Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tego typu kotwy produkuje np firma SFS ale z tego co wiem nie oferują tego na rynku polskim (pojęcia nie mam dlaczego). Daję linka do niemieckiej wersji:

http://www.sfsintec.biz/Internet/SFS07.nsf/PageID/TechnischeBeschreibungJBDK

 

pogrzebałem poszukałem i :-? :o :o :o firma ma swoje przedstawicielstwo w Polsce i sprzedają takie wysięgniki na zamówienie. Przesłałem im informacje o oknach zobaczymy jakie są ceny takich nowowści..:-? :-? :-? :-? :lol:

Podobno zaczynają promocję tych produktów w Polsce także niedługo pewnie bedzie więcej informacji na temat tych wysięgników.

firma

http://www.sfsintec.biz/internet/sfs75.nsf/vPageID/HomeCL

i wysięgniki

http://www.sfsintec.biz/internet/sfsmedien.nsf/5F5F16C0342396C6C1256EC2003499E6/$FILE/JB-DK_Application_03.gif

http://www.sfsintec.biz/internet/sfsmedien.nsf/5F5F16C0342396C6C1256EC2003499E6/$FILE/JB-DK_Application_01.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie szacownia kosztow domu - i tu male pytanko:

 

w projekcie mam otwor okienny o wymiarach 470szer x 255wys.

 

Pytanie: czy narzuca mi to wykonanie okien drewnianych, czy moge nadal to sprytnie podzielic i zrobic plastik? Jesli plastik - bez przesuwek - ile czesci wyjdzie? :roll:

 

Dzieki z gory za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzial na cztery

1) po bokach fixy w srodkuk balkon duskrzydlowy z ruchomym slupkiem

2) podzial na cztery - boki fixy srodek uchylno przesuwne dwea skrzydla - rozwiazanie giorsze z racji pozniejszego uzytkowania

3)

podzial na trzy z tym tylko ze niesymetrycznie - proponowalbym srodek o szer maks 1500 - srodek uchylno-przesuwny

 

koledzy dorzuca cos jeszcze :) jak znam zycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze sie czepiam, ale Twoja propozycja nr 3 odpada ze względu na wielkośc szyby (chyba ze 6 będą). 2500 wyjdzie ale nie przesuwaka, słupek ruchomy. 2 lata temy wstawiłem 2 balkony 1500X2500 bez poprzeczek (nie Schuco :D ) a Veka. Poprzeczki strasznie sie inwestorce nie podobały (osobiście sugerowałem na tej wys.)I jak narazie bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

mam takie pytanie: czy założenie rolet zewnętrznych (wmurowanych nad oknami i naturalnie dobrych jakościowo) powoduje utratę ciepła?

Mój architekt twierdzi że w energooszczędnym domu nie powinno się zakładać rolet, bo przez ich konstrukcję ucieka ciepło z domu.

Będę bardzo wdzięczna za fachową odpowiedź! :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakreconaelfa - tylko Integro i to najlepiej montowane na murze - ale jesli jest sciana 2W to pojawiaja sie klopoty z samym montazem

 

Arkady1978 - wiesz, keidys uparla mi sie inwestorka by wykonac jej okno 1300 / 2600 bez poprzeczki. I wiesz co.... wykonalem i dziala po dzis dzien :) ale bylo to dawno temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300x2600 wybacza, ale chyba zartujesz

chyba ze o fixie mówimy :)

nie żartuję

Bez gwarancji, na życzenie upartej kobiety co musi mieć takie okno

Wykonane i działa - chyba :lol: - bo nie dzwoni do mnie z żalami

Szyby 6mm wklejone na stale w profil Schuco AS (to stare dobre Schuco :lol: )

Zawiasy stale, skrzydło tylko rozwierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi eksperci, ktore okno jest cieplejsze drewno czy pcv??

Przyjmujac szybe k=1.0 dla obu okien

 

NIe jestem ekspertem, ale tu wiem :

profile drewniane mają przeniklaność w granicach ~1,4 Do tego w zależności od konkretnego gatunku czy samej kantówki moze zmienic się to drugie miejsce po przecinku.

Dla PCW ? Słucham kolegów...

Ok, pozwoliem sobie otworzyć pierwszą (ale lepszą) aprobatę (dla Schueco CT70) - i stoi jak wół - w zależności od profila (inaczej skrzydlo, inaczej ościeżnica, slupek itd, bo to rożne konstrukcje ) - wartości U zawierają się pomiędzy 1,52 -1,8. Oczywiście podałem wartości ze stalą, bo profile niewzmacniane są "cieplejsze".

Biorąc pod uwagę że szyby zastosujemy takie same, to drewno wypadnie w tym porównaniu lepiej niz PCW.

 

Oczywiście są nowe generacje wielkomorowych profili, lub tez tych ze wzmocnieniami "termo", ale tu nie znam parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są nowe generacje wielkomorowych profili, lub tez tych ze wzmocnieniami "termo", ale tu nie znam parametrów.

Temat się już pojawiał! Specjalne profile PVC ze wzmocnieniami kompozytowymi, z przekładką termiczną wzmocnienia stalowego lub dodatkowymi zewnętrznymi komorami osiągają współczynnik U na poziomie 1.0-1.1 dla setu (skrzydło/rama) czyli lepiej niż drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...