Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A wracając do tematu listew podokiennych, progowych (nie mylić z transportowymi), nie zapominajmy ze powinna być, tez miedzy oknem a tą listwą uszczelka. A to właśnie ta listwa służy temu, co by jakiś przypadkowy fachowiec nie wyciął za dużo izolacji, montując parapety, tylko pod samym oknem.

A co do Veki Oknoplastu i Vetrexu. To skoro pan Finlandia uważa ze to to samo to proszę kupić okno od obu producentów i postawić je na wagę i kolega sam zobaczy różnice

Arkady, tylko czekałem aż ktoś podniesie temat uszczelki w listwie podparapetowej:) to fakt - zdaje sie że szeroko ją promuje Oknoplast. Ale zdaje mi się ze i Jezierski w ub. r. tez wprowadzał coś w tym stylu.

Fakt - pomysł niezły.

Oczywiście nie zrozumiałes mnie (przepraszam, ale jakoś na forum zawsze cisnie mi się zwrot "na Ty") z tym odniesieniem do Veki i Oknoplastu. Po prostu stwierdziłem że Veka to półka średnia. I na tej zasadzie proponuję Vetrex (dlatego tak słabo mi to idzie;). A ze Oknoplast robi z tego profilu okno które stawia w klasie najwyższej.. to ich sprawa. A co do wagi okna... to nie jestem przekonany ze będzie widać różnicę ;) i to na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wcinam w dyskusję, ale kolejny raz proszę o opinie o oknach Deceunnik Arcade (Thyssen).

Może ktoś mnie dostrzeże?

Baj, konstrukcja którą podałeś to jakieś nowe cudo i trudno tu o realne doświadczenia.

Wygląda na to ze Deceninck kupił cos z Thysenna i prowadzi dwie platformy profili. Tak jak Salamander który oferuje też swój tańszy produkt - Brugman.

Na tym który wspominasz widze ze produkuje Bajcar (do niedawna robił Thyssena). Moze warto do nich zadzwonic i zapytac u źródła? Bo zakładam ze dostałes ofertę od dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedłem dzisiaj do firmy która sprzedaje okna PVC i zapytałem się czy montują również okna w ścianie trójwarstwowej. W odpowiedzi usłyszałem od sprzedawcy pytanie- a co to jest ściana trójwarstwowa?

o jeju, takie to już czasy, wczoraj ubezpieczenia, dziś okna a jutro moze dzrwi do lasu, czy w salonie był takze właściciel?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek, okna z Drutexu zaoferowała mi firma Madach z Zielonej Góry. Że są tanie, to wiem, ale jeśli nie mają dobrej opinii, to wolę dopłacić i mieć spokój.

 

firmy z Z.G. nie znam niestety sugerowalem tylko ze zakup ostatnymi laty w drutex-ie to loteria robia generalnie poprawnie nie oszczedzaja np. na wzmocnienaich na okuciach i szyby maja ok. (sami je produkuja)

niestety poza producentem jest firma ktora sprzedaje i montuje okna znajac aluplasta moge stwierdzic ze niektorym montaz wychodzi calkiem dobrze ale sa tez tacy ze spartola kazdy profil i powiedza ze okna sa do dupy. generalnie nie odradzam ale zalecam szczegolna uwage. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedłem dzisiaj do firmy która sprzedaje okna PVC i zapytałem się czy montują również okna w ścianie trójwarstwowej. W odpowiedzi usłyszałem od sprzedawcy pytanie- a co to jest ściana trójwarstwowa?

 

daj czlowiekowi spokoj, jeszcze kilka lat i bedzie wiedzial wszystko o oknach.

posiedzi na forum kilka tygodni, przeczyta około 5000 postów na dany temat i bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek, dzieki za podpowiedź.Jeżeli zakup okien Drutexu ma być loterią (nie znam nikogo kto użytkuje ich wyroby), to muszę wybrać między firmami Schmidt ( profile Schuco) i Daka (Salamander 3D). Obydwie mają bardzo dobrą opinię w okolicach Zielonej Góry i to jeżeli chodzi o jakość wykonywanych okien jak i montaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek, okna z Drutexu zaoferowała mi firma Madach z Zielonej Góry. Że są tanie, to wiem, ale jeśli nie mają dobrej opinii, to wolę dopłacić i mieć spokój.

 

firmy z Z.G. nie znam niestety sugerowalem tylko ze zakup ostatnymi laty w drutex-ie to loteria robia generalnie poprawnie nie oszczedzaja np. na wzmocnienaich na okuciach i szyby maja ok. (sami je produkuja)

niestety poza producentem jest firma ktora sprzedaje i montuje okna znajac aluplasta moge stwierdzic ze niektorym montaz wychodzi calkiem dobrze ale sa tez tacy ze spartola kazdy profil i powiedza ze okna sa do dupy. generalnie nie odradzam ale zalecam szczegolna uwage. pozdrawiam

A Drutex robi jeszcze na aluplaście? Bo ja myślałem, że na iglo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Drutex robi jeszcze na aluplaście? Bo ja myślałem, że na iglo...

A Iglo to coś innego niz aluplast? Czy poza nazwą coś się różni... ?

Jest mocno zerżnięty z aluplasta ale to nie jest ich produkt więc można by tak samo napisać, że Drutex robi na Vece, Gelanie czy jeszcze czymś innym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zaoferowano mi po bardzo niskiej, w porównaniu z innymi typami okien, cenie okna Deceunnick Arcade ( dawniej Thyssen)

Czy opinia o Arcade wśród znających się na rzeczy jest też tak niska?

pozdrowienia

 

Baj Deceuninck Arcade to ten sam profil okienny, który został opisany w AT-15-6631/2006.

Produkcję profili okiennych THYSSEN przejął DECEUNINCK, dlatego powstała nowa marka. Dokładnie nazywa się to DECEUNINCK INOUTIC ELITE. Przed przejęciem był to THYSSEN ELITE -odmiana ARCADE.

THYSSEN ELITE występował w dwóch odmianach ARCADE. ARCADE A i ARCADE B. Nazwa odmiany pochodzi od klasy profila deklarowanej do normy PN-EN 12608:2004.

Deceuninck nic tu nie zmienił. Zajrzyj do AT-15-6631/2007 to już aprobata dla systemu okien DECEUNINCK INOUTIC ELITE. Też ARCADE w dwóch odmianach A i B.

Poczytasz porównasz, będziesz miał więcej wiedzy co jest czym.

Co do gotowych wyrobów, nie będę się wypowiadał. Wiele zależy od producenta. Trochę to jak w kuchni. Na tych samych kościach różne zupy można gotować.

 

Z konsumenckim pozdrowieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy okna w okieinie jednostrnnej (ciemny dab) moga blaknac, lub tracic kolor? Jak to wyglda po latach.

Okleinia raczje nie blaknie, ale te obecne to głownie jedna marka trzymająca poziom. Za to okleina to tylko materiał i na pewno znajdzie sie inny material który go zniszczy.

Za to kilkunastoletnie okna bedą mialy biale przeswity w naroznikach, no chyba ze ktos ma profil barwiony w masie.

Arkady, czy Ty juz swoje okna "korektorowałes"? Pytam z ciekawosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...