Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

i witam znowu

dla zainteresowanych moją sprawą przedstawiam nowe fakty- dziś miałam zapowiadaną wcześniej wizytę serwisanta z AVANTE, przyjechał z gotowymi nowymi skrzydłami, bez mrugnięcia okiem i marudzenia obejrzał wszystkie uszkodzenia, zaznaczył je sobie markerem po czym wymienił skrzydła na nowe. Bez zadnych napraw, opraw, podmalowywania, rozklejania itp. Dodatkowo na moją prośbę obejrzał te "szpary" o których pisałam w poprzednim poście, dokonał regulacji wszystkich okien i wszystko jest równiutko, klameczki chodzą idealnie, nie ma zadnych krzywizn w uchyle i w ogóle wszystko jest pieknie. Jestem bardzo zadowolona z obsługi serwisowej i ogólnie współpracy zarówno ze sprzedawcą jak i producentem, którzy to oboje byli bdb poinformowani i również mnie informowali na bierząco o przebiegu "reklamacji". Zadnego ściemniania. Za tydzień mam dostac jeszcze jedno nowe skrzydło i wtedy uznam sprawę za ostatecznie zamkniętą.

chyba niepotrzebnie się aż tak stresowałam... :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i witam znowu

dla zainteresowanych moją sprawą przedstawiam nowe fakty- dziś miałam zapowiadaną wcześniej wizytę serwisanta z AVANTE, przyjechał z gotowymi nowymi skrzydłami, bez mrugnięcia okiem i marudzenia obejrzał wszystkie uszkodzenia, zaznaczył je sobie markerem po czym wymienił skrzydła na nowe. Bez zadnych napraw, opraw, podmalowywania, rozklejania itp. Dodatkowo na moją prośbę obejrzał te "szpary" o których pisałam w poprzednim poście, dokonał regulacji wszystkich okien i wszystko jest równiutko, klameczki chodzą idealnie, nie ma zadnych krzywizn w uchyle i w ogóle wszystko jest pieknie. Jestem bardzo zadowolona z obsługi serwisowej i ogólnie współpracy zarówno ze sprzedawcą jak i producentem, którzy to oboje byli bdb poinformowani i również mnie informowali na bierząco o przebiegu "reklamacji". Zadnego ściemniania. Za tydzień mam dostac jeszcze jedno nowe skrzydło i wtedy uznam sprawę za ostatecznie zamkniętą.

chyba niepotrzebnie się aż tak stresowałam... :wink:

 

pozdrawiam

Zdaje się że pisałem o dobrym podejściu AVANTE do takich spraw.. Wtedy tylko pisałem na wyczucie (bo np. zdziwiło mnie, że parę lat temu właściciel w jednym ze swoich salonów zamontował klimatyzację by pracownicy i Klienci mieli komfort pracy...) teraz to wiem.. i chociaż Technika Okienna bez mrugnięcia okiem mogliby się legalnie wyprzeć takich reklamacji to jednak jest to firma dbająca o dobry wizerunek..Godne naśladowania.

Mocca - uwierz mi - niewiele firm tak się zachowuje. Gratulacje dla AVANTE.

 

Aha, nie sprzedaję AVANTE i jest to moja konkurencja, chociaż nie wiedzieć czemu dzień po wcześniejszym pozytywnym wpisie dostałem od nich materialy reklamowe.. hmm..czyzby ktoś mnie wyśledził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaję, ze ja również jestem miło zaskoczona obrotem sprawy. Znając realia, czytając forum i mając doświadczenia z oknami w bloku, ktore od kilku lat przeklinam a są od sporo bardziej popularnego i znanego od AVANTE producenta sądziłam, ze teraz będą niezłe przepychanki i gra na zwłokę. Jednak aby nie chwalić dnia przed zachodem z gloryfikacją Avante poczekam na finał ;)

póki co dodam jeszcze, ze po serwisie dostałam jeszcze podobno w ramach przeprosin bardzo miły nie lada suwenir od firmy :D 8) ze słowami, bym mówiła wszystkim, że Avante to nie "ponoć" tylko najlepsze okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

W tej chwili kończę projekt domu jednorodzinnego w którym wychodzi do wykonania jedno okno o bardzo dużych gabarytach i wiem że pewnie tanie nie będzie ale nie chcę by mnie zabiło. Na razie papier zniesie wszystko, ale chcę kontorolować koszty na tym etapie, by nie wpakować się w kanał.

wymiary okna:

- 4 metry w podstawie, 6 metrów wysokości.

- Okno powinno się składać z modułów o metrowej szerokości i wysokości około 3 metrów (ale to można przeoprojektować).

- W dolnej części okna znajdowały by się otwierane drzwi jednoskrzydłowe o szerokości jednego metra, reszta statyczna.

Zależy mi na tym by okno było ciepłe, najlepiej 3 warstwowe, materiał okien (?) pewnie musi być aluminium.

jak zostało to rozwiązane?

 

 

Dostałem ofertę z aukcji na allegor na profilach SCHUCO, ale nie wiem czy później faktycznie takie okno uda się zamówić w tej firmie i w tej cenie. Będę wdzięczny za pomoc i rady.

Pozdrawiam,

Adam

jak zostało to rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adame - wez te oferte z tej firmy Almont ? - niech ci zrobia projekt - ze go potzrebujesz do oceny przez architekta - znaczy sie przekroje, rodzaje szyb, elementy konstrukyjne [opis], my to skonsultujemy, obawiam sie te ta tania fasada to mialaby byc skonstruowana z podstawowych elementow jak oscieznice i skrzydla, bez slupow, ktore sa najdrozsze zawsze, niech ci ten oferent policzy obciazenie wiatrem i wymagane momenty statyczne

jareko - co do okna 2600 - peewno ktos zrobi, potem ja zrobie ekspertyze, potem klient poda sprawe do sadu i na koniec po 5-ciu latach procesu] wymontuje te okna i wstawi normalne

kochani mfasada albo jest fasadą albo NIe, nigdy z czyms takim jak zestaw witryn. na temiast ceny...jestem w stanie wykazac ze fasada bedzie tansza od witryn są takie przypadki, producent płaci za materiał czyli KG,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie wykazac ze fasada bedzie tansza od witryn są takie przypadki, producent płaci za materiał czyli KG,..

 

Jak fasada moze byc tansza od witryny skoro profil fasadowy jest sporo drozszy od zwyklego ktory stosuje sie w witrynach?

a to bardzo proste, przy pewnych zakresach wielkości profil tzw okienny okaże się z byt słaby na przeniesienie cieżaru szkłą, ssania i parcia wiatru.

Plus tzw rozkrój profil okienny to 6,5 mb profil fasadowy 7,0 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa klamki które nawet roku normalnej eksploatacji nie wytrzymują

 

Które klamki są wobec tego najtrwalsze?

moim zdaniem HOPPE

Przyłączam sie do Czmirka.

Ale czy najtrwalsze? Moze znajdzie sie cos jeszcze lepszego, chociaż ja takich nie znam.

Na pewno Hoppe jest the best nie tylko pod kątem trwalosci, ale i estetyki, jakosci wykonania i bogactwa wzorow, kolorow i funkcji (standard, secustik, przycisk, klucz). Do tego można je kontynuowac w drzwiach zewnętrznych czy wewnętrznych. Tylko te mniej popularne są cieżko dostępne..

ALe polecem standard Hoppe, szczegolnie secustiki - pracują płynniej i nawet ciężko zamykające się okno zamyka się "jakby" lepiej.

Poza tym czasem ciężko pracujące zamykanie może mieć swoją przyczynę w złej klamce..

 

Aha, no i Oknoplast stosuje Hoppe, tylko czemu zwykłe a nie secustik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...