Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Podejrzewam, że dealer sprzedał tobie jakieś okno, które mu zostało przez pomyłkę. Jeżeli zrobił to za twoją zgodą i po jakimś rabacie to OK inaczej to sprawa dyskusyjna. Szczególnie, że "w promocji" dostałeś inne okno niż zmawiałeś z tego co rozumiem. W dodatku masz jedno okno inne niż pozostałe jak rozumiem?

Co do reszty (gwarancja, parametry, itp.) wyjaśnić to może chyba tylko kontakt z producentem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pchelek, bwojtek

 

Okna na pewno ma dwa lata, sprzedawca w rozmowie telef. to potwierdził.

 

Co do sprawy to jest ona trochę skomplikowana, wiec może krótko wyjaśnię.

 

Okna wymieniała w swoim mieszkaniu mama.

Poprosiła mnie o pomoc i po długich rozważaniach doradziłem jej aby zamówiła okna M&S msline.

 

Przy pomiarach z dealerem ustaliłem że ma założyć okna model msline.

Niestety z braku czasu i nie byłem przy podpisywaniu umowy.

Z tego co wiem dealer zaproponował mamie, że w ramach promocji zamontuje jej w jednym z pomieszczeń "lepsze" okno.

O tym że okno ma dwa lata i wygląda inaczej nie poinformował.

Wiadomo jak kobiety reagują na słowo promocja i mam uległa.

Co ciekawe w umowie jest tak jak powinno być czyli wszystkie okna msline.

Nalepki gwarancyjnej z numerem seryjnym w karcie gw. od tego okna też nie ma.

Na nalepce gw. od drugiego jest tylko dopisany długopisem rozmiar tego okna.

Jak rozumiem dla producenta takie dopiski będą nic nie warte w razie gdyby dealer zaprzestał działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w umowie jest tak jak powinno być czyli wszystkie okna msline.

To jest wg mnie wystarczający powód by żądać (jeżeli tego właśnie chcesz) zamontowania okien w modelu msline.

Jak rozumiem dla producenta takie dopiski będą nic nie warte w razie gdyby dealer zaprzestał działalności?

Trzeba by przeczytać warunki gwarancji... Przede wszystkim jaki dokument jest potrzeby do złożenia reklamacji i od kiedy biegnie jej czas (od daty produkcji czy od daty sprzedaży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pomocy forumowiczów (tak na swoją intuicję) obstawiałabym za oknami SCHUCO...bo troche wyczytałam, że ten profil jest w większości chwalony. Ale czy to słuszne moje myślenie?

Zachęcają mnie te rolety w kolorze orzech a nie w brązie (standard) i ta ramka ciepła (która to ponąć powoduje mneijsze skraplanie się pary na oknie i wycisza w iluś procentach. :oops: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zdecyduj który wymiar jest szerokością, a który wysokością bo albo masz wykusz w formie panoramicznego akwarium albo drzwi tarasowe do wjeżdżania TIRem...

Poza tym podaj kto jest producentem okien bo profil jest raczej mniej istotny.

dodatkowo silikonową ramke ciepła

A to co za ustrojstwo bo pierwsze słyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak okno funkcjonuje to nie ma to znaczenia czy tez ze ma dwa lata

A nazwa m&sline jest tylko nazwa producenta - bo nie ma takiego systemu okien

Sprawa nie warta klopotu

Silikonowa ramka cieplna to pewno szyby TREMCO [nie polecam].

A w kazdym razie "silikonowa" ramka okien nie wycisza - to bzdet reklamowy.

tak samo roszenie - ono moze sie zdarzyc nawet na najlepszej ramce - nie wiez zapewnieniom ze takie szyby sie nie rosza - to drugi bzdet reklamowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kazdym razie "silikonowa" ramka okien nie wycisza - to bzdet reklamowy.

tak samo roszenie - ono moze sie zdarzyc nawet na najlepszej ramce - nie wiez zapewnieniom ze takie szyby sie nie rosza - to drugi bzdet reklamowy

Pchełek, tzn ze ramka w zestawie szybowym jest w jakiejsc czesci z silikonu? A co to za wynalazek?

Poza tym jesli ktos za swój bardzo istotny atut uwaza "jakąś tam ramkę" to ja współczuję. To nie ma już w oknie ważniejszych rzeczy?

Cóż, podobno świat składa się z drobiazgów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumaczono mi, że teraz między szybami zamiast metalowej listewki (na dole) robi się plastikowe, albo też ponąć silokonowe, które są jeszcze lepsze...TO ZWĄ"silikonową ramką ciepła". którą argumentują, iż ma wpływ na zmniejszenie skraplania się pary na szybie od wewnątrz pomieszczenia i, że w 20-30% wycisza :roll:

ALE PODKSREŚLAM, ŻE JA NIE POTRAFIE POKAPOWAĆ CO JEST CHWYTEM REKLAMOWYM A CO NIE...więc radze się profesjonalistów z tej dziedziny (okiennej) NA FORUM i słucham SPARWDZONYCH (mam nadzieje) rad :wink:napewno widać różnice w przekroju okna VEKA I SCHUCO (po samym metalowym wzmocnieniu) na moje oko :roll: i Pan, który robił wymiary otwórów okiennych do wyceny pokazywał jak gruba jest stal (to wzmocnienie) w oknie SCHUCO w porównaniu z innymi profilami okiennymi- CO WY NA TO? CZY TAK JEST?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie będzie takie jakie zastosuje producent. To ze aprobata określa rodzaj wzmocnienia to nie znaczy ze na pewno takie jest. W tej kwestii bardziej zaufałbym producentowi a nie systemowi profili. Stal w ramach to element na którym najczęściej oszczędzają producenci.

Stwierdzenie ze wzmocnienie powoduję mostek termiczny jest po części prawdą, z tym ze nie na dzięń dzisiejszy nie ma możliwości wykonani okna PCV bez wzmocnień. Wiatr hulałby niemiłosiernie i wszystkie współczynniki profilu i szyby można było by sobie w bajki wsadzić

Ostatnio coraz głośniej w branży słuchać o metodzie szyby wklejanej to po części jakieś rozwiązanie a i konstrukcje większe można by robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumaczono mi, że teraz między szybami zamiast metalowej listewki (na dole) robi się plastikowe, albo też ponąć silokonowe, które są jeszcze lepsze...TO ZWĄ"silikonową ramką ciepła". którą argumentują, iż ma wpływ na zmniejszenie skraplania się pary na szybie od wewnątrz pomieszczenia i, że w 20-30% wycisza :roll:

ALE PODKSREŚLAM, ŻE JA NIE POTRAFIE POKAPOWAĆ CO JEST CHWYTEM REKLAMOWYM A CO NIE...więc radze się profesjonalistów z tej dziedziny (okiennej) NA FORUM i słucham SPARWDZONYCH (mam nadzieje) rad :wink:napewno widać różnice w przekroju okna VEKA I SCHUCO (po samym metalowym wzmocnieniu) na moje oko :roll: i Pan, który robił wymiary otwórów okiennych do wyceny pokazywał jak gruba jest stal (to wzmocnienie) w oknie SCHUCO w porównaniu z innymi profilami okiennymi- CO WY NA TO? CZY TAK JEST?

Tak, jak wejdziemy w temat ciepłych ramek to okaże się że są ciepłe ramki stalowe(czy to sie nie wyklucza??), tworzywowe, silikonowe i kto wie jakie jeszcze.. prawdą jest ze ich parmetry są moze i rozne, ale w skali calego okna to tak, jakbysmy sie kłocili o dokladnosc wykonania w dziesiątych częsciach milimetra (zdaje się mikrony).

A wiec ciepła ramka TAK, ale jaka, to juz nie nie az tak istotne.

 

A Veka i Schueco? Jak porownujesz przekroje profili w kolorach to policz komory w skrzydle - Veka robi 4, Schuecco - 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie ze wzmocnienie powoduję mostek termiczny jest po części prawdą, z tym ze nie na dzięń dzisiejszy nie ma możliwości wykonani okna PCV bez wzmocnień.

 

Jak juz tak powaznie podchodzimy do mostków termicznych zwiazanych z zastosowaniem stali w ramach to ja niezmiennie proponuję swoje : okna drewniane. Niezaprzeczalnie zapewniają lepszą termikę. Kto chce próbować obalić tą tezę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumaczono mi, że teraz między szybami zamiast metalowej listewki (na dole) robi się plastikowe, albo też ponąć silokonowe, które są jeszcze lepsze...TO ZWĄ"silikonową ramką ciepła". którą argumentują, iż ma wpływ na zmniejszenie skraplania się pary na szybie od wewnątrz pomieszczenia i, że w 20-30% wycisza :roll:

ALE PODKSREŚLAM, ŻE JA NIE POTRAFIE POKAPOWAĆ CO JEST CHWYTEM REKLAMOWYM A CO NIE...więc radze się profesjonalistów z tej dziedziny (okiennej) NA FORUM i słucham SPARWDZONYCH (mam nadzieje) rad :wink:napewno widać różnice w przekroju okna VEKA I SCHUCO (po samym metalowym wzmocnieniu) na moje oko :roll: i Pan, który robił wymiary otwórów okiennych do wyceny pokazywał jak gruba jest stal (to wzmocnienie) w oknie SCHUCO w porównaniu z innymi profilami okiennymi- CO WY NA TO? CZY TAK JEST?

Tak, jak wejdziemy w temat ciepłych ramek to okaże się że są ciepłe ramki stalowe(czy to sie nie wyklucza??), tworzywowe, silikonowe i kto wie jakie jeszcze.. prawdą jest ze ich parmetry są moze i rozne, ale w skali calego okna to tak, jakbysmy sie kłocili o dokladnosc wykonania w dziesiątych częsciach milimetra (zdaje się mikrony).

A wiec ciepła ramka TAK, ale jaka, to juz nie nie az tak istotne.

 

A Veka i Schueco? Jak porownujesz przekroje profili w kolorach to policz komory w skrzydle - Veka robi 4, Schuecco - 5.

 

Nie rozumiem w takim razie dlaczego Firma Adeco z Konina zrobiła mi wycene na okna Veka 5-komorowe ??? Piszesz, że takich nie ma? Ja już ic nie wiem i nie rozumiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandai proszę Cię nie uprawiaj tego typu propagandy 4 czy 5 komór nie ma to wiekszego znaczenia.

Tam gdzie Veka ma 4 komory w skrzydle tam skrzydło jest szersze o 1 cm. Jedna kmora mniej w przypadku okien kolorowych ale za to szersze wzmocnienie i profil stabilniejszy.

Są profile Veki gdzie jest po 5 komór i w ościeznicy i w skrzydle np biały perfekctline i nowy Oknoplastowski Platinum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie ze wzmocnienie powoduję mostek termiczny jest po części prawdą, z tym ze nie na dzięń dzisiejszy nie ma możliwości wykonani okna PCV bez wzmocnień.

 

Jak juz tak powaznie podchodzimy do mostków termicznych zwiazanych z zastosowaniem stali w ramach to ja niezmiennie proponuję swoje : okna drewniane. Niezaprzeczalnie zapewniają lepszą termikę. Kto chce próbować obalić tą tezę?

A ja jednak zaprzeczę... Obecne są dostępne w PVC systemy, gdzie rama/skrzydło ma współczynnik U na poziomie 1.0-1,1 czyli jednak lepiej niż w drewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by przeczytać warunki gwarancji... Przede wszystkim jaki dokument jest potrzeby do złożenia reklamacji i od kiedy biegnie jej czas (od daty produkcji czy od daty sprzedaży).

 

Gwarancja jest nieobowiązkowym zobowiązaniem producenta lub sprzedawcy do różnie określanych świadczeń (napraw, wymian) w wypadku stwierdzenia wad. Przykre to, ale dla kupujących większości wypadków "gwarancje" udzielane przez producentów, a szczególnie przez sprzedawców nie są żadną gwarancją. Z gwarancji jakości zrobiono po prostu chwyt marketingowy. Niektóre zapisy znanych mi kart gwarancyjnych są wprost klauzulami niedozwolonymi lub postanowienia umów gwarancji z reguły nie czytane przed zakupem bo niby po co, są wybitnie niekorzystne dla kupujących. Bronią na brakorobów jest właściwe stosowanie rękojmi lub trybu niezgodności wyrobu konsumpcyjnego z umową (rękojmia konsumencka). Szybkie i zazwyczaj skuteczne. Tak też radzę nabywcom. Reklamujesz coś, nie używaj słowa gwarancja, skorzystaj z rękojmi, bo jedno nie wyklucza drugiego, a wybór trybu zgłoszenia reklamacji po stronie kupującego.

 

Drogim konsumentom ( i nieświadomym sprzedawcom ) w prezencie cytat z ich ustawy :D

 

Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. 2002 r, Nr 141, poz. 1176) wprowadziła do systemu prawnego pojęcie niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową.

 

Art. 4 ustawy stanowi:

 

1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

 

I po co się wozić z jakimiś pseudogwarancjami? Się bierze i się załatwia sprawę lub brakoroba ( jak niemiły) w całości. Bez sądu. Pif, paf. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandai proszę Cię nie uprawiaj tego typu propagandy 4 czy 5 komór nie ma to wiekszego znaczenia.

Tam gdzie Veka ma 4 komory w skrzydle tam skrzydło jest szersze o 1 cm. Jedna kmora mniej w przypadku okien kolorowych ale za to szersze wzmocnienie i profil stabilniejszy.

Są profile Veki gdzie jest po 5 komór i w ościeznicy i w skrzydle np biały perfekctline i nowy Oknoplastowski Platinum.

Pewnie że są. Ale ja nie pisze o perfectline, bo i tak w wiekszosci sprzedaje sie cos typu "AVANS" czyli polzlicowane i pozaokraglane.

Ja tez sprzedaję Vekę i mówie dokladnie to co tu napisałes, ze te 4 komory to dobre rozwiazanie, ale wiele osob na mnie patrzy podejżliwie, bo nikt poza mną im tego otwarcie nie przedstawia. A jak proponuję Schueco to gdy mowiez ze jest pięc komór to one są (oczywiscie z wyjątkami).

Zeby bylo jasne: uwazam że veka to dobry profil. Ale np. wspominany Oknoplast juz nigdzie nie pisze dosłownie, ze są to okna pięciokomorowe, chociaz kazdy z nas powszechnie tak uwaza. Czasem każde słowo przy podpisanej umowie moze miec swoje skutki.

 

To co, przy sprzedaży bedziemy akcentować wyjątkową, brązową uszczelkę jako idealną, a przemilczymy punkty w których trzeba się przyznać do słabosci (chocby tylko marketingowej)?

Mysle ze troche samokrytyki i pokory sprzedawcom Oknoplastu tez czasem by sie przydało. To jedyny zarzut jaki mam do tej firmy i powiązanej z nią Veki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak powaznie podchodzimy do mostków termicznych zwiazanych z zastosowaniem stali w ramach to ja niezmiennie proponuję swoje : okna drewniane. Niezaprzeczalnie zapewniają lepszą termikę. Kto chce próbować obalić tą tezę?

A ja jednak zaprzeczę... Obecne są dostępne w PVC systemy, gdzie rama/skrzydło ma współczynnik U na poziomie 1.0-1,1 czyli jednak lepiej niż w drewnie...

 

Haha, bwojtek, wiedziałem ze odezwiesz sie z termicznymi wzmocnieniami MS, dlatego sam juz o tym nie pisalem ;) Chociaz nie tylko thermo MS mają dobre wyniki. Ale mówimy o produkcie powszednim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...