Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

w drewnie !!!???

Ja bym wyprostowal troche ten luk i zrobil to w czterech oknach i jednych drzwiach balkonowyh. Wyrzucibym cztery slupy.

Zostawilbym dwa - te po obydwu stronach drzwi i zamaskowal je drewnwem.

Co do aluminium to "puscilem" projekt do shuco - ciekawe co oni na to.Aluminium bedzie najbardziej ekka konstrukcja - a ona musi byc lekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drewnie !!!???

Ja bym wyprostowal troche ten luk i zrobil to w czterech oknach i jednych drzwiach balkonowyh. Wyrzucibym cztery slupy.

Zostawilbym dwa - te po obydwu stronach drzwi i zamaskowal je drewnwem.

Co do aluminium to "puscilem" projekt do shuco - ciekawe co oni na to.Aluminium bedzie najbardziej ekka konstrukcja - a ona musi byc lekka.

możliwe ale, ktoś inny jest architektem, jak widać ma to związek wizualny dalszy, Schuco---ciekawi mnie jak rozwiążą temat poziomej przewiązki giętej w obie strony taka „eska”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko dla tak pieknej awatarki znajde wykonawce a ty jej to zamontujesz - to po prostu jako fasade tzra zrobic - dzielone na piec elementow. jeszcze bym te szklenia powiekszyl lukwidujac czesc podzialow

Proponujesz zastosowanie fasady, a w jaki sposób masz zamiar poddać procesowi gięcia rygiel a już nie wspomnę o listwie dociskowej i maskującej --- łukowej.? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w alu sa - w alu sa nawet specjalne slupy stalowe wsuwane w aluminiowe.

Alu jest najlepszym rozwiazaniem.

Dyskutujemy o tej scianie a zapominamy o tej polokraglej - tam jest problem - bo tam koniecznie musi byc dylatacja w oknach.

I ja bym dala aluminium nie biale a kolorowe.

Wygiac rygiel - zaden problem. Znam konstrukcje z alu wyginane w dwu plaszczyznach

Fasada zlozona z piecu elementow - okno z lewej, okno z prawej, drzwi dwudzielne i okno nad drzwiami i osobny ten element po prawej.

Alulandzie mysle ze bys to zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w alu sa - w alu sa nawet specjalne slupy stalowe wsuwane w aluminiowe.

Alu jest najlepszym rozwiazaniem.

Dyskutujemy o tej scianie a zapominamy o tej polokraglej - tam jest problem - bo tam koniecznie musi byc dylatacja w oknach.

I ja bym dala aluminium nie biale a kolorowe.

Wygiac rygiel - zaden problem. Znam konstrukcje z alu wyginane w dwu plaszczyznach

Fasada zlozona z piecu elementow - okno z lewej, okno z prawej, drzwi dwudzielne i okno nad drzwiami i osobny ten element po prawej.

Alulandzie mysle ze bys to zrobil.

Po I w słupy fasadowe wkładamy celem polepszenia statyki słupy aluminiowe ;-)))), gięcie po łuku tak i nie na dwoje babka wróżyła, mniejszy promień będzie sugerował wykonawca gięcia. , i zapomnijmy o gięciu przewiązki minimum 72 mm szerokości w tzw. eskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Panowie rozważacie rzecz bardzo schematycznie. PVC,drewno,alu. Może dla nieschematycznego projektu trzeba nieschematycznych pomysłów. Projektant wymyslił jakieś kostrukcje ze stali, może dalej iść tym tropem i wykonać rzecz całą z ciepłych kształtowników stalowych? Eliminujemy jednocześnie dwa problemy. Gięcia elementów i statyki.

A może pobawić się szkłem i rozważyć wykonanie tego jako elementu "fasady strukturalnej"? Tu problemów więcej, ale całkiem to możliwe. Nie takie sztuczki już w tej technologii wykonywano.

Ze względu na ilość materiału, kształt i podziały cały projekt od wewnątrz i tak będzie miał charakter lekko "post industrialny". Dalczego tego nie wykorzystać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".....Projektant wymyslił jakieś kostrukcje ze stali, może dalej iść tym tropem i wykonać rzecz całą z ciepłych kształtowników stalowych? Eliminujemy jednocześnie dwa problemy. Gięcia elementów i statyki. " ......................tylko błagam jak? :D , jeżeli myślimy o strukturze czy to pełnej czy sami struktura .nie w tym problem., rozwiązujemy problem na etapie co do danego układu można zastosować by było jak najmniej awaryjne, zawierało wygląd właściwy i było realne do wykonania.

Proponujesz stal...pomija to, Sama wizja architekta jest naprawdę bardzo piękna, indywidualna śliczna.. pozostaje kwestia wykonania dopracowania każdego szczegółu.

Moją zasada jest szukać problemów stojąc w blokach startowych niż zbierać oklaski w połowie dystansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom jest zaje.... :)

ale jak widzicie problem - wbrew pozorom - dotyczy nie tylko tej konstrukcji

w przesłanej mi dokumentacji są jeszcze inne - mniejsze okna - stwarzające kłopoty wykonawcze - mam przede wszystkim na myśli sama estetykę wykonania szczegółów

ciągle upierałbym sie przy drewnie jako materiale umożliwiającym ukrycie ewentualnych niedoróbek :lol:

 

a tak na marginesie

kobiet nie ma co nawet starać sie zrozumieć - niezrozumiale sa i będą :)

kochać?

Raczej podziwiać i adorować :lol:

miłość przemija :) (na szczęście ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc mam wyjście tarasowe szer.2000 i wys. 2200, czy można zrobić takie okno z ruchomym słupkiem, czy raczej nie ?? Firma do której wysłałam ofertę chce zrobić z ruchomym słupkiem, ale jak to będzie się sprawowało ?? Jeszcze jedna sprawa, w wykuszu mam 3 okna 1200 szer. i 1500 wys, czy można takie okna zrobić z jednej części ?? Nadmieniam, że okna będą z PCV białe. Baaardzo proszę o radę, bo szybko muszę coś zdecydować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można oczywiście choć nie w każdym systemie profili

wykusz to jak sadze trzy okna łączone pod katem - oczywiście ze można je zrobić bez murowania wykorzystując łączniki kątowe bądź rurowe

jejku - sprzedawca nie posiada takiej podstawowej wiedzy? Zmień sprzedawce - bo laik jak sie patrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja podobny dom widziałem w Międzyrzecu Podlaskim. Identyczne okna łukowe przedzielone konstrukcyjną falą.

Chociaz tamten nie miał tak duzej ściany szkła, ale wyszedł raczej spod reki tego samego architekta. Jak by co to służę bliższą lokalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani architekt projektuje wyjątkowe domy, są inne niż wszystkie. W sumie ponoć stoi podobnych ok 500, od razu rzucają sie w oczy.

 

Jednak budowa kosztuje ekipa budowlana to koszt x2, okna x10, dach x5. Ja już jestem bankrut, jak dobrze pójdzie to uda mi się wykończyć jeden pokój i tak zamieszkam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...