Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A czy może ktoś poradzić takiemu jak ja, co to nie kuma tych wszystkich dziwnych nazw co mam wybrać. Mam oferty od 4 firm na okna z tymi samymi dodatkami (mikrowentylacje, uchyły, grzybki itp). Jedyne czym się różnią to nazwą profili i okuć. I z kąd mam wiedzieć czy lepiej wybrać jakieś tam brugmany za 300zł więcej czy komerlingi za 1000zł czy jeszcze jakieś inne dziwne nazwy? Mam te oferty i nie wiem teraz co dalej?

 

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanko. Chcę sobie zamontować w domu okna dzwiękoszczelne na profilu Veki. Nie chodzi mi o ciepło, bo u mnie jak dla mnie jest i tak zbyt ciepło, tylko o samą dźwiękoszczelność, bo mieszkam przy jednej z głównych ulic Wawy. Dowiedziałem się, że dobrze by było przy montażu zastosować folie rozprężne albo sznury dylatacyjne (???), ponieważ one chronią piankę przed czynnikami atmosferycznymi. To akurat jest u mnie ważne, bo mieszkam na 10, ostatnim piętrze. W lato jest gorąco jak ....., w zimie bywa mocno zimno i wiatry, które prawie urywają balkon :) W dodatku często przy wiatrach, ale czasami nawet i nie, woda z rynien ścieka mi na okno. W dodatku w zimie zamarza i nie wiem czy nie rozwala przy okazji okien. Tak więc te uszczelnienia chyba by się przydały.

Znalazłem też info, że w takim przypadku można by użyć pianki Soudal Soudafoam Low Expansion dodatkowo wyciszającej, zamiast zwykłej pianki PU.

Tyle, że zwątpiłem w fachowość ekipy montującej, bo stwierdzili, że takie rzeczy są tylko na zamówienie sprowadzane z Niemiec i bardzo drogie :)

W Internecie znalazłem nieco inne info, więc mam wątpliwości, czy oni wiedzą o czym mówią i czy zamontują to w takim razie prawidłowo. Ja z drugiej strony w ogóle się na tym nie znam. Chcę je zamontować i więcej nim się nie zajmować.

W związku z tym mam pytanka. Czy jest sens używać tych taśm, czy sznurów? Czy wie ktoś może ile to kosztuje (tak orientacyjnie) i które są dobre? Jak można zabezpieczyć okna i piankę? I czy może ktoś zna ekipę z Wawy, która się zna na takich rzeczach?

Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patejcz

Zdecydowanie Polecam Ci stosowanie tzw "ciepłego montazu" czyli pianka + taśmy.

Zalety tego systemu to m.in

- polepszenie szczelności cieplnej i akustycznej samego montazu

- zabezpieczenie pianki przed negatywnym czynnikami takimi jak promienie UV i wilgoć.

- estetyka montazu

- wyeliminowanie błedów montażowych takich jak np niepłenie dopianowanie

Firmy które to produkuja to Illbruck i Soudal. Nieprawdą jest ze takie rzeczy to tylko na zamówienie. W tym systemie po raz pierwszy zamontowałem okna jakies 3 lata temu wtedy było to dużo droższe niz teraz. na dzień dzisiejszy coraz wiecej ekip (tych profesjonalnych ) umie montowac w tym systemie,

Koszt to ok 40 zł mb + ewentualne prace wykończeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś poradzić takiemu jak ja, co to nie kuma tych wszystkich dziwnych nazw co mam wybrać. Mam oferty od 4 firm na okna z tymi samymi dodatkami (mikrowentylacje, uchyły, grzybki itp). Jedyne czym się różnią to nazwą profili i okuć. I z kąd mam wiedzieć czy lepiej wybrać jakieś tam brugmany za 300zł więcej czy komerlingi za 1000zł czy jeszcze jakieś inne dziwne nazwy? Mam te oferty i nie wiem teraz co dalej?

 

Przyłaczam się do prośby, jestem dopiero przed wyborem okien i mam dylemat PCV czy drewno?? a jeśli juz to na co zwracać uwagę przy wyborze??

Prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś poradzić takiemu jak ja, co to nie kuma tych wszystkich dziwnych nazw co mam wybrać. Mam oferty od 4 firm na okna z tymi samymi dodatkami (mikrowentylacje, uchyły, grzybki itp). Jedyne czym się różnią to nazwą profili i okuć. I z kąd mam wiedzieć czy lepiej wybrać jakieś tam brugmany za 300zł więcej czy komerlingi za 1000zł czy jeszcze jakieś inne dziwne nazwy? Mam te oferty i nie wiem teraz co dalej?

 

Przyłaczam się do prośby, jestem dopiero przed wyborem okien i mam dylemat PCV czy drewno?? a jeśli juz to na co zwracać uwagę przy wyborze??

Prosze o radę.

 

Rozumiem że nikt nie jest w stanie nic poradzić. Czyli zostaje mi rzut kostką do gry. Wypadnie 1 będzie Oknoplus, 2 Oknopol, 3 Dako, 4 Żemp itd.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam okna z Dobroplastu.Niestety idzie tam masowka bez wzgledu na jakosc, dlatego maja tak niskie ceny.

Co do wychwalana okien z proflu Schuco to sadze ze sa to najepsze profie na polskim rynku, wystarczy uciac metr profilu schuco, metr innego profilu a nastepnie je zwazyc. Profil jest stabilny, ale duzo tez zalezy od jakosci montowanej stali w profiu. No i okucia ktore polecam to roto i WinkHaus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Razem z żoną wymyśliliśmy sobie że chcemy mieć w salonie okno w systemie harmonijkowo-przesuwanym które prowdziło by na taras. Widzieliśmy takie okno kiedyś na wystawie budownictwa na Bartyckiej w Warszawie.

No i mamy problem bo napisaliśmy zapytania do kilkunastu firm z całej Polski i "0" reakcji.

 

W zapytaniu napisaliśmy że w zasadzie profil jest nam obojętny bo wszystkie mają podobne parametry a dyskusja o wyższości profili firmy x nad profilami firmy y nas nie rajcuje :). Jedynie wskazaliśmy system okuć Roto 6080 lub inny innej firmy ale o takiej samej funkcjonalności.

 

Jedyne czego się dowiedzieliśmy to to że niektóre firmy z założenia takiego systemy nie dotykają bo nie mogą zagwarantować szczelności za 2-3 lata ? (sic)

 

Nie wiem w takim razie po co firmy robiące okucia produkują i reklamują wyrób który "na dzień dobry" przestaje poprawnie działać w tak krótkim czasie.

A może problemem jest wykonanie ?

 

Może ktoś z szanownych forumowiczów ma podobne okno albo zna firmę gdzie będą w stanie coś takiego wykonać ? (okno ma wymiary w świetle muru h=255 cm , s=290 cm)

 

Pozdrawiam

Atryda

 

Takie przeszklenie polecam z drewna lub aluminium - nie pvc bo jest najmniej stabilne na zmiany temperatur.

 

Drewno - http://www.aries-okna.pl

aluminium - jezierski, jarbetal z pruszkowa

 

Pozdrawiam

 

P.S. ...nie pracuję dla Jezierski Company Ltd i nie jestem Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym SCHUCO. profil świetny, ale jest tez kilka innych, wcale nie gorszych. zresztą o wartości okna nie decyduje sam profil. montaż producent itd.

Swoją droga to dlaczego Jezierski (tak renomowany producent) (szacuneczek :) ) nie dba o utrzymanie pewnego poziomy sprzedaży wśród swoich dystrybutorów. Ostatnio byłem w swojej miejscowości u dealera który handluje m.in. Jezierskim Salon w piwnicy domu jednorodzinnego. facet w ofercie ma 7 różnych systemów od kilku producentów na pytanie o dobre okna wycenił Jezeierskiegi i ......... Dobroplast za montaż w surówce bierze 5 zł za mb różnica w cenie na 034 ok 500 zł niespecjalnie wiedział dlaczego niby mam dopłacić te 500 zł za Jezierskiego ....bo lepsze i trochę sztywniejsze jak określił ale te z Dobr. tez są dobre i nic się z nimi nie dzieje - jego słowa

 

5 zeta za mb montaż w surówce - to na co on montuje na gwoździe ?!

 

Może nie umie czy nie zna się - wytłumacz mu albo szkolenie mu zrób. Tak nie można partaczyć - za 5 zeta to nawet piany nie można skalkulować. może liczyć nie umie - ze wsi jest czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mieszkaniu okna na profilu VEKA - profil 5 komorowy półzlicowany. Na budowanym właśnie domu (mam stan surowy zamknięty) zamontowaliśmy także 5 komorowe okna na profilu VEKA. Producentem tych okien jest firma Plastico z Kołobrzegu (dawna nazwa BROKAT). Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Okna nie przepuszczają zimna, w mieszkaniu nie wieje, jest ciepło w zasadzie ponieważ blok jest ocieplony praktycznie kaloryfery tej zimy mamy wyłączone. Polecam więc profile VEKA 5 komorowe.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patejcz

Zdecydowanie Polecam Ci stosowanie tzw "ciepłego montazu" czyli pianka + taśmy.

Zalety tego systemu to m.in

- polepszenie szczelności cieplnej i akustycznej samego montazu

- zabezpieczenie pianki przed negatywnym czynnikami takimi jak promienie UV i wilgoć.

- estetyka montazu

- wyeliminowanie błedów montażowych takich jak np niepłenie dopianowanie

Firmy które to produkuja to Illbruck i Soudal. Nieprawdą jest ze takie rzeczy to tylko na zamówienie. W tym systemie po raz pierwszy zamontowałem okna jakies 3 lata temu wtedy było to dużo droższe niz teraz. na dzień dzisiejszy coraz wiecej ekip (tych profesjonalnych ) umie montowac w tym systemie,

Koszt to ok 40 zł mb + ewentualne prace wykończeniowe.

 

 

 

 

Dzięki bardzo :)

Chyba tak właśnie zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam opowiem taką historię:

Był sobie klient, z jakimś "lekko" przewymiarowanym oknem, na które my bardzo uprzejmie powiedzieliśmy, że nie zrobimy nawet bez gwarancji. Więc klient się wkurzył, i zadzwonił do Schuco Polska. Ci mu dali telefon do producenta w Łodzi "skoro Jezierski sobie nie radzi". I ten producent mu takie okno zrobił.. I co? Mnie ręce opadły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reno sam profil o niczym nie decyduje

wymieniłaś 2 profile czyli veka i salamander i jednego producenta Dobroplast wiec tego nie da się porównać. generalnie Dobroplast to producent niszowy okna kiepskiej jakości chyba najtańsze w Polsce. Na Vece robi wielu producentów a ich okna różnią się kolosalnie pod względem jakości. Wg mnie najlepsze okna na tym profilu robi Oknoplast Kraków .

Salamander to też świetny profil ale wszystko zależy od producenta.

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę taki elementy jak szyby, okucia, wzmocnienie uszczelki i koniecznie montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam opowiem taką historię:

Był sobie klient, z jakimś "lekko" przewymiarowanym oknem, na które my bardzo uprzejmie powiedzieliśmy, że nie zrobimy nawet bez gwarancji. Więc klient się wkurzył, i zadzwonił do Schuco Polska. Ci mu dali telefon do producenta w Łodzi "skoro Jezierski sobie nie radzi". I ten producent mu takie okno zrobił.. I co? Mnie ręce opadły..

 

 

W Łodzi jest taki mały producent na schuco natomiast w Zgierzu k.o Łodzi jest dosyć spory - Twój się zna z nim jeszcze ze starych dobrych czasów żaluzjowych :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie słyszałem o plastico (nie sposób wszystkich znac w Polsce jest ok 5000 producentów). O Brokacie swego czasu było głosno tylez opinni poztywnych co i negatywnych. Okucia Winhaus autopilot to jedne z lepszych okuc na rynku, dbaj o nie a bedą niezawodne. Jezeli jestes zadowolony to chyba dobry producent zobaczymy za kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam okna z Dobroplastu.Niestety idzie tam masowka bez wzgledu na jakosc, dlatego maja tak niskie ceny.

Co do wychwalana okien z proflu Schuco to sadze ze sa to najepsze profie na polskim rynku, wystarczy uciac metr profilu schuco, metr innego profilu a nastepnie je zwazyc. Profil jest stabilny, ale duzo tez zalezy od jakosci montowanej stali w profiu. No i okucia ktore polecam to roto i WinkHaus.

 

Czy ktoś to może jeszcze potwierdzić. Dostałem wycenę z dobroplastu, ale nie różni się wiele od np. kommerlinga z innej firmy. proponują avangarde 7000.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...