Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Proszę o szczerą opinię nie tylko dot. producenta,ale samego profilu.Jest to nowość, dlatego proszę o opinię tych co mają pojęcie-grubość tworzywa,grubość wzmocnień metalowych,zastosowanych okuć,statyki.Są ładne,ale boję się,żeby po 3 latach ktoś nie powiedział,że niewypał.Mam do wyboru jeszcze 6 komorowego Gealana,ale różnie o tym profilu mówią.

max. okno 180x150,tarasowe i balkonowe odpowiednio 270x230 i 180x220

Miejsce montażu Rzeszow

jabol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

W tej chwili kończę projekt domu jednorodzinnego w którym wychodzi do wykonania jedno okno o bardzo dużych gabarytach i wiem że pewnie tanie nie będzie ale nie chcę by mnie zabiło. Na razie papier zniesie wszystko, ale chcę kontorolować koszty na tym etapie, by nie wpakować się w kanał.

wymiary okna:

- 4 metry w podstawie, 6 metrów wysokości.

- Okno powinno się składać z modułów o metrowej szerokości i wysokości około 3 metrów (ale to można przeoprojektować).

- W dolnej części okna znajdowały by się otwierane drzwi jednoskrzydłowe o szerokości jednego metra, reszta statyczna.

Zależy mi na tym by okno było ciepłe, najlepiej 3 warstwowe, materiał okien (?) pewnie musi być aluminium.

 

Dostałem ofertę z aukcji na allegor na profilach SCHUCO, ale nie wiem czy później faktycznie takie okno uda się zamówić w tej firmie i w tej cenie. Będę wdzięczny za pomoc i rady.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jednak mają doświadczenie!!! Ja to z ostrożności przy tego typu konstrukcjach wolałbym zerknąć w przekroje projektu. Na tych 6 m po drodze pewnie są jakieś stropy? A jak ich nie ma? Jakoś to trzeba zamontować. Tak na czuja? Jak tak, to i spory rozrzut w cenach widać, a Inwestor koszty liczy jak sam napisał.

 

Projekt = precyzja, rady i ceny.

 

Inwestorów i doradców pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jednak mają doświadczenie!!! Ja to z ostrożności przy tego typu konstrukcjach wolałbym zerknąć w przekroje projektu. Na tych 6 m po drodze pewnie są jakieś stropy? A jak ich nie ma? Jakoś to trzeba zamontować. Tak na czuja? Jak tak, to i spory rozrzut w cenach widać, a Inwestor koszty liczy jak sam napisał.

 

Projekt = precyzja, rady i ceny.

 

Inwestorów i doradców pozdrawiam

Co właściwie próbowałeś powiedzieć bo nie kumam? Jak słusznie zauważył Jareko przy tej wysokości to się kwalifikuje na system fasadowy (słupowo-ryglowy) i obecność stropów jest tutaj niepotrzebna. Gdyby tam zresztą był strop służący jako podpora górnej części to mowa byłaby o elementach 4x3m x2szt...

Rozrzut ceny jest jak najbardziej uzasadniony bo taką konstrukcję trzeba przeliczyć statycznie i dobrać przekroje słupów. I tu właśnie będzie istotne czy w połowie wysokości będzie strop, który mógłby przenieść choćby obciążenie wiatrem czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli jest po drodze strop to tym lepiej - stad cena fasady zaczyna sie od 1500 za mkw a nie od razu 2500. Wyobrażasz sobie zrobić to w PVC? A może w drewnie?

ma to byc trwale, bezobslugowe (bo jak klient będzie sobie drewno co roku konserwował?) Pokosiłbym sie także o szyby samoczyszczące w tym wyjątkowym wypadku

Moze nie znamy sie na kruczkach prawnych i słownictwie prawniczym ale tutaj hmmm... no cóż.... znamy sie lekko na rzeczy - tak jakoś wyszło :lol: psim swędem ;)

a pro pos cen- wartości podane są wartościami netto dodaj do tego jeszcze VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

W tej chwili kończę projekt domu jednorodzinnego w którym wychodzi do wykonania jedno okno o bardzo dużych gabarytach i wiem że pewnie tanie nie będzie ale nie chcę by mnie zabiło. Na razie papier zniesie wszystko, ale chcę kontorolować koszty na tym etapie, by nie wpakować się w kanał.

wymiary okna:

- 4 metry w podstawie, 6 metrów wysokości.

- Okno powinno się składać z modułów o metrowej szerokości i wysokości około 3 metrów (ale to można przeoprojektować).

- W dolnej części okna znajdowały by się otwierane drzwi jednoskrzydłowe o szerokości jednego metra, reszta statyczna.

Zależy mi na tym by okno było ciepłe, najlepiej 3 warstwowe, materiał okien (?) pewnie musi być aluminium.Dostałem ofertę z aukcji na allegor na profilach SCHUCO, ale nie wiem czy później faktycznie takie okno uda się zamówić w tej firmie i w tej cenie. Będę wdzięczny za pomoc i rady.

Pozdrawiam,

 

 

Adam

 

A ja widziałem cos takiego wykonane w drewnie. Działało, ba, nawet powiem wiecej - miałem wrazenie ze cała sciana działa poprzez poruszanie się.. nie polecam, ale jak ktoś bardzo chce to mogę odszukac adres, ew. podac namiar na sprzedawcę który się tego podjął..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turmoncka sie wali. A NAJGORSZE jest to ze do wymiany tego trza budynek wysiedlic i rozebrac dzwigiem cala konstrukcje - to jest tak jak do zaprojektowanego budynku dostawia sie dwa pietra w aluminum w najtanszej wersji i do tego nie doszczelnia sie rygli. A wystarczylo je - jak zaczelo zaciekac - uszczelnic nowymi uszczelkami. Teraz to jest powazny klopot.

Wisze ci telefon do pana od inwestycji - poszukam jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie śmiałem sie domagać :) i przypominać :)

no cóż.... wiem jak tam jest, pomagałem Inwestorce wybrnąć z problemu - i tak jak mówisz - naprawa tego co spie.... pochłonie takie koszty ze najlepiej Inwestorce dac w rekompensacie inne lokum o takim samym standardzie (polecam apartament w Babka Tower za jedyne 2,5 mln) i przeznaczyć to na ogólnie dostępną suszarnie

Kiedy do cholery ktoś sie zajmie przetargami i zrobi z nimi porządek - by takich kwiatków jak ten czy WCS czy inne nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasady aluminiowe to kolejny temat rzeka, która jednak rzadko przepływa obok inwestorów indywidualnych, że tak powiem... Pamiętam przypadek sprzed około 3 lat kiedy gość wyceniał u mnie małą fasadę, która miała doświetlać klatkę schodową w hotelu. Był oburzony zaproponowaną ceną (około 55tys). Prawie wykrzykiwał, że inni zrobią to za 35tys... Po pół roku pojawił się kolejny raz. Tym razem już z zapytaniem na wymianę fasady aluminiowej na aluminiową 8-) Okazało się, że zimą goście hotelowi prawie przymarzali do tej fasady ;) Z poprzednim wykonawcą chyba wojuje w sądzie do dzisiaj...

Cena Czyni Cuda... i kłopoty dla nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - nie oni pierwsi inie ostatni - chcesz więcej adresów gdzie cena wygrała - oczywiście najniższa - a teraz sprawy po sadach?

I właśnie klienci indywidualnie rzeźbią tak ze włos sie jeży. Zamiast złapać sie za głowę już na etapie wybieranie projektu lub wymyślania sobie cudeniek bo napatrzyli sie na filmy Made in Usia Siusia. I dopiero po poznaniu kosztów zaczynają radosna twórczość. A ze w 99% g... z tego wychodzi to czasem tutaj można tez przeczytać.

Ostatni przykład :) klientka ma mieć fasadę ale jak otrzymała na nią ofertę zaczęła szukać alternatywy - i ni cholery nie mogla zrozumieć dlaczego nawet nie przysiadłem nad tym by to jakoś wycenić w PVC? Argumentacja ze jest to niewykonalne do niej nie przemawia.

kolejny przykład - z dnia wczorajszego - architekt wymyślił sobie okna wysokości 2650. Ona zaakceptowała. chałupa wymurowana. A ona chce - ba !!! żąda okien o takiej wysokości i to bez poprzeczki w obustronny kolorze. I nie może pojąc ze tego sie zrobić nie da

Niestety pewnych rzeczy nie da sie niczym zastąpić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - nie oni pierwsi inie ostatni - chcesz więcej adresów gdzie cena wygrała - oczywiście najniższa - a teraz sprawy po sadach?

Ja takich adresów nie potrzebuję. Sam znam ich aż za nadto. Pozwolę sobie dla odmiany zacytować poetę dla potomnych:

Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie:

lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,

nową przypowieść Polak sobie kupi,

że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

[J.Kochanowski]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że moim wątkiem wywołałem ciekawą dyskusję. Fasada nie jest podparta, nie ma po drodze stropu więc na pewno musi być to mocna konstrukcja. Z firmy Almon Plast dostałem orientacyjną ofertę o połowę niższą niż te wartości które były poruszane w wątku, ale i tak całość oraz ton wypowiedzi daje wiele do myślenia. Jeżeli ktoś z Państwa ma namiary na firmy produkujące takie rozwiązania będę zobowiązany.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpytaj Pchelka :)

Podstawa prawidłowo wykonanej fasady jest przede wszystkim prawidłowe jej zaprojektowanie oraz oczywiście perfekcyjny montaż przygotowanej calej konstrukcji u dobrego producenta

Wiele pytan i uzgodnień zanim ostateczna wersje wybierzesz

I polecałbym Ci zainwestować w szyby samoczyszczące przy takiej konstrukcji gdzie realnie umycie zewnętrznych powierzchni będzie wyjątkowo utrudnione

Oczywiście taka szyba nie będzie perfekcyjnie czysta jak by sie mogło po jej nazwie spodziewać

no i chyba rzecz najważniejsza mogą być znaczące różnice w ofertach nawet w tym samym systemie fasadowym przede wszystkim z zastosowanego szkła. Widziałem "fasady" z normalnymi szybami. TO POWINNO BYĆ KARALNE !!! wystarczy kamyczek jakiegoś kretynka, czy zwykla pilka kota kopnięta uderzy kilka metrów nad ziemia itp zdarzenia i tafle szkła lecą na głowy przechodzących pod nimi użytkownikami

szkło winno być albo hartowane albo klejone - a to podraża koszty

zresztą uwaga ogólnej natury - niejako przy okazji

Kwestie późniejszego bezpiecznego użytkowania wogole znikają u większości z Was w zestawieniu z cena jaka trzeba zapłacić za takie rozwiązania

Przykład? Choćby duże drzwi tarasowe bez poprzeczki - poprzeczka to nie tylko sztywność - za zmniejszenie tafli szkła by w razie stłuczenia nie narobią klientowi szkód, to takie jej położenie utrudniające przypadkowe wpadniecie w takie okno. Duze witryny bez szyb bezpiecznych, zwłaszcza te od samej podłogi sa niebezpieczne. Wyobraźcie sobie własne dziecko bawiące sie, biegające po domu i przez przypadek wpadające w taka tafle szkła które wtedy działa jak gilotyna

Moze przewrażliwiony jestem na tym punkcie ale po dziś dzień mam ślady na przedramieniu po szybie w która wpadłem - mokra dłoń w trakcie bieganiny na koloniach ześlizgnęła sie z klamki i po sam bark wpadłem w szybę - i tak dobrze ze tylko tak sie to skończyło

Powtarzam nie raz - ciecie kosztów to jedno - myślenie to drugie

wiec myśleć kurcze myśleć i nie tylko liczyć pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adame - wez te oferte z tej firmy Almont ? - niech ci zrobia projekt - ze go potzrebujesz do oceny przez architekta - znaczy sie przekroje, rodzaje szyb, elementy konstrukyjne [opis], my to skonsultujemy, obawiam sie te ta tania fasada to mialaby byc skonstruowana z podstawowych elementow jak oscieznice i skrzydla, bez slupow, ktore sa najdrozsze zawsze, niech ci ten oferent policzy obciazenie wiatrem i wymagane momenty statyczne

jareko - co do okna 2600 - peewno ktos zrobi, potem ja zrobie ekspertyze, potem klient poda sprawe do sadu i na koniec po 5-ciu latach procesu] wymontuje te okna i wstawi normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jareko - co do okna 2600 - peewno ktos zrobi, potem ja zrobie ekspertyze, potem klient poda sprawe do sadu i na koniec po 5-ciu latach procesu] wymontuje te okna i wstawi normalne

tak jak znany nam klient z Michalowic? Tylko on poszedł po raz kolejny w najtańsza ofertę i znów wygrał sprawę w sadzie hi hi hi ta przygoda z pierwsza konstrukcja niczego go nie nauczyła

A tak na marginesie - to było coś około 3 metrów szerokości 5 metrów wysokości wykonane w PVC gdzie będące tam drzwi ze sztulpem jzu w dniu odbioru nie chciały sie otworzyć a całość przy ruchu za klamkę gięła sie na wszystkie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...