Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A czy ktoś na tym forum może wypowiedzieć się coś na temat okien firmy Stolbud Włoszczowa? Szukałam wszędzie i nic tutaj nie piszecie o oknach tej firmy. Czy nikt nie ma ich okien???

Brak wiadomości na tym forum o firmie (w tym wypadku Włoszczowej) to dobra wiadomość ;) Tu przecież łatwiej jest krytykować niż wiarygodnie chwalić.

Na ogół najobficiej opisane są sytuacje kłopotliwe lub wręcz przedsądowe - bo chyba "obsmarowanie" na forum ma charakter ulżenia sobie, zemsty lub "tylko" argumentu przetargowego.

A plusy? pisze się je na ogół chwaląc swoim (prestiżowym) wyborem.

Oj chyba się niektórym naraziłem swoim zdaniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oj chyba się niektórym naraziłem swoim zdaniem..
bynajmniej. Napisałeś szczera prawdę. Ganiony tu nie raz Gebauer, Urzedowski, Oknoplast, Jezierski czy inni producenci o których było tu czasem bardzo ostro i negatywnie ciągle sa dobrzy - a wpadki zdarzają sie każdemu kto cokolwiek robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bynajmniej. Napisałeś szczera prawdę. Ganiony tu nie raz Gebauer, Urzedowski, Oknoplast, Jezierski czy inni producenci o których było tu czasem bardzo ostro i negatywnie ciągle sa dobrzy - a wpadki zdarzają sie każdemu kto cokolwiek robi

 

Byle nie zdarzało się to za często.

Byle wpadkowicz potrafił wyjść z wpadki "z twarzą".

Tak na logikę, czy wpadkowicz chce wpaść? Nie chce. Winnego czas szukać.

Według mnie te wpadki, te nerwy, te wrzaski, to wszystko, to przez te sputniki i UFO. Już się nie da normalnie wpaść i pod dywan zamieść. No co za świat!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bynajmniej. Napisałeś szczera prawdę. Ganiony tu nie raz Gebauer, Urzedowski, Oknoplast, Jezierski czy inni producenci o których było tu czasem bardzo ostro i negatywnie ciągle sa dobrzy - a wpadki zdarzają sie każdemu kto cokolwiek robi

 

Byle nie zdarzało się to za często.

Byle wpadkowicz potrafił wyjść z wpadki "z twarzą".

Tak na logikę, czy wpadkowicz chce wpaść? Nie chce. Winnego czas szukać.

Według mnie te wpadki, te nerwy, te wrzaski, to wszystko, to przez te sputniki i UFO. Już się nie da normalnie wpaść i pod dywan zamieść. No co za świat!

 

Pozdrawiam

Nie mogę się powstrzymać od pytania: chciałeś przekazać jakąś treść (tylko jaką???) czy po prostu dopisać post do kolekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestrzegam przed zupełnie innym producentem - a co do Oknoplastu - firma dobra by nie powiedzieć bardzo dobra ale samego dealera i jego montażystów nie znam i nie mogę sie wypowiedzieć

Właśnie... czy to dobry producent? Dotychczas nie braliśmy ich w ogóle pod uwagę. Chcieliśmy wybierać pomiędzy: Fer-plastem, Pietraszkiem (z Lublina) i Oknostylem. Jednak dzisiaj otrzymaliśmy wycenę właśnie z Oknoplastu. I byliśmy mile zaskoczeni. No i mają bardzo ładny nowy profil- Platinium. Którą z tych firm wybrać? I co można powiedzieć o firmie Oknodom (profil Salamander)?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi proszę, jak to jest z klasyfikacją okuć antywłamaniowych. Najczęściej używa się nazw WK1 WK2. Czasem jednak pojawia się WK3 i WK4. Czy istnieje jeden spójny system icj kwalifikacji, czy każdy producent stosuje własną klasyfikację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar-tur z firm które wymieniłeś tylko Oknoplast i Oknodom, są godne uwagi pozostałych nie brał bym w ogóle pod uwagę z bardzo wielu przyczyn . To firmy z mojego regionu wiec znam je doskonale.

Osobiście polecam Oknoplast

Jeżeli chcesz więcej info to zapraszam na priv

Pozdr.

Coś mi się wydaje ze Oknodom będzie miał wysoką cenę - Salamander tak jak i Schuecco nie należy do tanich profili. Wielu bardzo podoba się bardzo zaokraglona linia Salamandra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandio - za luksus sie placi

Miałem ostatnio przedstawiciela z Oknodomu. Wyglądał i mówił rozsądnie, do tego stopnia że mnie zainteresował swoją firmą. Ale u mnie w salonie brak wolnego miejsca w kategorii luksus. Mam inne typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandio - za luksus sie placi

Nie ma aż takich różnic w wycenach okien, pomiędzy firmami "luksusowymi" a mniej "luksusowymi" :lol: .

Otrzymałem następujące wyceny za komplet stolarki:

- Fer-plast- 11418,-

- Oknostyl - 11068,-

- Goran- 15290,-

- Oknodom- 13363,-

- Oknoplast- od 13200,- do 14400,- (za profil Platinum)

- miałem też ofertę od małego producenta oraz z Budvaru za ok. 11000,-

Wszystkie ceny brutto z montażem. Myślę, że warto odżałować te 2- 3 tys.różnicy, ale mieć okna, które są dobre. A przede wszystkim, które nam się podobają. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandio - za luksus sie placi

Nie ma aż takich różnic w wycenach okien, pomiędzy firmami "luksusowymi" a mniej "luksusowymi" :lol: .

Otrzymałem następujące wyceny za komplet stolarki:

- Fer-plast- 11418,-

- Oknostyl - 11068,-

- Goran- 15290,-

- Oknodom- 13363,-

- Oknoplast- od 13200,- do 14400,- (za profil Platinum)

- miałem też ofertę od małego producenta oraz z Budvaru za ok. 11000,-

Wszystkie ceny brutto z montażem. Myślę, że warto odżałować te 2- 3 tys.różnicy, ale mieć okna, które są dobre. A przede wszystkim, które nam się podobają. :roll:

Goran to chyba od jakiegos czasu wylącznie drewno?

Ale faktycznie - nie ma az takich roznic. O pierwszych dwóch jeszcze nie słyszałem - blizej przyjżałbym sie Oknodomowi i Oknoplastowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Ostatnio wymieniałem okna w mieszkaniu. W jednym z pokoi zamiast okien msline zamontowano podobno w promocji "brzydkie" okno mstytan (faktycznie połączone dwa okna - 2+1).

 

No i okazało się że jedno z tych okien(skrzydło) mstytan ma ponad dwa lata.

W związku z tym mam pytania.

Co mogło być powodem tak długiego leżakowania okna?

Co z gwarancją.

Naklejka gwarancyjna producenta jest tylko do tej "świeżej" części okna?

Czy w razie zamknięcia interesu przez dealera producent w ogóle uwzględni gwarancje albo np. po 4 latach gdy okno faktycznie będzie miało 6 ?

Co z parametrami tego okna?

Kolorem, szybą - część okna czyli jedno skrzydło na starcie ma już dwa lata?

 

Czy przez te dwa lata nie zmieniły się profile, szyby i okucia w tych oknach?

 

Proszę o radę co robić?

Zostawić tak jak jest czy wymagać wymiany na nowe okno - nie leżaka magazynowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...