Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...ja dostałem ofertę na profil GEALAN IQ8000 na drzwi balkonowe o szerokości 2.20 i wysokości od 2.29 do 2.56 (łuk). Twierdzą, że to się da zrobić i nie będzie opadało. Kłamią?..

odpowiedz prosta - kłamią

i nikt o zdrowych zmysłach Ci tego nie zrobi - poszukaj Meggi na tym forum - o ile bywa - bo chyba spaliła sie ze wstydu - przestrzegaliśmy ja przed oknem w luku - mniejszym od twego 1500x25000 ale z pełnym lukiem - okna ma ale luku jej nikt do tej pory nie wykonał - to juz chyba trzeci rok?

Jedyne co możesz przy tym wymyśle architekta zrobić - na 229 dac poziomy podział i gore jako naświetle - zaś dol - normalne dwa skrzydła prostokątne - to będzie działać

luk - nie

No myślę że takiego okna 1500x25000 chyba nikt na świecie nie zrobi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja dostałem ofertę na profil GEALAN IQ8000 na drzwi balkonowe o szerokości 2.20 i wysokości od 2.29 do 2.56 (łuk). Twierdzą, że to się da zrobić i nie będzie opadało. Kłamią?..

odpowiedz prosta - kłamią

i nikt o zdrowych zmysłach Ci tego nie zrobi - poszukaj Meggi na tym forum - o ile bywa - bo chyba spaliła sie ze wstydu - przestrzegaliśmy ja przed oknem w luku - mniejszym od twego 1500x25000 ale z pełnym lukiem - okna ma ale luku jej nikt do tej pory nie wykonał - to juz chyba trzeci rok?

Jedyne co możesz przy tym wymyśle architekta zrobić - na 229 dac poziomy podział i gore jako naświetle - zaś dol - normalne dwa skrzydła prostokątne - to będzie działać

luk - nie

No myślę że takiego okna 1500x25000 chyba nikt na świecie nie zrobi. :wink:

Dzięki wielkie za wszystkie opinie! Zweryfikuję w takim razie swoje zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę wybrać okna. Będą to na pewno okna PCV, 5-komorowe w okleinie dwustronnej.

Zainteresowanie moje wzbudziły dwie oferty:

1. profil: Plustec

okucia: Winkhaus

producent: Domel z Łomży

2. profil: Ryven

okucia: Roto

Producent: Plastimet z Ełku

 

Na forum Muratora praktycznie nic nie ma o tych produktach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę wybrać okna. Będą to na pewno okna PCV, 5-komorowe w okleinie dwustronnej.

Zainteresowanie moje wzbudziły dwie oferty:

1. profil: Plustec

okucia: Winkhaus

producent: Domel z Łomży

2. profil: Ryven

okucia: Roto

Producent: Plastimet z Ełku

 

Na forum Muratora praktycznie nic nie ma o tych produktach...

Domel i Plastimet to wg mnie dwaj równorzędni producenci w regionie Pn--wschodnim. Jesli mowa o tradycji to bardziej Plastimet.. Gdybym nie mogl porownywac produktow i cen, to wybrałbym przez wzgląd na wieksze zaufanie. Ale Ty jestes Klientem i masz prawo pytac, ogladac, drążyć. Może coś sie zmieniło.

A swoją drogą w Ostrołęce wybrałbym się jeszcze do Esto - niezły lokalny producent - do tego dobry profl - Komerling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę wybrać okna. Będą to na pewno okna PCV, 5-komorowe w okleinie dwustronnej.

Zainteresowanie moje wzbudziły dwie oferty:

1. profil: Plustec

okucia: Winkhaus

producent: Domel z Łomży

2. profil: Ryven

okucia: Roto

Producent: Plastimet z Ełku

 

Na forum Muratora praktycznie nic nie ma o tych produktach...

Bo to raczej "egzotyczne" profile i mało znaczący producenci. Mają aż tak dobrą ofertę cenową, że właśnie te 2 firmy rozważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają aż tak dobrą ofertę cenową, że właśnie te 2 firmy rozważasz?

 

Dokładnie tak. Z różnych względów u obu producentów dostaliśmy atrakcyjne ceny. Porównując ich oferty w internecie (tak, coby potwierdzić deklaracje handlowców), bardziej podoba nam się oferta Plastimetu. Ale może Wy sądzicie inaczej.

W Esto byliśmy, owszem, ale tam "powalili" nas cenami :o

Jeśli jednak uświadomicie nam, że robimy błąd ograniczając się tylko do tych dwóch producentów, dla tych dwóch czy trzech tysięcy, to zdecydujemy się na jakiegoś bardziej znanego.

Jeśli jednak różnice w użytkowaniu nie będą znaczące, to wolimy zaoszczędzić. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają aż tak dobrą ofertę cenową, że właśnie te 2 firmy rozważasz?

 

Dokładnie tak. Z różnych względów u obu producentów dostaliśmy atrakcyjne ceny. Porównując ich oferty w internecie (tak, coby potwierdzić deklaracje handlowców), bardziej podoba nam się oferta Plastimetu. Ale może Wy sądzicie inaczej.

W Esto byliśmy, owszem, ale tam "powalili" nas cenami :o

Jeśli jednak uświadomicie nam, że robimy błąd ograniczając się tylko do tych dwóch producentów, dla tych dwóch czy trzech tysięcy, to zdecydujemy się na jakiegoś bardziej znanego.

Jeśli jednak różnice w użytkowaniu nie będą znaczące, to wolimy zaoszczędzić. :oops:

Prawdę mówiąc tego spodziewałem sie po Esto.. ale sprzedaje ich tez w Ostrołęce człowiek (niezależny ode mnie i od Esto) ktorego bardzo szanuję i któremu ufam, stad w slepo ich polecam.

Dzis będąc przelotem przez małe miasteczko odwiedzilem starego "znajomogo" - (JGS - tez ma dobrą opinię) i oni tam polecają Plastimet (a działają na lubelszczyźnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze zapytam, bo z pewnością jest odpowiedź gdzieś w tym długim watku. Próbowałam przez niego przebrnąć, ale chyba nie da rady :wink:

Chciałam zapytać o firmę OknoPlus? Ktos ma ich okna? Chodzi mi o profil Brugmann AD, klasa A typ ciężki? Przymierzam sie do zakupu tych okien, ale bardzo prosiłabym o wypowiedź specjalistów na tym forum.

Ewentualnie proszę o podanie godnych polecenia firm z okolic JAstrzębia Zdroju, Żor, Rybnika.

Z gory dziekuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie mam okno panoramiczne o wymiarach całkowitych 2465x835 (dzielone na dwie częsci w mniej więcej 1:3 szer.) Na razie do wprawiania okien mam jeszcze trochę czasu, ale ktoś mi powiedział, że mogą być problemy z takim wymiarem ze względów technologicznych i trzeba go będzie podzielić na 3 cześci ... Czy jakiś fachowiec może się wypowiedzieć na ten temat ?? Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...