Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pytanie do zabezpieczeń.

 

Przed czym tak naprawde chroni szyba P2 i okucia antywłamaniowe?

Czy to jest jakas zmiana bezpieczeństwa czy tylko inaczej rozlatuje się szyba.

Jak to sie ma do wycinania, rozbicia młotkiem itp.

 

Bardzo prosze o informacje.

 

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wtedy powinno wchodzić z zakres standardu, dopasowanego powiedzmy do szyb P2, na które się wstępnie decydujemy. Z miłym panem z Gebauera doszliśmy bowiem do wniosku, że szyby P4 nie są dobrym rozwiązaniem dla oszczędnych - niewiele większa zapora przed włamem a większy ciężar i koszt samej szyby oraz dużo większy koszt ewentualnego wstawienia nowej szyby. Obowiązkowo oczywiście klamki na wcisk z kluczykiem. Tylko co z tymi okuciami...

Uważaj z tą szybą P2, ja dałem w mieszkaniu i potem plułem sobie w brodę bo firmy ubezpieczeniowe uznają za antywłamaniowe okna począwszy od szyby P3 (zniżki, czasem nawet brak możliwości ubezpieczenia). Właśnie szybę P3 uważam za najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zabezpieczeń.

 

Przed czym tak naprawde chroni szyba P2 i okucia antywłamaniowe?

Czy to jest jakas zmiana bezpieczeństwa czy tylko inaczej rozlatuje się szyba.

Jak to sie ma do wycinania, rozbicia młotkiem itp.

 

Bardzo prosze o informacje.

 

Fugas

 

tak naprawdę to tylko przed tym by osoba będąca w środku miała czas na wezwanie pomocy, mając takie okna nikt nie rozbije Ci szyby i zaraz po tym wsadzi łapę i otworzy okno (np. balkonowe czy tarasowe)

Wyciąć na pewno sie da ale zajmie to mnóstwo czasu to samo tyczy sie wybicia przy użyciu młotka.

Osobiście miałem okazje sprawdzić szybkę bardzo marnie zabezpieczoną t/z szyba 6mm plus folia antywłamaniowa, praktycznie miałem ogromny problem na wyszklenie szyby (juz pękniętej) rozbicie młotkiem w kilku miejscach i próba wepchnięcia szyby do środka skończyła sie fiaskiem, dopiero pocięcie nożem do tapet folii i wypchnięcie kilku kawałków na zewnątrz (co nie obyło się bez ofiar :) ) przyniosło oczekiwany rezultat, a śmiem przypomnieć ze była to tylko szyba plus folia. W takiej P2 mamy szyba/folia/szyba.

 

By szybko do niej sie dobrac wymagany jest toporek lub coś podobnego, ale i tak podejrzewam że zejdzie dobre parę minut za nim sie wejdzie, a to juz wystarczy by wezwać pomoc i ewentualnie załadować broń :)

 

Prawda jest taka że szyby czy to p2 p4 czy nawet p56 ;) itp nie uchronia przed włamaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg - P3 warte chyba zastanowienia. Nawet jeśli zniżka ubezpieczeniowa z tego tytułu jest niewielka (choćby kilka %) to po wielu latach jej opłacania na pewno lepiej się opłaci niż jakby się wzięło P2. Pytanie jeszcze, czy wymagają takich okien na wszystkich kondygnacjach, czy tylko na parterze. No i zasadnicza kwestia - czy w ogóle warto się ubezpieczać (od kradzieży), jeśli się wiele cennego nie ma z wyjątkim okien :lol: .

 

Slaw - faktycznie wk1 to chyba stopien II a wk2 to stopień III. Tak też wynika z nadsyłanych do nas ofert.

 

Ogólnie - oczywiście, że chodzi tylko o czas. Dealer Adpolu powiedział mi, że P4 + wk2 (w tym klamki z kluczykiem), czyli jak sam się wyraził maksymalna opcja, jaką normalnie oferuje (w zanadrzu ma jeszcze rolety i szyby P5 8) ) stanowi barierę na ok. pół godziny :(. ALE powidział też, że okucia wk2 w oknach/drzwiach tarasowych wymagają stałego słupka między skrzydłami (bo bez niego łatwo je wyważyć i nawet p5 na nic się zda). A kto by chciał sobie tak szpecić i utrudniać wyjście na taras? Na pewno nie ja, więc wezmę wk1 (nie wymagają stałego słupka). A skoro wk1 to po co wtedy z kolei inwestowac aż w P4, skoro włamy i tak zaczynają od wyważania okien (i to właśnie tarasowych) a nie bicia szyb.

 

P2 powinno (chyba) w zupełności wystarczyć. A nawet, co sam zaproponował pan z Adpolu, starczy tzw. szyba bezpieczna (tu rzucił jakiś symbol, ale go nie pomnę, na pewno żadne "P"). Tak sobie więc myślę, czy by sobie tych "P" w ogóle nie darować. Zobaczę jeszcze różnice w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych odsyłam do najlepszego okuciowca w Polsce. Podaję telefon na komórkę Pan Szymoniuk z Firmy SIEGENIA - rozwieje Wasze wątpliwości - ale go nie zamęczajcie. Po telefonie na komórkę [604281033] poproście telefon zwykły. WK1 i I stopień to chyba to samo.

szyba P2 P3 trudniej się rozbija - stanowi zaskoczenie dla złodzieja przyzwyczajonego [walić cegłą i jest dziura w oknie]

Goran faktycznie nie ma aprobaty na okna drewniane meranti.

Natomiast stosowana klejonka meranti jest dobrej jakości.

Pozatym to dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi pchelku- po 2 dniach czytania dobrnęłam do końca. Dużo już wiem ale o jeszcze większej ilości spraw nie mam pojęcia.

Mam prośbę o polecenie firmy w `Szczecinie i okolicach (Partners Goleniow juz znam). Ciągłe jeszcze nie wiem czy PVC z okleina obustronną czy drewienko.

czy ktos produkuje okna o wymiarach 900x1800 i 600x1800 w standardzie

w projekcie mam 8 okien 900x1500- to pare cm roznicy w stosunku do standardow?? i czy to znaczy, ze musze robic na zamowienie?

okno balkonowe mam 1500x2320 podzielone niesymetrycznie na 2 czesci i obie mialy byc otwierane ale po tym jak powiedziales, ze sa latwiejsze do wkamania to sie zastanawiam (a moze te drewniane nie poddadza sie tak latwo?moze mowiles o pcw?) Bardzo czekam na dopowiedz

pozdrawiam

ps. musze oiwiedziec, ze w pewnym momecie zmieniles pseudo i prawde mowiac uswiadomilam sobie, ze wypowiedzi pchelka sa w bardzo podobnym tonie do plonskij haha :lol:

ps. podziwiam cie za cierpliowsc do nas amatorow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D Faktycznie - pchelek zmienił ksywkę bo poprzednia była za bardzo znana i jeden z producentów [z tej grupy oszustów i partaczy obruszył się trochę i doniósł]. Ale już go nie ma na forum - za oszczerstwa został wykasowany. A ja jestem i czuję się doskonale 8) .

Okna w dwustronnej okleinie będą w tej samej cenie co okna drewniane.

Dwuskrzydłowe drzwi balkonowe drewniane będą i są sztywniejsze niż te z PVC. Chyba że będą z profili stosowanych do drzwi zewnętrznych - czyli z szerokich ram [szerszych prawie dwa razy niż te ramy do typowych drzwi balkonowych].

Nie ma teraz okien standardowych - są tylko na zamówienie.

Standardowe czy niestandardowe kosztuje tak samo.

Nikt nie robi okien na skład - to zbyt dużo kosztuje [zablokowanie kapitału]. Jak ktoś poleca - "okna standardowe w bonifikacie - okna inne 10% drożej" to jest to chwyt reklamowy.

Wymiary, te podane, mieszczą się w wymiarach dopuszczalnych

Same firmy z okolic Szczecina - muszę przewertować spis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dopytam o jedno, co to znaczy dopuszczalnych?? czy te kilka cm nie ma znaczenia? jestem na etapie zerowym budowy i ewemtualnie moge dostosowac wymiary otworow do planowanych okienek....

tak sie wlasnie zastanawialm, czy ta okleina obustronna pvc nie wyjdzie w cenie drewna czyli tak czy inaczej gdzies 1000 za okno (bo u mnie jeszcze szprosy, no i myslalam choc o P 2, bo okucia jak by bylo drewno to chyba moge sobie darowac??) Pozdrawiam i bardzo dziekuje za odpowiedz, czekam na cd.

ps. ale spostrzegawcza jestem, prawda??(przynajmniej jesli chodzi o pseudo bo w oknach to zima z mrozem przynajmniej 2x takim jak na outsidzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyszt17, ja jestem właśnie na etapie "P i okucia". Wydaje mi się, że P2 bez wzmocnionych okuć nie mają sensu. Po co inwestować w P2, skoro okna będzie można łatwo wyważyć...

 

W ofertach, jakie mi są przedstawiane, standardem do szyb P2 są okucia II stopnia zabezpieczenia antywyważeniowego a do P4 - III stopnia. Muszę to jeszcze sprawdzić ale odpowiada to chyba w innej terminologii okuciom wk1 i wk2 (a nie, jak by się wydawało, wk2 i wk3).

 

Jestem w zasadzie zdecydowany na opcję P2 + II stopień/wk1 (+ klamki na wcisk z kluczykiem). Uważam to za najrozsądniejszy kompromis między ceną a solidnością zabezpieczenia i komfortem dla użytkowników. W wk2 wchodzi np. stały słupek w drzwiach balkonowych/tarasowych (utrudnia we/wyjście niestety też domownikom) i są kłopoty z mikrowentylacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ckwadrat mnie zrobiono wycenę drewnianych okien (meranti) z szybami P4 i okuciami WK2, oraz szybami P2 i okuciami WK1. Wycena jest kilka postów wyżej. Ponieważ różnica między zwykłymi szybami i zwykłymi okuciami a antywłamaniowymi jest dość znaczna, a okna drewniane są o wiele mocniejsze od plastików pomyślałem o tej b. uproszczonej opcji. Będę wdzięczny za wszystkie rady.

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica między P2/wk1 i P4/wk2 też nie jest duża: w jednej firmie wynosi 1625 zł a w innej niecały 1000 zł przy całkowitym koszcie okien ok. 20 tys. zl. Przy czym, P2/P4 zaplanowałem dać na parterze i połowie poddasza (nad garażem). Różnica jest niewielka, tylko, jak wspominałem wcześniej P4/wk2 to stały słupek w balkonowych i kłopoty z mikrowentylacją. To mnie zdecydowanie bardziej odstręcza od P4/wk2 niż cena.

 

Na zwykłe szyby wyceny jeszcze nie robiłem ale patrząc na Twoją (ok. -20%) też pewnie byłoby ze 4 tys. zysku. Tylko zysku już raczej pozornego. Taka opcja nie daje praktycznie żadnego bezpieczeństwa - ktoś wybija szybę... przekręca klamkę i jest w środku (w max. 10 sekund). Wynieść coś za te 4 tyś. (choćby kompa) to dla niego pewnie max. 20 sek. (czyli razem pół minuty od włączenia alarmu). Zanim ochrona przyjedzie to śladu po nim nie będzie...

 

Przy P2/P4/wk1/wk2 złodziej próbuje wyważyć i nic, wali łomem raz, drugi, trzeci... a szyba cała. Mija pewnie co najmniej minuta a on cały czas jest na zewnątrz. Nie wie (bo skąd), czy już nie włączył się jakiś czujnik dźwiękowy, zbliżeniowy czy jakikolwiek inny. A myśli sobie, że skoro okna są zabezpieczone to i można się spodziewac innych niespodizanek, więc... pakuje manele i się zwija.

 

Mam przynajmniej taką nadzieję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat: też żywię taką nadzieję. Oby nie złudną ... Znajomy pokazywał mi kiedys takie małe ustrojstwo alarmowe co się chyba nazywało kontaktron. Składało się to z dwoch malych czopów - jeden montowany np. w drzwiach, drugi w oscieżnicy. Jak drzwi są zamknięte to obwód jest zamknięty, jak otwarte wzbudza się alarm. Cikeawe czy dałoby się to wykorzystac przy drzwiach na taras. Muszę go spytac przy okazji ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czakur

Pomierz:

- odstawanie ramy skrzydła od ościeżnicy - powinno wynosić 3-4 mm w każdym miejscu

- nachodzenie ramy skrzydła na ościeżnicę - powinno wynosić 8 mm z każdej strony [na górze, na dole, z lewej i z prawej

- sprawdź czy uszczelka pod zawiasami [pod łapami zawiasu] nie jest wygięta i czy nie odpycha zawiasów

- sprawdź czy nie ma przedmuchów pod zawiasami i spod słupka ruchomego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...