Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No i wybralismy.

Zdecydowalismy się na Avante kolor drzewo różane obustronne. Do tego termoramka. Łącznie mamy 15 szt. w tym dwa patio 4m a drugieteż przesuwne 2m. Po długich negocjacjach zbliżylismy się cenowo do Oknoplastu. No i w takim przypadku wybór padł na Avante. Wydaje mi się, że to lepszy wybór. Montaż w marcu i dopiero wówczas bedę mógł coś o nich napisać - odczucia w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nas głównym kryterium była gwarancja i cena jaką dawał producent na Nasze okna. A więc ( kolor dwustronny , 12 okien w tym jedno 2,5 m x 3,6 m):

 

1. Jezierski 14 000 PLN

2. Petecki 15 700 PLN

3. Aluplast Rąbień - dramat - nie dali nam gwarancji na największe okno 12 700 PLN

4. Oknoplast Kraków 15 900 PLN

 

Wygrał Jezierski ze względu na cene, kolor ( meranti ) i obsługe klienta.

W Oknoplaście za "nowy" profil dopłata 7 %, za lewe i prawe skrzydło okna rozwierno-uchylne dodatkowa opłata, wzmocnienie antywłamaniowe dodatkowa opłata, zewnętrzny uchwyt do drzwi balkonowych dodatkowa dopłata itp.

W Jezierskim wszystko w cenie, a dodatkowo nie ma różnicy w kosztach koloru dwu i jednostronnego...

 

PZD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uściślę

u każdego producenta jest dopłata za okucia Wk i szyby inne niż standard ale

nie każdy przedstawia to jako dopłatę by klient mógł wiedzieć ile ekstra musi wydać kasy i sam zdecydować czy ekonomicznie ma to sens

I uwierz - u Jezierskiego jest względem standardu dopłata do okuć i szyb antywlamaniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uściślę

 

I uwierz - u Jezierskiego jest względem standardu dopłata do okuć i szyb antywlamaniowych

 

Możliwe - ale cene dali mi najlepszą...

Antywłamaniowych szyb nie mam, ale na okucia, uszczelki i mechanike dostałem 10 lat gwarancji , na profil 5 latek. Więc trudno Mi powiedziec czy to standardowe okucia czy lepsiejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory owadzie [a tym bardziej slady trocin drobnych "jak siersc" - co swiadczy o tym ze robale sobie w drewnie zeruja] sa niedopuszczalne. zadna norma tego nie dopuszcza. tak samo zadziorow, sekow, zawirowan wlokien.

Pchelek, a ktorys sprzedawca mi kiedys powiedział, ze takie zjawisko nosi specjalną nazwę i norma niby dopuszcza do 3 otworów na metr bieżacy ramy...(haha, a teraz sprawdzam to okreslenie w słowniku i okazuje się ze ono oznacza zwalczanie szkodników - czyli gdzieś dzwoni.. )

 

Prawda jest taka że, w meratni widzialem kiedyś otwory wielkości główki od szpilki (po egzotycznych robaczkach), ale nie widzę szans, by owady przeżyły proces produkcji okna, poza tym dobra technologia lakierowania te otworki powinna skutecznie zakryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na temat okien Platinum z Oknoplastu ?

Podciągam :wink:

Widziałem je tylko na ekspozycji u sprzedawcy i miały fatalnie wykonane (obrobione) zgrzewy. Zakładam, że to jednostkowy przypadek.

 

Bwojtek, zakladam ze trafiles na okno ktore nie wyszlo oficjalnie z produkcji, bo jakos trudno mi sobie wyobrazic by O. wypuscil cos zle wykonane (ale moze ja mam zbyt optymistyczne podejscie do tej firmy?). Faktem jest, ze to polokrąge skrzydlo moze okazac sie przeklenstwem w obrobce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam dwie porównywalne cenowo oferty: MS (tytanowe) i Oknoplast (platinium).Proszę, poradźcie, która z tych ofert jest warta rozważenia?

Czy nie powinnam brać pod uwagę faktu, że Oknoplast jest pod Krakowem, więc ewentualne serwisowanie byłoby łatwiejsze?

Okna będą pięciokomorowe, kolorowe. Platinium z Oknoplastu wyglada ładnie (orzech), a okna MS też mi się podobają.

Czyli problem w tych "drobiazgach" na których się nie znam :(

Zapytam:

1.Czy te wzmocnienia z włókna szklanego które daje MS sprawdzają się?

 

2.Moje okna są stosunkowo duże bo w świetle muru 1200 * 1700 a tarasowe 2550 * 2650 czyli MS pod tym względem byłyby chyba odpowiedniejsze (lżejsze ramy) ?

 

4.Jak już pytam, to jak rozwiązać problem wysokości okna tarasowego?Producenci dają gwarancje na wys. max 2300 - 2400 czyli mam możliwość dania poprzeczki lub fixa w górnej części. Okna mam mieć jednokwaterowe a tarasowe podzielone na 3 skrzydła( w tym jedno stałe) więc ta poprzeczka nie bardzo mi pasuje. Dać stałe szklenie u góry ?

 

Chyba za dużo tych pytań! Ale co tam, zaryzykuję jeszcze jedno - kupować spokojnie po Nowym Roku czy w poniedziałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy te wzmocnienia z włókna szklanego które daje MS sprawdzają się?

Dotychczas wszelkie negatywne opinie na ten temat pojawiały się od osób, któe takich okien nie mają :lol:

2.Moje okna są stosunkowo duże bo w świetle muru 1200 * 1700 a tarasowe 2550 * 2650 czyli MS pod tym względem byłyby chyba odpowiedniejsze (lżejsze ramy) ?

Lekkość ram nie ma tu nic do rzeczy. Wysokości 2650 w kolorze (bez podziału) nie zrobi nikt kto nie jest samobójcą.

4.Jak już pytam, to jak rozwiązać problem wysokości okna tarasowego?Producenci dają gwarancje na wys. max 2300 - 2400 czyli mam możliwość dania poprzeczki lub fixa w górnej części. Okna mam mieć jednokwaterowe a tarasowe podzielone na 3 skrzydła( w tym jedno stałe) więc ta poprzeczka nie bardzo mi pasuje. Dać stałe szklenie u góry ?

Albo obniżysz nadproże albo pozostaje tobie fix na górze. Podejrzewam, że nie obędzie się także bez wzmocnienia statycznego na poziomym podziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek, no to może nie dawać w oknie tarasowym fixa, dać tylko wzmocnienie poziome? Od wewnątrz też muszą te okna jakoś pasować (oprócz okna tarasowego będą jeszcze 4 okna jednokwaterowe ,otwarta kuchnia).

Ogrzewanie w domu będzie elektryczne, stąd zastanawiam się nad MS, lecz nie wiem na ile wyższa cena okien Termo przełoży się na niższe rachunki za energię ? Oknoplast nie ma takiej opcji, ale jest jednak troche tańszy (wycenę robiłam dla Platinium)

 

A wracając do tematu zakupu- czy w styczniu ceny mogą ulec zmianie? W Oknoplaście kuszą, dają 5% rabatu, jeżeli zapłacę 100% ceny do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...