Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko i Stary, a czy przy montażu szerokich drzwi balkonowych stosujecie poszerzenie dołem, bo wiadomo, że na tym etapie nie ma jeszcze wylewek, a to rozwiązanie jest lepsze niż podkładanie klocków drewnianych? Dodatkowo nie pojawia się problem, że goście od podłóg wyciągną klocki i balkon opadnie.

Czy czśsto klienci życzą sobie tzw. "ciepły" montaż np. illbrucka3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko i Stary, a czy przy montażu szerokich drzwi balkonowych stosujecie poszerzenie dołem, bo wiadomo, że na tym etapie nie ma jeszcze wylewek, a to rozwiązanie jest lepsze niż podkładanie klocków drewnianych? Dodatkowo nie pojawia się problem, że goście od podłóg wyciągną klocki i balkon opadnie.

Czy czśsto klienci życzą sobie tzw. "ciepły" montaż np. illbrucka3 ?

jak to rozwiazuje zobaczysz na mojej stronie - w poradniku montazysty :) lub tez w zdjeciach

I3 - co z tego ze chca skoro placic nie chca :lol:

wierz lub nie I3 nie jest konieczny w 99% budownych indywidualnie domach

podawlaem tu link do artykolu na temat tasm, foli i piany - znajdz, przeczytaj podejmij decyzje czy ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wtrącę się z małym pytaniem

Mam do wyboru

 

OKNOPLAST KRAKÓW

profile VEKA

okucia MACO

klamki ???

 

EUROCOLOR PYSKOWICE

profile REHAU

okucia ROTO NT

klamki HOPPE

 

potrzebne 3 okna balkonowe, 1 pokojowe i 1 kuchenne, "antywłamaniowe", wyższy parter, blok z wielkiej płyty rocznik 80 jeśli ma to znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKNOPLAST KRAKÓW

profile VEKA

okucia MACO

klamki ???

 

Oknoplast używa raczej klamek Hoppe, ale jak masz opcję to popros o trochę wyższy standard - secustik. Klamka niby kilka złotych droższa, ale lepiej pracuje. Swoją drogą to dziwię się że O. nie ma w standardzie secusikiow. A moze juz sie cos zmieniło?

W skali kraju nie slyszałem o Pyskowicach.. ale moze w Twoim regionie to ktoś godny uwagi. Popytaj wśród znajomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowałem się na okna z profilu Brugmann ARTE w okuciach Roto produkowane przez firmę Abakus...

Prosiłbym tylko o opinie na temat profilu i firmy - czy to dobry wybór ??

jak juz wybrałes Abakusa, to zapytaj sprzedawce czemu nie proponują Ci Salamandra?W pn-wsch Polsce Abakus był pierwszym, szerzej znanym producentem okien na tym wysoko stawianym profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wybrałes Abakusa, to zapytaj sprzedawce czemu nie proponują Ci Salamandra?W pn-wsch Polsce Abakus był pierwszym, szerzej znanym producentem okien na tym wysoko stawianym profilu.

w sumie pytałem o salamandra ale cena bergmanna arte była o niebo lepsza ?? a jesli znasz juz ta firme i jej okna co o nich sądzisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wybrałes Abakusa, to zapytaj sprzedawce czemu nie proponują Ci Salamandra?W pn-wsch Polsce Abakus był pierwszym, szerzej znanym producentem okien na tym wysoko stawianym profilu.

w sumie pytałem o salamandra ale cena bergmanna arte była o niebo lepsza ?? a jesli znasz juz ta firme i jej okna co o nich sądzisz ??

Moze niezbyt kocham Abakusa, chociaz ich wlasciciel to sympatyczny i przedsiębiorczy facet. Nie znam ich z własnej praktyki. Widze ze moj znajomy z branzy któego bardzo szanuję jest z nimi na dobre i złe od wielu lat.

Ich zapytaj skąd bierze się taka różnica - profile Brugman i Salamander produkuje jedna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowałem się na okna z profilu Brugmann ARTE w okuciach Roto produkowane przez firmę Abakus...

Prosiłbym tylko o opinie na temat profilu i firmy - czy to dobry wybór ??

Może być- troche bardziej profil niz firma, ale wybór niezły.

Chociaż Salamander i Brugmann to jedna firma- w Polsce bardziej jest promowany Brugmann i na niego jest zdecydowanie lepsza cena. Z kolei- ich wspólne stoisko na targach w Norymberdze wszędzie było oklejone Salamandrem a Brugmann zaledwie na małych naklejkach.... Cóż, taka jest widocznie polityka firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Salamander i Brugmann to jedna firma- w Polsce bardziej jest promowany Brugmann i na niego jest zdecydowanie lepsza cena. Z kolei- ich wspólne stoisko na targach w Norymberdze wszędzie było oklejone Salamandrem a Brugmann zaledwie na małych naklejkach.... Cóż, taka jest widocznie polityka firmy

 

To co byś poleciłł Salamandra, czy Brugmanna nie biorąc pod uwagę kwestii ceny, tylko jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byś poleciłł Salamandra, czy Brugmanna nie biorąc pod uwagę kwestii ceny, tylko jakości ?

No i zabiłeś mi ćwieka :-? Ale trzeba jakoś wybrnąć.... :lol:

W moim subiektywnym odczuciu (chyba tylko moim):

- jeśli białe to Salamander- ładniejsza biel- prawdziwa, niespotykana na żadnym innym profilu

- jesli kolor.. :roll:... porównywalne, ale chyba jednak Brugmann- bieli na kolorze nie widać przecież, a systemowo ma lepsze wzmocnienia i dla mnie to przechyla szalę-zawsze to spokojniejszy sen dla sprzedającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim subiektywnym odczuciu (chyba tylko moim):

- jeśli białe to Salamander- ładniejsza biel- prawdziwa, niespotykana na żadnym innym profilu

- jesli kolor.. :roll:... porównywalne, ale chyba jednak Brugmann- bieli na kolorze nie widać przecież, a systemowo ma lepsze wzmocnienia i dla mnie to przechyla szalę-zawsze to spokojniejszy sen dla sprzedającego

 

Mówię SALAMANDER, myślę 3D oczywiście :D. To jest nas dwóch jaszczurkolubnych. Za barwę i urodę oraz MD (uszczelnienie środkowe) w standardzie wielki plus dla systemu.

W kolorach też całkiem, całkiem. Byle przy większych gabarytach pamiętać o koniecznej zamianie skrzydła 211220 na 211230 + stal 2 mm i będzie dobrze, a może i lepiej.

Producenci okien jak w każdym innym systemie. Lepsi i gorsi oraz tacy, którzy potrafią zepsuć rzecz dowolną.

Wielki minus dla BRUGMANN'A za kiepską promocję SALAMANDRA. Jeszcze większy za kretyński wręcz pomysł z wprowadzeniem systemu 3D klasy "B".

Co do cen na okna w systemie Salamander 3D, to wcale nie muszą być takie wysokie, ale jak wszyscy laurki piszą to jest okazja żeby to wykorzystać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem zupełny laik i do tego bab...dla mnie wygląd ważniejszy niż parametry techniczne.

 

na razie zastanawiam się ci wybrać PCV czy drewno :-? . Czy obecne okna drewniane trzeba malować? Mieszkam obecnie w miejscu w którym okna były założone w 2000 roku drewniane ze Stolarki.....niestety do malowania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem zupełny laik i do tego bab...dla mnie wygląd ważniejszy niż parametry techniczne.

 

na razie zastanawiam się ci wybrać PCV czy drewno :-? . Czy obecne okna drewniane trzeba malować? Mieszkam obecnie w miejscu w którym okna były założone w 2000 roku drewniane ze Stolarki.....niestety do malowania :roll:

okna drewniane czy PVC dobre pytanie w zaleznosci od tego co oczekujesz od okien. okna drewniane maja swoje zalety i wady tak samo jak okna z PVC dla mnie jedyny minus drewna to malowanie ich co kilka lat.

jesli zalezy Ci na wygodzie to PVC jesli na estetyce to drewno co do parametrow technicznych to juz inna bajka.

przed zakupem okien drewnianych nalezy uwaznie przeczytac co ile lat nalezy malowac okna drewniane zeby nie sracic gwarancji jedne firmy uwazaja ze trzeba malowac co trzy lata inne ze co piec lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo trudne okna, kilka firm poddało się by je wykonać z pcv, zaledwie kilka "drewnianych" mogłoby się podjąć wyzwaniu. Niestety jak na złość niestety zupełnie nic nie wiem na temat tych firm, google również nic nie podpowiada. :( Jeśli ktoś ma doświadczenia ze współpracy z tymi firmami, ma okna tego producenta, będę ogromnie wdzięczna za info:

 

GEORGE http://www.george-okna.pl/start.html

ARIES http://www.aries-okna.pl

ADBA http://www.adba.pl

Bracia Kowalscy http://kowalscy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo trudne okna, kilka firm poddało się by je wykonać z pcv, zaledwie kilka "drewnianych" mogłoby się podjąć wyzwaniu...

A co jest takie trudne w tych oknach ? Mogłabyś podrzucić jakieś wymiary lub opisy ? Może znajdzie się jeszcze kilka firm mogących temu sprostać...? Może też te okna wykraczają poza resztki jakiegokolwiek zdrowego rozsądku skoro drewniarze bastują i dopóki jest czas warto by coś w nich zmienić... :roll:

Z podanych firm tylko o Ariesie słyszałem dosyc pochlebne opinie, o Braciach coś mi się obiło o uszy, ale nie pamiętam co :lol: :lol: :lol: reszty nie znam po prostu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest piękny i ... projektowany zgodnie z moimi życzeniami: duże okna - i teraz te okna po nocach mi się śnią. :)))

 

http://www.villanette.pl/amaya.htm

 

A to jedno z trudnych okien w salonie:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly//gosia/Dom/OknoSalon-mini.png

(kliknij, aby powiększyć)

 

Okno w rzucie też jest po łuku (nie po linii prostej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo trudne okna, kilka firm poddało się by je wykonać z pcv, zaledwie kilka "drewnianych" mogłoby się podjąć wyzwaniu. Niestety jak na złość niestety zupełnie nic nie wiem na temat tych firm, google również nic nie podpowiada. :( Jeśli ktoś ma doświadczenia ze współpracy z tymi firmami, ma okna tego producenta, będę ogromnie wdzięczna za info:

 

 

Bracia Kowalscy http://kowalscy.pl

 

Braci Kowalskich spokojnie polecam, bardzo dobra firma, możesz też wziąć pod uwagę Gebauera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...