Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dwa w/w mają być uchylno- przesuwne z tym, ze to 4m ma byc podzielone na trzy lub 4 części i środek ruchomy a boki fixy.

no to co innego - bo aż nie chciało mi sie uwierzyć ze producent wykonałby tak szerokie okna gdy kończy sie szerokość okuć ujęta gwarancja

Gdyby tak było zmieniłbym dealera a tak - wszystko jest OK :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Do tej pory wydawało mi sie, ze to właśnie AVANTE są wyższą półką od Oknoplastu. Cena wyjściowa ( chociaż nie zawsze jest to wykładnią) była wyższa w Avante. Ponadto okucia Roto, profil Duecenic, w standardzie klamka Hoope Secustick. W Oknoplascie okucia Maco - nie wiem co to za twór ( austryjacki) i jak sie spisuje w rzeczywistości. Ogólnie o Oknoplaście słyszałem w miare dobre opinie. AVANTE to rzadka marka na rynku. Wydaje mi sie że są ok. No właśnie wydaje mi się ponieważ mało o nich opini. Te sporadyczne na forum w innych wątkach są w porządku. I z nich wynika że to górna półka okien. Stąd moje pytania i wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Do tej pory wydawało mi sie, ze to właśnie AVANTE są wyższą półką od Oknoplastu. Cena wyjściowa ( chociaż nie zawsze jest to wykładnią) była wyższa w Avante. Ponadto okucia Roto, profil Duecenic, w standardzie klamka Hoope Secustick. W Oknoplascie okucia Maco - nie wiem co to za twór ( austryjacki) i jak sie spisuje w rzeczywistości. Ogólnie o Oknoplaście słyszałem w miare dobre opinie. AVANTE to rzadka marka na rynku. Wydaje mi sie że są ok. No właśnie wydaje mi się ponieważ mało o nich opini. Te sporadyczne na forum w innych wątkach są w porządku. I z nich wynika że to górna półka okien. Stąd moje pytania i wątpliwości.

 

Avante to marka firmy tak samo jak Oknoplast z Krakowa. To wielki plus dla tych firm że promują swoją markę a nie profil, który nie jest bez znaczenia. Avante to Deceuninck Zendow a Oknoplast to tylko Veka. Według mnie jeszcze dużo czasu upłynie zanim Oknoplast wypuści na rynek produkt choćby porównywalny do Avante.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to... ja wolę BMW :lol:

Mafiozo ? :lol:

 

tatko napisał:

Avante to Deceuninck Zendow a Oknoplast to tylko Veka

zmienilbym tylko treśc - Deceuninck i Veka to razem tylko Deceuninck i tylko Veka

żadne tam wodotryski - średnia polka jak większość profili

Chcesz taniej jeszcze - Aluplast Ideal 4000 Roundline i sadze ze następne kilka punktów w kieszeni zostawisz

MACO - nie znasz bo nie reklamują sie tak jak Winkhaus czy Roto

Okucia dobre jak Siegenia, GU i jeszcze kilka

Dla Ciebie jako użytkownika to wsio ryba które będą - musisz tylko o nie dbać i będą służyć lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to się nie zgodze.

Mam w mieszkaniu okna na okuciach GU i wiekszego badziewia nie widziałem. Od dwóch lat sredni co 3 miesiace reklamujemy te okna ze względu na okucia, które sie rozlegulouja i okna nie da sie normalnie użytkować. I proszę nie przekonujcie mnie , że wszystko jedno jakie okucia ponieważ inne okucia w oknach mam z Roto i okna są od 7 lat w domu i żadnych problemów. To przećwiczyłem na własnej skórze i więcej nie dam sie namówić na byle jakie okucia. Uwazam ogólnie , że markowe rzeczy nie są tylko drogie , że są markowe ale też dlatego, ze są o klase lepsze od innych. I nie chodzi tylko o okucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 7 miesięcy mam okna Avante. W bardzo dobrym stanie "przeżyły" roboty wykończeniowe. Należy je jedynie dobrze zabezpieczyć. Firma która mi je monowała po zakończeniu prac wykończeniowych przyjechała i dokonała regulacji okien. Jesteśmy z nich zadowoleni, dobrze się je myje, b. dobrze "chodzą". Wykonawca który budował mi dom po obejrzeniu okien zastanawiał sie nad ich oferowaniem innym klientom. Kilku moich znajomych również zdecydowało sie na zakup tych okien po ich obejrzeniu. Dodatkowym argumentem jest bardzo przyjazny klientom pan Michał z Megabud w Rumii i jego montażyści. Nadto mam przez 3 lata darmowy serwis okien, na czas budowy Avante ubezpiecza okna na wypadek ich kradizeży czy zniszczenia. Wiem, ze to działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordian - mów swoje. Ja wiem swoje.

Różnice miedzy okuciami dla użytkownika są pomijalne i nie maja wpływu na to o czym piszesz.

To ze producent który Ci sprzedał okna nie potrafi okuć montować to inna bajka.

GU - mówisz ze nie sa markowe?

Widzisz jesteś w błędzie bo o takich zapewne wcześniej nie słyszałeś.

Podobne opinie slyszy sie o Maco - tez niewiele osób o nich słyszało i gada później głupoty.

Schuring tez zapewne nie jest Ci znany a firma zajmuje sie okuciami chyba tak samo długo jak Roto Frank.

Nie wypowiadaj sie kategorycznie w temacie Ci do końca nieznanym - ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avante to marka firmy tak samo jak Oknoplast z Krakowa. To wielki plus dla tych firm że promują swoją markę a nie profil, który nie jest bez znaczenia. Avante to Deceuninck Zendow a Oknoplast to tylko Veka. Według mnie jeszcze dużo czasu upłynie zanim Oknoplast wypuści na rynek produkt choćby porównywalny do Avante.

Pozdrawiam

 

 

Hihiiii,dawno tak się nie uśmiałem dzięki Tatko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avante to marka firmy tak samo jak Oknoplast z Krakowa. To wielki plus dla tych firm że promują swoją markę a nie profil, który nie jest bez znaczenia. Avante to Deceuninck Zendow a Oknoplast to tylko Veka. Według mnie jeszcze dużo czasu upłynie zanim Oknoplast wypuści na rynek produkt choćby porównywalny do Avante.

Pozdrawiam

 

 

Hihiiii,dawno tak się nie uśmiałem dzięki Tatko :lol:

 

Rozumiem że Ty masz oknoplast i dlatego są the best jak pewnie wszystko inne. Może trochę wiecej argumentów merytorycznych, z przyjemnościa dowiem sie jakie badziewie ja kupiłem, wtedy uznając że zostałem wprowadzony w bład przez sprzedawcę będę miał argumenty w rozmowach z nim. Proszę podziel się z nami swoją wiedzą na temat tych okien, bo to co na razie napisałeś zupełni mi nic nie daje. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co gdyby dodać do porównania okna MS , na jaka firme byscie postawili , pozdt

Z tych trzech (dobrych firm) to dla mnie kryterium wyboru byłaby ocena lokalnego dealera przez innych ludzi, którzy już mają dane okna.

 

Zgadzam się z przedmówcą, okna moga być super a postawa dealera, montaż, podejście do klienta po dokonaniu zapłaty / wszyscy do tego momentu są mili i uczynii, potem bywa różnie/ może wszystko zmienić, a i tak na końcu oberwie się producentowi okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...