Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy ktos może się wypowiedzieć na temat profili KBE ?

 

zadna rewelacja, ale o niebo lepsze od aluplasta

Buhahaha . :lol: Przez Ciebie pół browara wyplułem :lol:

Powiedz, które profle porównujesz ze sobą bo jakoś tej niebiańskiej różnicy nie moge znaleźć... chyba najgorszego Aluplasta i najlepsze KBE ??

Gdyby porównamy podobne klasy- dawny system Aluplasta 2000 Euro- 3 K to nie wypada gorzej z trzykomorówką KBE- rama 707, skrzydło 417 :roll:

A platyna ???? Porównaj ją z Idealem 4000 Standard- rama 140002 i skrzydło 140025 - podobne w kształcie....

Tylko z nazwy jest rewelką, ale chyba wszyscy robią na niskiej ramie i skrzydle.

A profile wyższe i sztywniejsze ma na składzie- tak jak Aluplast, ale producentów na tym za dużo nie znajdziesz. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż czy ktoś zna jakąś solidną i najlepiej tanią ekipę montującą okna w warszawie? Taką co się zna na foliach paroprzepuszczalnych i taśmach rozprężnych? Ja znajduję same takie co nie chcą się tego podjąć. Wie ktoś może przy okazji ile taki montaż kosztuje?

Bede wdzięczny za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy kto kupuje materiały :) czy Inwestor czy montażysta :)

jeśli inwestor to sam montaż liczony jest na poziomie 25-30 zeta za 1mb całego okna - oczywiście mówimy o montażystach a nie Panu Józio który w przerwie miedzy jednym piwkiem a drogim okienka zamontuje

Dodaj sobie to tego materiał - ceny najlepiej jak sam poznasz bo nam nie uwierzysz

Pamiętaj tylko ze taśma rozprężna spełnia swe zadanie przy rozprężeniu do wartości 1,30 x grubości wyjściowej

Poza tym czego Ty tak naprawdę szukasz? Dobrych czy tanich montażystów? Bo to jakoś nie idzie w parze :lol:

Jaka masz konstrukcje ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy kto kupuje materiały :) czy Inwestor czy montażysta :)

jeśli inwestor to sam montaż liczony jest na poziomie 25-30 zeta za 1mb całego okna - oczywiście mówimy o montażystach a nie Panu Józio który w przerwie miedzy jednym piwkiem a drogim okienka zamontuje

Dodaj sobie to tego materiał - ceny najlepiej jak sam poznasz bo nam nie uwierzysz

Pamiętaj tylko ze taśma rozprężna spełnia swe zadanie przy rozprężeniu do wartości 1,30 x grubości wyjściowej

Poza tym czego Ty tak naprawdę szukasz? Dobrych czy tanich montażystów? Bo to jakoś nie idzie w parze :lol:

Jaka masz konstrukcje ściany?

 

 

 

Witam

No cóż montażystów bardziej dobrych niż tanich. Materiały sam kupię, już patrzyłem i faktycznie trochę to kosztuje :)

Jeśli chodzi o zamontowanie to jest to ściana w bloku, lata sześćdziesiąte - o konstrukcji nic wiecej nie wiem. Nie będę ukrywał, że jest to póki co jedno okno, więc roboty też niedużo.

Naprawdę sam montaż to 25-30 zeta za 1mb? Ekipa montażowa, z którą firma, która sprzedaje mi okna współpracuje, wyceniła to jakoś 300 zł, a tam jest może ze 6 mb. Nie żebym sępił, ale w takim razie ciekawa przebitka, zwłaszcza że nie umieją zamontować tego co chcę :)

 

Chce wstawić okno na profilu Veki, z szybami grubszymi niż standardowe (takie przeciwhałasowe), chcę też użyć do tego pianki Soudal i tych folii paroprzepuszczalnych i taśm rozprężnych. Chcę żeby to było raz a dobrze, nawet jeśli ciutkę drożej, żebym nie musiał do tego wracac :)

 

Głupia sprawa z tym oknem, niby niewielka sprawa, ale strasznie zajmuje czas, dlatego dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślałem ze masz na myśli WYMIANĘ a nie montaż okna

Stare budownictwo - to pewnie jeszcze okno skrzynkowe - mówisz 6 mb? U mnie za standardowy montaż takiego okna zabuliłbyś minimum 360 zeta netto wiec nie narzekaj jak chcą Ci to zrobić za 300

Poza tym kto Ci głupot naopowiadał ze w takiej sytuacji należy wykonać montaż I3?

Ludzie - opamiętajcie sie. Nie wierzcie w marketing slepo i nie dawajcie robic sie w balona

Poszperaj - gdzieś podawałem link do wypowiedzi producentów pianki taśm

Ci co taśmy sprzedają uczciwie mówili ze tylko w kilku wyjątkowych sytuacjach taki montaż jest niezbędny

Na dodatek, jeśli to budownictwo z czasów międzywojennych to jak trafi ci sie cegła dziurawka położona tak jak to winno być zrobione - powodzenia :) w stosowaniu taśm i folii

Pchełek Ci coś na ten temat powie

Jak wymieniałem okna na ITB tez chcieli taśmy i folie - do czasu jak nie wyrwałem pierwszego okna - zmiana technologi montażu o 180 stopni - pianka a nie jakieś tam wynalazki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy kto kupuje materiały :) czy Inwestor czy montażysta :)

jeśli inwestor to sam montaż liczony jest na poziomie 25-30 zeta za 1mb całego okna

 

Jareko, podajesz i tak niską cenę, bo zwykle słyszę że jest to montaż standard x 2, czyli coś rzędu 40-50zł...

Z tymi taśmami to niezła zabawa. Czasochłonna. Na ogól montazysci wolą zrobić dwa zwykłe domy niż jeden tak złożony.

Ale t ofakt - jesli to ma byc zrobione źle to bezpieczniej dla budynku by tego wcale nie robić. A o to źle wcale nie trudno - otwory muszą być wzorowe, co się nie zdarza codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy w prawie co drugiej surówce sprzedaję ciepły montaż. koszt ? to zależy od ilości, ok 35 zł mb. Nieprawdą jest ze otwory muszą być specjalne do takiego typu montażu. Do każdego otworu można zastosować taki montaż, kwestia dobrania odpowiednich taśm.

Tego typu rozwiązania należy stosować w 99,999 % przypadków i nie zgadzam się z Jareko, ze tylko w wyjątkowych sytuacjach. Z marketingiem ma to niewiele wspólnego, a na pewno mniej niż stwierdzenia ze schuco to najlepszy profil J (bez urazy)

Pchełek mógłby zapewne cos powiedzieć. Bo to przecież ITB wydało wytyczne montażu gdzie wskazują ciepły montaż za jedyne prawidłowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o to mi chodzi. System i3 Illbrucka inaczej zwany 'ciepłym montażem'. Pierwsze okna w tym systemie zamontowałem w 2005 roku. Cena o której pisałem jest ceną wyjściowa, która może ulec zmianie jeżeli weźmiemy pod uwagę pewne czynniki np. kolor okien (większe luzy - inne taśmy). czemu ta cena tak Cię zdziwiła ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy w prawie co drugiej surówce sprzedaję ciepły montaż. koszt ? to zależy od ilości, ok 35 zł mb. Nieprawdą jest ze otwory muszą być specjalne do takiego typu montażu. Do każdego otworu można zastosować taki montaż, kwestia dobrania odpowiednich taśm.

Arkady, jesli zechcesz zastosowac tasmę rozprężną, załóżmy 8 mm która właściwie rozszerzy się do, załóżmy 12mm to nie zastosujesz jej tam, gdzie jest "momentami" luz montażowy 4-5 cm, a tak niestety bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o to mi chodzi. System i3 Illbrucka inaczej zwany 'ciepłym montażem'. Pierwsze okna w tym systemie zamontowałem w 2005 roku. Cena o której pisałem jest ceną wyjściowa, która może ulec zmianie jeżeli weźmiemy pod uwagę pewne czynniki np. kolor okien (większe luzy - inne taśmy). czemu ta cena tak Cię zdziwiła ??

Cennikowo (dla klienta) taśma butylowa + taśma rozprężna + piana + grunt to koszt około 30zł/mb. więc uważam, że twoja cena to po prostu psucie rynku w stylu Dobropaszu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

troszke sie wtrace z laickimi zapytaniami odnosnie prawidlowego montazu okna tarasowego przesuwnego HKS...

 

szer. 2670 x wys. 2250

 

sciana z pustaka MAX 288mm

 

1) wystarczy montaz na pianie i kotwy?

 

2) jak powinno wygladac rozmieszczenie kotew? czy od dolu, od strony posadzki (ktorej obcenie jeszcze nie mam), takze wymagane jest "zakotwienie"?

 

3) przy zewnetrzny ocieplaniu (sciana 2w) okno takie powinno byc zamontowane do rownosci zewnetrznej krawedzi sciany, nastepnie przy docieplaniu styropianem scian, docieplenie ma zachodzic na rame okna?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek -daj sobie spokoj. Arkady za wszelka cenę chce tutaj coś laikom udowodnić - póki co nic nie wnosząc sensownego do dyskusji

Malo tego - nagina fakty jak najęty

ITB wcale nie narzuca montażu I3

Nieprawda jest ze ściana (jej konstrukcja, jakość wymurowania, użyte materiały itd) nie ma wpływu na taki montaż

itd itd

można by kolegę "po fachu" punktować do każdej jego wypowiedzi

Psuje rynek?

Robi ludzi w balona po prostu lub zanim zamówi okna to wykona za murarzy otwory z dokładnością +-1mm i odchyłka od pionu maks 1 mm

Bo tylko przy takich dokładnościach ma szanse wykonać montaż prawidłowo stosując jeden wymiar taśmy

Arkady - poczekaj, może Pchelek tu zajrzy i mity jakie tu nam wciskasz w końcu autorytatywnie obali bo póki co podpierasz sie ITB bezpodstawnie

Natomiast mogę Ci tylko powiedzieć ze właśnie na ITB jak w 98 roku wymieniałem wszystkie okna - dla istniejącej ściany - zmieniono koncepcje montażu z I3 na tradycyjny, na piankę poliuretanową. A jeśli masz wyobraźnie to wiesz jak to jest montować w jaskini lwa :)

 

finlandia - większość montażystów w systemie I3 popełnia jeden podstawowy błąd.

Wydaje im sie, ze taśma spełnia swoje funkcje gdyż rozszerza sie do ok 4 cm w stanie swobodnym - i stosuje najtańsze np. 10/5 gdzie każdy, kto z taśmami sie zetknął wie, ze by dobrze sie sprawowała i spełniała założone zadania rozszerzalność taśmy to raptem 20-30% wyjściowej jej wartości. Czyli przykładowa 10/5 winno sie stosować do otworów maksimum 8 mm. Pokaż mi otwory z taka dokładnością wymurowane :lol:. Pokaż mi tego kto robi to prawidłowo - skoro koszt taśmy rośnie lawinowo wraz z jej grubością.

Aaaaa zapomniałem - to Arkady :)

Taśma szerokości 10 mm to i tak za wąska - minimum 15

 

nie jest to miejsce by wykład Arkademu robić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i odnosnie prawidlowego montazu okna tarasowego przesuwnego HKS...

 

szer. 2670 x wys. 2250

 

sciana z pustaka MAX 288mm

 

1) wystarczy montaz na pianie i kotwy?

w zupelnosci wystarczy, odleglosc miedzy kotwami nie wieksza jak 60 lub jak mowi ITB 70 cm, odleglosc od narozy maksimum 25 cm

 

2) jak powinno wyglądać rozmieszczenie kotew? czy od dolu, od strony posadzki (której obecnie jeszcze nie mam), także wymagane jest "zakotwienie"?

wbrew pozorom nie jest konieczne - prawidłowo wykonany HKS wyposażony jest w dodatkowa listwę poszerzająca 20mm (po to by dolna prowadnica nie była poniżej profila) co z przykręcona prowadnica sanek czyni dol wyjątkowo sztywny i stabilny

ale nie zaszkodzi dać kotwę pro forma :) by było jak w szkole ;)

 

3) przy zewnetrzny ocieplaniu (sciana 2w) okno takie powinno byc zamontowane do rownosci zewnetrznej krawedzi sciany, nastepnie przy docieplaniu styropianem scian, docieplenie ma zachodzic na rame okna?
tak choc tez moze być lekko wysunięte na zewnątrz - o planowana grubość kleju :) czyli 5-10 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...