Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pomóżcie mi w wyborze. Zastanawiam się nad Oknami drewnianymi dębowymi Urzędowskiego i oknami drewnianymi z drewna Eukaliptus Grandis z firmy Adpol. Adpol ma też okna dębowe ale są około 4 tys. droższe od okien Urzędowskiego. Wybrałem okna z szybą P2 i okuciem WK2. Drewno Eukalipus na zestawieniach wygląda że jest porównywalne a nawet lepsze od dębowego ale jak jest w praktyce tego nie wiem.

Drewno eukaliptusowe? A jakie są jego zalety? To raczej nowość w Polsce i chyba nikt nie ma swoich realnych doświadczeń na zachowanie się tego materiału w naszym kraju, moze szybciej ktoś z podobnego klimatu?

A kantówka eukaliptus jest w tej od dłuższego czasu na wyprzedazy w DLH (o przepraszam: - "w promocji") ;)

Ja bym optował za sprawdzonymi gatunkami, np. meranti.

 

 

Glumatex z Nakła Śląskiego już dawno temu robił na eukaliptusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze o tej konstrukcji 2700x2200, podzieliłem ją niesymetrycznie bo obawiałem się że drzwi będą zbyt ciężkie aby żonka mogła je posuwać.

Co to jest ten automat do drzwi? To jakiś siłownik?

 

http://forum.muratordom.pl/drzwi-tarasowe-przesuwne-czy-otwierane,t110700.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy Fachowcy montujący okna, posiadający firmy produkcyjno - montażowe, tudzież prawnicy ;) mogliby zerknąć na wzór umowy jaki otrzymałem dziś od jednej z większych firm na rynku radomskim ?

 

Wszelkie uwagi mile widziane

 

http://www.speedyshare.com/197819602.html

 

Pozdrawiam

MARIUSZ,

nie wiem czy "Twój"producent jest zachwycony ze upubliczniles jego umowe.. Ale pomijajac aspekt prawny tej sytuacji chcialem zapytac : po co kupujesz okna w firmie, do ktorej nie masz kompletnie zaufania i z najmniejszym drobiazgiem zwracasz sie do prawnika? Nie lepiej zapytac znajomych o ich wybory?

W tej umowie bardzo łopatologicznie rozłożono sytuacje w których Producent może ograniczyć swoją odpowiedzialność. Mimo iż w innych umowach to nie bedzie tak dokładnie opisane, to każdy moze Cię tak potraktować.

Ale jesli zakładasz od razu złą wolę drugiej strony to po prostu wybierz inną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy umowy są tajne...Chyba każdy może pójść i poprosić o umowę ( nawet w banku) i ją dostanie do przeczytania...

nie miałem na mysli tajności, ale minimum poufności. A tak wyszła "publiczność"

A tak jako konkurencja mogłem sobie poczytać i np. przesłać dalej znajomym z Radomia.. Wystarczyło by by Mariusz tylko wspomniał ze moze ja przeslac na priv..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu parę miechów a koledzy zapychają w pocie czoła... szacuneczek za wytrwałość

 

Niestety musze tu podważyc kilka opinii, np. tą

....oczywiście że dobry, ale salamander 3d jest dużo lepszy -przede wszystkim dlatego, że biel jest wręcz doskonała, 3 uszczelki, bardzo grube ścianki zewnętrzne jak i wewnętrzne

 

salamander 3d w bieli jak najbardziej

schuco także w bieli wypada ładnie

nie ma co ukryć są to dwa najlepsze profile

 

Popieram biel Salamandra - nie ma jej nigdzie oraz trzy uszczelki- nie zawsze przydatne

Co do reszty.... hmmmm.. ścianki takie same jak w Brugmanie- obydwa profile w klasie A, ale statyka wzmocnień Brugmanna bije Salamandra na łeb zakładając taką samą grubość wzmocnienia.

Nie mam bardzo czasu, ale dla niedowiarków moge wkleic siatki statyki tych profili.

 

Do tego także odniosę się szerzej w wolnej chwili:

schuco i brugmann to jak audi i trabant

 

Chyba mocno przesadzasz z tą różnicą w jakości. Należy też powiedzieć, że oba profile produkuje ta sama firma. Więc możemy co najwyżej mówić, że te profile są jak Audi Q7 i Audi A6

Teraz mogę tylko poprzeć bwojtka :wink: Oczywiście cały czas zakładam wzmocnienia wkładane standardowo do profili uwwzględniając gabaryty okna, kolor oraz obciążenia wiatrem a nie najmocniejsze wynalazki z katalogów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu parę miechów a koledzy zapychają w pocie czoła... szacuneczek za wytrwałość

 

...

Teraz mogę tylko poprzeć bwojtka :wink: Oczywiście cały czas zakładam wzmocnienia wkładane standardowo do profili uwwzględniając gabaryty okna, kolor oraz obciążenia wiatrem a nie najmocniejsze wynalazki z katalogów...

 

Stary, z całym szacunkiem dla Twojej (i kolegów) wiedzy technicznej.

Aprobata i wykresy to jedno. Życie to drugie. Niestety, nasie liczni producenci często wiedzą swoje.

I tak : Brugmann jako profil tańszy/lub wręcz tani jest siłą rzeczy bardziej "podatny" na nieucziciwe zabiegi innowacyjno - odchudzające domorosłych technologów.

Salamander jako profil z wyższej pólki cenowej obrabiany jest raczej przez markowych Producentów dla których oszczędzanie na produkcie luksusowym może być gwoździem do trumny.

Nie oznacza to że każdego Brugmana czy Salamandra trzeba traktować jak wspomnaiłem, ale zdrowego rozsądku przy zakupie nigdy za mało.

Smiało moge polecic kilku producentów robiących na Brugmanie, jakby ktoś szczególnie chciał te okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, jeśli się powtórzę w temacie, ale nie mam siły czytać wszystkich postów, a wyszukiwarka się raczej nie sprawdza.

 

Orientujecie się może, jaki jest najdogodniejszy okres na zakup okien PCV? Kiedy są największe upusty, promocje, itp.?

 

W szczególności jestem zainteresowana Oknoplastem - być może komuś udało się kupić te okna w atrakcyjnej cenie? Na jaki maksymalny upust można liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu parę miechów a koledzy zapychają w pocie czoła... szacuneczek za wytrwałość

 

...

Teraz mogę tylko poprzeć bwojtka :wink: Oczywiście cały czas zakładam wzmocnienia wkładane standardowo do profili uwwzględniając gabaryty okna, kolor oraz obciążenia wiatrem a nie najmocniejsze wynalazki z katalogów...

 

Stary, z całym szacunkiem dla Twojej (i kolegów) wiedzy technicznej.

Aprobata i wykresy to jedno. Życie to drugie. Niestety, nasie liczni producenci często wiedzą swoje.

I tak : Brugmann jako profil tańszy/lub wręcz tani jest siłą rzeczy bardziej "podatny" na nieucziciwe zabiegi innowacyjno - odchudzające domorosłych technologów.

Salamander jako profil z wyższej pólki cenowej obrabiany jest raczej przez markowych Producentów dla których oszczędzanie na produkcie luksusowym może być gwoździem do trumny.

Nie oznacza to że każdego Brugmana czy Salamandra trzeba traktować jak wspomnaiłem, ale zdrowego rozsądku przy zakupie nigdy za mało.

Smiało moge polecic kilku producentów robiących na Brugmanie, jakby ktoś szczególnie chciał te okna.

Poniekąd się zgadzam z tym wywodem, jednakże w swoich wypocinach nie przyjmuję do wiadomości jakiegoś odchudzania czy wersji oszczędnościowych.

Nie jestem w stanie przewidzieć pomysłowości niektórych producentów ( i jak to naukowo określają " wersja przetargowa") więc przyjmuję, że okna powinny być wykonane zgodnie z jakimiś zaleceniami... a przynajmniej ze zdrowym rozsądkiem. :roll:

I na tej podstawie twierdzę, że Brugmann jest znacznie sztywniejszy od Salamandra 3D....

Ot, tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może, jaki jest najdogodniejszy okres na zakup okien PCV? Kiedy są największe upusty, promocje, itp.?

Najczęściej jest to okres grudzień- kwiecień - oczywiście nie jest to żadną regułą i każda firma podchodzi do tego indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy głupi (bez urazy) mógłby to forum używać jako bezpłatną reklamę, ale nie o to tutaj chodzi. I tak pewnie już dostałeś upomnienie od moderatora - słusznie. Pewnie połowa ludzi na forum to handlowcy, a nie wyskakują z czymś takim

Zmień nick i zacznij od nowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po co kupujesz okna w firmie, do ktorej nie masz kompletnie zaufania i z najmniejszym drobiazgiem zwracasz sie do prawnika? Nie lepiej zapytac znajomych o ich wybory?

W tej umowie bardzo łopatologicznie rozłożono sytuacje w których Producent może ograniczyć swoją odpowiedzialność. Mimo iż w innych umowach to nie bedzie tak dokładnie opisane, to każdy moze Cię tak potraktować.

Ale jesli zakładasz od razu złą wolę drugiej strony to po prostu wybierz inną ofertę.

nie miałem na mysli tajności, ale minimum poufności. A tak wyszła "publiczność" A tak jako konkurencja mogłem sobie poczytać i np. przesłać dalej znajomym z Radomia..

 

Umowa tak długo jest "drobiazgiem" dopóki nie powstanie jakikolwiek spór na tle jej realizacji. Kto nie chce spędzić lat w sądzie niech lepiej zawiera umowy na piśmie i raczej nie takie jak ta zaprezentowana. Jest i druga opcja, być może pytający nie chce być właśnie "tak potraktowany"?

 

Umowa staje się poufna jeśli strony to w niej zastrzegą. Wzorzec umowy, a to jest wzorzec umowy nie jest ani poufny, ani tajny i wcale nie trzeba go zjadać przed przeczytaniem. Wręcz przeciwnie powinien być on przez strony szczegółowo omówiony i wyjśniony w przeciwnym wypadku wszelkie niejasności tłumaczone są na korzyść konsumenta, a postanowienia umowy nieuzgodnione indywidualnie z konsumentem nie są wiążące.

 

Nie ma nic złego w dowolnym poszukiwaniu opinii na temat jakiegoś dokumentu, tak jak i nie ma nic złego w dwolnej ilości ciągle powtarzających się pytań czy okno, firma, system X jest lepsze od okna, firmy, systemu Y i dlaczego. Można to zrobić również na forum i poprzez forum muratora.

De gustibus... .

 

finlandia jak już wysyłać tę umowę do Radomia to może też do "znajomego" rzecznika praw konsumenta, ciekawym co by wtedy zostało z tej "łopatologii"? UOKiK-u nie polecam, bo tam to od razu nawtykają za tzw. "klauzule niedozwolone", a chyba byłoby za co,oj!

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

nie wiem czy "Twój"producent jest zachwycony ze upubliczniles jego umowe..

 

Nie musi być, umowa nie jest dokumentem objętym klauzulą tajności. Ponadto nawet gdyby taki zapis był w umowie, to aby obowiązywał to niestety umowa musi być wcześniej podpisana przez obie strony ...

 

Ale pomijajac aspekt prawny tej sytuacji chcialem zapytac : po co kupujesz okna w firmie, do ktorej nie masz kompletnie zaufania i z najmniejszym drobiazgiem zwracasz sie do prawnika? Nie lepiej zapytac znajomych o ich wybory?

 

To jest tak oczywiste, że aż szkoda o tym pisać. Mój zakres wiedzy na temat norm przyjętych w tego rodzaju usługach jest mizerny, są specjaliści ( Jarek i inni wykonawcy ) którzy wychwycą "oczywiste nieoczywistości" i podpowiedzą, które zapisy negocjować.

 

W tej umowie bardzo łopatologicznie rozłożono sytuacje w których Producent może ograniczyć swoją odpowiedzialność. Mimo iż w innych umowach to nie bedzie tak dokładnie opisane, to każdy moze Cię tak potraktować.

Ale jesli zakładasz od razu złą wolę drugiej strony to po prostu wybierz inną ofertę.

 

Odpowiedź powyżej jest również odpowiedzią na to pytanie. Dodam od siebie, że w w/w umowie jest kilka zapisów niedozwolonych i dzięki fachowym podpowiedziom ludzi z branży będę domagał się ich usunięcia.

 

Co nie zmienia faktu, że zdecyduję się na ich okna o ile dostosują umowę do obowiązującego prawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

nie miałem na mysli tajności, ale minimum poufności. A tak wyszła "publiczność"

A tak jako konkurencja mogłem sobie poczytać i np. przesłać dalej znajomym z Radomia.. Wystarczyło by by Mariusz tylko wspomniał ze moze ja przeslac na priv..

 

No i bardzo dobrze zrobiłeś, będą wiedzieć na co muszą się przygotować zamawiając okna z firmy, na którą i ja się zdecydowałem. To, że jest to firma z tradycjami i dobrą opinią na rynku to dla mnie rzecz oczywista, mniej oczywiste jest za to powoływanie się na normy, które już nie obowiązują bądź krok po kroku wypisywanie w jakich przypadkach firma nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wady swojego produktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nasłuchałem za małą prośbę o większą dozę dyskrecji :)

 

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego przy kompletnym braku zaufania do Sprzedawcy (a tak traktuję publiczne poddanie krytyce tej umowy) decyduje się na zakup towaru w tej firmie. Dla mnie taki układ oznacza ciągły stres przez cały okres użytkowania okien.

 

Test, dla mnie jest oczywiste że z umowy zaczyna się (niestety) korzystać dopiero w momencie sporu, i to najczęsciej dopiero przed sądem. Ale jeśli obie strony są w porządku to nie ma sprawy.

 

W tym wypadku / i w każdym podobnym / Producent chce zabezpieczyć swoją należność - a mógłby przecież wymagać zapłaty z góry i parę paragrafów możnaby skreślić...

Druga sprawa - Producent zabezpiecza swoje sytuacje napraw i niw widzę w tym nic złego - wiele razy przeoczenie lub zlekceważenie jakiś nieprawidłowych objawów może doprowadzić do wady większej niż przewidywalna..

Będę bronił w niektórych sytuacjach Producentów, chociaż przywołany Plast-System jest jakby nie patrzeć - moją konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego przy kompletnym braku zaufania do Sprzedawcy (a tak traktuję publiczne poddanie krytyce tej umowy) decyduje się na zakup towaru w tej firmie. D

 

Zakupi - jak producent dostosuje swoją umowę do obowiązującego prawodawstwa - tak ciężko było to doczytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...