Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

BILDAU to niemiecka firma, głównie robia na zachód. Produkują w Płocku od 10 lat - pozdrawiam

Ile razy bym nie byl w Płocku, to zawsze słyszałem ze Bildau zdominował lokalny rynek, szczegolnie przez specjalny rabat dla mieszkancow Plocka - moze warto poszukac jakiegos lokalnego ziomka i zamowic przez niego? Pozatym o Bildau w Polsce cicho (sorry, poza jakimś dealerem w budce na Bartyckiej).. Jeszcze dwa lata temu okno wygladem nie powalało na kolana, ale to chyba nie najwazniesze?

Na pewno jednak ludzie z branzy dzialający w Płocku nie mieli do tej firmy zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho ho ale rozgorzała dyskusja o to, które okna lepsze czy drewniane czy pcv :D

i czemu jest grzyb i pleśń ...

dzięki za rady :wink:

ta gorąca dyskusja tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, że okna będą z pcv :roll:

a co do grzyba/pleśni/wilgoci, po prostu będę musiała zadbać o porządną wentylację :)

 

mam do Was prośbę, byście doradzili co wybrać, mam wyceny okienek od jezierskiego i z oklandu

cena prawie taka sama za moje 13 okien (kolor obustronny złoty dąb)(11 - 12 tys z montażem)

 

jezierski -okna 5komorowe, profile Schuco, okucia Winkhaus autopilot

szklenie 4/16/4 u = 1,0 + argon

 

okland- 5 komorowe, profil kommerling, eurofutur

 

i jeszcze zastanawiam się nad takimi:

 

- euro -okna , profil deceuninck, 5komorowe(idea), okucia Roto lub Siegenia

 

 

- aluplast ideal 4000, 70mm, 5 komorowe, okucia Winkhaus Technik

 

KTóRE WYBRAć? DORADźCIE, PROSZę!!!!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 4 producentów co wymieniłas zdecydowanie stawiam na Jezierskiego.

 

No właśnie ja prawie na 100% jestem już na niego zdecydowana (jest co prawda najdroższy , ale różnica nie jakaś kolosalna), chciałam jeszcze Was się poradzić :)

....troszkę mnie jeszcze kusi ten kimmerling... :roll:

Z tego co napisalas ja tez bym wybral Jezierskiego (bo znam z bliska), ale komerling to tez jest zachodnioeuropejska klasa profili..

 

Tak jak napisał Arkady - montaz, montaz i jeszcze raz montaz.. to tez bardzo wazne :)

i ciesze sie ze z tej wczesniejszej dyskusji wyciagnelas dobre wnioski - wentylacja jest bardzo istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam od jakiegoś czasu po wątkach okiennych ale odpowiedzi na moje pytanie nie znajduję.

 

Pytanie brzmi: czy istnieje możliwość uzupełnienia argonu w szybach okiennych? Czy jest to możliwe na miejscu, bez demolki i wożenia szyb GDZIEŚ do producenta?

 

Chciałbym się przygotować do rozmowy z producentem moich okien. Okna mam trzecią zimę i w tym roku mam wrażenie, że są jakby "zimniejsze" - w ich bliskości pomieszczenie mocniej się wyziębia, szyba dotykana od strony mieszkania jest b. zimna. Sprawdzałem ramy okienne i nie jest to kwestia ich jakiegoś rozszczelnienia. Zastanawiam się czy po prostu po 3 latach argon mnie nie opuścił, może spadło jego stężenie między szybami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupic okna z pakietem 3 szybowym o wspłczynniku K=0,6. chodzi mi okna MS. Kuszą mnie i nie wiem czy warto dopłacić 3000 zł ( 30m2 szyb)za ten luksus jesli to faktycznbie jest luksus. Moze ktoś uzytkuje to proszę o jakies opinie.

Patrząc na czas zwrotu inwestycji to na dzień dzisiejszy sprawa może być dyskusyjna. Trzeba jednak brać pod uwagę, że koszty ogrzewania rosną z roku na rok a co chwila pojawia się groźba "zakręcenia kurka". Inną niedocenianą zaletą takich szyb jest praktycznie wyeliminowanie efektu wyraszania pary wodnej na krawędziach szyby nawet przy dużej wilgotności. Czyli mówiąc humorystycznie do kalkulacji zysków trzeba też wliczyć tony ręczników papierowych jakie zaoszczędzimy nie wycierając wody z szyb :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupic okna z pakietem 3 szybowym o wspłczynniku K=0,6. chodzi mi okna MS. Kuszą mnie i nie wiem czy warto dopłacić 3000 zł ( 30m2 szyb)za ten luksus jesli to faktycznbie jest luksus. Moze ktoś uzytkuje to proszę o jakies opinie.

Patrząc na czas zwrotu inwestycji to na dzień dzisiejszy sprawa może być dyskusyjna. Trzeba jednak brać pod uwagę, że koszty ogrzewania rosną z roku na rok a co chwila pojawia się groźba "zakręcenia kurka". Inną niedocenianą zaletą takich szyb jest praktycznie wyeliminowanie efektu wyraszania pary wodnej na krawędziach szyby nawet przy dużej wilgotności. Czyli mówiąc humorystycznie do kalkulacji zysków trzeba też wliczyć tony ręczników papierowych jakie zaoszczędzimy nie wycierając wody z szyb :wink:

Bardzo proszę cos więcej napisać o tych oknach 3 szybowych, jakiej firmy są najlepsze i wszystko co trzeba o nich wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: czy istnieje możliwość uzupełnienia argonu w szybach okiennych? Czy jest to możliwe na miejscu, bez demolki i wożenia szyb GDZIEŚ do producenta?

 

Mam nadzieje ze wklei sie jakoi link:

http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?p=35626&highlight=argon#35626

 

Teoretycznie, czasem mozna. Prawie 10 lat temu bylem swiadkiem jak dawne Okna Katowice (producent szyb) uzupelnial argon w duzych przeszkleniach antywłamaniowych. Tafle byly na tyle duze, ze cisnienie sprawilo ze szyby staly sie wklęsłe na srodku zestawu.

Ale nie zawsze mozna dotłoczyc argonu z powodow technicznych.

 

Ja poszukałbym jeszcze przyczyny w innym miejscu. Wczoraj zadałem takie pytanie zaprzyjaznionemu serwisantowi : czy w 5-cio letnich oknach (konkretnej marki) moze byc koniecznosc regulacji docisku skrzydel lub czy mogl uciec argon, bo w odczuciu Klienta jest chodniej i okna zaczęły skraplac wilgoc. Jego odpowiedz jest taka, iz to malo prawdopodobne, za to najczesciej okazuje sie ze przyczyna jest wentylacja, ktora staje sie coraz mniej drożna (ptaki, pająki itd.)

Z ręką na sercu - kto regularnie czyści kominy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę cos więcej napisać o tych oknach 3 szybowych, jakiej firmy są najlepsze i wszystko co trzeba o nich wiedzieć?

 

Najlepsze to są pierogi mojej mamy. Tego będę bronił na zabój, wszystko inne to pojęcie względne. Nawet jak przyjdziesz do mojego biura to nie uslyszysz słowa "najlepsze".

Z tego co wiem prawie kazda lepsza firma produkuje (nie tylko na pokaz ale i dla Klientow) okna z 3 szybami.

Na pewno:

Jezierski,

Ms,

Urzedowski (kolejnosc alfabetyczna;).

Oczywiscie przepraszam tych ktorych pominelem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę cos więcej napisać o tych oknach 3 szybowych, jakiej firmy są najlepsze i wszystko co trzeba o nich wiedzieć?

 

Najlepsze to są pierogi mojej mamy. Tego będę bronił na zabój, wszystko inne to pojęcie względne. Nawet jak przyjdziesz do mojego biura to nie uslyszysz słowa "najlepsze".

Z tego co wiem prawie kazda lepsza firma produkuje (nie tylko na pokaz ale i dla Klientow) okna z 3 szybami.

Na pewno:

Jezierski,

Ms,

Urzedowski (kolejnosc alfabetyczna;).

Oczywiscie przepraszam tych ktorych pominelem..

Oczywiście warto spytać także w jakie ramy (współczynnik przenikania U) takie szyby pakują żeby się nie okazało, że woda zacznie się lać po profilu :lol: No i oczywiście sprawdzić dopłatę za taką szybę bo te bywają różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...