Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...Oknoplus robi na Brugmannie - to wtakim razie co lepsze Brugmann czy Veka. Bo jak mam wywalić 3 tyś więcej na 12 oknach za osławione Schuco to dzięki. A ztym montażem to przy 6 wycenach które miałem tylko od Jezierskiego nagle o 700 więcej, czyli o 50%. Czyżby aż tak fantastycznie montowali w porównaniu z innymi. Jak chcesz to wyślę na priva wycenę i zobaczymy jak wyjdzie u Ciebie. :o

jak chcesz - Kraków tez obsługuje wiec spoko - ale nie na priv tylko na mój mail

Nie wiem jakiej wielkości masz okna - wtedy wychodzą niuanse miedzy profilami

Czy 3tys to dużo czy mało przy 12 oknach hmmm..... nie mnie oceniać.

Mnie mama juz dawno temu mówiła ze jestem za biedny by oszczędzać na rzeczach podstawowych a takimi sa dla mnie okna w chałupie ( no i kilka innych ważnych elementów konstrukcyjnych :lol: )

Poza tym pamiętaj o jednym - wycena nawet w jednym typie profila ale od rożnych producentów tez może być inna - zależy skąd bierze szyby, jakie to będą szyby, zależy od okuć etc etc

Tak naprawdę wychodzi ci 250 ze jedno okno więcej a to już naprawdę niewielka roznica

Ty kupujesz, Ty wydajesz kasę, Ty decydujesz i efekty decyzji ponosisz później - nie my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba do doświadczonych możecie mi opisać niekorzystne skutki montażu kotew na gwoździe , będę miał motywacje przy wymianie na kołki. Obecnie sprawa nie jest zbyt skomplikowana ponieważ kotwy nie są jeszcze pod tynkiem.

Szczerze mówiąc jak na to przyjdzie tynk a okna są w pionie to ja negatywnych stron takiego montażu nie widzę choć oczywiście profesjonalnie to nie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba do doświadczonych możecie mi opisać niekorzystne skutki montażu kotew na gwoździe , będę miał motywacje przy wymianie na kołki. Obecnie sprawa nie jest zbyt skomplikowana ponieważ kotwy nie są jeszcze pod tynkiem.

Ojej, widze ze ten montaż na gwozdzie skupia się w terenach na wschód od Wisły..

Prawdę mówiąc to poza nieprofesjonalnym wyglądem nie widzę złych stron, ale może przez fakt, że nie miałem podobnych doświadczeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem montazu na gwozdzie jest inny

roznica w srednicy gwozdzia i otworu w kotwie

Jesli tu nie ma luzow i gwozdz nie jest gladki tylko ciesielski (taki "zakrecony") to wlasciwie nic zlego sie nie dzieje

Jesli juz lepiej - mimo wszystko - jest w to miejsce wkrecic odpowiednie sruby

moment wkręcić śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment wkręcić śruby?
tak, wyobraz sobie ze sa specjalne sruby nadajace sie zarowno do porotermu, betonu jak i Ytonga

I jest to rozwiazanie lepsze od gwozdzi

Gwozdz ma jeszcze jedna wade - zanim przyjdzie tynk potrafie sie obluzowac w otworze

I najgorsze nie jest to ze mozna go wyciagnac z otworu - takie sily nie dzialaja w trakcie pracy okna w murze - wystepuja sily na "sciecie" i tu obluzowany gwozdz stanowi zagrozenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment wkręcić śruby?
tak, wyobraz sobie ze sa specjalne sruby nadajace sie zarowno do porotermu, betonu jak i Ytonga

I jest to rozwiazanie lepsze od gwozdzi

Gwozdz ma jeszcze jedna wade - zanim przyjdzie tynk potrafie sie obluzowac w otworze

I najgorsze nie jest to ze mozna go wyciagnac z otworu - takie sily nie dzialaja w trakcie pracy okna w murze - wystepuja sily na "sciecie" i tu obluzowany gwozdz stanowi zagrozenie

zdecydowanie wolę dybel, a "szpaxa" jedynie sporadycznie chyba taniej kołki niż ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, dybel do montażu na kotwy nie za bardzo sie nadaje - za duze "fi". Spax o odpowiedniej średnicy jak i długości wbrew pozorom będzie lepiej trzymał od kolka - w Ytongu oczywiście. Poza tym sa specjalne śruby do montażu - zapomniałem symbolu (niestety) gdyż ja akurat ich nie używam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z montażem poniższego wysięgnika-kotwy do okna??

poszukuję producenta lub sprzedawcy :-? :-?

poszperaj na niemieckich stronach - tam są tego rodzaju kotwy (i inne także do podobnego montażu)

Podawałem już tu kiedyś link ale szukać mi sie ponownie go nie chce - sorki

A jak znajdziesz producenta w Polsce to pochwal sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z montażem poniższego wysięgnika-kotwy do okna??

poszukuję producenta lub sprzedawcy :-? :-?

poszperaj na niemieckich stronach - tam są tego rodzaju kotwy (i inne także do podobnego montażu)

Podawałem już tu kiedyś link ale szukać mi sie ponownie go nie chce - sorki

A jak znajdziesz producenta w Polsce to pochwal sie :)

 

Miałem nadzieję że może Ty wiesz :wink: :wink: , więc szukam dalej :-? :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, dybel do montażu na kotwy nie za bardzo sie nadaje - za duze "fi". Spax o odpowiedniej średnicy jak i długości wbrew pozorom będzie lepiej trzymał od kolka - w Ytongu oczywiście. Poza tym sa specjalne śruby do montażu - zapomniałem symbolu (niestety) gdyż ja akurat ich nie używam

kazdy robi jak umie lub jak go nauczyło życie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...