Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Interesują mnie okna białe.

Czyli Brugmann z Abatexu odpada?

na pewno nie odpada to dobry profil

 

oczywiście że dobry, ale salamander 3d jest dużo lepszy -przede wszystkim dlatego, że biel jest wręcz doskonała, 3 uszczelki, bardzo grube ścianki zewnętrzne jak i wewnętrzne

 

salamander 3d w bieli jak najbardziej

schuco także w bieli wypada ładnie

 

nie ma co ukryć są to dwa najlepsze profile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszcie co sądzicie o takiej konstrukcji:

Otwór szer. 2700 wys 2200 , a w nim przesuwne drzwi szer 1000 i wys 2200 i witryna szer. 1700x2200. Wszystko bez przewiązek.

Są jakieś wymagania co do szyb lub profili?

Chcę dać szybę klejoną od środka i od wewnątrrz ewentualnie P2.

Pozdr.Mergiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszcie co sądzicie o takiej konstrukcji:

Otwór szer. 2700 wys 2200 , a w nim przesuwne drzwi szer 1000 i wys 2200 i witryna szer. 1700x2200. Wszystko bez przewiązek.

Są jakieś wymagania co do szyb lub profili?

Chcę dać szybę klejoną od środka i od wewnątrrz ewentualnie P2.

Pozdr.Mergiel

A dlaczego nie jest to dzielone symetrycznie? Przy twojej wersji prawdopodobnie (zależy to od szerokości profili ramy) wkład szybowy w "witrynie" będzie wymagał zespolenia 2x6mm i może nie mieć znaku "B" i gwarancji producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi w wyborze. Zastanawiam się nad Oknami drewnianymi dębowymi Urzędowskiego i oknami drewnianymi z drewna Eukaliptus Grandis z firmy Adpol. Adpol ma też okna dębowe ale są około 4 tys. droższe od okien Urzędowskiego. Wybrałem okna z szybą P2 i okuciem WK2. Drewno Eukalipus na zestawieniach wygląda że jest porównywalne a nawet lepsze od dębowego ale jak jest w praktyce tego nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schuco i brugmann to jak audi i trabant

A gratisy to sa dobre jak sie kupuje telewizor i dodaja dwa dlugopisy - gratisowe

Salamander to drugi system w Polsce pod wzgledem jakosci i wlasciwosci

Aluplast Optima K5 ????? - nie znam czegos takiego. To jakas nowa nazwa byc moze.

Optima to optima - producent ERG czeladz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam okien w Łodzi- pomożecie ????

 

Wysłałam zapytania do kilku firm:

-ABATEX - cenowa porażka !!!, nie mozna sie doprosić o szczegółowa wycena ram okiennych z rysunkami i jeszcze źle obliczyli mi robocizne !!!!!!

-JEZIERSKI - z cena to samo, ale obsługa super (w biurze przy Bronickego)

-BUDVAR - profil sześciokomorowy w dobrej cenie, na dodatek bezolowiowy, obsługa najlepsza, na 5+ (w biurze na Rzgowskiej)

-MIELCZAREK - tam facet sam nie wie co sprzedaje i nie potrafił nawet dobrze wyliczyć !!!, i jeszcze nie można tam dojechać przez te remonty

-PETECKI - drogi jak na profil 5 komorowy, chociaż tańszy od Abatexu i Mielczarka i Jezierskiego, no b. miła Pani - biuro koło Jezierskiego

 

POMOŻECIE ???? - dajcie mi jakieś namiary

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Witam

 

Czy Fachowcy montujący okna, posiadający firmy produkcyjno - montażowe, tudzież prawnicy ;) mogliby zerknąć na wzór umowy jaki otrzymałem dziś od jednej z większych firm na rynku radomskim ?

 

Wszelkie uwagi mile widziane

 

http://www.speedyshare.com/197819602.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schuco i brugmann to jak audi i trabant

Chyba mocno przesadzasz z tą różnicą w jakości. Należy też powiedzieć, że oba profile produkuje ta sama firma. Więc możemy co najwyżej mówić, że te profile są jak Audi Q7 i Audi A6 :D

No tak, moze i tak tez sie da porownac, ale to A6 jest juz sprzed 10 lat. Sorry, moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schuco i brugmann to jak audi i trabant

A gratisy to sa dobre jak sie kupuje telewizor i dodaja dwa dlugopisy - gratisowe

Salamander to drugi system w Polsce pod wzgledem jakosci i wlasciwosci

Aluplast Optima K5 ????? - nie znam czegos takiego. To jakas nowa nazwa byc moze.

Optima to optima - producent ERG czeladz.

żadne audi żaden trabant ;)

Salamander to dobry profil ale w kolorze staje sie już za drogo do tego co sobą reprezentuje

Trzy uszczelki w jego wypadku nie sprawdzają sie tak jak w przypadku Schuco Si-82 - zresztą szkoda ze na podobny patent z Si inni producenci nie wpadli

To ze nie znasz to nic dziwnego Pchelku bo nie ma czegoś takiego jak Aluplast Optima K5 - komuś sie pomerdaly nazwy :lol: no chyba ze jakiś dealer nowy profil wymyślił by od konkurencji sie różnić :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak profil veka ma się do salamandra? Wysłałam zapytanie do Abatexu, ale mnie olali - zero odpowiedzi. Z kolei blisko miejsca zamieszkania mam przedst. producenta Techmaprojekt - robią na profilu veka. Sporządzili szybko ofertę i mają profesjonalne podejście do klienta - czy warto "iść w te profile"? i darować sobie salamandra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi w wyborze. Zastanawiam się nad Oknami drewnianymi dębowymi Urzędowskiego i oknami drewnianymi z drewna Eukaliptus Grandis z firmy Adpol. Adpol ma też okna dębowe ale są około 4 tys. droższe od okien Urzędowskiego. Wybrałem okna z szybą P2 i okuciem WK2. Drewno Eukalipus na zestawieniach wygląda że jest porównywalne a nawet lepsze od dębowego ale jak jest w praktyce tego nie wiem.

Drewno eukaliptusowe? A jakie są jego zalety? To raczej nowość w Polsce i chyba nikt nie ma swoich realnych doświadczeń na zachowanie się tego materiału w naszym kraju, moze szybciej ktoś z podobnego klimatu?

A kantówka eukaliptus jest w tej od dłuższego czasu na wyprzedazy w DLH (o przepraszam: - "w promocji") ;)

Ja bym optował za sprawdzonymi gatunkami, np. meranti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...