Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Stary - wydaje mi się że Ty się handlu uczyłeś jeszcze za Gomółki.

on nie bo za młody ale ja juz tak :lol:

Czuje intencje i polemizować mi sie już nie chce

Tylko szlag mnie trafia jak dopiero co wysłany mail z prośba o wycenę a dosłownie w godzinę po nim pretensje ze jeszcze nie gotowa. Najlepsi są Ci co wysyłają maile późnym wieczorem i nie bacząc na porę dzwonią.

Do cholery (to właśnie do tych) My tez mamy czas na odpoczynek i rodziny

Właśnie w dużej mierze przez takich co zapytania "według rozdzielnika" (kto pamięta tamte czasy wie co mam na myśli) wysyła inni muszą czekać na swoja kolejkę.

Możecie mówić ze handlu uczyłem sie za Gomółki czy Stalina :lol: - szczerze mówiąc mam to gdzieś. Tak jak ja mam szacunek dla klienta to tego samego wymagam od niego wobec mojej osoby.

I podobnie jak stary - gdy widzę prośbę o wycenę hurtowo wysyłaną do innych z zaznaczeniem "...interesuje mnie oferta najtańsza i najlepsza..." to od razu ląduje ona w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - ten profil jest z wyższej półki :lol: - moim zdaniem to najlepszy produkt z oferty Gealana. ...
masz racje :) Jak na Gealana :lol:

Zostawmy to - "klient" jest zadowolony

 

Klient będzie zadowolony, gdy po kilku latach nie będzie tej decyzji żałował ;) Chociaż wybrałem ten profil to nie uważam, że Gealan jest najlepszy. Na moje możliwości finansowe i wymagania - myślę, że jest optymalny. Ważniejsze jednak jest dla mnie teraz to co producent i ekipa monterska na bazie tego profilu wyczarują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo malo sie mowi o profilu zendof z deceunincka, nie handlujecie tym?? Jedyne co da sie wyczytacto, ze Jezierski jest the best a cala reszta to z dolnej polki.

 

Tego Jezierskiego w niewielu miejscach mozna ogladnac, sa pokazane przekroje, okna w calosci nie ma i jak tu wybierac??

 

A jak maja to tez mowia ze nie wiedza czemu ten Jezierski nazywa sie mercedesem.

 

Moze okna dobre ale punkty handlowe mizerne. Nie wiem zreszta moze i piekne ale nie mialam szansy zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nikt nie mówi ze tylko Jezierski

ze tylko Schuco jest najlepsze choć trzeba przyznać ze jest :lol:

Nie zawsze jest konieczność wybierania okien z najwyższej polki czy z najlepsza statyka

Dobrych profili jest sporo - jak choćby Zendof. MS.Aluplast, Veka, Knipping, Komerling, Rehau etc etc

Trzeba tylko trafić na dobrego producenta i handlowca co dobrze doradzi co spełni nasze wymagania za określoną kasę. A później jak sie okaże ze można dołożyć niewielkie pieniądze może warto wybrać profil ciut lepszy lub dodatki by standard użytkowania podnieść? NIe oznacza to ze koniecznie Jezierski i Schuco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mówić ze handlu uczyłem sie za Gomółki czy Stalina :lol: - szczerze mówiąc mam to gdzieś. Tak jak ja mam szacunek dla klienta to tego samego wymagam od niego wobec mojej osoby.

I podobnie jak stary - gdy widzę prośbę o wycenę hurtowo wysyłaną do innych z zaznaczeniem "...interesuje mnie oferta najtańsza i najlepsza..." to od razu ląduje ona w koszu.

 

Akurat do Ciebie trudno mieć pretensje. A co do popędzania przez klientów jak wspomniałeś to moje zdanie jest takie że we wszystkim trzeba mieć umiar i zgląd na drugiego człowieka. Ale Stary pisze tak jakby chciał powiedzieć - że go wkurza to całe sprzedawanie. Niech poda gdzie sprzedaje to ogłosimy żeby mu ludzie głowy nie zawracali i bedzie miła spokój.

A to że za te same okna w różnych punktach potrafią wywalić cenę o 20% więcej to raczej nie jest w porządku. Właśnie tacy liczą że gościowi nie chce się sprawdzić gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... te same okna, tego samego producenta nie powinny mieć az takiej roznicy w cenie choć prawda jest ze sie zdarzają. Sam kiedyś pobiłem konkurenta o ponad 30% bylem tanszy - ale wyszło szydło z worka gdy złożyłem zamówienie na produkcje. Byla promocja na szyby o k=0,7 ale źle zrozumiałem jej zapis - dołożyłem do interesu :( bo podpisana umowa to rzecz święta

A stary - to naprawdę fajny gość a ze tak jego słowa odczytałaś - hmmm.... chyba nie do końca miał taki sens tej wypowiedzi na myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... te same okna, tego samego producenta nie powinny mieć az takiej roznicy w cenie choć prawda jest ze sie zdarzają. Sam kiedyś pobiłem konkurenta o ponad 30% bylem tanszy - ale wyszło szydło z worka gdy złożyłem zamówienie na produkcje. Byla promocja na szyby o k=0,7 ale źle zrozumiałem jej zapis - dołożyłem do interesu :( bo podpisana umowa to rzecz święta

A stary - to naprawdę fajny gość a ze tak jego słowa odczytałaś - hmmm.... chyba nie do końca miał taki sens tej wypowiedzi na myśli :)

 

Daleko nie szukając to oferta Jezierskiego dla mnie z Krakowa i od Ciebie ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"4m" uwierz mi chłopie :), że życzyłbym sobie klientów którzy są dociekliwi i pytają o wiele rzeczy, gdyż wtedy o wiele łatwiej mi sprzedawać

Co zaś tyczy się Gelana to 35kN dla skrzydła to żadna rewela. współczynnik 1,45 to co prawda nieźle jak na 4- kom. Więc jeżeli twój wybór ograniczał się tylko do profilu to zdecydowanie poszukaj dalej.

Montowałem kiedyś Gelana od Eco-okien. Niestety nikomu nie polecam takich okien (banany) co prawda była to 5 i 6 kom.

A z polecanych firm to proponuje Oknoplast bo, sprawdziłem już bardzo wielu i jak na razie dla mnie nr 1 jeżeli chodzi o okna z PCV.

Zendof – ostatnio wyczytałem na forum i sprawdziłem w aprobacie, iż ten profil występuje tylko w klasie B. Więc z tą super jakością to bym tak nie szalał.

Co do Jezierskiego. I jego sprzedawców, to chyba tylko Jareko umie wytłumaczyć dlaczego warto dopłacic te parę tyś za tego producenta. W tej kwestii zdecydowanie zgadzam się z Markoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do Jezierskiego. I jego sprzedawców, to chyba tylko Jareko umie wytłumaczyć dlaczego warto dopłacic te parę tyś za tego producenta....

to po montuj sobie jego okna - będziesz wiedział co mam na myśli :)

Pomontuj sobie dla odmiany CT-70 z innych firm - będziesz wiedział co mam na myśli

Popatrz na CT70 Elite od Jezierskiego - porównaj z innymi - będziesz wiedział co mam na myśli

Jak coś Ci sie schrzani i serwis będziesz musiał wezwać - będziesz wiedział co mam na myśli

Zas jeśli chodzi o współprace jak sie choć raz umówisz na dostawę - będziesz wiedział co mam na myśli

dodalbym tylko ze jak porownasz ceny tych samych profili - bedziesz tez wiedzial co mam na mysli :)

 

Cale szczęście sa tez inni producenci robiący dobre okna, terminowo, z dostawa na umówioną godzinę - oni szanują zarówno nas - sprzedawców - jak i klienta - jak choćby Oknoplast, Adams, MS i jeszcze kilku by sie znalazło

 

A czy warto dołożyć te kilka tys? nie warto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....A co do popędzania przez klientów jak wspomniałeś to moje zdanie jest takie że we wszystkim trzeba mieć umiar i zgląd na drugiego człowieka. Ale Stary pisze tak jakby chciał powiedzieć - że go wkurza to całe sprzedawanie. Niech poda gdzie sprzedaje to ogłosimy żeby mu ludzie głowy nie zawracali i bedzie miła spokój.....

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i porównaj z tym cytatem :-?

Ja wiem, co chciałem powiedzieć i co mnie wkurza- jesli to odebrałes po swojem to sorry Winnetou :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"4m" uwierz mi chłopie :), że życzyłbym sobie klientów którzy są dociekliwi i pytają o wiele rzeczy, gdyż wtedy o wiele łatwiej mi sprzedawać

Co zaś tyczy się Gelana to 35kN dla skrzydła to żadna rewela. współczynnik 1,45 to co prawda nieźle jak na 4- kom. Więc jeżeli twój wybór ograniczał się tylko do profilu to zdecydowanie poszukaj dalej.

Montowałem kiedyś Gelana od Eco-okien. Niestety nikomu nie polecam takich okien (banany) co prawda była to 5 i 6 kom.

A ja gdzieś polecałem "chudą piątkę" lub sześciokomorówkę Gealana????? :o - nawet je ganiłem. Wychwalałem dobry wybór 4m pisząc o IQ 8000- 4 K- montowałeś to kiedy? Śmiem twierdzić, że jest dwa razy sztywniejszy od piątki i szóstki. Na palcach jednej ręki moge policzyś systemy, w których jest wkładane wzmocnienie o podobnej sztywności.

 

A z polecanych firm to proponuje Oknoplast bo, sprawdziłem już bardzo wielu i jak na razie dla mnie nr 1 jeżeli chodzi o okna z PCV.

Nie przesadzaj .... :wink: marketingowo jest najlepszy, jakościowo spokojnie znajde mu konkurencję

 

Zendof – ostatnio wyczytałem na forum i sprawdziłem w aprobacie, iż ten profil występuje tylko w klasie B. Więc z tą super jakością to bym tak nie szalał.

Zendow posiada profile w klasie A- rama 3105, skrzydło 3195- nie ma ich niestety w aprobacie... a może w nowej juz są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o te klasy zendofa trzeba sie dopytywac??

 

Czy taki profil jest klasy A a taki B??Czy kiedyc byl B a teraz jest A? A te klasy to sztywnosc??

 

Jejciu jak to ciezko jak sie nie ma o czyms pojecia i sie lapie jakies zdawkowe informacje :(

 

Większość profilowców ma w ofercie profile klasy A i B- nieraz wyglądające identycznie i nie widać różnicy na gotowym oknie a klient nie wie co jest w środku :roll: musisz się zdać na uczciwość sprzedawcy i producenta.

Klasa A- ścianki zewnętrzne o grubości conajmniej 2,8 mm

Klasa B - ścianki zewnętrzne o grubości conajmniej 2,5 mm.

Obydwie dopuszczalne do wstawiania- wszędzie.

Klasa C- ścianki zewn. o grubości poniżej 2,5 mm- dopuszczone do np. budynków gospodarzczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam KBE u siebie w domu od 1991 roku - brak zastrzeżeń

Profil trzykomorowy, kolor biały

Jedyny kłopot sprawia balkon o wysokości 2500 bez poprzeczki - efekt nieznajomości sie na rzeczy w tamtych czasach i upór byłej zony by poprzeczki nie było - a handlowiec hmmm....chciał sprzedać wiec sprzedał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...