Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

finlandio - ale tam sa PODSTAWOWE bledy montazowe - tak koszmarne ze sie mszcza na calym wyrobie, na calej branzy - wystarczylo nieco starannosci wlozyc - - roboty te sa w ramach umowy na montaz - tam nic takiego skomplikowanego nie wystepuje.

Oczywistych błędów nie bronię. Sprawę znam tylko ze strony www i patrząc na zdjęcia pomyślałem że w natłoku zamówień BB zlecił robote niedoświadczonej (lub wręcz początkującej) brygadzie która zrobiła montaż niedokładnie i cały efekt spaskudziła kiepską obróbką. W dyskusję o szczegółach wdawać się chyba nie ma sensu, bo zdjęcia nie zawsze są jednoznacznym przekazem.

Ale największy wg mnie błąd to brak dokładnego ustalenia zakresu prac, bo szczerze mówiąc - jak w "dobrej" (czytaj niskiej) cenie zamontować parapet do nierównej elewacji z kamienia? Oczywiście można wyciąć, wykuć i właściwie wsunąć parapet oraz obrobić, ale to wszystko wymaga większego nakładu pracy. A że ktoś (chyba) tego nie uzgodnił.. to wyszły takie kwiatki.

 

I zawsze będą wychodzić, jeśli wyznacznikiem roboty będzie najniższa cena a do tego zlecenie będzie przyjmował kiepsko opłacany handlowiec, dla którego "złapanie" za wszelką cenę Klienta to zapewnienie sobie czegoś więcej niż minimalnej pensji. Wtedy zawsze w zapewnieniach okna i montaż będą najwyższej jakosci.

Czy ktoś kiedyś wprost usłyszał od sprzedawcy że standardowa (średnia krajowa) obróbka to uzupełnienie ubytków tynkarskich? I czy ktoś to rozwinął i powiedział, że na ogół by uzyskać efekt dobrze wykończonej ściany taką obróbkę trzeba poprawić gipsowaniem lub chociaż prztarciem i pomalować, czyli de facto dla wymagającego klienta nie jest to praca "na gotowo"?

 

Tylko nie pomyślcie, że bronię złej roboty. Czasem po prostu warto zapytać dokąd sięga zakres prac które podejmuje się wykonać przyjmujący zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy szyba zespolona o stosunkowo dużej wartości odbicia światła rl/rl' = 0,22/0,22 powoduje zauważalny dyskomfort w użytkowaniu? Wiem że dyskomfort jest pojęciem względnym, ale nie widziałem próbki takiej szyby i jeśli ktoś mógłby sie podzielić jakimiś uwagami to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dla szukających rzetelnej firmy od okien. Właśnie mam do czynienia z firmą Jarbetal z Pruszkowa i aż mi sie płakać chce. Zamówiliśmy z mężem okno do firmy. Mieliśmy czekać 2 tygodnie, czekamy miesiąc. Jesteśmy stratni bo wstrzymujemy przez to prace. Ale firma ma gdzieś to ze przez ich pomyłki my mamy do tyłu. Prosiliśmy o darmowy montaż w ramach rekompensaty, ale Pani prezes powiedziała że mamy się cieszyć ze okno gratis nam przywiozą. A jak nie chcemy to mamy nie brać. Może i okna mają dobre, ale postawa Pani prezes to po prostu kpina. Z chęcią porozmawiałabym na ten temt z jej przełożonym, tylko kto jest przełożonym prezesa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tylko kto jest przełożonym prezesa?
właściciel

Własiciciel.. czyli udziałowcy. W wielu wypadkach Prezes ma większość udziałów.

Ale znów muszę bronić oskarżanych (bo nkt inny nie chce ;) - opisana sytuacja faktycznie nie fair, ale to moze jednostkowy przypadek na setki innych pozytywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Jarbetalem współpracowałem na początku XXI wieku i nie było żadnych tego typu kłopotów - moze Pani Prezes miała zły dzień ze tak sie zachowała? (ZNP ;) ) :lol: I rzecz chyba najważniejsza - z kim podpisana została umowa - z firma Jarbetal czy z jej dealerem - wbrew pozorom to różnica. Poza tym w dzisiejszych czasach terminy 14 dniowe sa z założenia nierealne - wiec sadze ze był to dealer który obiecał coś czego nie powinien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki że ktoś w końcu wsparł obronę "obsmarowywanych" czarnym PiaRem. Nie zawsze wina leży bezpośrednio u Producenta, ale to jego najprościej przywoływać do tablicy. Jednym postem można sprawić sobie chwilową satysfakcję, ale to chyba wcale nie rozwiązuje problemu???

Bo niesmak pozostanie na długo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa była bezpośrednio z Jarbetalem. I to nie jest obsmarowywanie. Jeżeli problem jest nie z mojej winy to zwłaszcza prezes powinien zachować się uczciwie, czyż nie? A skoro obiecują w dwa tytgodnie, i to kilka osób z firmy to powinni się wywiązać a nie przedłużać termin co 3 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem to firma zaproponowała w ramach rekompensaty transport gratis - jest to jakiś gest z ich strony. Zresztą umowa powinna precyzować kary za niewywiązanie się z terminu produkcji. Jeżeli takich zapisów nie ma to pozostaje droga negocjacji lub sądowa (moim zdaniem bez sensu). Żądanie "montażu gratis" jest być może zbyt wygórowanym w tej sytuacji (nie znam wartości okien i kosztów montażu) i dlatego firma nie zgodziła się na takie warunki? Tak czy inaczej przedstawianie firmy w negatywnym świetle przed zakończeniem sprawy (czyli dostawą okien i rozliczeniem) jest jak dla mnie przedwczesne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko czasem człowiek sie zastanawia. Dlaczego w momencie gdy już był projekt chałupy nie zaczęło sie myśleć o oknach?

Dlaczego gdy już były ściany, nawet jeszcze bez dachu ale już można było mierzyć otwory - ciągle sie z tym zwlekało?

Dlaczego tak trudno pojąć ze terminy realizacji 7 czy 14 dniowe należą do przeszłości (zwłaszcza w pełni sezonu)?

Dlaczego później słyszy sie ciągle tekst - Panie, dlaczego tak długo trzeba czekać na okna? Zrób Pan coś ! Uczciwy nic nie zrobi bo nie ma na to wpływu - nieuczciwy podpisze 14 dniowy termin realizacji a później będzie sie wywijał jak piskorz by montaż przeciągnąć

I kto do cholery jest winny?

Ja? czy Inwestor co myślał o niebieskich migdałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodac, nic ująć.

 

Chociaz może się okazać, że to wcale nie bylo małe, prostokątne okno.. albo kolor pozastandardowy? Oczekiwnia montazu gratis to chyba jednak przesada, bo może się okazać, że montażysta wyceni to wyżej niż wartość okna..

Nie mniej jednak - terminów wypada dotrzymywać, chociaż przyczyna czasem jest niezależna..

Aha, wygląda że zaczyna się normalny, jesienny sezon w segmencie premium, a więc kto nie zdąży zamówić okien w najbliższych 2-3 tygodniach może zapomnieć o realizacji we wrześniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja poproszę o podpowiedź. W tej chwili mam ofertę na okna z dwóch firm: Waspol ( producent zarówno okien jak i szyb zespolonych z mojej miejscowości ) oraz okna Plastico profil swingline kupowane przez firmę Profil. Obie firmy istnieja na rynku od lat.I tu linki na proponowane okna :

http://www.plastico.pl/oferta.php?id_strony=37&id_grupy=4&id_dzialu=3&lang=pl

oraz

 

http://www.waspol.pl/stolarka.html

Różnica w cenie wszystkich okien bez negocjacji to ok 1000 zł., z tym, że proponowany profil Waspolu jest 4-komorowy U=1,1 profile a Plastico 5 komorowy U=1,0

Waspol robi tez profil 6 komory i wtedy jedne i drugie okna byłyby w podobnej cenie. Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania. Sami z mężem mamy swój biznes i wychodzimy z założenia że to my jesteśmy dla klienta przede wszystkim. To dzięki niemu mamy z czego żyć. I jeśli nie jesteśmy w stanie dotrzymać terminu to się po prostu nie podejmujemy zlecenia. To chyba proste. Może i jedno okno to nie jest kolosalny zarobek, ale po co sie podjęła w takim razie? I jeszcze śmiano się tam na wieść że inna firma wykona nam takie okno tylko że w miesiąc, a oni to na pewno w dwa tygodnie. Zwłaszcza że wiedzieli że bez tego okna my nie możemy pracować i wstrzymujemy zlecenia. I my jesteśmy bardziej stratni niż oni w tym momencie. A dowóz gratis miał być od samego początku. No ale uczy sie człowiek na własnych błędach. Każda nastepna umowa, nawet na pierdoły będzie bardzo skrupulatnie spisywana. A uczciwą firmę poznaje się przede wszystkim po tym jak rozwiązuje zaistniałe problemy. Tak myslę. Im częsciej się pobłaża takie zachowanie tym częściej jesteśmy "robieni". A jeśli ktoś jest uczciwy to nie załatwia sprawy w ten sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania. Sami z mężem mamy swój biznes i wychodzimy z założenia że to my jesteśmy dla klienta przede wszystkim. To dzięki niemu mamy z czego żyć. I jeśli nie jesteśmy w stanie dotrzymać terminu to się po prostu nie podejmujemy zlecenia. To chyba proste. Może i jedno okno to nie jest kolosalny zarobek, ale po co sie podjęła w takim razie? I jeszcze śmiano się tam na wieść że inna firma wykona nam takie okno tylko że w miesiąc, a oni to na pewno w dwa tygodnie. Zwłaszcza że wiedzieli że bez tego okna my nie możemy pracować i wstrzymujemy zlecenia. I my jesteśmy bardziej stratni niż oni w tym momencie. A dowóz gratis miał być od samego początku. No ale uczy sie człowiek na własnych błędach. Każda nastepna umowa, nawet na pierdoły będzie bardzo skrupulatnie spisywana. A uczciwą firmę poznaje się przede wszystkim po tym jak rozwiązuje zaistniałe problemy. Tak myslę. Im częsciej się pobłaża takie zachowanie tym częściej jesteśmy "robieni". A jeśli ktoś jest uczciwy to nie załatwia sprawy w ten sposób.

Mysia, masz rację, bo czasem od jednego okna wiele zależy. I nawet na drobiazg wypada dać potwierdzenie.

Ale ja bronię firm, bo nie zawsze wina jest oczywista. Tym bardziej ze wielu z nas jest zdania, ze Jarbetal jest niezłą firmą z tradycjami.. I myślę że Twoja sprawa zakończy się właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...