Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Aprobaty sa tak "ciekawe". Pewno sie narazam.

Ze nie tylko dwudzielne drzwi balkonowe ze slupkiem ruchomym sa ewenementem w nich... . Reszte dopisze pozniej. Wszystkie te problemy zalatwia w zasadzie norma na okna - choc tez jest ona skonstruowana idiotycznie.

 

Nie ja te Aprobaty tworzę i nie ja je powinienem stosować. Też znam lepszą literaturę niż AT, ale interesuje mnie ten temat. A pogląd ze źródła jeszcze bardziej. Każdy zbiór zasad i wymagań, czy to AT czy Norma, ma swoje wady i zalety. Oprócz ich merytorycznej zawartości, drugim aspektem jest ich praktyczne stosowanie, a trzecim wiedza o dwóch powyższych aspektach u producentów, sprzedawców i nabywców okien. Reszta to już proste konsekwencje tych trzech składowych. Bałagan, dowolność i ogólna niemożność.

 

Z niecierpliwością oczekuję "reszty" i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alulad

Zadam inne pytanie ile % tzw okien "łaciatych" z red meranti oceniasz zajmuje miejsca w grupie dobrego wyrobu.?

Od zera do stu niemal procent. Znam taka budowe pod sama Warszawa gdzie takie okna sa w calym osiedlu. Mnie to osobiscie nie wadzi - jezdem technolog drewna z wyksztalcenia tak zwanego i przez 6 lat pracowalem przy drewnie - w konserwacji zabytkow i w stolarstwie - no bo jest to drewno i kolorystyka musi byc roznorodna - ale bardzo czesto nabywca strasznie narzeka ze ma roznice w kolorach. Sek w tym ze sie mu pokazuje probki [okna] w kolorze jednolitym, a na produkcji - jak to na produkcji - sie niezwraca na to calkowitej uwagi i czesto patyk poziomy ma inny kolor niz patyk [rama] pionowa Ile to ja zgloszem mam.

A tak na marginesie to okna laciate tez nalezy uznac w grupie dobrego wyrobu bo norma na okna nic o tym nie mowi [o kolorystyce meranti, tak jak nie mowi o sekach, zawirowaniach wlokien, otworach owadzich, gestosci miniwczepow]

I wszyscy są szczęsliwi ze maja dobre okna nawet łaciate.;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś na tym forum może wypowiedzieć się coś na temat okien firmy Stolbud Włoszczowa? Szukałam wszędzie i nic tutaj nie piszecie o oknach tej firmy. Czy nikt nie ma ich okien???

 

A może wystarczy użyć wyszukiwarki ?

http://forum.muratordom.pl/search.php?mode=results

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania 1983 [czy to wymiary sylwetki :)] jak Cie interesuje stolarka Wloszczowa to dryndnij na 515 116293 - powiedz ze masz telefon od Jurka Płonskiego i ze pragniesz dobrych okien {Pan Zioło sie odezwie - glowny technolog - najlepszy spec od stolarki]

Pchelek - najlepszy doradco na tym forum :) zrobię tak jak mówisz :) Chociaż prawdę powiedziawszy to jestem już zdecydowana. Wybraliśmy okna Plus, drewno sosna lita, kolor lazur afromozja, szprosy nakładane lub naklejane. Tylko na takie okna mogliśmy sobie pozwolić :) Dodatkowo mamy zamiar zamówić jeszcze u nich drzwi zewnętrzne wejściowe a w niedalekiej przyszłości drzwi wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do ekspertów [pchełek, jareko]. Przy okazji dziękuję za ogrom wiedzy jaką zamieszczacie na forum... Ostatnio zauważyłem coś niepokojącego, co pojawiło się na jednej z szyb od strony zewnętrznej. Szyba to 4mm szkło-folia-4mm szkło. Czy jest możliwe by takowe "coś" powstało na skutek samouszkodzenia się szyby, jakiś wewnętrznych naprężeń. Szyby maja niespełna 4 tygodnie. Budynek nie jest zamieszkały, więc jeśli był to sabotaż , to nic o tym nie wiem - szczerze to to mi wygląda jak postrzał , ale nie chce mi się w to wierzyć. Czy ktoś widział coś podobnego. Może ktoś widział jak wygląda taka szyba po postrzale ?? :o Poniżej zdjęcie obrazujące "mój problem"...

 

http://lh4.ggpht.com/hchris71/SBn9aAkedoI/AAAAAAAABAU/71fpGD9yVkA/CIMG7938.JPG?imgmax=576

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST.

Aprobaty sa tak "ciekawe". Pewno sie narazam.

Ze nie tylko dwudzielne drzwi balkonowe ze slupkiem ruchomym sa ewenementem w nich. ja mysle ze jest to nie 80 % a 99%.

Dorzucilbym jeszcze okna owalne, okragle, skosne, trojdrzedowe [powszechne w szkolach], drzwi balkonowe z naswietlem, okna czterodzielne, drzwi i okna odchylne, przesuwne i harmonijkowe, wszystkiego typu wyroby z profili PVC ktorych nie ma w aprobatach. Zazwyzaj w aprobacie jest kilka profili - a system moze tych profili miec i kilkaset.

Reszte dopisze pozniej.

Wszystkie te problemy zalatwia w zasadzie norma na okna - choc tez jest ona skonstruowana idiotycznie.

Niedoskonałość aprobat została rozwiązana prze z aluminiowców gdzie brzmienie jej : na zestaw kształtowników.....’ czyli wszystko co było wykonane z kształtowników od danego systemu, i rozwiązanego z katalogu systemowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprobaty sa tak "ciekawe". Pewno sie narazam.

Ze nie tylko dwudzielne drzwi balkonowe ze slupkiem ruchomym sa ewenementem w nich... . Reszte dopisze pozniej. Wszystkie te problemy zalatwia w zasadzie norma na okna - choc tez jest ona skonstruowana idiotycznie.

 

Nie ja te Aprobaty tworzę i nie ja je powinienem stosować. Też znam lepszą literaturę niż AT, ale interesuje mnie ten temat. A pogląd ze źródła jeszcze bardziej. Każdy zbiór zasad i wymagań, czy to AT czy Norma, ma swoje wady i zalety. Oprócz ich merytorycznej zawartości, drugim aspektem jest ich praktyczne stosowanie, a trzecim wiedza o dwóch powyższych aspektach u producentów, sprzedawców i nabywców okien. Reszta to już proste konsekwencje tych trzech składowych. Bałagan, dowolność i ogólna niemożność.

 

Z niecierpliwością oczekuję "reszty" i pozdrawiam.

Bałagan w przepisach jest ogromny, należy zacząć od czemu tworzone dokumenty mają służyć, i dla kogo, dlaczego producent ma obowiązek a na co nie. Jeżeli brak będzie właściwych zasad, będziemy trwali tak nadal, coraz częściej słyszymy o bzdurach arch., powiem z innej strony, systemodawcy sami rozwijają wizje przed arch. dla zaspokojenia ich potrzeb, deklarują rozwiązania i możliwości techniczne.

Dyskusja a dlaczego takie jak inne wystarczą, czemu taki balkon i taki wysoki?, są delikatnie niesmaczne i niepotrzebne, nie jesteśmy architektami brak nam obecnej wizji i perspektywy dla owego czy innego projektu. Technologia w branży idzie w celu powiększenia możliwości a nie uszeregowania wszystkiego do zakresu zapomnianego typu szeregu budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się udało wkleić zdjęcie. Zwróccie uwagę na okrągły kawałek szkła leżący na listwie przyszybowej poniżej dziurki w szybie. O co tutaj chodzi ???

 

http://lh4.ggpht.com/hchris71/SBn9aAkedoI/AAAAAAAABA4/1GEFxUAJsAQ/CIMG7938.JPG

Strzał z wiatrówki, procy, rzut małym kamieniem... Na 100% uszkodzenie mechaniczne a nie samoistne zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...