Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

czmirek, masz rację, ale 500 zł piechotą nie chodzi... A za montaż płaci się po robocie.Jeszcze nie zdecydowałam, które okna wybiorę - MS czy Oknoplast, ale z opinii wynika, że są raczej terminowi.Chyba żeby z oknami było coś nie tak, no to wtedy rzeczywiście można mieć problem.

Jeżeli boisz się o terminowość to trzeba zawrzeć odpowiednio wysokie kary dla wykonawcy. A jeżeli chodzi o jakość samych okien to po pierwsze wybierasz pomiędzy oknami 2 bardzo szanowanych producentów a po drugie po to ma się gwarancję na okna, żeby nawet jak coś byłoby nie tak można było wyegzekwować swoje prawa. I tak nie jesteś w stanie sprawdzić dokładnie okien przy montażu a pewne rzeczy mogą "wyjść" nawet miesiące później!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje bwojtek

i jeszcze jedno o czym większość zapomina

Nawet jeśli okaże sie ze w oknach jest coś nie tak - a zdarza sie czasem jakiś błąd produkcyjny

NIE ZWALNIA to zleceniodawcy z zapłaty za dostarczony towar

Wiara w zatrzymywanie kasy jako kary dla sprzedawcy jest błędna

To ze większość z nich nie idzie na udry z klientem to tylko jego dobra wola

Gdyby był hmmm..uciążliwy sa podstawy prawne do żądania zapłaty za towar w dniu dostawy i montażu

Tzw "niezgodność towaru" w świetle praw konsumenckich rzadko kiedy ma tu zastosowanie

Znany mi jest przypadek klienta wyszukującego nieistotne wady by nie zapłacić za okna - zakończyło sie w sadzie. Przegrał i nie dość ze zapłacił za towar to jeszcze dodatkowe koszty sadowe i odsetki od przeterminowanych naleznosci

Tak wiec szanujmy siebie wzajemnie

Czego wszystkim w Nowym Roku życzę

Jareko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie plac za cos czego jeszcze nie masz

Nie lubię jak ktoś zakłada, że każdy wykonawca to naciągacz i jak tylko dostanie kasę to możesz zapomnieć o terminowym i właściwym wykonaniu usługi...

mozeszi wskazac choc jedno slowo lub zdanie gdzie napisalem ze kazdy wykonawca to naciagacz itd. nie wkladaj mi do ust to czego nie powiedzialem ( napisalem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za uwagi :D , ale nie chciałabym abyście w ostatnim dniu tego roku, z mojego powodu ( a właściwie zapytania) psuli sobie nastrój i tracili dobre (mam nadzieję ?) samopoczucie.Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

PS.A okna to chyba będą MS (Termo). Nie żądają 100% wpłaty,zaliczka 40%, ale o zakupie zdecyduję spokojnie w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bwojtek, zakladam ze trafiles na okno ktore nie wyszlo oficjalnie z produkcji

:o :o :o

Sugerujesz, że tam się robi też okna "na lewo" czy jak to rozumieć?

a skądze! po prostu pomyslalem ze moze widziales okno ktore bylo tylko probne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek, masz rację, ale 500 zł piechotą nie chodzi... A za montaż płaci się po robocie.Jeszcze nie zdecydowałam, które okna wybiorę - MS czy Oknoplast, ale z opinii wynika, że są raczej terminowi.Chyba żeby z oknami było coś nie tak, no to wtedy rzeczywiście można mieć problem.

 

Hola! Temat niepłacenia zawsze wywołuje u sprzedawców reakcje alergiczną. U mnie tez..

Po co kupujesz towar jesli zakladasz ze cos bedzie nie tak? Nie masz czasu sprawdzic przyszłego wykonawcy to nie porywaj sie na budowanie domu a kup sobie segment u dewelopera. Zeby zaufac nie trzeba od razu sprawdzac kogos w wywiadowni gospodarczej. Wystarczy zapytac wsrod znajomych lub poprzednich Klientów wykonawcy.

Poza tym - Klienci mają silny instrument - forum takie jak to. Powazny przedsiebiorca liczy sie głosem Klientów i nie pozwoli sobie na szarpanie dobrego imienia i "olewanie" reklamacji tylko przez fakt ze stolarka jest zapłacona. To dzialanie niepowazne, ale nie twierdzę ze takie przypadki nie występują - zawsze znajdzie się czarna owca ( po obu stronach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za uwagi :D , ale nie chciałabym abyście w ostatnim dniu tego roku, z mojego powodu ( a właściwie zapytania) psuli sobie nastrój i tracili dobre (mam nadzieję ?) samopoczucie.Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

PS.A okna to chyba będą MS (Termo). Nie żądają 100% wpłaty,zaliczka 40%, ale o zakupie zdecyduję spokojnie w Nowym Roku

 

Bietka, mam z Nowym Rokiem bojowy nastroj(;), wiec ..

czy Oknoplast wymagał 100%? na pewno nie, a Twoj post mozna odczytac jako taki zarzut.. tylko kusił... bo widocznie przeliczył ze lepiej dac 5% wiecej i miec pewnosc ze Klient zapłaci a to wyeliminuje ryzyko zatorów płatnicyzch u siebie i swojego dealera, co w dalszej mierze przełozy sie na dobrą atmosferę wspólpracy i przeniesienie tego na następnych zadowolonych Klientów.

 

Pewnie ktos powie ze tymi 5-cioma procentami bedą obracali na rynkach finansowych (jak potrafiąto czemu nie?).. jasne, przez 3-4 tygodnie na pewno zbiją fortunę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. a takie okno typu fix albo uchylno otwieralne ale baaardzo rzadko o wymiarach 90x235 tez musi miec poprzeczki?

 

....Jareko mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie jako fachowca: czy okno 180x220 (czyli 1765x2195) dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem bez żadnych poprzeczek to jakieś przestępstwo czy mieści się w normach? Profil Veka Perfectline 5 komorowy jednostronnie barwiony...

dla mnie drzwi balkonowe bez poprzeczki to zawsze przestępstwo :lol: nawet jesli system dopuszcza takie gabaryty

Estetyka to jedno (mnie sie poprzeczka podoba) zaś dla mnie ważniejsza jest późniejsza eksploatacja. Dawno temu byl Sylwester u znajomych - mieli balkon be poprzeczki - jedno skrzydło otwarte zas drugie zamknięte - jeden z balangowiczów nie zauważył - wylądował w pogotowiu niezłe pokiereszowany pobita szyba

dowiedz sie dokładniej o jakich głupotach tez dealer co Winkhausa ma w swej ofercie gada - bo ja dalej jego nie rozumiem

Ilość zaczepów będzie identyczna jak w Mako wiec o czym on chrzani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PASZPORTY ENERGETYCZNE - dokument informujący o klasie energetycznej ( od A do G ) a co za tym idzie podwyższający ( lub obniżający )wartość obiektu.

 

A więc im lepszy bilans energetyczny tym lepiej - od 25 % do 85% sprawności energetycznej budynku zabezpiecza stolarka otworowa !!!

Sugerowana konstrukcja to profile PVC o wielokomorowej budowie i szyba zespolona o współczynniku U = 0,7 W/m2K lub kantówka drewniana o grubości 88 mm !!!

 

Pozdrawiam

 

P.S. ... najlepszego na 2008 rok :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PASZPORTY ENERGETYCZNE - dokument informujący o klasie energetycznej ( od A do G ) a co za tym idzie podwyższający ( lub obniżający )wartość obiektu.

 

A więc im lepszy bilans energetyczny tym lepiej - od 25 % do 85% sprawności energetycznej budynku zabezpiecza stolarka otworowa !!!

Sugerowana konstrukcja to profile PVC o wielokomorowej budowie i szyba zespolona o współczynniku U = 0,7 W/m2K lub kantówka drewniana o grubości 88 mm !!!

 

Pozdrawiam

 

P.S. ... najlepszego na 2008 rok :p

Z tą oszczędnością energii to też bez przesady.

Jak pojawiły się pierwsze okna plastykowe to były cholernie szczelne, wszyscy się zachwycali że nie wieje od nich. Potem jak zaczęła ludziom w domach wychodzić pleśń na ścianach to się okazało że są za szczelne.

Przecież energia cieplna też ulega degeneracji.

Może się okazać że w zbyt ocieplonym obiekcie komfort obniży się przez fakt zbyt małej wymiany energii cieplnej z otoczeniem.

A okna drewniane to powinny mieć podwójne skrzydła o kantówce 88mm - wtedy U = 0,001 W/m2K. :D :D :D

A tak w ogóle to najlepiej wykonać dom w technologii kosmicznej i będziemy ogrzewac go ciepłem własnych ciał. :D :D :D

I wtedy wszyscy sprzedawcy elementów i urzadzeń grzewczych pójdą z torbami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :lol:

 

również jestem na etapie poszukiwania okien

mam już pełno wycen, ale rozpędziłam się i napisałam do tyylu firm że zgłupiałam po prostu :evil:

Domek jak widać, drewniany, a ja zdecydowałam się na okna pcv- dwustronny złoty dąb i nikt mi już tego nie wybije z głowy :wink:

Najbardziej bym chciała barwione w masie (bo chyba tylko w samej okleinie zawsze gdzieś tam zostanie jakiś biały element? a może się mylę?)

Widzę, że bardzo wiele osób kupuje właśnie takie okna :) dwustronny złoty dąb :D

 

ludziska, proszę powiedzcie (zarówno Ci zadowoleni jak i nie, z wyboru) gdzie kupiliście te okienka?????!!!!

i jakie mają parametry?

ile kosztowały? (i czemu tak drogo? 8) )

liczę na Wasze cenne rady :lol:

pozdrawiam serdecznie i życze wszystkiego naj naj naj w 2008r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PASZPORTY ENERGETYCZNE - dokument informujący o klasie energetycznej ( od A do G ) a co za tym idzie podwyższający ( lub obniżający )wartość obiektu.

 

A więc im lepszy bilans energetyczny tym lepiej - od 25 % do 85% sprawności energetycznej budynku zabezpiecza stolarka otworowa !!!

Sugerowana konstrukcja to profile PVC o wielokomorowej budowie i szyba zespolona o współczynniku U = 0,7 W/m2K lub kantówka drewniana o grubości 88 mm !!!

 

Pozdrawiam

 

P.S. ... najlepszego na 2008 rok :p

Z tą oszczędnością energii to też bez przesady.

Jak pojawiły się pierwsze okna plastykowe to były cholernie szczelne, wszyscy się zachwycali że nie wieje od nich. Potem jak zaczęła ludziom w domach wychodzić pleśń na ścianach to się okazało że są za szczelne.

Przecież energia cieplna też ulega degeneracji.

Może się okazać że w zbyt ocieplonym obiekcie komfort obniży się przez fakt zbyt małej wymiany energii cieplnej z otoczeniem.

A okna drewniane to powinny mieć podwójne skrzydła o kantówce 88mm - wtedy U = 0,001 W/m2K. :D :D :D

A tak w ogóle to najlepiej wykonać dom w technologii kosmicznej i będziemy ogrzewac go ciepłem własnych ciał. :D :D :D

I wtedy wszyscy sprzedawcy elementów i urzadzeń grzewczych pójdą z torbami. :wink:

 

no właśnie...odnośnie tej "zbytniej" szczelności okien :-?

mieszkam właśnie (dopóki się nie wyprowadzę do nowego domku )u rodzinki, zajmujemy głównie jeden pokój :roll:

w tym pokoju wcześniej były stare okna, wiadomo nieszczelne i ściany miały się w sumie dobrze

odkąd zostały wymienione okna na pcv,zaczęła sie paranoja

my sobie odmalowaliśmy super pokoik, mieszkamy tam ze 3 m-ce a pleśn czy grzyb(sama nie wiem co za cholerstwo), we wszystkich rogach sufitu...koło balkonu to jest juz wielka czarna plama na pół sufitu :evil: :evil:

coś okropnego

okna są wciąz zaparowane, u dołu po prostu woda się leje z nich na parapet :evil:

mamy na tych oknach roletki bambusowe, które od tej wilgoci zaczęły pleśnieć!

koszmar

myślelismy początkowo że to wszystko wina tego że dom jest niedocieplony (stare sposoby budowania, elewacja na pustaki, bez żadnego styropianu ani nic)ale myślę jednak że to wina okien, tzn tego ze są zbyt szczelne, nie ma wentylacji, pokój nie jest zbyt duży, a wiecznie zamkniete drzwi...

co więc zrobić by mieć zarazem szczelne okna i nie mieć pleśni?

znalazłam ostatnio na allegro jakieś nawietrzniki, które ponoć mają pomóc i zastanawiam się czy nie kupić i nie założyc, bo nas po prostu grzyb zeżre zanim sie wyprowadzimy :evil:

w nowym domku nie mogę do czegoś takiego dopuscić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawiły się pierwsze okna plastykowe to były cholernie szczelne, wszyscy się zachwycali że nie wieje od nich. Potem jak zaczęła ludziom w domach wychodzić pleśń na ścianach to się okazało że są za szczelne.

Przecież energia cieplna też ulega degeneracji.

Mylisz mocno pojęcia izolacji cieplnej i wentylacji i skutki zmiany ich parametrów.

A co tą degradację energii cieplnej to cię nauczyciel z podstawówki zabija jak to przeczyta :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...