Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

przed zakupem okien drewnianych nalezy uwaznie przeczytac co ile lat nalezy malowac okna drewniane zeby nie sracic gwarancji jedne firmy uwazaja ze trzeba malowac co trzy lata inne ze co piec lat.

Czmirek - w kartach gwarancyjnych Producentów raczej nie ma zapisów o malowianiu koniecznym do zachowania gwarancji. A to dlatego, bo ta gwarancja sięga na ogól 3 -5 lat i prawie wszystkie okna drewniane sobie z tym poradzą.

Wymogi dotyczące renowacji powierzchni przedstawiają za to producenci lakierów i Ci uważają, że niektóre lakiery lazurujące trzeba odnawiac nawet co rok -oczywiscie tylko w skrajnie "zlych" przypadkach zamontowania (warunki geograficzne) i w skrajnie jasnych kolorach dla drewna liściastego.

Dlatego szanujący się Producent nie wykona prawie bezbarwnego koloru na np. meranti.

Poza tym bardzo wiele w trwłości powłoki zależy od lakierów, technologi malowania i dbania o okna przez użytkownika (przetarcie mleczkiem do pielęgnacji).

Dobre okno drewniane w moim regionie wytrzymuje bez większych problemów 10 lat (widziałem takie w piątek )- wymagały jedynie założenia okapników na skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwację profili drewnianych akrylowych i lakierowanych przeprowadza się raz na 6 miesięcy stosując środek FENOSOLŽ Mleczko do czyszczenia i konserwacji okien i drzwi drewnianych lub mleczko producenta farb np. GORI, NELF, jednakże po upływie 12 tygodni od zamontowania stolarki.

Sposób przeprowadzenia czynności opisany jest w pkt 1. Do czyszczenia powierzchni drewnianych akrylowych i lakierowanych można używać wodnego roztworu delikatnego płynu do mycia powierzchni akrylowych. Zaleca się jednak przeprowadzić pierwsze mycie powierzchni akrylowych i lakierowanych po dokładnym utwardzeniu lakieru.

 

Uwaga:

Większość preparatów do mycia szyb zawiera salmiak lub amoniak który powoduje uszkodzenie powłok akrylowych. Ewentualne pozostałości płynu należy bezwzględnie zmyć wodą i wytrzeć do sucha

 

to tylko część oryginalnej instrukcji konserwacji dołączanej wraz z Kartą Gwarancyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda moje wymarzone okienko w rogach na zewnatrz - to chyba dobry powód do reklamacji ?

http://images27.fotosik.pl/170/313aa5df9ff41f1bm.jpg

 

REKLAMACJĘ UWZGLĘDNILI I POPRAWILI. Nie wygląda to idealnie ale trafiłam na dobrego serwisanta, który spędził przy moich oknach 3 godziny. Pilnik, zgrzewarka i mazak - okna wyglądają znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest piękny i ... projektowany zgodnie z moimi życzeniami: duże okna - i teraz te okna po nocach mi się śnią. :)))

 

http://www.villanette.pl/amaya.htm

 

A to jedno z trudnych okien w salonie:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly//gosia/Dom/OknoSalon-mini.png

(kliknij, aby powiększyć)

 

Okno w rzucie też jest po łuku (nie po linii prostej).

Ooooo jak widze dotarlo to na Forum :)

Ciekawe bardzo ciekawe co powiedza o tym inni fachmani

Ja PVC odradzam w tej sytuacji

pomijam juz kwestie ze nikt tego wsrod producentow ktorych znam i cenie zrobic tego nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co jest takie trudne w tych oknach ? Mogłabyś podrzucić jakieś wymiary lub opisy ? Może znajdzie się jeszcze kilka firm mogących temu sprostać...? Może też te okna wykraczają poza resztki jakiegokolwiek zdrowego rozsądku skoro drewniarze bastują i dopóki jest czas warto by coś w nich zmienić... :roll: ...
no ladnie - a jak przeslalem Ci te okienka bys sie wypowiedzial czy podejmiesz sie tego w PVC .....przypomnij sobie swoj komentarz :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma oznaczać "osie słupków stalowych" na tym rysunku? Czy na budowie są już jakieś słupki czy chodzi o systemowe łączniki?

Okno jest do wykonania zarówno w PVC jak i drewnie. Kwestia tylko umiejętności pomiarowca i samego producenta ;)

 

A co ze sztywnością zestawu wykonanego z PCV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest piękny i ... projektowany zgodnie z moimi życzeniami: duże okna - i teraz te okna po nocach mi się śnią. :)))

 

http://www.villanette.pl/amaya.htm

 

A to jedno z trudnych okien w salonie:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly//gosia/Dom/OknoSalon-mini.png

(kliknij, aby powiększyć)

 

Okno w rzucie też jest po łuku (nie po linii prostej).

Ooooo jak widze dotarlo to na Forum :)

Ciekawe bardzo ciekawe co powiedza o tym inni fachmani

Ja PVC odradzam w tej sytuacji

pomijam juz kwestie ze nikt tego wsrod producentow ktorych znam i cenie zrobic tego nie chce

Konstrukcje łukowe do wykonania przez technicznie zaawansowaną firmę, nic nadzwyczajnego jesli juz ktoś cierpliwy rozrysuje to chocby w autocadzie i zaprojektuje elementy konstrukcyjne. Tylko kto to posklada na budowie? Na pewno wyzwanie do niejednej bardzo dobrej ekipy montażowej.

Chociaz jak architekt wyobraża sobie funkcjonowanie okno lukowego rozwiernego (najmniejsze z prawej strony). No i chyba ten balkon po środku mógłby miec ruchomy slupek, ale czy ktos robi RU na skrzydle przymykowym?

Sharlee - sprawdz Stolmaco spod Lublina. Mają ekpię montażową która się nie boi takich konstrrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

architekt zaprojektował cudo

cudo jeśli chodzi o kształt ale niestety urwanie głowy jeśli chodzi o samo wykonawstwo

pomijam już kwestie samych gabarytów 5x7 metrow !!! to na dodatek całość jak dobrze zrozumiałem (a nie było to zaznaczone w zapytaniu jakie otrzymałem) zamontowana po luku. Mam nadzieje ze nie sa wymagane szyby tak wygięte by ten luk odwzorowały :)

Ci co jeszcze maja jakieś nadzieje co do PVC niech zwrócą uwagę na gabaryty, na linie gięcia "fali" poziomej, na statykę całości i wymagane luzy montażowe by całość nie pękała i zgrzewy sie nie rozłaziły

oceniam ze koszt takiego całego zamówienia - sa kolejne "kwiatki" wykonawcze w PVC przy kolejnych - nie ukazanych tu oknach - wyniesie ostro ponad 100 tys zeta

wątpię by zaryzykowałby jakikolwiek producent w PVC wykonanie tego zamówienia - efekt końcowy jest w 99% do przewidzenia - sprawa sadowa i zwrot kosztów Inwestorce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma oznaczać "osie słupków stalowych" na tym rysunku? Czy na budowie są już jakieś słupki czy chodzi o systemowe łączniki?

Okno jest do wykonania zarówno w PVC jak i drewnie. Kwestia tylko umiejętności pomiarowca i samego producenta ;)

 

To okno, leci po łuku i pewnie stąd te słupki, które mają pełnić funckcje "zawiasów".

 

Oto rzut okna:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly//gosia/Dom/OknoSalonRzut.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co jeszcze maja jakieś nadzieje co do PVC niech zwrócą uwagę na gabaryty, na linie gięcia "fali" poziomej, na statykę całości i wymagane luzy montażowe by całość nie pękała i zgrzewy sie nie rozłaziły

Dlatego pytałem o te słupki stalowe! One załatwią statykę i dylatację. W "liniach gięcia fali poziomej" nie widzę nic nadzwyczajnego poza tym, że niewiele firm potrafi giąć przewiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pcv odpada. Zobaczymy czy któraś z firm "drewnianych" się podejmie. :) Dom już prawie jest wybudowany, więc wycofać się nie mogę. Czekam na odważnych i... oczywiście solidnych.

 

Myślę, że to można wykonać w PVC. Trzeba tylko pogmerać w systemach fasadowych w połączeniu z ogrodami zimowymi. Kto to mógłby wykonać? Szukałbym odpowiedzi u systemodawców.Było nie było mają swoje działy techniczne jak nie w Polsce to za Odrą. Skomplikowany projekt będzie wymagał i tak współdziałania wykonawcy z systemodawcą i nie tylko, może więc warto zacząć od góry. Przyjęcie na "słowo wykonawcy", że wykona ten projekt to jak dla mnie ciut mało.Wolałbym pierwej zobaczyć wyliczenia i zestawienie materiałów.

 

Projekt awangardowy to może AVANTGARDE? :D :D :D

 

No dobra, dobra, tak tylko mi się powiedziało!

 

Ps. Pozdrowienia dla "starego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

debatujecie jak tu teoretycznie sprostać "zadaniu" sięgając do niespotykanych pomysłów a i tak nie macie pewności "że się da"

A wystarczyłoby przyznać że po prostu do tej konstrukcji lepsze sie drewno. Tak mocno będziecie tkwić przy plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu dyskusjach i burzliwych debatach pvc przy takich gabarytach i ekwilibrystycznych łukach nie da rady zachowując przyzwoite szerokości profili i nie wykorzystując dodatkowych wzmocnień. A eksperymentować chyba nie warto.

Poplotkujmy więc o oknach drewnianych. :) Może macie jakieś świeżutkie wieści o upadłym Welecie i jego great come back? Na początku wątku, czyli kilka lat temu o jego świetności i jakości było głośno. A teraz? Po zmianie właściciela i pracowników? Chętnie posłucham ciekawych wieści.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Może macie jakieś świeżutkie wieści o upadłym Welecie i jego great come back? Na początku wątku, czyli kilka lat temu o jego świetności i jakości było głośno. A teraz? Po zmianie właściciela i pracowników? Chętnie posłucham ciekawych wieści.

 

Pozdrawiam!

stoisko na Budmie mieli niezłe, pełne folderów bajeranckich realizacji... zapewniali , że kadra produkcyjna pozostała ta sama...

ponad dwa miesiące czekam na wycenę... oczywiście, że mogła się gdzieś zawieruszyć, dlatego dzwoniłem jeszcze cztery razy- co tydzień, miła pani za każdym razem "właśnie brała ją do ręki"... piąty raz nie dzwoniłem... :-? może jeszcze kiedyś... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...