Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No właśnie. U mnie drzwi balkonowe mają 2380x2350, mają być z 3 części, jedna stała, dwie otwierane (z ruchomym słupkiem). Pani z Gorana twierdziła, że przy okuciach WK2 jest to możliwe. Stwierdziła również, że możliwa jest mikrowentylacja przy szybach P4 i okuciach WK2, mimo że wcześniej były z tym problemy. Ponieważ byłem w zakładzie w Świdniku produkującym okna więc informacja była na gorąco od osób zajmujących się produkcją.

Ciekawe co na to Pchelek?

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maginda

Fakt, że balkonowe przesuwne wydają się być super (nie tylko ze względów bezpieczeństwa ale też ze względu na brak otwartego skrzydła, zajmującego czasami sporo miejsca). Ale dostrzegam jeden minus: tylko połowa drzwi się otwiera.

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do tematu umieszczonego tu: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19987

ustosunkuje się nasz najlepszy doradca na forum ???

 

No właśnie - JAK ? :-?

 

Ten element to tzw "ława podparapetowa / listwa podparapetowa". Specjalne "Pióra" tejże ławy powinny wejść we "wpusty" profilu pcv a całość za pomocą wkrętów powinna zostać skecona ze zbrojeniem dolnej ramy okna. Okna PCV powinny być montowane właśnie z tym elementem, który to z kolei pozwala na poprawne zamontowanie parapetów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Często jednak z powodu oszczędności producenci nie stosują tego elementu jako wyposażenia standardowego.

Jedynie przy wymianie okien w blokach i pozostawieniu starych parapetów betonowych na ten element nie ma miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D do maginda - może się taaaaaaaaaakie szerokie skrzydło wysuwać na ścianę - widziałem takie cudo. jeszcze było pod kątem 135 stopni - lewe skrzydło 220 cm nasuwało się na lewy stały element szklenia a prawe skrzydło 120 cm nasuwało się na ścianę. Po rozsunięciu w środku nie było NIC. Była wieeeelka dziura :evil: po oknie.

Listwa progowa musi być - na mocowanie parapetów zewnętrznych - nie można ich mocować do ram okien. W oknach drewnianych jest inaczej - mają w ramach podcięcie na krawędź blachy parapetu. Rysunek obejrzę sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maginda - niestety te co widziałem to były z DREWNA i zrobił je ADPOL z Torunia.

Myślę jednak, że można je zrobić z PVC np. w systemie SCHUCO - problem w odpowiednich profilach ram i okuciu. Nie wiem tylko czy można zrobić taki słupek ruchomy. Może by zrobił to MARKBUD z Łomianek. Te drzwi co widziałem takie rooooozsuwane to miały po prostu słupek ruchomy pomiędzy tymi rozsuwanymi skrzydłami.

antywłamaniowe i antywyłamaniowe to jest w zasadzie to samo [antywłamaniowe jest okno - razem z szybami] antywyłamaniowe są okucia???

Dla szyby P2 wystarczy okucie standard - okucia mają określoną nośność do 100 kg do 130 kg

VEKA PERFECTLINE [sTANDARD] - ten trzeci człon jest niepotrzebny to system opracowany faktycznie dla Polski - mający zalety VEKA SOFTLINE i TOPLINE i dodatkową jedną jszcze komorę. Można brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...