Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Panowie fanatyzm jest jak faszyzm..do uspienia.

a twierdzenie ze spieprzone jest lepsze, sory, przypomina mi to rozmowę o kolach samochodu co z tego ze kapec w jednym, ALE trzy DOBRE.... :D

ja jeszcze spie - na urlopie jestem - wiec Aluland - poczekaj z odstrzalem :lol:

moze nie do konca zrozumielem intencje bwojtka - ale porównujac Panorame na nawet najlepszym wzmocnieniu z Schuco na najslabszym - mimo wszystko, dzieki wlasnej sztywnosci, wygra Schuco

Hmmm....wygra wlasciwie kazdy dobry profil np. Deceuning, Rehau, Aluplast itp itd

Zostawmy Panorame - na szczescie odeszla w zapomnienie tak jak i Poltrocal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny się nie zgodzę. Montowałeś kiedyś jareko panoramę? Kiedy ja miałem z nią do czynienia były to czasy nieodchudzanych profili i "wzmocnień z szyn kolejowych". Skrzydła były tak sztywne, że nawet bez właściwego dystansowania wkładów okna chodziły jak zegarki! Tak więc (pomimo wielu, wielu wad) Panorama pod względem sztywności może się równać spokojnie ze współczesnymi profilami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady

opisując okucia Maco miałem na myśli oczywiście Multi-Trend , Matic nie koroduje narazie za krótki okres .

Z racji, że nie mam styczności z okuciami Multi Matic nie będę dyskutował zerknołem z ciekawości na stronę producenta pozmieniało się troszeczkę np zmodernizowali tą nieszczęsną blokadę uchyłu.

Narazie nie wielu producentów przeszło na system Matic odnośnie innych funkcji nie dyskutuje bo są podobne np do winhausa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Montowałeś kiedyś jareko panoramę? Kiedy ja miałem z nią do czynienia były to czasy nieodchudzanych profili i "wzmocnień z szyn kolejowych". Skrzydła były tak sztywne, że nawet bez właściwego dystansowania wkładów okna chodziły jak zegarki!....
wybacz ale tu ja sie nie zgodze - jesli chodzi o Panorame czy Poltrocal

Od wielu lat wycinam te konstrukcje z tamtych lat i te sztywnosc i szyny kolejowe miedzy bajki wlozyc mozna

Poltrocal ze Stolbudu na Klobuckiej juz chyba wszedzie zostal dawno wyciety

Panorama z poczatkow lat 90 chyba podobnie

Kommmerling ze wzmocnieniem jeszcze drwnianym z polowy lat 60-tych po dzis dzien ludziom sluzy

Podobnie KBE, Veka, Schuco

Ale prawda jest ze scianki coraz chudsze o tym samym ograniczenia gabarytow niestety coraz wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

pomocy....które okna polecilibyście ?

 

*drutex

*MSline

*for tech (aliplast,metra,kómmerling)

*greko(aluplast ideal 4000)

 

Jestesmy na etapie wyceny okien.Najtaniej jak narazie wypadl drutex,ale nie slyszalam zbyt pochlebnych opini o nich.czekamy jeszcze na wycene z greko.

a moze powinnismy poszukac jeszcze innych ?lepszych?

 

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem od kilku dni posiadaczem okien ms sevenlinei to niezbyt szczesliwym,jak na razie.niestety nie mogłem byc obecny przy montażu okien,tak ,że efekty oceniłem dopiero po 2 dniach.okna montowane na kotwach ,przybite gwożdziami...wywołało to moje zdziwienie ,ale ,,tak ma być"w zasadzie załatwiło problem.po dokładnej ocenie wizualnej znalazłem jednak kilka niepokojących szczegółów;wewnętrzne listwy przyszybowe -uskoki rzędu 1-3mm,rozjeżdżanie sie tychże listew ze szczelinami odsłaniającymi szybe w rogach i brakiem ciągłosci uszczelek.to wizualny efekt.ekipa budowlana okleiwszy samą ramę okna folią malarską zauważyła ciekawy efekt;folia napompowała sie jak balon i to zarówno na oknach otwieranych jak zamontowanych na stałe.tak jaby wygląda że nieszczelne są.nawet dosc mocno bo kiedy przyłożyłem zapalniczkę do jednego z rogów (szyby)natychmiast zdmuchnieta została.z zewnątrz też nie lepiej.w kilku miejscach (w rogach)uszczelka nie chce przylegać i woda wpływa(no może wkapuje) w głąb niosąc ze sobą kurz ,piasek.zgłosiłem problem w salonie sprzedarzy i nie powiem już nazajutrz dokonano oględzin przyznając że coś jest nie tak.sprawą ma zająć sie serwis ,mówiono coś o ,,dobiciu" listew,ew wymianie tychże listew,ja jednak mam wątpliwosci.okna dla mnie laika wyglądają na całkiem skopane i zastanawiam się czy taka kosmetyka wystarczy.problem dotyczy włascie wszystkich okien(kilkanascie ich)co ciekawe 4 okna białe(bez okleiny wewn) są OK.macie jakieś rady dla mnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem od kilku dni posiadaczem okien ms sevenlinei to niezbyt szczesliwym,jak na razie.niestety nie mogłem byc obecny przy montażu okien,tak ,że efekty oceniłem dopiero po 2 dniach.okna montowane na kotwach ,przybite gwożdziami...wywołało to moje zdziwienie ,ale ,,tak ma być"w zasadzie załatwiło problem.po dokładnej ocenie wizualnej znalazłem jednak kilka niepokojących szczegółów;wewnętrzne listwy przyszybowe -uskoki rzędu 1-3mm,rozjeżdżanie sie tychże listew ze szczelinami odsłaniającymi szybe w rogach i brakiem ciągłosci uszczelek.to wizualny efekt.ekipa budowlana okleiwszy samą ramę okna folią malarską zauważyła ciekawy efekt;folia napompowała sie jak balon i to zarówno na oknach otwieranych jak zamontowanych na stałe.tak jaby wygląda że nieszczelne są.nawet dosc mocno bo kiedy przyłożyłem zapalniczkę do jednego z rogów (szyby)natychmiast zdmuchnieta została.z zewnątrz też nie lepiej.w kilku miejscach (w rogach)uszczelka nie chce przylegać i woda wpływa(no może wkapuje) w głąb niosąc ze sobą kurz ,piasek.zgłosiłem problem w salonie sprzedarzy i nie powiem już nazajutrz dokonano oględzin przyznając że coś jest nie tak.sprawą ma zająć sie serwis ,mówiono coś o ,,dobiciu" listew,ew wymianie tychże listew,ja jednak mam wątpliwosci.okna dla mnie laika wyglądają na całkiem skopane i zastanawiam się czy taka kosmetyka wystarczy.problem dotyczy włascie wszystkich okien(kilkanascie ich)co ciekawe 4 okna białe(bez okleiny wewn) są OK.macie jakieś rady dla mnie ?

 

...GWOŹDZIAMI przybili okna... nieźle, dawno nie słyszałem o uzywaniu takiego systemu mocowania w stolarce otworowej :roll:

 

Nie dobrze - walcz,aż do zwycięstwa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale tu ja sie nie zgodze - jesli chodzi o Panorame czy Poltrocal

Nie ujmuj razem tych 2 systemów!!! Poltrocal był polskim systemem zupełnie bez wzmocnień stalowych (jedynie w słupkach czasem dawali) a najbardziej popularna panorama 2000 to profil o bardzo grubych ściankach (ponad 3mm) i wzmocnieniu ze stali >=2mm specjalnie ukształtowanej. Poniżej przekrój panoramy.

http://img254.imageshack.us/img254/2352/panoramadr9.jpg

Pamiętaj też, że okna które wymieniasz mają często po 25-30 lat więc po prostu "przyszedł ich czas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...