Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

I co mozna zrobic z tymi za szerokimi otworami okiennymi? Jedna firma, chce zamontowac okna w standardzie, bo dojda katowniki i tynk, ale czy to ma sens? Inna chce montowac niestandardowe, bo moga dac tylko 1,5cm pianki :( Kazdy ma chwali i odradz, to co mu wygodniejsze i wez tu czlowieku badz madry :(

 

Droga Żabko w sprawie za szerokich otworów masz trzy wyjścia , jeśli Twoją wolą jest zamontowanie w tych otworach okien o wymiarach okien typowych

 

1 Domuruj sobie co nie co i przygotuj otwory do wymiarów okien

2 Zamów okna o nietypowych rozmiarach dopasowane do szerokości otworów

3 Zamów sobie okna typowe i każ dołożyć sobie do nich systemowe elementy poszerzające, tak by łączna szerokość ramy ościeżnicy i poszerzeń była dopasowana do szerokości otworu.

 

We wszystkich tych rozwiązaniach pamiętaj o koniecznych luzach dylatacyjnych

 

Co do Twojego problemu z drzwiami balkonowymi to choć to nieładne lepsze przy tej szerokości skrzydeł będzie rozwiązanie z poprzeczkami w skrzydłach bez względu na szerokość ramy skrzydła, grubość ścianki wzmocnienia stalowego i jego moment bezwładności, a tak na dodatek to najważniejszy z tego wszystkiego będzie sposób w jaki przygotujesz otwór do montażu balkonu a szczególnie jego części progowej.

 

Z konsumenckim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie zgrzewu w narozu okna.

 

Ogladalam teraz okna oknoplastu i przy profilu takim wyoblonym-platinum nie bylo widac w ogole tego zgrzewu, bylo to polaczone na styk.

http://images23.fotosik.pl/169/3d154309864e1f97.jpg

 

Stad moje pytanie czy takie polaczenie poza dobrym wygladem jest tez w porzadku jesli chodzi o trwalosc? Czy np w plaskich profilach nie ma mozliwosci wykonania takiego niewidocznego zgrzewu a w zaokraglonych jest mozliwe u kazdego producenta?? Czy sa moze jakies wartosci minimum szerokosci tego zgrzewu?

 

Pozdrawiam

 

Marta

Tak zgrzewa coraz więcej firm (w tym Oknoplast i MS) i to nie tylko profile "zaokrąglone" ale też "płaskie". Zgrzew ma taką samą wytrzymałość jak klasyczny szeroki. Wprawdzie co innego twierdzi w lekomin ale nie odpowiedział na moje pytanie dlaczego niby taki zgrzew jest słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekii wielkie za odpowiedz, taki zgrzew wyglada duzo lepiej :)

 

Co dziwne oknoplast skreslilismy na samym poczatku, czytalam o zbyt wysokim zgrzewie i problemach z ich usunieciem, w punkcie sprzedazy tez widzialam cos takiego, ale teraz przy tym nowym profilu i takim zgrzaniu zaczynam rozwazac na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam klika wycen dot. okien i stoja przed wyborem , proszę o pomoc.

Okna WK1, szyba P4 kolor dwustronny,

1 Budvar - 16,4K pln profile Trocal 6komorowe

2 Vetrex 18,5K pln prifile Veka, 5 komorowe

3 Stanmal 17,3K pln profile Salamander, 5 komorowe

4 Abatex 17K pln profile Salamander, 5 komorowe,

dodam ze chce te okna kupic w Lodzi

proszę o pomoc w podjeciu decyzji.

z gory dzieki i pozdrawiam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Nie było mnie wczoraj, wiec nie mogłem odpowiedzieć na skomasowany atak kolegów "po fachu"

No cóż sprawdza się po prostu stare porzekadło, iż nowe jest zawsze wrogim dobrego

Wypraszam sobie przede wszystkim wmawianie mi iż nabijam klientów w butelkę. To stwierdzenie mija się mocno z prawda, więc panie Jareko, poznaj pan trochę więcej obiektywnych faktów i zanim cokolwiek cos takiego napiszeszpod moim adresem zastanów się 2 razy.

Proponuje klientom, w mim odczuciu najlepsze rozwiązania, podobnie jak Ty, a kto z nas ma rację okaże się za kilkanaście lat, wiec na razie daruj sobie ostateczne sady.

Bwojtek jeżeli chcesz to podam Ci telefon do przedstawiciel firmy Illbruck który poda Ci cennik (wraz z rabami) na ich asortyment. Nigdy chyba nie kupowałeś taśm i folii skoro nie wiesz jaki jest och prawdziwy koszt.

Mogę Ci udowodnić (info na priv) po ile kupuje materiały Illbrucka i wtedy przekonasz się kto ma rację

Zapomnieliście koledzy o tym iż istnieje cos takiego jak folia zew paro przepuszczalna, która ma również właściwości dyfuzyjne i nią bez problemu można zastosować gdy luz ma te 5 cm

a swoja drogą pomiarowiec który zostawia luz 5 cm popełnia duży błąd.

I jedno pytanie, skoro ten system jest taki be jak twierdzicie, to dlaczego na zachodzie Europy jest standardem (Niemcy, Francja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie zgrzewu w narozu okna.

 

Ogladalam teraz okna oknoplastu i przy profilu takim wyoblonym-platinum nie bylo widac w ogole tego zgrzewu, bylo to polaczone na styk.

http://images23.fotosik.pl/169/3d154309864e1f97.jpg

 

Stad moje pytanie czy takie polaczenie poza dobrym wygladem jest tez w porzadku jesli chodzi o trwalosc? Czy np w plaskich profilach nie ma mozliwosci wykonania takiego niewidocznego zgrzewu a w zaokraglonych jest mozliwe u kazdego producenta?? Czy sa moze jakies wartosci minimum szerokosci tego zgrzewu?

 

Pozdrawiam

 

Marta

 

Zgrzew jest tak samo lub prawie tak samo wykonywany jak w pozostałych profilach czy systemach (3mm po każdej stronie profilu), inaczej tylko i wyłącznie wykonuje się obróbkę zgrzewu. Większość firm wykonuje frez 3mm gdyż łatwiej jest go wykonać, część wykonuje na tz. nitkę czy styk i ma to tylko znaczenie estetyczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam klika wycen dot. okien i stoja przed wyborem , proszę o pomoc.

Okna WK1, szyba P4 kolor dwustronny,

1 Budvar - 16,4K pln profile Trocal 6komorowe

2 Vetrex 18,5K pln prifile Veka, 5 komorowe

3 Stanmal 17,3K pln profile Salamander, 5 komorowe

4 Abatex 17K pln profile Salamander, 5 komorowe,

dodam ze chce te okna kupic w Lodzi

proszę o pomoc w podjeciu decyzji.

z gory dzieki i pozdrawiam ,

 

na pomoc raczej nie licz, decyzje musisz podjac smodzielnie ale jesli masz w tej cenie profile salamander to odrzucilbym trokal zdecydowanie no i ta cena za veke

jednak co sie tyczy wymienionych firm to nie znam zadnej ( produkujacych na profilu salamander)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisze napisał:

Witam,

mam klika wycen dot. okien i stoja przed wyborem , proszę o pomoc.

Okna WK1, szyba P4 kolor dwustronny,

1 Budvar - 16,4K pln profile Trocal 6komorowe

2 Vetrex 18,5K pln prifile Veka, 5 komorowe

3 Stanmal 17,3K pln profile Salamander, 5 komorowe

4 Abatex 17K pln profile Salamander, 5 komorowe,

dodam ze chce te okna kupic w Lodzi

proszę o pomoc w podjeciu decyzji.

z gory dzieki i pozdrawiam ,

 

 

 

dzieki za odp. , wiem ze decyzja nalezy do mnie, no i wiem ze z Budvaru nie wybiore bo za duzo zlego o tej firmie przeczytalem

jeszcze dostalem oferte od Jezierskiego profile Schuco na kwote 15Kpln, 5komorowe

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a swoja drogą pomiarowiec który zostawia luz 5 cm popełnia duży błąd.

I jedno pytanie, skoro ten system jest taki be jak twierdzicie, to dlaczego na zachodzie Europy jest standardem (Niemcy, Francja)

pomine reszte Twej wypowiedzi co do kosztow tasmy itp. takze pod moim adresem

A co zrobisz w sytuacji gdy KLIent CHCE bys zrobil montaz I3

Przygotowal do tego chalupe robiac wegarki, ale murarze otwory z projektu 50/150 wykonali od 149/150 do 153/155

Klient nie chce roznych okien do tych otworow - chce jeden wymiar

Jak sobie wasc z tym poradzisz przy montazu I3? Ciekawym jestem tego ogromnie - moze od kolegi tez sie czegos naucze :)

a za przeproszeniem kit o montażu w Niemczech czy we Francji daruj sobie Wasc

Podobnie mowia u mas ze Niemcy odchodzą od PVC, Francuzi także, Angole tez i wogole cala Europa na drewnie stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko to nie jest kit jak to okreslasz to jest w niemczech standard co sie tyczy francji to nie wiem jak jest na polnocy, ale na poludniu francij nie jest to regula

Standard w Niemczech? Jareko ma jednak rację - jest to podawanie faktów w formie "Niemcy wywalają okna PVC na śmietnik..." (bez dodania: wywalają stare i montują nowe PVC).

Bwojtek jeżeli chcesz to podam Ci telefon do przedstawiciel firmy Illbruck który poda Ci cennik (wraz z rabami) na ich asortyment. Nigdy chyba nie kupowałeś taśm i folii skoro nie wiesz jaki jest och prawdziwy koszt.

Być może na "ścianie wschodniej" (bez urazy proszę) robocizna jest prawie za darmo więc masz takie ceny. Ja obecnie poniżej 25zł/mb za "zimny" montaż nie schodzę więc twoje 10zł za taśmy (jakie wychodzi z różnicy) jest dla mnie śmieszne. W kwestii formalnej materiały illbrucka stosuję bardzo często, posiadam ich cennik w formie arkusza w excellu z bardzo dobrymi rabatami (zresztą forum to ostatnie miejsce by o tym mówić) a pan "P" jak jeszcze był w tej firmie osobiście przeprowadzał u mnie "montaże pokazowe" więc oszczędź sobie takie teksty. Wg mnie montaż i3 w cenie poniżej 50zł/mb to zwykłe psucie rynku i kolejny wyścig szczurów jak w temacie ceny okien. Tym bardziej mnie to dziwi, że sprzedajesz drogi i renomowany towar a montaż oddajesz za darmo :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - darujmy sobie obaj polemikę z Arkadym. Nie montowaliśmy nigdy I3, nie mieliśmy doczyninia z foliami paroizolacyjnymi i paroprzepuszczalnymi, nie wiemy co tu sznury, piana etc etc. Nie znamy sie na rzeczy a i cen tez nie znamy :lol: zwłaszcza u naszych dostawców hi hi hi

 

czmirek - kit - i w dalszym ciągu będę mówił ze kit nam tu wciskacie :lol:. Standard w Niemczech? Pojedz, przyjrzyj sie jak u nich wygląda wymiana okien a na koniec roboty weź poziomice i sprawdź jak są okna zamontowane.

Wierz mi lub nie - nie znam w Polsce Inwestora który taki montaż by przepuścił.

Stosują taśmy - fakt - nagminnie od zewnętrznej strony okna - bo szybciej, bo łatwiej, bo obróbkę zewnetrzna mozna sobie darowac.

Montaż I3 jest rzadkością a nie norma

Oczywiście nie mówimy tu o biurowcach, fasadach itp gdzie montaż wygląda zupełnie inaczej

 

podałem tu link do artykułu na temat materiałów do uszczelnień - jak widzę nie przeczytaliście go :(

 

Podobnm kitem jest ciągłe powtarzanie ze Zachod odchodzi od PVC.

G... prawda, zainteresuj sie tym faktycznie. Rynek w Niemczech podzielony jest podobnie jak i nas choć u nich udział PVC jest wyższy od drewna czy alu (mówimy tu oczywiście o budownictwie mieszkalnym)

Wiesz... Niemcy tez publikują raporty o sytuacji w przemyśle czy na rynku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek - kit - i w dalszym ciągu będę mówił ze kit nam tu wciskacie . Standard w Niemczech? Pojedz, przyjrzyj sie jak u nich wygląda wymiana okien a na koniec roboty weź poziomice i sprawdź jak są okna zamontowane.

 

nie chce mi sie polemizowac na temat standartow w niemczech mieszkalem wystarczajaco dlugo w niemczech zeby wiedziec jak tam jest.

jesli upierasz sie przy swoim zdaniu Twoja sprawa ale nie rob wodu z mozgu ludzia ktorzy czytaja to forum. z Twojej wypowiedzi wynika ze niemcy montuja bez poziomicy i tasm rozumie tez ze nie uzywaja pianki i dybli. to na tyle w tym temacie zycze wesolych swiat i mokrego dyngusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy okna PCV z firmy Vetrex, która pracuje na profilu niemieckim VEKA

wybralismy w złotym debie z profilem zaokraglonym - wygladaja super,

jednym z plusów jest to, że sam profil jest caly barwiony w masie - jak gdzieś kiedyś nastąpiłoby uszkodzenie, to spod okleiny nie zaświeci biały PCV,

ciekawe czy jak niemieckie to czy są one bezołowiowe? które teraz stały sie takie modne - nie pytaliśmy na etapie zakupu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy okna PCV z firmy Vetrex, która pracuje na profilu niemieckim VEKA

 

Od kiedy Skierniewice znajdują się w RFN. Czyżbyśmy coś przespali? Tak na poważnie to o to na jakim stabilizatorze produkowany jest profil Twoich okien trzeba było pytać przed zakupem "niemieckiej VEKI z Vetrexu". A tak w ogóle to Wesołych Świąt i nie martw się z tym ołowiem, bo to wielka ściemka Profine. Ot marketing i już. Aha, umyj ręce po napisaniu posta bo klawiatura też z PVC, a nie wiadomo czy na Tajwanie już bezołowiowe klawiatury produkują.

 

Z konsumenckim pozdrowieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem prawie cały temat tzn. parę tysięcy najnowszych postów uffff

 

Szukam okien do domku Bilbo 2 (Horyzont)

 

Przedstawiono mi parę ofert na okna 5-komorowe i jak narazie 3 wchodzą w rachubę:

 

Jezierski elita thermo 20500

MS tytanowe thermo 20800

Oknoplast Kraków orion plus ok17000

 

reszta ofert:

Piotrowski ok17000 veka swing

Petrosol 13600 veka

Pamo-plast 15490 zendov

vidok 17300 veka perfectline swing

szewpol 13740 KBE

 

(wielkość ościeżnicy- wg projektu)

 

2x 1500x1500 r/ru

2x 900x1500 ru

2x 1200x1200 ru

2x 900x600 ru

2x 600x900 u

1x 600x1500 u

1x 1800x2300 ru/fix

1x fi1100 r

1x fi2660/2750 (środkowa część górna u a dolna r)

 

Myślę że wstępny wybór jest OK

Teraz przydało by sie doprecyzować ofertę ponieważ w kilku firmach w tymi jezierski liczono standardowe okucia i klamki-w jednym oknie szyba bezpieczna

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mozna zrobic z tymi za szerokimi otworami okiennymi? Jedna firma, chce zamontowac okna w standardzie, bo dojda katowniki i tynk, ale czy to ma sens? Inna chce montowac niestandardowe, bo moga dac tylko 1,5cm pianki :( Kazdy ma chwali i odradz, to co mu wygodniejsze i wez tu czlowieku badz madry :(

 

Droga Żabko w sprawie za szerokich otworów masz trzy wyjścia , jeśli Twoją wolą jest zamontowanie w tych otworach okien o wymiarach okien typowych

 

1 Domuruj sobie co nie co i przygotuj otwory do wymiarów okien

2 Zamów okna o nietypowych rozmiarach dopasowane do szerokości otworów

3 Zamów sobie okna typowe i każ dołożyć sobie do nich systemowe elementy poszerzające, tak by łączna szerokość ramy ościeżnicy i poszerzeń była dopasowana do szerokości otworu.

 

Dzieki za odpowiedz. Zostane jednak przy kosztownej opcji nr 2. Domurowanie kilku cm jakos sobie nie wyobrazam, a te poszerzane oscieznice, podobn tez nie sa tanie :( Jestem zla, ze murarze tak sobie poszerzyli otwory, a ja tego nie wylapalam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...