Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Właśnie wróciłem z Wołynia - Ukraina jakby kto nie wiedział. Bieda niesamowita - szkoda gadać. Z oknami to dopiero startują - kultura techniczna zerowa.

 

Wiecie, jak się wraca do Polski z takiej biedy to aż się chce Matkę ziemię ucałować z radości.

 

Pozdrawiam

 

P.S. ...korupcja na Ukrainie przybrała rozmiary niewyobrażalne - wyobraźcie sobie, że tam podatek od obrotu (bo tylko taki jest) to się negocjuje z US. Widełki mają od 0,25% do 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie jak można zamontować okna z roletami zewnętrznymi w wykuszu aby skrzynki nie nachodziły na siebie? Jedna ekaipa zaproponowała mi aby założyć dwie zewnętrzne skrzynki mocowane w środku muru natomiast środkową wystającą na zewnątrz. Nie bardzo podoba mi się ten pomysł a może można inaczej? Proszę o odpowiedź

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - jeśli okna sa za blisko siebie i skrzynki już zawadzają to kicha

nie ma dobrego pomysłu - trzeba było pomyśleć zanim wymurowano wykusz

Jedyne wyjście to środkową roletę zamiast beclewera (ze skrzynka do środka) zrobić integro (ze skrzynka na zewnątrz) - to będzie mniej razić niż okna nierówno zagłębione w elewacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oknach :

 

Firma Mirox (na rynku od 1988 roku).

http://www.mirox.pl/lbcontour.html

 

Profil : LB PROFILE

Model : LB CONTOUR STANDARD

Okucia : Wink-Haus

Barwione w masie plus okleina złoty dąb (obustronnie)

Pięciokomorowe, szyba k=1,1 .

1,3 W/m2K dla całego okna.

Klamki Secustic

 

Ciężko wyszukać jakieś informacje o tych profilach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

150x150 3szt180x150 2szt90x150 2szt60x120 1szt90x120 1szt100x100 1szt150x60 1szt60x60 1szt90x60 3szt90x230 1szt180x230 1szt150x90 1szt Trójkątne: 170cm h=85cm

 

 

Co powiecie na to ??? kolor al'a złoty dąb, obustronnie kolorowe, z systemem antywłamaniowym

http://img255.imageshack.us/img255/9328/brunopluscb1.th.jpg

Tu jeszcze przykładowe zdjęcie z różnymi danymi?

http://img216.imageshack.us/img216/776/brunoplusef6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.....domyślam sie co oznacza te 5 punktów ale....to ni w pieść ni w oko

bo niby już nie WK-1 ale daleko do WK-2

poza tym nie ma info o klamkach - obyś nie został zaskoczony ze sa standardowe gdy za klamki z kluczykiem każą Ci dopłacić - a dobra klamka to kosz rzędu 20-30 Euro - nie w kij dmuchał, no chyba ze z marketu badziewie po 14 zeta maksimum 2 lata i do wyrzucenia

no i samo zakończenie - Schuco Corona z odręcznym dopiskiem iz jest to 5 komorowka - najprawdopodobniej profil PREMIUM bo produkcji na Elite i Rondo wiele zakładów po dziś dzień nie opanowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i samo zakończenie - Schuco Corona z odręcznym dopiskiem iz jest to 5 komorowka - najprawdopodobniej profil PREMIUM bo produkcji na Elite i Rondo wiele zakładów po dziś dzień nie opanowalo

Jareko - nie zawszczaj Schueco tylko dla Jezierskiego;-)fakt ze to chyba jeden z liderów produkcji na tym profilu... ale... fakt ze Schueco Corona CT 70 z "mutacjami" to system bardzo uznany w całej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia,

Z mutacji Ct70 to używa się głównie Ronda. Cave w większej ilości bierzemy tylko my, i tutaj akurat musisz mi zaufać, bo więm o czym piszę ;) Schucowscy producenci w całej Europie mają generalnie taki sam standard jak większość w Polsce: leca na 3 komorówce recyklat ew. na płaskiej piątce. O ten recyklat to prowadzimy z Schuco regularne wojny o ten recyklat, bo w naszej opinii obniżają sobie markę.

 

Co do produkcji: też mi musisz zaufać, że Cavę bardzo trudno obrobić i mało firm to umie. Trudno ustawić automaty pod te zaokrąglenie. Niby nie powinno być to trudne ale z tolerancją wysokości profila jest duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam jeszcze jedno pytanie czy okna w wykuszu(fixy) można zamontować na pustaki z siporexu czy lepej podmurować czerwoną cegłą? (ze względu na ciężar) A i czy wystarczy montaż na same śuby bo takowy mi proponują) czy kotwy czy śruby i kotwy?

pozdrawiam

Beata

Ps. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z firmą Bereźnicki z Suchego Lasu pod Poznaniem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt stron temu pytałem o metodę przeszklenia otworu tarasowego 420x210, tak żeby możliwe było jeszcze zamontowanie na tym oknie rolet zewnętrznych. Jareko zaproponował wtedy podział otworu na pół i wykonanie przesuwki (druga połowa fix). Ponieważ pomysł mi nawet odpowiadał, a dotarłem wreszcie do momentu kiedy mam już otwór w którym ma to okno/drzwi siedzieć, to zaczałem szukać wykonawcy. Niestety jak na razie wszyscy których pytałem (nie było ich wielu), mówią że nie mogą wykonać tak szerokiego okna dzielonego na pół, gdyż maks. dopuszczalan szerokość ramy dla oferowanych profili nie przekracza 3,5 metra. Zaproponowano mi podział na 3 cześci (z przesuwanym środkiem i jak podejrzewam podziałem ramy zewnetrznej w jednym z tych dzieleń), co w sumie i tak nie jest złe, ale że przyzwyczaiłem się już do myśli o podziale na pół, stąd moje pytanie. Czy znacie jakiś profil (raczej chyba tzw. drzwiowy - czyli gruby), który pozwala wykonać tak duże przeszklenie w jednym kawałku? Cały czas mówimy o przesuwce 420x210, z podziałem w połowie. Żeby była jasność: nie będe się upierał przy takim rozwiązaniu jeśli okaże się, że nie ma z czego tego wykonać. Po prostu chciałbym wiedzieć, czy warto dalej szukać wykonawcy takiego rozwiązania, czy zrewidować plany i zacząć przyzwyczajać sie do podziału na 3 części ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt stron temu pytałem o metodę przeszklenia otworu tarasowego 420x210, tak żeby możliwe było jeszcze zamontowanie na tym oknie rolet zewnętrznych. Jareko zaproponował wtedy podział otworu na pół i wykonanie przesuwki (druga połowa fix). Ponieważ pomysł mi nawet odpowiadał, a dotarłem wreszcie do momentu kiedy mam już otwór w którym ma to okno/drzwi siedzieć, to zaczałem szukać wykonawcy. Niestety jak na razie wszyscy których pytałem (nie było ich wielu), mówią że nie mogą wykonać tak szerokiego okna dzielonego na pół, gdyż maks. dopuszczalan szerokość ramy dla oferowanych profili nie przekracza 3,5 metra. Zaproponowano mi podział na 3 cześci (z przesuwanym środkiem i jak podejrzewam podziałem ramy zewnetrznej w jednym z tych dzieleń), co w sumie i tak nie jest złe, ale że przyzwyczaiłem się już do myśli o podziale na pół, stąd moje pytanie. Czy znacie jakiś profil (raczej chyba tzw. drzwiowy - czyli gruby), który pozwala wykonać tak duże przeszklenie w jednym kawałku? Cały czas mówimy o przesuwce 420x210, z podziałem w połowie. Żeby była jasność: nie będe się upierał przy takim rozwiązaniu jeśli okaże się, że nie ma z czego tego wykonać. Po prostu chciałbym wiedzieć, czy warto dalej szukać wykonawcy takiego rozwiązania, czy zrewidować plany i zacząć przyzwyczajać sie do podziału na 3 części ;-)

Sądząc po wymiarach, raczej nikt tego tobie nie wykona w jednej ramie, a pytałeś o możliwość wykonania tego w dwóch ramach( dwa okna połączone łącznikiem)? problem w wykonaniu takiego okna leży w ograniczeniach danej technologii(chodzi o statykę), no i jeszcze problem szyby(wkładu),

jeżeli chodzi o inne profile to każdy system ( Corona, Trocal, KBE itp) składa się z rożnego typu profili i wśród nich są właśnie profile okienne balkonowe drzwiowe, można też użyć różnej stali,

moja rada, jeżeli masz upatrzony jakiś system zadzwoń do fabryki produkującej na takich profilach i porozmawiaj na ten temat z technologiem, będzie on miał odpowiednie katalogi z wykresami( nie mają tego handlowcy) i udzieli tobie jednoznacznej odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt stron temu pytałem o metodę przeszklenia otworu tarasowego 420x210, tak żeby możliwe było jeszcze zamontowanie na tym oknie rolet zewnętrznych. Jareko zaproponował wtedy podział otworu na pół i wykonanie przesuwki (druga połowa fix).

nie chce mi sie cofać wstecz - sroy ze szczerze mowie iz leniem jestem - jak możesz podaj link do tamtej wypowiedzi

Możesz zastosować przesuwkę (HS) - nie ma klopotu poza jednym - nasza strefa klimatyczna ale to zupełnie inny temat

Możesz zastosować uchylno/przesuwne (HKS) - i tu szerokość faktycznie może być za duża, a nawet jeśli sie system wyrobi to kto będzie to okno otwierał? Tylko Ty - a dzieci? a zona? To wymaga krzepy. Najlepiej, użytkowo, będzie poszukać wykonawcy w podziale na 3 a nawet na 4 ewentualnie z dwoma HKS rozsuwanymi na boki - robią takie rzeczy :)

O ile dobrze jarze chodziło o sam problem z roleta o tej szerokości a nie tylko z oknem

 

finlandia - bez przesady. To ze z Jezierskim współpracuje nie ma tu nic do rzeczy choć bliżej - bo zamiast w Kielcach to w Łomiankach, mam Markbud. W pieciokomorowce CT-70 masz trzy podstawowe profile - Premium, Rondo i Cava (używając nazewnictwa niemieckiego) i ogromna większość producentów trzepie premium gdyż najłatwiej i przechodząc z produkcja z innych systemów łatwiej jest im taki kształt profila opanować

 

piter007i - faktycznie, robiłem Ci ofertę :) Nie dziw sie ze ceny są podobne - w jednym systemie (zakładając ze porównujemy oferty na pewno w takim samym profilu !!! ) rozpiętość cen nie powinna być większa jak 5% jeśli jednak jest jakaś oferta znacząco odbiegająca w dol - radze - wyrzuć ja od razu do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt stron temu pytałem o metodę przeszklenia otworu tarasowego 420x210, tak żeby możliwe było jeszcze zamontowanie na tym oknie rolet zewnętrznych. Jareko zaproponował wtedy podział otworu na pół i wykonanie przesuwki (druga połowa fix).

nie chce mi sie cofać wstecz - sroy ze szczerze mowie iz leniem jestem - jak możesz podaj link do tamtej wypowiedzi

Możesz zastosować przesuwkę (HS) - nie ma klopotu poza jednym - nasza strefa klimatyczna ale to zupełnie inny temat

Możesz zastosować uchylno/przesuwne (HKS) - i tu szerokość faktycznie może być za duża, a nawet jeśli sie system wyrobi to kto będzie to okno otwierał? Tylko Ty - a dzieci? a zona? To wymaga krzepy. Najlepiej, użytkowo, będzie poszukać wykonawcy w podziale na 3 a nawet na 4 ewentualnie z dwoma HKS rozsuwanymi na boki - robią takie rzeczy :)

O ile dobrze jarze chodziło o sam problem z roleta o tej szerokości a nie tylko z oknem

 

finlandia - bez przesady. To ze z Jezierskim współpracuje nie ma tu nic do rzeczy choć bliżej - bo zamiast w Kielcach to w Łomiankach, mam Markbud.

To nie jest tak ze jak Schuco to tylko Jezierski tak samo jak nie jest tak ze jak okna to tylko Jareko :)

W pieciokomorowce CT-70 masz trzy podstawowe profile - Premium, Rondo i Cava (używając nazewnictwa niemieckiego) i ogromna większość producentów trzepie premium gdyż najłatwiej i przechodząc z produkcja z innych systemów łatwiej jest im taki kształt profila opanować

 

piter007i - faktycznie, robiłem Ci ofertę :) Nie dziw sie ze ceny są podobne - w jednym systemie (zakładając ze porównujemy oferty na pewno w takim samym profilu !!! ) rozpiętość cen nie powinna być większa jak 5% jeśli jednak jest jakaś oferta znacząco odbiegająca w dol - radze - wyrzuć ja od razu do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt stron temu pytałem o metodę przeszklenia otworu tarasowego 420x210, tak żeby możliwe było jeszcze zamontowanie na tym oknie rolet zewnętrznych. Jareko zaproponował wtedy podział otworu na pół i wykonanie przesuwki (druga połowa fix).

nie chce mi sie cofać wstecz - sroy ze szczerze mowie iz leniem jestem - jak możesz podaj link do tamtej wypowiedzi

Możesz zastosować przesuwkę (HS) - nie ma klopotu poza jednym - nasza strefa klimatyczna ale to zupełnie inny temat

Możesz zastosować uchylno/przesuwne (HKS) - i tu szerokość faktycznie może być za duża, a nawet jeśli sie system wyrobi to kto będzie to okno otwierał? Tylko Ty - a dzieci? a zona? To wymaga krzepy. Najlepiej, użytkowo, będzie poszukać wykonawcy w podziale na 3 a nawet na 4 ewentualnie z dwoma HKS rozsuwanymi na boki - robią takie rzeczy :)

O ile dobrze jarze chodziło o sam problem z roleta o tej szerokości a nie tylko z oknem

 

finlandia - bez przesady. To ze z Jezierskim współpracuje nie ma tu nic do rzeczy choć bliżej - bo zamiast w Kielcach to w Łomiankach, mam Markbud.

To nie jest tak ze jak Schuco to tylko Jezierski tak samo jak nie jest tak ze jak okna to tylko Jareko :)

W pieciokomorowce CT-70 masz trzy podstawowe profile - Premium, Rondo i Cava (używając nazewnictwa niemieckiego) i ogromna większość producentów trzepie premium gdyż najłatwiej i przechodząc z produkcja z innych systemów łatwiej jest im taki kształt profila opanować

 

piter007i - faktycznie, robiłem Ci ofertę :) Nie dziw sie ze ceny są podobne - w jednym systemie (zakładając ze porównujemy oferty na pewno w takim samym profilu !!! ) rozpiętość cen nie powinna być większa jak 5% jeśli jednak jest jakaś oferta znacząco odbiegająca w dol - radze - wyrzuć ja od razu do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mam mętlik w głowie nie wiem sam na co się zdecydować

jedna firma powiedziała nawet 12000zl......

słuchaj - ja Ci mogę dać namiary gdzie Twe okna wyjdą poniżej 10 tys a jak będziesz ostro negocjował to i poniżej 8 tys zejdziesz

To ze, za dwa lata wszystkie wylądują na śmietniku - to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...