Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Kłopot - pozostające uszczelki na prowadnicy jak je lód przyłapie, pomimo szczotek niska trwałość sanek jezdnych, często brak szczelności na styku z ościeżnicą - wszędzie gdzie ludzie myślą ;)

Tu też dorzucę.... :lol:

HS-y z reguły lżej sie przesuwają od HKS-ów, ale - oprócz wad jarekowych najczęściej wieje na górze przy słupku :roll: ....... sanki pojeździły by trochę jakby uważać na deptanie po progu i piach z budziorów.

Mentalność jest taka: jak masz próg niski (HS) to łazisz po nim bezmyślnie i brudzisz,potem dzwonisz z reklamacją, że przesuwka "podskakuje" :roll: jak wysoki (HKS) to musisz podnieść golenie bo zawadzisz i pojedziesz klawiaturę po posadzce, ale szyny są raczej czyste :lol: .....i moje sumienie :wink:

Hmm.. Panowie. Montowałem juz kilka HS-ow, ale wad o których mowicie nikt mi nie zgłaszał. Fakt, ze jak ktos sie uczy je produkowac to moze pojawic sie nieszczelnosc - mialem taką, ale wizyta serwisu w celu zidentyfikowania wady + druga w celu jej wyeliminowania rozwiązała sprawę.

Wieje w narożniku? Moze ktoś zapomniał (lub nie stosuje)małego drobiazgu który tam odpowiada za uszczelnienie ? (tez słyszałem o takim przypadku).

Z przymarzaniem uszczelek sie nie spotkałem (moze za króko żyję ;) a z drugiej strony kto otwiera balkon przesuwny zimą, szczególnie gdy na tarasie zalega sterta śniegu?

Zniszczenie progu? Jak najbardziej sie zgadzam, ale po zwykłym progu tez sie chodzi, jezdzi i widzialem juz wyłamania profili, zgięcia okapników itd a wiec i na pewno w tych miejscach nie ma dobrej szczelności... ale kto o tym mowi? Nikt, bo to są sprawy powszechne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a z drugiej strony kto otwiera balkon przesuwny zimą, szczególnie gdy na tarasie zalega sterta śniegu?...

no tak - przy ciężarze tego argumentu jakakolwiek uwagi co do HS nie maja sensu :lol:

swoje powiedziałem - i może faktycznie za długo żyje ;) i na dodatek taki głupi jestem ze klientów co chcą u mnie kasę zostawić odsyłam na Berdyczow. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy dwoch producentow okien drewnianych:

 

1. CDM - Wiem, ze bylo sporo o tym na forum, ale byly to kwestie sprzed 4-5 lat. Od tamtej pory cicho. Firma nadal istnieje, wiec moze poprawila jakosc i nie ma juz takich problemow jak kiedys?

 

2. Adpol - Jak wyzej byly jakies wzmianki kilka lat temu ale od tamtej pory cisza. Ktos ma okna tej firmy?

 

Bede wdzieczny za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownych forumowiczow mogłby podzielić sie ze mną doświadczeniem z uzytkowaniem (myciem) okien typu fix?

Korci mnie by wstawic takie 2 na parterze.

Nie chce jednak aby skonczylo sie na tym, ze zona powie "skoro takie zamowiłes to je sobie teraz sam myj". Okna o wymiarach 150x150, dodajac 85 cm od podłogi oraz to ze stan zero mam 60 cm nad gruntem wynika z tego, ze gorna krawedź okna bedzie na wysokosci 3 metrow. Umycie takiego okna byłoby zatem zabawą z rozkładaniem drabiny. Dodakowo drabina nie mogłaby stac tuz przy scianie ze wzgledu na spadek wysokosci gruntu wokoł budynku. O ile w ciepły majowy dzien nie byłoby problemu o tyle troche przeraza mnie swiateczne (grudzien/marzec) mycie okien.

Czy są jakies "patenty" na umycie takich okien? Czy tez trzeba bawic sie w małpke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy są jakies "patenty" na umycie takich okien? Czy tez trzeba bawic sie w małpke?

przyjrzyj sie jak myja okna wystawowe.

Długi kij, gąbka i ściągaczka lub ekwilibrystyka a'la malpka

I tak zona zadowolona nie będzie :( ta metoda dokladnie nie umyjesz ościeżnic

wiec....chyba tylko małpkę zatrudnić trzeba

Podpowiem ci - każdego fixa w PVC można bez kłopotu zamienić na normalne okno ze skrzydłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADPOL to bardzo dobra polska firma - czołówka jakosciowa w Polsce. Wchodzą na giełdę :roll: Nie wiem czy to dobrze czy źle :roll:

 

CDM to chyba już kapitał skandynawski - tylko export

 

 

Zgadzam sie z Charlim Adpol jest chyba dzisiaj nr 1 jeżeli chodzi o okna drewniane.

 

:D adpol to czołówka producentów stolarki drewnianej w Polsce - czołówka, tzn., że istnieją też inne firmy, które reprezentują podobny poziom jakościowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy dwoch producentow okien drewnianych:

 

1. CDM - Wiem, ze bylo sporo o tym na forum, ale byly to kwestie sprzed 4-5 lat. Od tamtej pory cicho. Firma nadal istnieje, wiec moze poprawila jakosc i nie ma juz takich problemow jak kiedys?

 

2. Adpol - Jak wyzej byly jakies wzmianki kilka lat temu ale od tamtej pory cisza. Ktos ma okna tej firmy?

 

Bede wdzieczny za info!

No tak, CDM kiedys znany szczegolnie w pn-wch czesci kraju. A teraz zupelnie przycichło, chociaz i ja juz nie jezdze po kraju a siedze w swoim biurze i nie ogladam sie na konkurencje z branzy.

A Adpol? No tak, stawiają się wyżej niż są (przynajemniej jeszcze dwa lata temu), ale myślę ze zasługują na uwagę, bo są odwazni, nie boją sie wyzwań i nowosci, a do tego mają (chyba) montaz fabryczny dzialający w całym kraju, a to ogranicza ryzyko ze trafi sie na kiepskiego dystrybutora. Ale to tak jak z ubezpieczeniem - im bezpieczniejszy pakiet to cena wyzsza..

Jeden minus wg mnie? Za szerokie pole działania ( bo pokazują że robią wszystko), a to nie zawsze musi sie udac. Bezpieczniej jest skupic sie w węższym zakresie. Ale.. swiat nalezy do odwaznych.

Na pewno nie słyszalem zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADPOL to bardzo dobra polska firma - czołówka jakosciowa w Polsce. Wchodzą na giełdę :roll: Nie wiem czy to dobrze czy źle :roll:

 

CDM to chyba już kapitał skandynawski - tylko export

 

 

Zgadzam sie z Charlim Adpol jest chyba dzisiaj nr 1 jeżeli chodzi o okna drewniane.

Nr 1 niby w jakiej kategorii??? Myślę, że Charlie ujął właściwie klasyfikację tej firmy. Zresztą mimo, że znam branżę stosunkowo dobrze to nie pokusił bym się o wyłanianie "numeru 1" zarówno w oknach drewnianych jak i PVC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne pianki "zimowe", które wiążą w temperaturach nawet do -10 stopni. Tak więc od strony technologicznej temperatura nie jest wielką przeszkodą. Co innego jeżeli chodzi o ludzi... Praca przy -10 na dworze jest raczej mało przyjemna i takie warunki nie sprzyjają precyzji!

Należy też pamiętać, że okna z PVC robią się w niskich temperaturach kruche i podatne na pęknięcia przy mocniejszym uderzeniu (np. podczas rozładunku, przenoszenia itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne pianki "zimowe", które wiążą w temperaturach nawet do -10 stopni. Tak więc od strony technologicznej temperatura nie jest wielką przeszkodą. Co innego jeżeli chodzi o ludzi... Praca przy -10 na dworze jest raczej mało przyjemna i takie warunki nie sprzyjają precyzji!

Należy też pamiętać, że okna z PVC robią się w niskich temperaturach kruche i podatne na pęknięcia przy mocniejszym uderzeniu (np. podczas rozładunku, przenoszenia itp.).

 

Hmm.. od blisko 2 miesiecy dokładnie tak mówie swoim klientom.

Materiały wytrzymają, ale co z ludzmi? Ludzie juz przy - 5st nie sa w stanie utrzymac wysokiej precyzji. Chociaz zwykle podczas dnia malo kiedy jest chlodniej, wiec to moze nic strasznego. Ale uwazac trzeba.

 

Za to nalezy powazniej spojrzec na wykonywanie wymian stolarki. Nawet kiedy ludzie i pianka wytrzymaja, to materialy do obróbki na zewnatrz wymagają temperatur dodatnich (nawet niektóre instrukcje piszą: "temeperatura podłoża minimum 5st).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my swoje a klient i tak swoje wie

naczytał sie o piankach do minus 10 i już mus ie wydaje ze wszystkie rozumy postradał :lol:

I bynajmniej nie ludzie są największym kłopotem

Największy klopot o PVC przy temperaturach poniżej zera

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie ale ten kto ma glowe na karku i faktycznej gwarancji udziela nie będzie okien w takich temperaturach montował lub tez będzie sie trzymał odpowiednich "patentów" by ściana nie była pokryta lodem, by piana sie dobrze trzymała (mimo ze do -10 jest na niej napisane) i będzie cholernie uważał na każdy ruch oknem by profil nie pekl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 10 mm czyni różnice?

O tyle różnią się dwa okna na wysokosci.

Czy warto zamawiac 2 różne okna czy lepiej takie same np. uśrednione ?

No tak.. jesli to stan surowy, to ja bym uśrednił ,bo kazde okno z innej bajki ta taki maly balagan.

Jesli sa inne i (szczegolnie) obok siebie to inzynierskie oko wychwyci, ze parapety sa na roznej wysokosci, nie zgrywaja sie szprosy, poprzeczki, karnisze,czy firanki potrzebne innej dlugosci itd.

Druga sprawa : jesli sa stalej wysokosci a otwory rozne, to wymagajaca ekipa montazowa moze poprosic, by wyrownac otwory, by uniknac ewentualnych pretensji, ze w kazdym oknie sa inne szczeliny montazowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dylemat.

Jesteśmy na etapie wyboru okien do naszego domu. Na placu boju pozostały okna AVANTE z Techniki Okiennej z Elbląga oraz z Oknoplastu Kraków

Nie odsyłajcie mnie tylko do jakiś pojedynczych wątków ponieważ szukałem juz na forum i nie znalazłem takiego tematu. Intersują mnie opinie osób posiadających i użytkujących okna z tych firm. Które są lepsze? Jakie mają zalety i wady? Chcemy kupić okna PCV w okleinie obustronnej w machoniu lub tzw. drzewie różanym. W tym maja być drzwi przesuwne 200 cm szerokości i drugie 400 cm szerokości.

Pozdrawiam

 

Kordian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...