Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?p=28972&sid=4ebac18f2e985c2566fe1ba53615a26a

 

 

to jest link z oknonetu, gdzie na dole strony można przeczytać coś na temat okien Rąbień i nie tylko o nich

szósty post od dołu, może trochę stary, ale jakże na czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam cały wątek ''Kilka uwag od...'' i ten i jednak nie do końca rozumiem(a chop nie chce przeczytać) :-? : no więc 8)

można balkonowe bez poprzeczki tylko musi być odpowiedniej szerokości(nie za szerokie) czy musi być ta poprzeczka zawsze?????????? (PCV)a może to chodzi o wysokość??

 

A takie dwu drzwiowe 150\210 ? jedno z drzwi będzie miało chyba 75/210 no i co wtedy????

 

E wiem wiem ,że to chodzi o to żeby nie było problemu z otwieraniem tego okna ,w przyszłości ale chyba nie może tak być żeby na całym świecie wielki okna o ogromnych szybach źle się otwierały??? :-?

 

Baardzo mnie to interesuje bo to ja zwykle otwieram i zamykam okna a z obecnymi mam duży kłopot ,nie chcą przejść z pozycji zamknięte do uchyłu bez kolizji i sie codziennie wkurzam i szarpie ,no ale to podobno moja wina bo nie odczekałam po montażu tylko otwierałam i zamykałam otwierałam i zamykałam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem napisac, ale ktoś wpadł i mnie odciągnał od internetu;)

Oczywiście nie można wykluczyć że miałaś "montaż na pianę" - takie określenie spotkałem ostatnio przy zawieranej przez znajomego umowie na wymianę okien... ZGROZA!

Ale jak Jareoko powiedział - dobrze zamontowane okno po zaklinowaniu, zakotwieniu czy przykręceniu juz powinno trwale funkcjonować (piana powinna stanowić jedynie uzupełnienie lub wręcz tylko uszczelnienie.

Co nie znaczy że zachęcam do natychmiastowego użytkowania. Nie zaszkodzi odczekać kilka godzin.

A może Twoje okno po prostu wystarczy mniej lub bardziej wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać 5K (cenowo od najtanszych do najdrozszych):

Trocal Classic,Natura

Foris 501

KBE

Veka Perfectline

z ciekawszych rozmiarow okno tarasowe 1100x2300 i fix 1800x1500 sama rama. W złątym dębie - Veka barwiona w masie. Niektórzy na trocalu robią paskudny brązowy spaw na łączeniu. Różnice cenowe ok. 20%.

Okucia Maco lub Siegenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem swiezutko po montazu okien, nie będę pisac jakich (kto ciekawy zajrzy do dziennika i się dowie ;) ). Okna bardzo ładne, chodzą mniej więcej tak jak się spodziewałam, montaz przebiegł sprawnie i bez większych kłopotów. Mam jednak pewna wątpliwość. Otóż nim zostały zawieszone ostatnie skrzydła pan juz kilka razy podchodził do mnie z protokołem odbioru ilościowo- jakościowego bez zastrzezen. W międzyczasie cos tam jeszcze dopytywałam rozmawiałam nt pozostawiania folii ochronnych, montazysta przekonywał mnie bym zostawiła ją do czasu zakonczenia tynków w domu ktore właśnie trwają, i najlepiej te zewnątrzne folie również do czasu ocieplania budynków, co oczywiście nie wchodzi w grę bo nie wiem czy będę ocieplać w tym sezonie. Zostałam zaproszona do "instrukcji obsługi" i wtedy przypadkiem odkryłam rysę na skrzydle okna balkonowego, obok druga i trzecią- dość głębokie. Zapadła chwila ciszy po czym sciągnęłam tą folię by obejrzeć całe skrzydło. Panowie oczywiście zapewniali mnie ze nie ma mowy o zadnych uszkodzeniach itp. a to- to moze fabryczne? oni to zgłoszą. No cóż, wzięłam krzesełko i zaczęłam obchodzić okno po oknie, sciągać folie macać, głaskać i oglądać ;).

Panowie z coraz większą niecierpliwością przyglądali sie mi i tuptali do odjazdu. Znalazłam jeszcze 5 innych uszkodzeń, co prawda nie tak wielkich jak te balkonowe ale jednak. Wszystkie zgłosiłam, po czym poinformowali mnie ze przekażą to do firmy i te mniejsze zatuszują markerem ( chyba?) a balkonowe to nie wiadomo- może ktoś przyjedzie obejrzeć i zdecyduje czy naprawią czy wymienią. Te pozostałe uszkodzenia to zadrapania okleiny i obtarcia, nie są jakieś wielkie i widoczne z daleka ale jednak są.

Pan poradził mi jeszcze żebym przetarła szyby i obejrzala czy nie ma na nich jakiś rys lub innych wad fabrycznych.

To co od razu wypatrzyłam zostało wpisane w protokół w pozycji "inne" . Protokół był tylko w jednym egzemplarzu (ciekawe) bo miałam IM potwierdzic odbiór ilościowo- jakościowy bez zastrzeżeń. Podpisałam ale nie w miejscu podpisu tylko ponizej notatek z uszkodzeniami zeby im przypadkiem nie przyszło do głowy odciąć tą część kartki poniżej podpisu...

Teraz w domu jeszcze raz czytam umowę i jest m in zapis:

reklamacji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne nie będące wynikiem procesu technologicznego. Wszelkie uszkodzenia zewnętrzne (pęknięcia szyb, widoczne rysy itp" oraz wady ukryte, widoczne po usunieciu folii ochronnej nalesy zgłaszać niezwłocznie przy odbiorze lub po montazu, tj nie dalej niż w ciągu 1-go dnia roboczego. Zgłoszenia złozone w późniejszym terminie nie będą uwzględniane.

 

no i teraz mam wątpliwości, czy moje zgłoszenie wykonałam prawidłowo, w koncu jako zgłaszająca nie dostałam zadnego na to potwierdzenia, protokół zabrali. Ale też nie jest określone w jakiej formie i komu mam zgłaszać, montazyści byli z firmy, która te okna mi sprzedała- rozumiem ze w tym momencie montazysta jest przedstawicielem firmy? Było ich 3... Problem polega na tym, ze firma jest 50 km stad i jest dla mnie kłopotliwe podjechać i osobiście wyjaśniac sprawę. Nie zakładam najgorszego, jutro na pewno z samego rana skontaktuję się z nimi telefonicznie i zobaczę, jakie będą mieli podejście do tej reklamacji. Czy powinnam prosić ich o np potwierdzenie faksem przyjecia tej informacji?

No i jeszcze jedno- okna balkonowego nie popuszczę bo jest porządnie i bardzo widocznie uszkodzone, pozostale jak pisałam- mniej. Czy tuszowanie markerem (jakims specjalnym??) takich uszkodzen to normalna praktyka czy tez nie? Szczerze, gdyby to była jedna czy dwie ryski machnęłabym ręką bo to moze się zdarzyć podczas załadynku czy transportu czy nawet montazu. Ale jest ich więcej i to okno balkonowe- daje do myslenia, czy firma dołożyła odpowiedniej dbałości... ?

 

to jeszcze nie koniec mojego zamówienia, bo czekam na jeszcze jedno okienko zamówione w trakcie, bramy garazowe i nietypowe okno z witrażem robione na zamówienie indywidualne, na które musze czekac dłużej, tj jeszcze ok 2 tyg. Okna mam na jednej umowie, bramy na drugiej.

wg umowy płatność ma nastąpić nie później niz 1 dzień roboczy po wykonaniu przedmiotu umowy, czyli tez niby jutro... ? no ale okna z witrażem nie mam.

 

Poradźcie, jak mam z nimi jutro gadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Poradźcie, jak mam z nimi jutro gadać?

Mocca, masz trudny przypadek pod kątem "ludzkim" ale banalnie prosty formalnie..

Z jednej strony szkoda montażystów, bo jak napisałaś wszystko się może zdarzyć, to tylko ludzie i okna. Chociaz podobno life is brutal..

Ale z drugiej ich zachowanie w trakcie montażu nie było naturalne..

Przypadkiem nie można tłumaczyć potencjalnej nieuwagi, zaniedbania czy wręcz czasem fatalnego podejścia do towaru. Widziałem różne style obchodzenia się z oknami w czasie transportu i nieraz bywa skandalicznie.

 

Zerknąłęm do Twojego dziennika i odszukałem producenta - ja go wymienię, bo to dobra marka - AVANTE. Mało prawdopodobne by zniszczone okna przyjechały z fabryki (ale wykluczyć nic nie można). Przy tej firmie byłby to przypadek, a nie regula (jak np. dla innej marki, też na A...;) wiec możesz założyć że wina lezy dalej - dystrybuotr - montażysta..

Jeśli te wady byłyby "fabryczne", to dealer powinien mieć odpowiednie uwagi na dokumencie dostawy..

Tak to jest w tej branży ( i nie tylko tej), że pośrednik podpisując WZ potwierdza odbiór dobrego towaru i przyjmując na siebie odpowiedzialność za uszkodzenia.

Tak jak i Ty podpisując po montazu protokół potwierdzasz że wszytko jest OK.

 

Ale wracając do Twojej sprawy - zgłosiłaś wszystko co zauważyłaś - takie Twoje prawo i czasem jedyny skuteczny sposób by udowodnić, że rysy nie powstały u Ciebie (a na budowie to sobie nietrudno wyobrazić), bo to częste tłumaczenie tych, którzy mają "papier" z podpisem bez uwag.

Nie szukaj też haka w tym ze protokól był w jednym egzemplarzu - gdyby dealer chcial sie go wyprzeć to byłby skończony marketingowo. Po prostu na budowę nikt nie wozi ze sobą ksero czy też kalki, szczegolnie gdy zakłada sie ze wszystko jest dobrze.

jesli wady sa mało widoczne to umiejetne poprawienie ich kantenfixem powinno je calkiem ukryc przed przypadkowym wzrokiem, ale głebokie rysy pozostaną.

W skrajnym wypadku dla fachowca wymiana skrzydła nie powinna być ani szczególnie kosztowana ani kłopotliwa.

Aha, sprzedawca na pewno zaproponuje Ci rabat, ale przyjecie go oznacza zrzeczenie się roszczeń z tytułu wad, wiec przelicz dobrze ten rabat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie, jak mam z nimi jutro gadać?

 

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosiki, to radzę nie gadać, a pisać. Bzdury popisane w kartach gwarancyjnych to rzecz normalna. Nie korzystaj zatem z pojęcia gwarancja i broń boże nie używaj tego terminu przez najbliższe 2 lata w swojej korspondencji. Jest skuteczniejszy w tym wypadku tryb załatwienia tej sprawy. Masz swoją "ustawę konsumencką" to z niej skorzystaj. Brak odpowiedzi na pisemne zawiadomienie o usterkach i Twoje żądanie wymiany uszkodzonych elementów (wyrobów) na wolne od wad w terminie 14 dni jest równoznaczne z uznaniem roszczenia za uzasadnione.

Z tą gwarancją to też uważaj, bo nie wiadomo czyja ona. Czy producenta, czy sprzedawcy. Jeśli jest "karta gwarancyjna" to protokół odbioru nie ma większego znaczenia dla zgłaszanych roszczeń. Więcej powiem, nie masz obowiązku dokonywać żadnego odbioru. Itd, itp.

Przejedź się zatem po tym AVANTOWYM "B" klasowym DECEUNINCKU, bo to okna jak każde inne i wyglądać powinny dobrze, nie zależnie od branżowego uznania. A spsoób załatwienia Twojej sprawy pokaże Ci, czy AVANTE to dobra marka, czy tylko dobry marketing.

 

Więcej nie piszę, bo mnie zaraz zakrzyczą, że śmiem kolejny raz pouczać fachowców.

 

Lubię dobrą kawę :D , więc życzę powodzenia w boju.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o podpowiedz

sa drzwi balkonowe szerokosc 1,80 na 2,45..(podzial na dwa) czy powinny miec poprzeczke?

a drugie pytanie brzmi jaki powinien byc optymalny otwor w scianie by zamontowac taki rozmiar drzwi balkonowych?

pozdr

 

powinny miec poprzeczke

otwor w scianie powinien byc wiekszy o 4 cm na szerokosci i wysokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 15 do 20 mm na strone czyli wymiar okna plus 30-40 mm

 

hm...powiedzmy ze na wysokosci mam roznicy okolo 20mm( z gory 10mm i z dolu 10mm) czy moge podkuc wylewke o ten 1-2 cm i po prostu wposcic glebiej oscieznice drzwi balkonowych?...drzwi maja byc osadzane na rowni z licem muru?

często 20 mm wystarczy jako luz, wszystko zalezy od prostokątności otworu w stosunku do okna ustawionego w pionie i poziomie, ustawienie głębokości osadzenia to już inny problem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 15 do 20 mm na strone czyli wymiar okna plus 30-40 mm

 

hm...powiedzmy ze na wysokosci mam roznicy okolo 20mm( z gory 10mm i z dolu 10mm) czy moge podkuc wylewke o ten 1-2 cm i po prostu wposcic glebiej oscieznice drzwi balkonowych?...drzwi maja byc osadzane na rowni z licem muru?

podkucie wylewki.... czy wpuszcenie głebiej-niżej pozostanie tzw bezkolizyjne z okuciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...