Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wybralismy Oknoplast, skorzystaliśmy z promocji zimowej :D Ale nie każdy Przedstawiciel Oknoplast-u "takowej" promocji udzielał :-?

Warto poprosić o kalkulację kilku Przedstawicieli Okonoplast-u, w naszym przypadku różnica (na tych samych oknach) wynosiła ponad 2000 PLN :o

 

 

dokładnie w jednym miescie dali mi cene 15 000 promocyjna a w 20 km dalej 12 kilka tys mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wielką prośbę - czy ktoś coś słyszałem o firmie EURO-OKMAR? Robią okna z profili GEALAN. Cenowo są w miarę ok. Niestety nigdzie na forum, ani w ogóle w necie, nie udało mi się znaleźć żadnych na ich temat opinii. A podobno działają od 11 lat.

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek o oknach :D ...więc hop go do góry! :D Też mieliśmy dylemat z oknami, wreszcie wybraliśmy Oknoplast. Skorzystaliśmy z promocji zimowej. Już pisałam ale jeszcze się powtórzę...warto brać kalkulację od kilku Przedstawicieli Oknoplast-u. Róźnice cenowe są bardzo, bardzo duże.

A może ktoś już używa tych okien - jak się "sprawują"? My dopiero je zamówiliśmy i czekamy...

Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też z tych potrzebujących :D

poradźcie w jakim kierunku iść:

1) rehau, okucia roto nt, klamki do wyboru - producent petecki (dzwonią co dwa dni i obniżają cenę, na dzień dzisiejszy jest nadal droższa o 1,2 tys od veki ale nas związują ofertą na parapety zew i wew na kwotę ok 2,5 tys).

2) veka, okucia roto nt, klamki standardowe brązowe - producent vetrex (już od samego początku mieli najtańszą ofertę o 3 tys/4 tys, co też nam się wydawało podejrzane).

 

zastanawiam się, czy rehau jest na tyle lepszy żeby dopłacić za te klamki 1,2 tys.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wielką prośbę - czy ktoś coś słyszałem o firmie EURO-OKMAR? Robią okna z profili GEALAN. Cenowo są w miarę ok. Niestety nigdzie na forum, ani w ogóle w necie, nie udało mi się znaleźć żadnych na ich temat opinii. A podobno działają od 11 lat.

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

 

A czy może ktoś słyszał o firmie Plastixal z Łomży? O nich też nie znalazłem żadnej opinii na forum. Okazało się bowiem, że producentem okien będzie ta właśnie firma, a Euro-Okmar jest tylko dystrybutorem - zrezygnowali z produkcji.

 

Przedstawiciel regionalny Gealana twierdzi, że obie firmy (tj. i Euro-Okmar i Plastixal) są godne polecenia.

 

Czy ktoś to może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info - wchodzi na rynek polski nowy profil VEKA ALPHALINE gdzie Uf ramy = 1,0 W/m2K w.g iFT w Rosenheim .

Tak na oko to z szybą 0,7 może nawet mieć 0,8 :roll: całego okna przy sprzyjających rozmiarach - jeszcze nie liczyłem.

 

W centralnej Polsce pierwszym producentem ma być firma ULIBAU z Łodzi - http://www.uilbau.eu

 

To jest okno pasywne z prawdziwego zdarzenia :wink:

1. Czy podane Uf ramy jest ze wzmocnieniem?

2. Obawiam się, że nawet z szybą 0,7 nie zejdziesz do 0,8...

trudno bedzie dojść do tego wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam w projekcie okno tarasowe szerokość 2100 na wysokość 2400. Chciałbym je otwierane, standardowo, bez słupka po środku ( słupek ruchomy ).

W niektórych firmach twierdzą, że trzeba zmniejszyć któryś wymiar by okno nie ulegało zniekształceniom ( maja być plastiki ). We wstępnie przeze mnie wybranym Schuco, Corona CT 70 Cava, nie mówili nic o konieczności zmniejszania wymiarów. Faktycznie będzie ok, czy raczej "siedzą cicho" :wink:

Z góry dzięki za info,

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...