Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gość GOŚĆ 100

Podaję adres firmy produkującej najlepszej okna drewniane z okiennicami w zachodniej Polsce http://www.gebauer.com.pl

Firma ta eksportuje okna do Niemiec podobno jest to firma niemiecka z atestami niemieckimi i certyfiatem ISO 2001 TUV Niemcy,

Na Forum od zawsze zbiera bardzo dobre notowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku, co sądzisz o firmie ampol http://www.ampol.pl ?

Mają profile aluplastu, tylko u nich się to nazywa intertec 5000 i 6000. Który jest lepszy, bo o dziwo taniej wypada w sześciokomorowym?

Czy warto dopłacać za intertec 5000 passive house (ideal 5000 passive house aluplasta). Po dopłacie do passive house zapłaciłbym za okna ampolu tyle samo co za gebauera.

Mam też ofertę na rehau brilliant, ale nie mają suchej komory na okucia. Czy ma znaczenie?

Kolejna oferta to trocal 900 i trocal innova z firmy wadex z Milanówka (Najlepsza cenowo).

A może veca (od nich jeszcze nie mam wyceny)?

Aha, okna są białe antywłamaniowe ze szprosami.

Co byś wybrał?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wzmocnień z plastiku. To jest z pewnością wk

    adka ocieplająca z poliuretanu do okien Passiw Haus. Usztywnienie musi być obowiązkowo i z na pewno tam jest.
    Co do systemów to tak bym je ustawił [izolacyjność, sztywność, materiał, nowoczesność]:
    IDEAL 6000
    IDEAL 5000 i REHAU BRILLANT, TROCAL INNOWA
    TROCAL 900
    [tej firmy co robi te okna TROCAL to też nie jest znana i też nie ma certyfikatu, deklaracji.
    Bardzo tanie okna powinny budzić zastrzeżenia - jest granica schodzenia z ceną. Poniżej tej granicy jest to wyrób oknopodobny, jednorazowego użytku.
    Co do systemu VEKA to nie wiem bo jest ich kilka:
    VEKA PERFECTLINE
    VEKA TOPLINE
    veka softline
    veka euroline
    ampol JEST DOBRĄ FIRMĄ. aLE NIE MAJĄ CERTYFIKATU - może mają deklarację zgodności - sprawdź ich Według Prawa Budowlanego powinni mieć jeden z takich dokumentów.
    Pchelek
    Potwierdzam też , że firma GEBAUER to taki luksusowy producent - stosunkowo drogi. No ale za jakość się płaci.
    Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wzmocnień z plastiku. To jest z pewnością wk

adka ocieplająca z poliuretanu do okien Passiw Haus. Usztywnienie musi być obowiązkowo i z na pewno tam jest.

 

Widziałem na własne oczy fragment profilu (taki narożnik do celów prezentacji profilu) i pracownik potwierdził, że w 6-cio komorówce nie ma metalowej wkładki, tylko z tworzywa (bo wiadomo, wszystko pod kątem przenikalności cieplnej) Co o tym mysleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na własne oczy fragment profilu (taki narożnik do celów prezentacji profilu) i pracownik potwierdził, że w 6-cio komorówce nie ma metalowej wkładki, tylko z tworzywa (bo wiadomo, wszystko pod kątem przenikalności cieplnej) Co o tym mysleć?

 

...niedouczony, początkujący? "sprzedawca". Okno PCV choćby nawet 10 komorowe będzie bezużyteczne bez wzmocnienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku,

 

A co pradzisz w sytuacji porównania 2 ofert podobnej wartości na okna PCV:

 

1Oknoplast Kraków Veka Perfectline 5-komorowy (z jednej strony okleinowany + barwienie w masie) model Avans, okucia maco z 2 grzybkami antywyważeniowymi

 

2Terrazyt Rolplasto 5-komorowy jednostronnie okleinowany (bez barwienia) okucia Roto NT?

 

Prosze o jakies sugestie do dokonania wyboru.

Fugas

P.S. Ewentualnei opionie odnosnie firmy Terrazyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem budowniczym z podkarpacia. Obecnie jestem na etapie stanu surowego zamkniętego. Zakładam u siebie okna plastikowe firmy Thermoplast profil Royal. 5 - cio komorowy. W tej chwili można je kupić z 25% rabatem. Polecam . Jestem przedstawicielem tej firmy na region podkarpacki . Zainteresowanych proszę o kontakt mój telefon 0 604 922 886

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m.c.
Witam.

 

Jestem budowniczym z podkarpacia. Obecnie jestem na etapie stanu surowego zamkniętego. Zakładam u siebie okna plastikowe firmy Thermoplast profil Royal. 5 - cio komorowy. W tej chwili można je kupić z 25% rabatem. Polecam . Jestem przedstawicielem tej firmy na region podkarpacki . Zainteresowanych proszę o kontakt mój telefon 0 604 922 886

 

Pozdrawiam

a ten rabat to od jakiej kwoty jak cena za okno O34 r+ru ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam.

Fugas - musiałbym wybrać WEKA [AWANS] bo ROPLASTO nie ma aprobaty na okna kolorowe. I formalnie takich okien nie można produkować. Nie mogę polecać czegoś co nie ma dopuszczenia.

Byłoby to namawianie do łamania Prawa Budowlanego = które i tak jest zbyt często łamane.

:D wg Odpowiedź. Certyfikat zgodności z aprobatą, lub deklaracja zgodności są to dokumenty dopuszczające wyrób do "obrotu i stosowania". Odpowiedni zapis cytuję poniżej

art. 10, ust.2, pkt. 1b ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. Nr 106/2000, poz. 1126) i Rozporządzeniem MSWiA z dnia 31 lipca 1998r (Dz. U. Nr 113, poz. 728).

Certyfikat zgodności wydaje ITB na podstawie badań akredytowanego laboratorium

Deklaracja zgodności może być wydana przez producenta okien - ale musi być uwierzytelniona wynikami badań [laboratorium niezależne od producenta].

Te dokumenty [jeden z nich] są obowiązujące!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci piszę o tych oknach.

 

przykładowo okno 1.50 na 1.50 bez podziału otwieralno uchylne, 5 cio komorowe, okucia winkhaus , białe kosztuje brutto:

 

1175 zł bez rabatu z rabatem 881zł.

To są okna w profilu Royal (najdroższy ) na ten profil obowiązuje do końca lutego 25% rabat.

K = 1.1

 

Kontakt 0 604 922 886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D TERRAZYT, OKNOPLAST z Krakowa i FILPLAST to trzy równorzędne firmy - trudno powiedzieć, która najlepsza [oknoplast czy filplast]

Niech dadzą upusty. Możecie zastosować "manewr" 8) że zostali poleceni przez internet. Powołać się można na mnie - raczej mnie znają. Dają upusty - w każdym razie obiło mi się to o uszy.

Pozdrawiam J.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...