Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pam promujesz na tym forum ten stopniowany uczył tak jakby to był jakiś niezbędny element w oknie. Otóż wiedz ze jest to bajerek dobry dla sprzedawców, co by mieli jakiś argument dla klienta. W praktyce stopniowany uchył w ogóle jest nieprzydatny. Masz uchyl i mikro i to w zupełności wystarczy

2 klamki lub zasuwnica to tylko kwestia wizualna na pewno żadne rozwiązanie w moim odczuciu, nie jest ani lepsze ani bardziej funkcjonalne od drugiego.

Inaczej jest w kwestii kantrygli - to rozwiązanie mocno przestarzale, aczkolwiek stosowane jeszcze przez wielu producentów.

 

Od ok 4 lat mam nowiutkie okna w profilu kommerlinga. I po tym czasie jestem na 100% pewien że brakuje w nich stopniowanego uchyłu. A co do dwóch klamek w słupku to jestem prawie tak samo pewny że tak chcę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie w czym niby ten stopniowany uchył lub 2 klamki miałyby Ci pomóc

 

Pyatnie było do pam-a, ale pierwsz część dotyczy też mnie, więc się wtrącę. Zimą, gdy gotujemy obiad bez uchylania okna nie da sie wytrzymać, natomiast po uchyleniu skrzydła momentalnie robi się chłodno i brakuje mi mozliwości regulacji uchyłu. to samo dotyczy sypialni. Mikrouchył to za mało, a spanie przy standardowym uchyle kończy się chrypą.

oj... zaczęła się dyskusja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie w czym niby ten stopniowany uchył lub 2 klamki miałyby Ci pomóc

 

Pyatnie było do pam-a, ale pierwsz część dotyczy też mnie, więc się wtrącę. Zimą, gdy gotujemy obiad bez uchylania okna nie da sie wytrzymać, natomiast po uchyleniu skrzydła momentalnie robi się chłodno i brakuje mi mozliwości regulacji uchyłu. to samo dotyczy sypialni. Mikrouchył to za mało, a spanie przy standardowym uchyle kończy się chrypą.

oj... zaczęła się dyskusja :wink:

Ech, muszę potwierdzić. Mi też zimą czy też wiosenną nocą brakuje powietrza, bo sama mikrowentylacja nie wystarcza.

A że stopniowane uchyły są mało wygodne w obsłudze? Cóż, wszystkiego się trzeba nauczyć i prawidłowo wyregulować okno. Moja mama potrafi "wypiąć" okno przy uchylaniu mimo iż mam blokadę błędnego położenia klamki.

 

Ale generalizucjąc uważam że im prostsze okucie i mniej bajerów tym większa niezawodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

juz tydzien czytam forum muratora i chyba mam wiecej watpliwosci niz wczesniej, ale o ile madrzejszy .)

 

Bede wymienial 3 okna 1465x1635, zdecydowalem sie na aluplast ideal 4000, R+RU, roto nt, szyba 1.1 albo 1.0. Producent chyba okna rabien.

 

Szukam jakiegos dobrego sprzedawcy ze slaska, u ktorego nie trzeba czekac dluzej niz 3-4 tygodni na montaz. Ceny jakie dostalem to 945zl brutto z montazem za 1 okno. Czas oczekiwania wlasnie 3-4 tygodni.

Mysle tez czy samemu ich nie zamontowac, bo troche na czasie zalezy.

 

Nie zalezy, zeby bylo najtaniej, tylko solidnie i bez przesady z cena.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W praktyce stopniowany uchył w ogóle jest nieprzydatny. Masz uchyl i mikro i to w zupełności wystarczy....
a to ciekawe spojrzenie. :lol: niepotrzebny? Od wczesnej jesieni przez zimę po pierwsze ciepło na dworze wykorzystywany u mnie w domu nagminnie - zwłaszcza w kibelku :lol: hi hi hi nie każdy ma wentylacje mechaniczna :) by wogole wymazać z pamięci ze coś takiego istnieje. Podobnie w kuchni jak ślubna zaczyna pitrasić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - to wszystko co powyżej było napisane nt. stopniowania uchyłu to tylko mogę potwierdzić. Zwłaszcza w zimie brakuje mi powietrza w nocy. Lubię spać przy uchylonym oknie, a przy pełnym uchyle to czuję szron na stopach :wink: . A co do dwóch klamek to najważniejsze za - głupio wyglądają dwa skrzydła z jedną klamką i ta "wajcha" na wysokości trochę powyżej kolan jakoś mnie nie bawi. To tak jak w samochodzie. Robię 80 tyś rocznie i wiem że nie jest mi potrzebna automatyczna klima ale muszę mieć regulowaną kierownicę i siedzenie. A dla innego to najważniejsze jest 48 głośników i 1000WAT radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ceny jakie dostalem to 945zl brutto z montazem za 1 okno. ...

interesująca cena :) bardzo interesująca :) wiec już chyba lepiej będzie jak te okna sam sobie zamontujesz

 

i to jest ta wyzsza - ta cene zaoferowala mi Clearex z chorzowa, juz kilkanascie lat na rynku sa. Inna firma z sosnowca to samo za 850, z terminem 1,5-2 tygodni.

Pytanie, czy uwazasz ta cene za zbyt wysoka czy zbyt niska, bo nie wyczulem kierunku ironii .)

 

 

Co do montazu, moj ojciec jest budowlancem od 40 lat i juz niejedno okno wstawil, pytanie czy nie strace gwarancji jak ktos bez papierka mi je zamontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie cena jakby za niska jak na Id4000 w tych gabarytach i to na dodatek uwzgledniajaca montaz

co do gwarancji lepiej zapytaj - roznie firmy do tego podchdodza ale zawsze jak cos dzieje sie nie tak to znajduja bledy montazowe - i racja jest po ich stronie

 

wg tego cennika http://www.oknarabien.pl/cennik.htm

050/051 za 691 netto, przy montazu 7% vatu i 739 brutto za same okna, zostaje 166 netto za montaz na oknie (przy opcji za 945zl) - nie uwzgledniajac rabatow jakie ma sprzedawca u producenta.

 

Jesli za tanio, to gdzie szukac haczykow?

 

Co mnie bardzo dziwi to,ze tanszy sprzedawca daje termin 1-2 tygodni, a drozszy 3-4tygodni (w tym 3 tygodnie czekania na okna) Jak to jest, ze tanszy i mniejszy sprzedawca czeka krocej na te same okna u tego samego producenta.

 

A jakbym mial czas to bym w oknoplascie zamowil, ale tam 7 tygodni czekania .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, dobra Panowie, dalem linka do cennika ze strony producenta. Nie wyssalem tych cen z palca. Ile wg Was powinny kosztowac takie okna, pomijajac cene montazu?

Jeszcze dzis dzwonilem do producenta (Okna Rabien) zapytac czy zna tego sprzedawce, dowiedzialem sie, ze wspolpracuja z nim od 6 lat.

 

Tu nie chodzi o to, zeby kupic najtaniej - najtaniej to znalazlem jakies iglo za 600/szt z montazem, ale to nie moze byc okno. Problem polega na tym, zeby okna byly w miare solidne, nie ma parcia na cene. Jakbym chcial najtaniej to bym zostawil stare ilos letnie drewniaki.

Oknoplast wycenil Veke Niem na 1030 z montazem, tylko te 7 tygodni oczekiwania. Inna firma Schuco na 1100 z montazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś namiętnie promujesz ten Rąbień. Na białostocczyźnie zwykło się mówić że "tanie mięso to psy jedzą".

Nie ma już w okolicy innych firm?odpowiedz sobie pytając znajomych - nie zyjesz w próżni i ktoś w Twoim otoczeniu na pewno wymieniał okna.

No chyba że chodzi o rozgłos.. ale pamiętaj - każdy kija ma dwa końce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów dołożę plusik dla Jezierskiego:

gratulacje dla lekomina za trzeźwe podejście do rynku - to co można przeczytać w wywiadze w Forum Branżowym świadczy, że firma rozwija się w bardzo racjonalny sposób, a to dobrze im wróży na przyszłość.

 

Aha, jakby ktoś pytał - nie znam Pana Piotra - myślałem że może kiedyś gdzieś się na niego natknęłem ale jednak nie.. (za młody jest :wink: - chociaż w sumie ja też.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dobra teraz zalapalem o co chodzi, ze Rabien to syf malaria .) A ja caly czas dazylem do odpowiedzi, dlaczego dany sprzedawca ma taniej niz inny.

 

Ok, to jeszcze oferowali mi deceunick czy jakos tak (w tym samym salonie do schuco) - czy one sa cos warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...