Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wieeeeelkieee dzięki Gościu :wink:

 

Pchełku te firmy co podałeś już znam dzięki Twoim wszystkim wątkom (będzie tego z 5 nocy), ale architekta mi zachwalała tego Stolara.

Teraz wszystko wiem i lecę wręczyć wszystkim zapytanie a Stolar poproszę jeszcze o wszelakie dokumenty :p zobaczymy jak będą śpiewać :o

 

Jeszcze raz Ci dziękuję za odpowiedź i w ogóle za całokształt. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Jacek

prosta odpowiedź w sprawie jakie okna - PVC czy drewno.

Sam nie wiem - ale jeśli chodzi o PVC to szukaj firmy KAZET z Wrocławia - okna KBE. Okna drewniane - Gebauer - ale są drogie, tańsze mogą być ADPOL, M&S.

Do domku wybrałbym raczej drewniane. Do bloku z PVC.

Szczegóły - jak chcecie - to w piątek. Adresy też.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy Pchełku za odpowiedź. Bardzo prosimy o szczegóły i adresy w piątek.

 

Jesteśmy w trakcie budowy domu. W naszym aktualnym lokum, czyli w bloku mamy okna plastikowe. (Wcześniej były drewniane z lat 70-tych.) Trzeba przyznać, że są "bezobsługowe i praktyczne" Trochę gorzej z finezją ich wyglądu.

 

Czy okna drewniane mogą być również "bezobsługowe i praktyczne" tzn. bez konieczności konserwacji, malowania i dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Czy trzeba się liczyć z koniecznością poświęcania im dodatkowego czasu i pieniędzy.

A jeśli porównać przewidywaną długość użytkowania okien PCV i drewnianych? Czy jest ona porównywalna?

 

Pozdrawiamy

Kasia i Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m.c.
Po jakim czasie trzeba malować okna drewniane?

a z tym to jest roznie, w zaleznosci od producenta.

znam firme ktora wymaga od nabywcy pomalowania okien po 2-ch latach

ale nie pozniej niz w trzecim roku uzytkowania.

jesli tego sie nie wykona gwarancja traci waznosc.

przed zakupem okien drewnianych radze dokladnie zapoznac sie z warunkami gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w końcu wybrałem okienka firmy FILA spod Opola. Ponieważ kupuję we Wroclawiu - przez firmę Promar.

Pewnie ryzykuję bo nie Pchełek ich nie zna ale znajomi z Opola polecali, sami je kupili i mieli polecenia wieloletnich użytkowników okien tej firmy.

Tak przy okazji brałem we Wrocku oferty od: Gebauera, Gidanexu, Pinusa, Fila, Wójcika, Adpolu, Urzędowskiego, Ferno, M&S, Plastodrew, Stolar, Sokółki, Szewpolu, Wiktorczyka... uff i jeszcze kilku z profilami barwnymi PCV. Oczywiście porównanie parametrów, rabaty i muszę powiedzieć, że zdecydowanie najdroższy był Stolar. Podoba mi się ich wykonanie ale... cena też jest ważna. Tak przy okazji muszę przyznać, że okolice Opola to istne zagłębie drewnianych okienek. I jeszcze jedno: w przypadku większych firm jak Ferno, M&S, Sokółka, Pol-skone poważnym mankamentem jest jakość obsługi wynikła być może ze zbyt rozrośniętej sieci sprzedaży i jednoczesnym brakiem kontroli nad jakością obsługi klienta. Tyle na temat. Okienka odbiorę wiosną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dear Mr Pchelek :-)

Bylem dzisiaj ogladac okna PVC z Gdańskiej Fabryki Okien - profil 5-komorowy Veka PerfectLine. Czy slyszales moze cos o jakosci ich okien?

Wczesniej zastanawialismy sie nad drewnianymi z Oklandu. Cena z GFO jest duza nizsza. Zastanawiam sie nad wyborem - na calym parterze maja byc szyby P4 z odpowiednimi okuciami, tylko nie wiem na ile beda wytrzymale okna PVC z szybami P4.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między VEKA EUROLINE i PERFECTLINE jest drobna przepaść.

Więc Twoje :lol: nie pasuje.

PERFECTLINE jest 5-komorowy i zawiera wszystkie plusy systemu VEKA.

Okno z szybą P4 będzie tak samo wytrzymałe jak okno z szybą zwykła. ńie wiem tylko czy nie wystarczy P3 - jest tańsza. Złodziej jak chce wejść to wyłamuje okucia - szyby nie tłucze - a zresztą ta P3 też jest trudna do robicia. A firma jest w porządku - i jedna i druga.

Jesze jedno - EUROLINe to tylko dwa profile - zresztą te profile już nie są produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo: szyby P4 to mój wybór i na razie w żadnej z firm gdzie byłem rozmawiać o oknach nikt mi tego nie odradzał. A byłem w Dziadku, Oklandzie, Braciach Bertrand i GFO. Gdzieniegdzie wspominali tylko ze podrozy to koszty. W Dziadku facet przekonywal mnie tylko ze nie ma sensu brac nawiewnikow bo "aktualnie produkowane okna charakteryzuja sie mozliwoscia wentylacji poprzez rozszczelnienie". Po przebojach jakie mialem mieszkajac w bloku gdy wymienilem okna na drewniane, szczelne okna z Sokolki moze i mam hopla na punkcie wentylacji pomieszczen ale nawet dla mnie - laika facet gadal glupoty.

Wracajac do szyb klasy P4 od znajomych z jednego z bankow slyszalem ze wlamania jakie kiedys mieli wygladaly w ten sposob ze okno z szyba P4 bylo nie wybijane a wywazane w calosci. Stad tez moje watpliowsci.

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Okno z szybą P4 będzie tak samo wytrzymałe jak okno z szybą zwykła. ńie wiem tylko czy nie wystarczy P3 - jest tańsza. Złodziej jak chce wejść to wyłamuje okucia - szyby nie tłucze - a zresztą ta P3 też jest trudna do robicia...

Czyli, że nie warto inwestować w szyby "antywłamaniowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz63: dobre pytanie. Tez mnie to zastanawia. Moj kolega, spec od alarmow na to pytanie stwierdzil, ze do kazdego domu da sie wlamac. Kwestia tylko - ile czasu zajmie to wlamywaczowi. Musza byc po prostu takie zabezpieczenia ze zwykly, "poczatkujacy" wlamywacz nie da sobie rady, a temu lepszemu zajmie to wiecej czasu. Po szybach czas na alarm zamontowany przez dobrego fachowca z kilkoma pulapkami i nie dajacy sie szybko wylaczyc po wzbudzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek36

Ani ROPLASTO ani THYSSEN nie mają aprobaty na okna kolorowe.

 

Dodatkowo THYSSEN "kombinuje" z odchudzonymi profilami - jak te odchudzone profile okleja to jest to kanał, kanał, kanał.

 

Kupiłem okna na profilu thysen jesieną 2002r w mahoniu z dwóch stron i nic się z nimi nie dzieje (na 12 okien tylko 1 szuka wymagała regulacji w tym roku - wykonanej zresztą sprawnie i fachowo w ramach gwarancji) wiec ja swoim znajomym polecam te okna tylko po tym poście ciśnie mi się pytanie - jak sprawdzić czy u mnie nie są zastosowane te "kombinowane" i "odchudzone" profile ?

Okna kupiłem w dużej ogólnopolskiej "firmie z certyfikatami, aprobatami, nagrodami itp" i są już zamontowane otynkowane ...

Pozdrawiam Jacek36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...