Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

bo wiesz Wojtek - ludziom ciągle sie wydaje ze drewno w oknach to taka świeżo strugana, wy sezonowana przez dwadzieścia lat decha z której sie rżnie okno :lol:

Zapominają ze właściwie pozostały już tylko włókna

żywicy za grosz za to w jej miejsce chemia - przeciw pasożytom, wilgoci, ogniu i cholera wie co jeszcze - na to "oddychający" lakier no i drewno oddycha :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dorzuce i ja swoje trzy grosze.

Parę lat temu zajmowałem się serwisem okien i drzwi drewnianych. Jak tylko przyszła zima i minusowe temperatury to od razu kilkanaście tel. dziennie – panie wilgoć na oknach

Pomijam fakt ze jakość okien ma również znaczenie bo inaczej będzie wyglądało to zjawisko jeżeli damy cieplejsze profile, cieplejsze szyby jakość montażu jest również nie bez znaczenia. Ale najważniejszą sprawa jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Gromadzi się wilgoć na szybach generalnie gromadzi się tam gdzie jest najzimniejsze miejsce (szyba najwęższa przegroda budowlana) ale zdarza się ze gromadzi się tez w narożnikach ścian często przy balkonach itp. Bo dlaczego ma się nie gromadzić ja nie ma odpowiedniej wentylacyjnego a samo roszczelnienie okien, nie wiele da, bo musi zajść obieg wentylacyjny tzn. w jednym miejscu powietrze musi wejść do mieszkania najczęściej są to okna a w drugim wyjść – kratka wentylacyjna. Zapotrzebowanie powietrza na zwykły pokój jest w granicach 20m3 na godz. kuchnia to już 50 m3 a łazienka nawet do 150 m3 . Przez tzw. rozszczelnianie uszczelki (wycinek ok. 10 cm) dostawało się ok. 3-6 m3 powietrza na godzinę to było za mało. Nawiewnik np. aereco maksymalnie może dostarczy ok. 30 m3 powietrza.

Teza ze jakoby okna drewniane są lepsze bo oddychają lub wymieniają powietrze jest po prostu nieprawdziwa tak samo jak teza ze wełna oddycha a styropian nie i trzeba ja stosować przy ceramicznych ścianach. Więcej marketingi w takich stwierdzeniach niż prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do usuwania pleśni służą specjalne środki a nie Domestos. Poza tym wątpię by akurat domestos zaszkodził profilowi PVC.

Spróbuj, przekonasz się. Przez 5 lat "siedziałem" niedaleko biurka szefa serwisu dobrej firmy PCW. Tez zastrzegał swoim rozmówcom nawet używanie Cif`u w proszku by nie zniszczyć ram.

Sam dostałem w spadku grzyba w łazience. Usunęlem go i juz nie wraca,wiem co to są środki grzybobójcze, dlatego śmiało porównuję je do silnych środków czyszczących. I mogę też powiedziec, że ten środek jedynie usunął mi objawy grzyba - by nie wrócił musialem narzucić odpowiednią dyscyplinę w użytkowaniu łazienki, m.in uzywanie mikrowentylacji i zapewnienie lepszego obiegu powietrza. Po samym środku grzyb wracał po kilku tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...potraktowanie ramy z pcw środkiem grzybobojczym (z dużą zawartością związków chloru) spowoduje nieodwracalne zniszczenia gładkiej powłoki ramy - po prostu taki płyn może "zeżreć plastik" tak jak dzieje sie to po użyciu np. plynu typu Domestos. I jak ją wtedy odnowisz?

wypolerujesz odpowiednimi preparatami - np. Cosmofenem lub choćby pasta polerska do nadwozi samochodowych

i będą jak nowe - pozbawione grzyba czy plesni

 

Jareko - dobrze wiesz, że wypolerowanie okna cosmofenem jest bardzo czasochłonne - przy większych "wżerach" nie da im się przywrócić blasku nowości. Pastą samochodową nie próbowałem, moze to dobry pomysł?

Nie znam osoby która by się podejmowala prywracania połysku cosmofenem. To raczej środek rezerwowy - by zamaskować drobne zadrapania profili. Okna w takiej sytuacji raczej kwalifikuja się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów rozgorzała dyskusja miedzy szpeniami od okien - które lepsze

Bądźmy obiektywni

To lepsze co klientowi sie podoba :) :) :)

 

O rety, a skad te posądzenia o nienawiść do PCW? Wejdz do mojego biura - poświęciłem dla PCW wiecej miejsca niż w 90% sklepów z oknami.

PCW ma tu i tak doskonałą reprezentację w Waszej postaci (na moj jeden post odezwały sie tuby z kilku stron i mysle ze to nie koniec;).

Nie prowadzę nagonki. Przyjdz do mnie jako Klient - usłyszysz zarówno zalety drewna i jak Cie bedzie interesowalo - zalety plastiku. Pewne fakty są obiektywne i tak się złożyło, ze ja zaznaczam te ktore przemawiają na korzysc drewna.

 

Dlatego kilka mitow musze znów poddac wątliwościom.

 

Żywica i jej obecność w ramach - to co kiedys postrzegano za rzecz ważną teraz jest niepożądane. Nie wiem z czego to wynika - moze wlasnie z faktu iz drewna w skali przemyslowej nikt juz nie sezonuje przez 20 lat pod daszkiem - nie jestem technologiem drewna, wiec przyjmuję za prawdę to co mówią mądrzejsi.

 

Ramy jako nośniki chemii? Kiedy drewno znałem tylko "z widzenia" tez tak mówiłem - kto wie, Jareko, moze taką opinią podzieliliśmy się kiedyś na jakiś targach? Rama drewniana jest tylko sklejona, pomalowana gruntem(impregnatem) i polakierowana. Nie ma ŻADNEJ innej chemii. Teraz to Twoje zdanie opiera się na przekłamaniu.

Wszystkie te środki mają atesty tak jak i ramy z PCW, wiec w rozumieniu naszych przepisów sa zdrowe. Przynajmniej na stan dzisiejszej wiedzy.

 

Absorbcja wilgoci? Znane mi powłoki akrylowe na drewnie mają tą cechę. Dlatego tez drewno nalezy montować po pracach mokrych, gdyż inaczej ulegają rozszerzeniu - to można postrzegać za wadę okien z drewna.

 

Na dziś tyle - jesli neiwyczerująco to sorry - mam na karku remanent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...stosuje się lakiery wodne do pokrywania kantówki drewnianej - osobiście polecam wyroby firmy REMMERS - najwyzsza półka. Są to lakiery czyste ekologicznie !!!

 

Drewno według mnie w pomieszczeniu sprawia o wiele cieplejszy klimat oraz nadaje wysoką estetykę elewacji.

 

Stolarka otworowa drewniana wpółcześnie produkowana jest trwała - nawet 10 lat gwarancji na jakość powłoki i statykę konstrukcji mozna uzyskać przy odpowiedniej technice.

 

Jest minimum dwa razy droższa niż pvc - to produkt dla bogatych, pvc jest dla biednych.

Jest kapitalizm i są duże różnice w zamożności - w socjaliźmie wszyscy mieli drewniane okna :D

 

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dorzuce i ja swoje trzy grosze.

Parę lat temu zajmowałem się serwisem okien i drzwi drewnianych. Jak tylko przyszła zima i minusowe temperatury to od razu kilkanaście tel. dziennie – panie wilgoć na oknach

Pomijam fakt ze jakość okien ma również znaczenie bo inaczej będzie wyglądało to zjawisko jeżeli damy cieplejsze profile, cieplejsze szyby jakość montażu jest również nie bez znaczenia. Ale najważniejszą sprawa jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Gromadzi się wilgoć na szybach generalnie gromadzi się tam gdzie jest najzimniejsze miejsce (szyba najwęższa przegroda budowlana) ale zdarza się ze gromadzi się tez w narożnikach ścian często przy balkonach itp. Bo dlaczego ma się nie gromadzić ja nie ma odpowiedniej wentylacyjnego a samo roszczelnienie okien, nie wiele da, bo musi zajść obieg wentylacyjny tzn. w jednym miejscu powietrze musi wejść do mieszkania najczęściej są to okna a w drugim wyjść – kratka wentylacyjna. Zapotrzebowanie powietrza na zwykły pokój jest w granicach 20m3 na godz. kuchnia to już 50 m3 a łazienka nawet do 150 m3 . Przez tzw. rozszczelnianie uszczelki (wycinek ok. 10 cm) dostawało się ok. 3-6 m3 powietrza na godzinę to było za mało. Nawiewnik np. aereco maksymalnie może dostarczy ok. 30 m3 powietrza.

Teza ze jakoby okna drewniane są lepsze bo oddychają lub wymieniają powietrze jest po prostu nieprawdziwa tak samo jak teza ze wełna oddycha a styropian nie i trzeba ja stosować przy ceramicznych ścianach. Więcej marketingi w takich stwierdzeniach niż prawdy.

 

Własnie, my zamieniliśmy okna PCV na okna drewniane Firmy Sokółka ponieważ myslelismy że bedą cieplejsze . Otóż po 1,5 roku okna sa do wymiany. Okno w jednym pokoju popekalo , porobily się szpary, odbarwilo się , widoczne są sloje drewna, wieje przez nie, cały dół się obnizył tak że nie mozna okna otworzyc , koszmar, z pozostałymi zaczyna dziać się to samo. Wentylacja jest dobra , wilgotnośc w domu około 55%. Reklamowalismy juz dwa razy , cały czas nie uznają reklamacji twierdząc że mamy za dużą wilgotność- nikt jej nie zmierzył z Sokółki, my sami mamy miernik wilgotności więc wiemy. I co mamy zrobić, kosztowały kupę pieniędzy , a musimy wymienic na PCV bo mam ich juz dosyć, zwłaszcza w zimie .Jest zimno , wieje i są głosnie, wcale nie tłumia hałasu z zewnątrz.

Może otrzymam jakąś poradę co robic w takiej sytuacji? Bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dorzuce i ja swoje trzy grosze.

Parę lat temu zajmowałem się serwisem okien i drzwi drewnianych. Jak tylko przyszła zima i minusowe temperatury to od razu kilkanaście tel. dziennie – panie wilgoć na oknach

Pomijam fakt ze jakość okien ma również znaczenie bo inaczej będzie wyglądało to zjawisko jeżeli damy cieplejsze profile, cieplejsze szyby jakość montażu jest również nie bez znaczenia. Ale najważniejszą sprawa jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Gromadzi się wilgoć na szybach generalnie gromadzi się tam gdzie jest najzimniejsze miejsce (szyba najwęższa przegroda budowlana) ale zdarza się ze gromadzi się tez w narożnikach ścian często przy balkonach itp. Bo dlaczego ma się nie gromadzić ja nie ma odpowiedniej wentylacyjnego a samo roszczelnienie okien, nie wiele da, bo musi zajść obieg wentylacyjny tzn. w jednym miejscu powietrze musi wejść do mieszkania najczęściej są to okna a w drugim wyjść – kratka wentylacyjna. Zapotrzebowanie powietrza na zwykły pokój jest w granicach 20m3 na godz. kuchnia to już 50 m3 a łazienka nawet do 150 m3 . Przez tzw. rozszczelnianie uszczelki (wycinek ok. 10 cm) dostawało się ok. 3-6 m3 powietrza na godzinę to było za mało. Nawiewnik np. aereco maksymalnie może dostarczy ok. 30 m3 powietrza.

Teza ze jakoby okna drewniane są lepsze bo oddychają lub wymieniają powietrze jest po prostu nieprawdziwa tak samo jak teza ze wełna oddycha a styropian nie i trzeba ja stosować przy ceramicznych ścianach. Więcej marketingi w takich stwierdzeniach niż prawdy.

 

Własnie, my zamieniliśmy okna PCV na okna drewniane Firmy Sokółka ponieważ myslelismy że bedą cieplejsze . Otóż po 1,5 roku okna sa do wymiany. Okno w jednym pokoju popekalo , porobily się szpary, odbarwilo się , widoczne są sloje drewna, wieje przez nie, cały dół się obnizył tak że nie mozna okna otworzyc , koszmar, z pozostałymi zaczyna dziać się to samo. Wentylacja jest dobra , wilgotnośc w domu około 55%. Reklamowalismy juz dwa razy , cały czas nie uznają reklamacji twierdząc że mamy za dużą wilgotność- nikt jej nie zmierzył z Sokółki, my sami mamy miernik wilgotności więc wiemy. I co mamy zrobić, kosztowały kupę pieniędzy , a musimy wymienic na PCV bo mam ich juz dosyć, zwłaszcza w zimie .Jest zimno , wieje i są głosnie, wcale nie tłumia hałasu z zewnątrz.

Może otrzymam jakąś poradę co robic w takiej sytuacji? Bardzo proszę.

 

...do sądu z Sokółką - moze 500 producentów stolarki drewnianej na ok 1500 potrafi zrobić DOBRZE, zgodnie z technologią okno czy drzwi drewniane.

Zresztą u producentów stolarki pvc występuje podobny procent wiarygodności :roll:

Wystarczy poczytać posty :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja mam podobny problem z oknem na profilu VEKA. Elewacja południowa - spore nasłonecznienie. Niestety, ale plastik się wypaczył w skrzydle rozwier i rozwier - uchył. Nie da się wyregulować szczególnie w skrzydle rozwier ani zamontować ślizgów dociskowych bowiem producent pvc użył okucia tzw lufcikowego - zrobił to z niepohamowanej chęci zysku !!!

 

I co ? Wymieniam na okno drewniane - produkuje się już w firmie o 12 letniej tradycji i sprawdzonej jakości gdzie właściciel osobiście pełni nadzór nad produkcją. Zresztą użytkuję jego drzwi wewnętrzne z meranti od 7 lat - 0 problemów. Park maszynowy i kadra z najwyższej półki.

Nie kupię już plastiku bo się zawiodłem :evil:

 

Reasumując:

producent jest najważniejszy - półprodukty mogą być high tech ale człowiek jest w stanie wszystko spitolić !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Amber 47

Jeżeli to co piszesz jest prawdą to dziwie się Sokółce ze w ten sposób postępują. Napisz im reklamację pisemnie i idź do punktu w którym kupiłeś okna, gdyż to oni są dla Ciebie stroną muszą w ciągu 14 dni się ustosunkować, w przeciwnym wypadku, "automatycznie " reklamacja zostaje uznana za zasadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszałam reklamacje 2 razy, dwa razy był od nich "fachowiec",który napisał ze nie uznaje reklamacji, pisałam odwołanie do Fabryki i tez napisali że nie uznają reklamacji. Ale to wszystko bylo tak na oko, bez pomiarów bez niczego, a nawet przy drugiej reklamacji, gdzie zglosilam ze struktura drewna wychodzi spod białej farby ,to nie wiedział co z tym zrobić, zadźwonił do kogoś i ktos przez telefon mu powiedział że juz do tego okna była reklamacja , żeby to podciągnął pod tamto i nie uznał tez i tego. To po prostu skandal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Trochę się dziwię ze tak po prostu Cię odesłali z kwitkiem. A podali jakiś sensowny argument za odrzuceniem reklamacji ?

Zawsze możesz powołać rzeczoznawcę. jeżeli przyzna Ci rację to Sokółka będzie musiała usunąć usterki i opłacić koszty ekspertyzy. Z Twojego opisu wynika ze reklamacja jest zasadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jestem na etapie wyceny okien - wiec dobrymi radami nie wiele moge sie pochwalic, chociaz myslac o terenach slaskich, dzis - rowniez na forum - uprzejmy forumowicz odradzil okna firmy "MILEWSKI" z Czestochowy. Bardzo zla jakosc, dziurawy material, trudny kontakt z producentem itp... A cena srednia na rynku - nie za wysoka, nie za niska - w porownaniu do np NATURA, ktora jest drozsza o oklo 40%, czy URZEDOWSKI o okolo 25% - to lepiej zaplacic wiecej i miec spokoj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jestem na etapie wyceny okien - wiec dobrymi radami nie wiele moge sie pochwalic, chociaz myslac o terenach slaskich, dzis - rowniez na forum - uprzejmy forumowicz odradzil okna firmy "MILEWSKI" z Czestochowy. Bardzo zla jakosc, dziurawy material, trudny kontakt z producentem itp... A cena srednia na rynku - nie za wysoka, nie za niska - w porownaniu do np NATURA, ktora jest drozsza o oklo 40%, czy URZEDOWSKI o okolo 25% - to lepiej zaplacic wiecej i miec spokoj.

Pozdrawiam

Osobiście uważam że Urzędowskiego okna i drzwi są bardzo dobre.

Eksploatuję okna Urzędowskiego wykonane z sosny już prawie 5 lat i nie mam żadnych zastrzeżeń (no może lakier od strony zewn. jest do poprawy).

Na nową chatę zamówiłem 11 okien i 3 drzwi balkonowe (w tym dwoje drzwi pólkolistych) wykonanie z dębu - z montażem cena niecałe 24000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jestem na etapie wyceny okien - wiec dobrymi radami nie wiele moge sie pochwalic, chociaz myslac o terenach slaskich, dzis - rowniez na forum - uprzejmy forumowicz odradzil okna firmy "MILEWSKI" z Czestochowy. Bardzo zla jakosc, dziurawy material, trudny kontakt z producentem itp... A cena srednia na rynku - nie za wysoka, nie za niska - w porownaniu do np NATURA, ktora jest drozsza o oklo 40%, czy URZEDOWSKI o okolo 25% - to lepiej zaplacic wiecej i miec spokoj.

Pozdrawiam

Hmm.. .Milewski jest tani? Cos mi sie zdaje ze porównujesz jakis inny standard okien lub zakres robot, jesli to są rzeczywiscie az takie roznice. Natura poszła ok. 2 lata temu w cenę (i chyba jakość) zrywając (? mam nadzieje) z tanim oknem drewnianym, ktore moze wyglądac tylko tak jak opisałes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...