Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

chociaz kiedys spotkalem sie z sytuacją iz przyjechał serwis od producent szkła i "dopompował" argonu

Dla mnie to jakaś magia, czary i wróżenie z fusów razem wzięte... Jak to się niby odbyło w "warunkach polowych"? Wkład szybowy to nie koło od samochodu i nie da się go tak ot "dopompować"!

 

Tu się może TEST wykazać zresztą...

 

A jednak. Są (lub juz "tylko" byly) wkłady z zatyczką -wentylkiem przez którą wtłaczano argon. Najnormlaniej w świecie przyjechali panowe i dopuścili gazu przez ten wentylek. A zaczęło się od tego, że moja ówczesna fabryka zrobiła pakiety szybowe większe niz zalecane i prawa fizyki udowodniły swoje istnienie.

Nie wierzysz? na priv wysyłam Ci sprecyzowane miejsce akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz kiedys spotkalem sie z sytuacją iz przyjechał serwis od producent szkła i "dopompował" argonu

Dla mnie to jakaś magia, czary i wróżenie z fusów razem wzięte... Jak to się niby odbyło w "warunkach polowych"? Wkład szybowy to nie koło od samochodu i nie da się go tak ot "dopompować"!

 

Tu się może TEST wykazać zresztą...

 

A jednak. Są (lub juz "tylko" byly) wkłady z zatyczką -wentylkiem przez którą wtłaczano argon. Najnormlaniej w świecie przyjechali panowe i dopuścili gazu przez ten wentylek. A zaczęło się od tego, że moja ówczesna fabryka zrobiła pakiety szybowe większe niz zalecane i prawa fizyki udowodniły swoje istnienie.

Nie wierzysz? na priv wysyłam Ci sprecyzowane miejsce akcji.

i nie tylko tym........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej link z oknonetu, gdzie finlandia z pactorem (spec od szkła) mówią o dopompowywaniu argonu - ciekawe

http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?t=9358

Ja mówię?A skądże. Ja mam tylko /bogate?/ doświadczenia zawodowe, ale nie znam się na tym. To Pactor rozpisał sprawę na język naukowy, dla niektórych bardziej wiarygodny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że dostałem wycenę od Ciebie nie na okna Jezierskiego? Bo z tego co pamiętam to byla ze słupkiem z dźwignią?

nie - dostalas wycene na okna Jezierskiego

To ze program, WH Okna, zaznaczając ruchomy słupek rysuje krecha akurat na klamce to nie moja wina

Poza tym w prawym górnym rogu jest logo firmy - ja nie z tych co kit wciskają klientom

 

Fakt - mogłem dopiero teraz sprawdzić. Od Jareko jest z dwoma klamkami, ale miałem ofertę z Excellenta na Jezierskiego i pisze jak wół: okna balkonowe z ruchomym słupkiem - klamka + centralna zasuwnica.

Jareko sorki coś mi dzwoniło. Ale w takim razie co jest z tym excellentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program do wycen Jezierskiego ma opcję klamka + zasuwnica, bo jest to program zrobiony przez Winkhausa. Jezierski robi jednak tylko na dwóch klamkach słupek ruchomy.

 

Ale ten opis nie był w treści załącznika z programu do wyceny, tylko w dopisku na mailu.

 

 

 

upss..., to w takim razie była to pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz - i tu później pojawiają sie różnice w cenach nawet od tego samego producenta.

Kantrygle sa tańsze od zasuwnicy, narożników i klamki

Niektórzy boja sie cen

Boja sie ze ich oferta - bardziej przyjazna klientowi w sensie pozniejszego użytkowania - będzie droższa od innego dealera.

A ze klient w większości nie ma zielonego pojęcia co i jak, nawet nie zapyta czy będzie miał dwie klamki czy wajchę na słupku na poziomie 20-40 cm od podłogi (to kolejne obniżenie kosztów zamiast przeniesienie jej na wysokość bardziej ludzka)

 

Oczywiście wykluczam opcje ze dealer pod szyldem znanego producenta zamawia okna w garażu - choć tak sie czasem zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem:

Cytat:

Czy przy słupku ruchomym bardziej praktyczna są dwie klamki, czy dźwignia? A może inne argumenty przemawiają za jednym lub drugim rozwiązaniem?

 

Na pewno bardziej praktyczne i także bardziej estetyczne jest rozwiązanie z dwoma klamkami ale nie każdy producent takie posiada w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz - i tu później pojawiają sie różnice w cenach nawet od tego samego producenta.

Kantrygle sa tańsze od zasuwnicy, narożników i klamki

Ktoś jeszcze poleca takie rozwiązanie?

Masz na myśli kantrygle? oj oj oj zdziwiłbyś sie ilu jeszcze "producentów" tak robi a pozniej (przy szerokich dość skrzydłach) ludziskom wieje i nic na to nie poradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kogo to obchodzi ? - tak rozumuje cześć sprzedawców. W umowie nie jest napisane jak ma być blokowane skrzydło otwierane jako drugie. Cwaniaków jest wielu a wiedza wśród klientów niewielka

No nie mowie o tych co wszystkie rozumy pozjadali i znają sie na wszystkim - tych to aż milo posłuchać jakie głupoty wygadują :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, która pani domu dosięgnie bez krzesełka do górnego kantrygla?

Haha, znów służę przykładem z życia. Widziałem kiedyś u Klienta okno balkonowe o wysokości około 250cm, jeśli nawet nie więcej (nie mój Klient - oceniałem na oko). Balkon zamykany kantryglami (na górze i dole, bo dźwignia na środku była za dopłatą). Żeby otworzyć to cudo trzeba było biec po taborecik a i tak trzeba było nieźle wyciągnąć rękę.. Całe szczęście że tego używa się stosunkowo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kogo to obchodzi ? - tak rozumuje cześć sprzedawców. W umowie nie jest napisane jak ma być blokowane skrzydło otwierane jako drugie. Cwaniaków jest wielu a wiedza wśród klientów niewielka

No nie mowie o tych co wszystkie rozumy pozjadali i znają sie na wszystkim - tych to aż milo posłuchać jakie głupoty wygadują :lol:

 

W formie ciekawostki to powiem Wam co mi powiedzieli w jednym z salonów OKNOPLASTU. Nie mają dwóch klamek tylko zasuwnicę bo na te z dwoma klamkami nie było zainteresowania, i nie robią ze stopniowaniem uchyłu ponieważ wyłamują się bardzo często ząbki z mechanizmu i zrezygnowali z tego (pewnie głupeigo :) ) rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pam promujesz na tym forum ten stopniowany uczył tak jakby to był jakiś niezbędny element w oknie. Otóż wiedz ze jest to bajerek dobry dla sprzedawców, co by mieli jakiś argument dla klienta. W praktyce stopniowany uchył w ogóle jest nieprzydatny. Masz uchyl i mikro i to w zupełności wystarczy

2 klamki lub zasuwnica to tylko kwestia wizualna na pewno żadne rozwiązanie w moim odczuciu, nie jest ani lepsze ani bardziej funkcjonalne od drugiego.

Inaczej jest w kwestii kantrygli - to rozwiązanie mocno przestarzale, aczkolwiek stosowane jeszcze przez wielu producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pam promujesz na tym forum ten stopniowany uczył tak jakby to był jakiś niezbędny element w oknie. Otóż wiedz ze jest to bajerek dobry dla sprzedawców, co by mieli jakiś argument dla klienta. W praktyce stopniowany uchył w ogóle jest nieprzydatny. Masz uchyl i mikro i to w zupełności wystarczy.

 

W kuchni nie mam stopniowanego uchyłu i brakuje mi go. A ponieważ mam flex-a, a nie autopilota, to sobie go nie dołożę. Moim zdaniem w łazienkach i kuchniach to bardzo przydatne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...