrowsze niż te z okolic Odessy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vetrex i Oknoplast robia okna na takm samym profilu ale to nie znacze ze jakoś tych okien jest taka sama. O jakości okien nie decyduje sam profil jest jeszcze WIELE WIELE innych czynników; wzmocnienia, uszczelki, okucia, szyby, jakośc wykoniania, montaz

 

Arkady, ja uwazam Vekę za profil ze sredniej pólki - stad przywołałem porownanie. Na tyle dobry to profil, że zamonowałem go u swojego brata i wszystkich sąsiadów (bo nie było ich stac na coś bardziej wyrafinowanego).

 

Fakt, wazniejsze od profili jest jednak reszta. Powtarzam ze nawet z najlepszej mąki nie każdemu wyjdą dobre wypieki.

 

W przypadku Vetrex i Oknoplastu - myślę ze róznica między tymi firamami lezy głównie z marketingu (na korzysć O.) bo papiery, technologię i misję te firmy mają podobne, czyli wg. mnie - produkcja = biznes. Pasja odchodzi na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej historii miałem do czynienia zarówno z oknami z vetrexu jak i oknoplastu. Podobieństwo jest tylko jedno - profil, roznic znacznie wiecej. Okna z Oknoplastu sa po prostu lepsze (dużo by gadać) to tak jakbys porównał Wołomin do Urzędowskiego przeciez to i to drewno.

Pozdrawiam i życze mniej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...