Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

no teraz dopiero mętlik w głowach klientom porobimy :)

to kolejnym krokiem winno być by każdy z nas siatkę lub tabele statyki tutaj opublikował (tak jak kiedyś by uciąć dyskusje zrobiłem z Schuco CT-70 na tych stronach) - wybaczcie ale dla mnie jest to podstawowy parametr porównujący profile a tym samym okna później z nich wykonane

I nie trzymanie sie zaleceń systemodawcy profili jest najczęściej o ile nie nagminnie (z małymi wyjątkami wśród rodzimych producentów) omijany - tak jakby każdy gabaryt wykonać można było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady1978 dzięki. Dociekliwi sprawdzą co i jak choćby w aprobatach.

 

Co do statyki to nie ma powodu do publikownia konkretnych tabel lub wykresów z katalogów systemowych. Nie ma jak policzyć po bożemu, jeśli konstrukcja jest mocno niestandardowa. Tak na na codzień wystarczy powołać się na konkretny katalog produkcyjny i jego stronę. Jeśli bywają takie firmy, które trzymają się zaleceń i prowadzą obliczenia statyczne można myknąć część obliczeń. Jakby to podniosło prestiż liczących! No niebywale wręcz.!!! Nie liczącym wystarczy, że podadzą gabaryt konstrukcji, nr katalogowy wzmocnienia i momenty bezwładności stali. Bardzo staranni mogą dla korekty podać momenty bezwładności dla profila. W końcu teraz już się to uwzględnia w obliczeniach i samo się policzy jak kto potrafi. Przecież większość PVC to domki lub bloki, więc reszta parametrów do obliczeń łatwa do ustalenia przez chcących.

 

Z konsumenckim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do statyki to nie ma powodu do publikownia konkretnych tabel lub wykresów z katalogów systemowych. Nie ma jak policzyć po bożemu, jeśli konstrukcja jest mocno niestandardowa. Tak na na codzień wystarczy powołać się na konkretny katalog produkcyjny i jego stronę. Jeśli bywają takie firmy, które trzymają się zaleceń i prowadzą obliczenia statyczne można myknąć część obliczeń.
nie mowie tu o konstrukcjach niestandardowych - mowie o normalnej sytuacji gdyz przy zastosowaniu odpowiedniego wzmocnienia mozna wykonać okno o określonych - maksymalnych gabarytach

oczywiście ze można rzeźbić :)

nie pamiętam dokładnie - koledzy mogą mnie poprawić - ale dla Veki największe gabaryty okna jednoskrzydłowego to 135/150 zakładając wysokość "z blokowisk" zaś dla np.Aluplasta I400 to już 140/150 dla Ct-70 to 150/150 dla innych jeszcze te wartości są inne

i to dla mnie jest wyznacznik porównania a nie co ktoś sobie później zrobi metoda prób i błędów i rożnego rodzaju "patentów" na zapewnienie poprawnej pracy okna przez czas gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Panowie! Nie bądźcie jak "mało techniczni" klienci.

 

Po 1 o maksymalnym wymiarze "okna" decyduje maksymalny wymiar skrzydła okiennego i to zawsze jest przedmiotem tabel i wykresów. Zatem proponuję poprawnie mówić, że dopuszczalny maxymalny wymiar skrzydła wykonanego z profilu nr....., ze wzmocnieniem nr.... wynosi szer. X, wys. Y. max pow. S

 

Po 2 ja to wiem, wasi klienci pewnie nie, że to co piszecie dotyczy wyłącznie skrzydeł w kolorze białym!!! Skrzydła jedno i dwustronnie okleinowane będą miały zdecydowanie inne max wymiary, szczególnie szerokości.

 

Po 3 jak jesteśmy przy profilach VEKA, nie można by tego podać tak:

 

Skrzydło 113.292 białe max pow. 2,25 m2; max S. 1400mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113 292

Skrzydło 113.292 kolor max pow. 2,0 m2; max S. 1300mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113.294 lub 113.295

 

Skrzydło 103.233 białe max pow. 2,25 m2; max S 1400mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113.293

Skrzydło 103.233 kolor max pow. 2,0 m2; max S 1300mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113.293

 

Skrzydło 103.241 białe i kolor max pow. 2,5 m2; max S 1500mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113.270

 

Źródło katalog systemu VEKA PERFECTLINE wydanie luty 2005

 

Proste i jasne. Jakieś polemiki? Jakiś wymiar się nie zgadza? System czegoś nie dopuszcza? A i klienci czegoś się dowiedzą o zamierzanych zakupach.

 

Z konsumenckim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Po 3 jak jesteśmy przy profilach VEKA, nie można by tego podać tak:

 

Skrzydło 113.292 białe max pow. 2,25 m2; max S. 1400mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113 292

Skrzydło 113.292 kolor max pow. 2,0 m2; max S. 1300mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113.294 lub 113.295

 

Skrzydło 103.233 białe max pow. 2,25 m2; max S 1400mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113.293

Skrzydło 103.233 kolor max pow. 2,0 m2; max S 1300mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113.293

 

Skrzydło 103.241 białe i kolor max pow. 2,5 m2; max S 1500mm; max H 2500mm

wzmocnienie 113.270

Źródło katalog systemu VEKA PERFECTLINE wydanie luty 2005

 

Proste i jasne. Jakieś polemiki? Jakiś wymiar się nie zgadza? System czegoś nie dopuszcza? A i klienci czegoś się dowiedzą o zamierzanych zakupach.

 

Z konsumenckim pozdrowieniem

z produkcyjnym jak i handlowym pozdrowieniem powiem tak :)

dopiero tymi wartościami namieszałeś.

Twoja wypowiedz klient zrozumie tak ze można wykonać jednoskrzydłowe okno 140/250 !!! a nie jest to prawda!!!!.

później przyjdzie np. do mnie i powie tak - "...Panie, co Pan za głupoty opowiada. Ja chce 140/250 w jednym skrzydle - czytałem o tym na Forum że jest to możliwe..."

pokaz mi możliwość wykonania skrzydła 1400/25000 w kolorze białym w Vece czy w czymkolwiek innym :lol:

sorki - ale jeśli już coś sie podaje to jak sam mówisz z głową

 

należy wyjaśnić ze te 1400 i 2500 to gabaryty maksymalnej szerokości bądź wysokości przy założeniu ze powierzchnia okna nie przekroczy 2,0 mkw

 

łopatologicznie trzeba :lol:

 

czyli.....

Jeśli zakładamy ze okno ma mieć szerokość np. 1500 mm to maksymalna jego wysokość wyjdzie z podzielenia 2,0 mkw (dopuszczalna powierzchnia) przez zakładana szerokość - tu w przykładzie 1,5 mb

da nam to dopuszczalna wysokość skrzydła 1,33

ufff.... :)

TEST - pomagasz swa wiedza ale podawaj ja w sposób zrozumiały nie dla nas - tylko dla klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uzupełnienie!!!

 

Podany wyżej na czerwono sposób wyliczania gabarytów skrzydła 80mm i 105mm dla VEKI PERFECLINE proszę wpisać do kajetów! To do kupujących. :D

 

Mnie się wydawało, że klienci potrafią samodzielnie obliczyć pole powierzchni i wyjdzie im, jako i mnie wyszło, że 1,4 x 2,5 to ciut więcej niż 2,25, ale masz rację będę dokładniejszy! Kupiłem nowy szpadelek, może to nie łopata, ale zawsze coś.

:wink:

 

Z tą wiedzą to nie przesadzaj, wszak ona "powszechnie" dostępna u producentów i sprzedawców, jeszcze u Ciebie, u mnie, a w najgorszym wypadku w katalogu :D

 

Klienci do źródeł i na zakupy. Czas w pole wyjść.

 

Z konsumenckim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uzupełnienie!!!

 

Podany wyżej na czerwono sposób wyliczania gabarytów skrzydła 80mm i 105mm dla VEKI PERFECLINE proszę wpisać do kajetów! To do kupujących. :D

 

Mnie się wydawało, że klienci potrafią samodzielnie obliczyć pole powierzchni i wyjdzie im, jako i mnie wyszło, że 1,4 x 2,5 to ciut więcej niż 2,25, ale masz rację będę dokładniejszy!....Z tą wiedzą to nie przesadzaj, wszak ona "powszechnie" dostępna u producentów i sprzedawców, jeszcze u Ciebie, u mnie, a w najgorszym wypadku w katalogu :D ....

tu mnie z lekka rozśmieszyłeś :lol:

u sprzedawców? A ilu takich jest tak naprawdę co znają towar jaki sprzedają?

Ilu z nich ma takie dane?

A ilu klientów interesuje katalog a nie obrazki

okno ma wyglądać, spełniać założenia jakie sie sobie wymyśliło (czy tez architekt poszalał) a nie jakieś tam szukanie specjalistycznych danych które dla większości są i tak niezrozumiale - sorki klienci - ale taka jest prawda

Trudno znać sie na wszystkim

Stad klient liczy na pomoc uczciwego sprzedawcy a nie takiego co wciśnie wszystko co sie zamarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Proszę o pomoc w wyborze okien PVC. Pierwszy mój wybór padł na okna w systemie GELAN 8000 6-k. produkowane przez firmę FASADA z W-wy. Okucia SIGENIA ,klamki SECUSTIC szkło standard 4/16/4. Zaniepokoiła mnie informacja o stosowaniu recyklatu. Czy mógłby mi ktoś z Państwa przybliżyć nieco ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym profilu ?? osobiście szukam profilu jak najbardziej zlicowanego i bez kantów czyli zaokrąglony, czy może ktoś mi pomóc ?? (tzn oczekuję propozycji i jakto się ma technicznie) w pobliżu mnie jest producent na tym profilu Adams z Mrągowa
to bardzo dobry producent - smiala mozesz barc Ideal 4000 a jesli budujesz dom pasywny Ideal 6000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ten 4000 widziałem i stanowczo nie chce żadnych kantów już bym wolał 2000 round, chyba że możesz podpowiedzieć mi coś jeszcze... są wogóle profile w pełni zlicowane jak kiedyś był rolplasto (z 3 uszczelkami) ??
malzenstwo Salamandra 2D w Salamandrem 3D - ale tego Adams nie produkuje

I6000 naprawde dobry jest i masz pod nosem sprawdzonego, dobrego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ten 4000 widziałem i stanowczo nie chce żadnych kantów już bym wolał 2000 round, chyba że możesz podpowiedzieć mi coś jeszcze... są wogóle profile w pełni zlicowane jak kiedyś był rolplasto (z 3 uszczelkami) ??

 

malzenstwo Salamandra 2D w Salamandrem 3D - ale tego Adams nie produkuje

 

Wtrącę swoje 3 gr.

 

Jeśli wybór pomiędzy Idealem 2000 Round, a Salamandrem 2D+ to zdecydowanie Salamander 2D+. Pieknie wychodzi to złożenie ramy ościeżnicy 2D ze skrzydłem 3D, ale uszczelki przylgowe tylko 2 w obu systemach i złożeniach. Do 2D+ producent musi być dobry bo na tym złożeniu naprawdę widać kto potrafi okna robić.

 

31.12.2007 - wygasła Aprobata Techniczna na okna Ideal 6000.

O nowej nic nie wiem. Niby nie problem, a problem.

 

Z konsumenckim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...