Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Przepraszam za zamieszanie z treścią mojego postu.

Co miałem na myśli?

1) oknoplast z Krakowa - profil VEKA AG, okucia MACO Multi-Matic, szyba THERMOLINE, klamki HOPPE,

2) np. Stolbud, okna PCV systemu VEKA PERFEKTLINE, szyby firmy Pilkington, okucia Winkhaus,

 

Teraz już pewnie wszystko jasne.

P.S. Przepraszam za reklamę firm, nie jestem żadnym akwizytorem, negocjuję po prostu z tymi firmami,

Pozdrawiam

 

Piotm74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o oknach to już napisali tysiące postów.

Ja bym sie skłaniał jednak do oknoplastu chociaż okucia maco są czasami zawodne np blokada uchyłu klamki zacina się czasami.powłoka galwaniczna w maco jest niestety słabsza po paru latach w oknach gdzie narażone są na wilgotność zaczynają tracić swój blask.

 

Profil veka AG ? To nie jest nazwa profilu z którego zastanawiasz się kupić okna.

szyba thermoline 1.0 z PRESS-GLASU to standard.

 

co by nie dodać to Oknoplast mistrz marketingu

 

Proponowałbym jednak zasięgnąc przed kupnem opini o o firmie w której będziesz kupował okna l i będą ci je montować. Bo same okna to połowa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum :)

 

Rozpoczęliśmy budowę naszego wymarzonego domku i utknęlismy na etapie wyboru okien.

 

Po przeczytaniu 120 stron z waszymi radami wybrałam konkretne okna na konkretnych profilach z konkretnymi okuciami, szybami itd z PCV. Jednakze po przeczytaniu kolejnych dwudziestu zaczęłam się zastanawiać nad oknami drewnianymi. A to głownie dlatego, że:

1) chciałabym szprosu zewnętrzne w ramce, a te znacznie lepiej wypadaja w drewnie (opieram się na opinii Jareko)

2) moje okna są sporych rozmiarów - co wg producenta (Oknoplast Kraków) nie stanowi problemu, jednak po przeczytaniu waszych opinii zaczęłam mieć wątpliwości (największe okno tarasowe: 270X230 - trzy skrzydła http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=139&sid=5 - w celach poglądowych :) ) - a może niesłusznie? :-?

 

I to moje pytanko:

czy ktoś miałby coś do powiedzenia na temat producenta Kabex http://www.kabex.com.pl/? czy warto zainwestować w ich okna?

 

zaproponowali nam takie okienka:

- konstrukcja jednoramowa na profilu SOFTLINE

- szyba U = 1,0 W/m2k - czyli standard, tak?

- okucia obwiedniowe ROTO - pisaliście, że ok..

- klamki Roto lub Hoppe

- w standardzie: blokada klamki, bezpieczne okucia, mikrowentylacja

- uszczelka wrębowa

- terookapnik z płetwą sprężystą i okapnik na skrzydle :-?

- lakiery Sikkens lub Gori

 

I jak wam się to widzi? A może ktoś może polecić jakiegoś sprawdzonego producenta w okolicach Częstochowy lub na Śląśku. Przede wszystkim zalezy mi na jakości, cena to sprawa drugorzędna.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo dobrego słyszalem o Toruńskim Adpolu

a ja wrecz przeciwnie nie tylko slyszalem wiele zlego ale wiem ze np. maluja okna na wystawki 3-y krotnie a dla klijenta 2-wu krotnie autentyk na podstawie rozmowy z przedstawicielem firmy z roku 2004 ( mam nadzieje ze odeszli od tych praktyk)

firma ma niezla reklame, ale ich okna drewniane to srednia klasa w polsce

( spodziewam sie ze odezwie sie kilka glosow majacych inne poglad na temat tej firmy)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos jest w stanie pomoc mi w kwestii okien? Oferty, o ktorych pisalam wyzej, cenowo roznia sie w niewielkim stopniu, zwyczajnie nie chce mi sie jechac az do 7 firm, zeby ogladac kazdy zestaw po koleii :( Moze od razu ktores odrzucic?

 

Widzę że masz taki sam problem jak ja. Jak by zapytać o współczynnik odbicia światła od dolnej uszczelki w oknie to zaraz by się rozpętała dyskusja na trzy strony. Ale takie "głupie" pytanie to już nie dla fachowców.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uświadomcie sobie wreszcie ze sam profil o niczym nie decyduje nie każcie porównywać veki z aluplastem i z rehauem bo takie porównanie jest mało obiektywne. Weryfikujcie przede wszystkim producentów.

a to ciekawe - moze jednak znajdizesz chwile i ta swa odkrywcza mysl wytlumaczysz i poprzesz faktami?

Gadasz Was znow lekko od rzeczy

 

Jareko co jest lepsze SCHUCO czy ALUPLAST ??

Jesteś w stanie jednoznacznie powiedzieć czy schuco jest lepsze, . kiedyś widziałem okna robione tym profilu od producenta z Garwolina - CAMA, jakość tych okien była taka sobie, zdecydowanie lepsze były okna z Adamsa - na aluplascie.

A porównaj sobie np okna od twojego dostawcy Jezierskiego (schuco) z aluplastem z fabryki Okna Rąbień.

Jaka wartość obiektywną ma porównywanie samych systemów ?

Od producenta zależy jaki będzie produkt finalny czyli okno, jakie np. zastosuje wzmocnienie, jak obsadzi szybę itd.

 

Nie twierdzę ze nie ma różnic między profilami bo są różnica chociażby w wyglądzie, i jeden od drugiego może być cieplejszy o jakoś tam setne miejsc po przecinku dla zwykłego zjadacz chleba nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adpol z Torunia w obecnej chwili osobiście uważam go za jednego z najlepszych producentów okien drewnianych.

 

czmirek co masz na mysli mówiąc o malowaniu dwukrotnym lub trzykrotnym. Pytam bo wiem, ze inne podkłady stosuje się do sosny inne do meranti inaczej maluje się farbami transparentnymi inaczej kolory RAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pam nie znam wszystkich producentów okien, jeżeli sa wśród nich Ci o których słyszałem dobre opinie, to na pewno dam Ci znać.

 

Np to mam takie ofert:

 

1. OKNOPLUS

2. OKNOPOL

3. DAKO

4. ŻEMP (piwniczna)

5. DOBROPLAST - ale o tym już wiem że kaszana czyli odpada

 

Pozostałe oferty praktycznie w zbliżonej cenie. Jeżeli uważasz że któregoś trzeba się raczej wystrzegać to czekam na info.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...