Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ha ha ha Finlandia bez przesady.

U=1,4 dla okna sosnowego Dj 68 z szybą k=1,1 O34

 

Gdzie przesadzilem? W parametrach PCW?

 

Praktycznie nie sprzedaję sosny, wiec moge sie mylic. Pozatym nie jestem technologiem drewna, ale moje informacje pochodzą od ludzi tak ukierunkowanych (ale nie handlowców!) W zakresie "termo" nie wyszczegolniali gatunków drewna. Oczywiście w rozmowie poruszalismy sie w materiałach uzywanych do produkcji okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem systemu Gealan z serii S 8000 IQ, a dokładniej pomiędzy wyborem systemu 4 komorowego 8008/8093 lub systemu 6 komorowego 8003/8094.

 

System 4 komorowy charakteryzuje się: Uf=1,45 , nośność ościeżnicy=3160 N, nośność skrzydła=3650 N.

System 6 komorowy: Uf=1,35, no=2760 N, ns=3170 N.

 

Rozumiem zależność parametry cieplne/sztywność w przypadku jednakowej głębokości=74 mm, jednak brak mi rozeznania w "sile" tych parametrów. Czy sztywność 6 komorowego systemu jest wystarczająca czy też lepiej poświęcić gorszy o 0,1 współczynnik przenikania ramy Uf, a zainwestować w sztywniejszy system 4 komorowy? Wstępnie postawiłem na system 4 komorowy, ale jako laik proszę o opinie profesjonalistów co do wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem systemu Gealan z serii S 8000 IQ, a dokładniej pomiędzy wyborem systemu 4 komorowego 8008/8093 lub systemu 6 komorowego 8003/8094.

 

System 4 komorowy charakteryzuje się: Uf=1,45 , nośność ościeżnicy=3160 N, nośność skrzydła=3650 N.

System 6 komorowy: Uf=1,35, no=2760 N, ns=3170 N.

 

Rozumiem zależność parametry cieplne/sztywność w przypadku jednakowej głębokości=74 mm, jednak brak mi rozeznania w "sile" tych parametrów. Czy sztywność 6 komorowego systemu jest wystarczająca czy też lepiej poświęcić gorszy o 0,1 współczynnik przenikania ramy Uf, a zainwestować w sztywniejszy system 4 komorowy? Wstępnie postawiłem na system 4 komorowy, ale jako laik proszę o opinie profesjonalistów co do wyboru :)

Nieźle, nieźle... Takie rzeczy pisze laik? Dla mnie to prowokacja na poziomie komentarzy na onecie tylko nie wiem w co/kogo wymierzona :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle... Takie rzeczy pisze laik? Dla mnie to prowokacja na poziomie komentarzy na onecie tylko nie wiem w co/kogo wymierzona :evil:

 

Naprawdę laik. Sprzedawcy twierdzili, że te systemy niczym (parametrami) się nie różnią i dlatego są w tej samej cenie. Trochę mi nie pasowało dlaczego więc Gealan w prospektach podaje konkretną wartość Uf tylko dla 6 komorówki, a dla 4-ro już nie (ogólnik "dobre parametry"), więc dogooglałem aprobatę ITB. Z niej wziąłem parametry i porównałem, aby było Wam łatwiej odpowiedzieć bez szukania, nawet nie znając Gealana, a być może podobne parametry profili innych marek. Nie wiem po prostu jak te parametry przekładają się na praktykę - czy sztywność 4 komorówek jest ponad miarę czy po prostu 6 komorowe są za "delikatne". Ponawiam więc pytanie i zapewniam, że to nie podstęp ani nic z tych rzeczy. Sprzedawcy (producenci) w tym jednym szczególe kręcą, więc jak tu z nimi o tym gadać? A wybrać trzeba dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najwyraźniej ponadprzeciętną pamięć do liczb i symboli i spostrzegawczość na poziomie detektywa Poirot :D W tej sytuacji proszę przytocz mi z pamięci parametry wytrzymałościowe i termiczne materiałów ściennych, nadproży, konstrukcji dachu, itp. które masz użyte na swojej hipotetycznej budowie... A może po prostu mnie ośmiesz w moich podejrzeniach i podaj adres budowy i telefon do siebie :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu mnie ośmiesz w moich podejrzeniach i podaj adres budowy i telefon do siebie :evil:

 

Masz zły dzień? Zadałem konkretne pytanie i proszę o konkretną odpowiedź - to wszystko, bo drugiej szansy wyboru w najbliższym 10-leciu nie przewiduję ;) Aprobata techniczna ITB i parametry z http://test.oknotest.pl/download/gealan-s8000-iq.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem systemu Gealan z serii S 8000 IQ, a dokładniej pomiędzy wyborem systemu 4 komorowego 8008/8093 lub systemu 6 komorowego 8003/8094.

 

System 4 komorowy charakteryzuje się: Uf=1,45 , nośność ościeżnicy=3160 N, nośność skrzydła=3650 N.

System 6 komorowy: Uf=1,35, no=2760 N, ns=3170 N.

 

Rozumiem zależność parametry cieplne/sztywność w przypadku jednakowej głębokości=74 mm, jednak brak mi rozeznania w "sile" tych parametrów. Czy sztywność 6 komorowego systemu jest wystarczająca czy też lepiej poświęcić gorszy o 0,1 współczynnik przenikania ramy Uf, a zainwestować w sztywniejszy system 4 komorowy? Wstępnie postawiłem na system 4 komorowy, ale jako laik proszę o opinie profesjonalistów co do wyboru :)

Nie przejmuj się tą znikomą różnicą na przenikalności ram (tylko ram- przecież szyba będzie taka sama) i bierz czterokomorówkę- zwłaszcza jak myślisz o oknach kolorowych. Różnicy w wydatkach na ogrzewanie nie odczujesz a system zdecydowanie sztywniejszy- o jednych z najlepszych parametrów wzmocnień na rynku. Okna sześciokomorowe w kolorze to porażka, nie tylko u Gealana. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do wymiarów skrzydeł które chcę zamówić:

producent Jezierski, profil Elita

 

Okno o wymiarach zew. 1,9mx1,18m, wymiary otwieranego skrzydła 1,5mx1,18m, u góry okna jest część nieotwieralna.

 

Czy z tak wielkim i ciężkim skrzydłem nie będzie problemów??

 

Pozdrawiam dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna sześciokomorowe w kolorze to porażka, nie tylko u Gealana. :-?

 

Dokładnie, kolor dwustronny. Coś czułem, że tak jest, ale dobry sprzedawca (a takiego raczej wybrałem ;) ) nie przyzna przecież oficjalnie i wprost, że towar, który ma w ofercie jest gorszy. Decyzję pozostawił mi, ale ze swojej strony sugerował wybór systemu 4 komorowego. Zatem sprawa już dla mnie jasna, dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat :)

Podobnie ja bwojtek, uważam pytanie "4m" za prowokację. Nigdy jak zyje klient nie spytał mnie o silę nacisku na profil. Trzeba zerknąć do aprobaty żeby na to odpowiedzieć. Nie sposób żeby znać te wartości na pamięć.

Co do sześciokomorówki to zgadzam sie z przedmówcami. Co z tego ze lepsze U jak profil wygina się jak sprężyna, a wzmocnienie takie same jak w piątce.

 

Markiz maksymalna szerokość skrzydła rozwiernego to 1424 mm, chyba ze schuco może więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu 6komorówka to kicha?

Dlatego, że jest za dużo plastiku a za mało wzmocnienia- od którego przede wszystkim zalezy wytrzymałość okna.

Kliknij z nudów na linka podanego wyżej o aprobacie Gealana i popatrz na wzmocnienia w cztero- i w sześciokomorówce.

Te z czterokomorówki mógłbyś przy okazji porównać ze wzmocnieniami Schuco.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie jakiej firmy i jakiego rodzaju okna wybrać PCW - chciałbym zeby byly dobrej jakosci i poslużyly wiele lat. Szczerze mówiąc pogubiłem się już - bo jet wiele firm i kazda oferuje cos innego lubpodobnego. Jestem z Kielc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że jest za dużo plastiku a za mało wzmocnienia- od którego przede wszystkim zalezy wytrzymałość okna.

Kliknij z nudów na linka podanego wyżej o aprobacie Gealana i popatrz na wzmocnienia w cztero- i w sześciokomorówce.

 

Dokładnie - przy identycznej głębokości ujęli wzmocnień, żeby zrobić miejsce na dwie dodatkowe komory. Coś kosztem czegoś. Mogliby to nadrobić stosując inny technologicznie materiał na wzmocnienia, ale wtedy podejrzewam, że cena by nieźle podskoczyła (chociaż przy tej skali produkcji kto wie) i na to nie liczyłem.

 

Podobnie ja bwojtek, uważam pytanie "4m" za prowokację. Nigdy jak zyje klient nie spytał mnie o silę nacisku na profil. Trzeba zerknąć do aprobaty żeby na to odpowiedzieć.

 

Daruj sobie z prowokacją, bo to chore. Dziwi mnie jak ludzie wydający tyle kasy chcą "jakieś okna" i sprzedawca daje im dokładnie to co chce akurat sprzedać (na czym najlepiej wychodzi). To tak jakby do dowolnego salonu samochodowego na chybił trafił klienci wchodzili i mówili, że chcą "jakiś samochód, byle srebrny". Zdecydowałem się na konkretnego producenta, ponieważ jako jedyny z kilkunastu potrafił doradzić i podsunąć alternatywne rozwiązania (lepsze przyznam bez bicia :) ). Zamiast upustu cenowego zaproponował ekstra wyposażenie wliczone w upust cenowy, ale w cenach z jego minimalnym narzutem (czyli baaardzo atrakcyjnie w porównaniu do cen detalicznych i u innych sprzedawców). Dodatkowo przedstawił najlepszą ofertę cenową na identyczne produkty w porównaniu z innymi sprzedawcami. Nie chcę zapeszyć, ale jak na razie to pełen profesjonalizm i elastyczność w stosunku do wymagań i możliwości klienta. Może masz złych klientów po prostu ;), ale ja płacąc za coś tyle kasy nie wyobrażam sobie, żebym zapłacił za "jakiś tam" towar, o którym nie mam pojęcia. Tak jak w przypadku przytoczonego wyżej samochodu - lubię wiedzieć jakie są silniki w ofercie, ich parametry, dostępne opcje itd. I od tego jest sprzedawca, żeby korzystając z swojej wiedzy dopasował ofertę do mnie, moich potrzeb i finansów, a nie wymagał, żebym to ja dopasował się do jego oferty. Każdy zakupiony materiał starałem się optymalnie dostosować do swoich możliwości finansowych i tutaj wyraźnie widać jak bardzo różnią się sprzedawcy między sobą (jeden normalny na 26). Okien szukam od tygodnia (z 26 do finału przeszły 4) i wydaje mi się, że znalazłem dla siebie optymalne :) Prowokacja, wszędzie prowokacja, permanentna prowokacja :D Ale głupi ci klienci, pytania jakieś wymyślają, co ich to obchodzi, brać co jest i cieszyć się, że w ogóle jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaaany następny nawiedzony klient :lol::lol::lol::lol::lol:

26 ofert? I sadzisz - ze jak wspomniałeś będąc ignorantem w tej dziedzinie wybrałeś rozwiązanie najlepsze?

Nie dziwie sie ze koledzy każdy twój post odbierają jak powakacje

Bo jak na ignoranta wybrałeś profil z średniej polki który pobity cenowo jest zapewne w niejednej z 26 ;) ofert

a moze po prostu z 26 okien zamontujesz u siebie 4 ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Okien szukam od tygodnia (z 26 do finału przeszły 4) .....

Z tym przesadziłeś i to znacznie :-? Pisałem już kiedyś o tym: do czego potrzebne jest 26 wycen??? :o Zdajesz sobie sprawę, ilu ludziom zawróciłeś głowę i ktoś za ich poświęcony czas (czyt. zmarnowany) musi zapłacić???? Jeśli nie Ty to następny klient dopłaci odpowiednio więcej i kółko się zamyka- lajf is brutal. :lol:

Dlatego nie dziwcie się, jeśli sprzedawca widząc zapytanie rozesłane do dwudziestu innych- takowe wyrzuca do kosza bez drukowania. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zamówisz okna akurat u niego??? 3- 4%??? - stanowczo za mało. Większość klientów po takiej ilości ofert ma mętlik w głowie i wybiera ofertę najtańszą- nie widząć różnic w "wypasie", więc ci mający droższy ( i najczęściej lepszy) towar- nauczeni doświadczeniem- marnie widzą swoje szanse na wygranie castingu i również nie traktują zapytania poważnie. Poza tym do drogich okien musieliby zatrudnić sztab ludzi do wycen i drogie okna byłyby jeszcze droższe :roll:

Oczywiste jest, że musi być jakaś selekcja dostawców na każdym etapie budowy, ale nie do przesady.... :roll:

Wystarczyło je ograniczyć do 3-5 ofert - wyboru też można dokonać.

 

Z całej tej historii pocieszające jest to, że potrafiłeś wyselekcjonować dobry towar- połącz to jeszcze z takim producentem i monterem a będzie dobrze ! :lol:

...Bo jak na ignoranta wybrałeś profil z średniej polki...

jareko - ten profil jest z wyższej półki :lol: - moim zdaniem to najlepszy produkt z oferty Gealana. Mało popularny bo drogi jak na czterokomorówkę, ale za coś trzeba zapłacić- sztywnością rozkłada wielu na łopatki. Sam Gealan ma w ofercie "chudą" piatkę, która jest tańsza od tego o jakieś 20% na oknie to na samym profilu dużo więcej i tamta ma branie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Okien szukam od tygodnia (z 26 do finału przeszły 4) .....

Z tym przesadziłeś i to znacznie :-? Pisałem już kiedyś o tym: do czego potrzebne jest 26 wycen??? :o Zdajesz sobie sprawę, ilu ludziom zawróciłeś głowę i ktoś za ich poświęcony czas (czyt. zmarnowany) musi zapłacić???? Jeśli nie Ty to następny klient dopłaci odpowiednio więcej i kółko się zamyka- lajf is brutal. :lol:

 

I'm a brutal client ;) Większość sprzedawców wklikała w 4 minuty dane (wymiary) do kompa i po 5 minutach miałem wydrukowaną gotową podstawową ofertę. Potem rolety, moskitiery, montaż, rabaty i takie inne, które przekładało się na ofertę końcową (do negocjacji jeszcze przy podpisywaniu umowy). A Ty myślisz, że ja czasu nie traciłem przy tym, a wyłącznie sprzedawcy? Jeżeli różnica na identycznych oknach pomiędzy producentami wynosiła nawet 6 kzł (sic!) to czy nie warto było jednak pojeździć osobiście przez ten tydzień? Nie, nie wybrałem najtańszej oferty ;)

 

Większość klientów po takiej ilości ofert ma mętlik w głowie i wybiera ofertę najtańszą- nie widząć różnic w "wypasie", więc ci mający droższy ( i najczęściej lepszy) towar- nauczeni doświadczeniem- marnie widzą swoje szanse na wygranie castingu i również nie traktują zapytania poważnie.

 

Istotnie początkowo miałem mętlik w głowie, a życie sprzedawcy to casting dzień w dzień. Po pierwszym dniu osobistego zbierania i analizie w dzień następny zostały mi jedynie te 4 oferty, które uznałem w swej niewiedzy za sensowne i na nich szczegółowo się skupiłem w dniach następnych :)

 

Wystarczyło je ograniczyć do 3-5 ofert - wyboru też można dokonać.

 

Błąd :) Wygrała oferta, którą przed wizytą właściwie skreśliłem po zasięgnięciu opinii ludzi ("dobrzy, choć stanowczo za drogo się cenią") i po której nie obiecywałem sobie nic. Za to ci, którzy mieli być super i których ludzie sobie chwalą, że tanio i najlepiej zwinęli działalność :) Ironia losu :) Dziś był oficjalny pomiar montażystów, jutro drobne szczegóły do uzgodnienia jeszcze i umowa do podpisania wkrótce :)

 

jareko - ten profil jest z wyższej półki :lol: - moim zdaniem to najlepszy produkt z oferty Gealana. Mało popularny bo drogi jak na czterokomorówkę, ale za coś trzeba zapłacić- sztywnością rozkłada wielu na łopatki.

 

Miło mi to słyszeć :) Oby załoga producenta (mocne kilkanaście lat w branży) i montażyści (ekipę dziś poznałem) spisali się równie dobrze jak sprzedawca :D Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że przyda się to komuś do przemyśleń zanim wyłoży kilkanaście/kilkadziesiąt kzł. Aprobaty ITB dobra rzecz, dużo czasy by mi zaoszczędziły (sprzedawcom też) gdybym wiedział, że są tak łatwo dostępne w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...