Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Każdy ma prawo do obrony. Jasne.

Okno mi przywiozą w poniedziałek, ponad miesiąc od podpisania umowy. Okno będzie, ale straconego czasu, a co za tym idzie pieniędzy, nikt nam nie zwróci. :( Niestety. Ja okien w każdym bądź razie już tam nie zamówie. I koniec bo już tylko zaśmiecam postami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za profil Plastico - piewrwszy raz te nazwe widze

Plastico to zdaje sie Producent z Kolobrzega.

Tak czasem jest, ze sprzedawane są okna z firmy "PRODUCENT PROFILI" (np. Veka) lub okna z profili "NAZWA PRODUCENTA" (np. Oknoplast) :wink:

A wszytko to, bo:

- mamy w kraju zbyt słabe marki by je rozróżniać

- slabych sprzedawców, by potrafili je zaprezentowac

- i kult ceny, bo niewazne jaka marka, liczy sie tyko ile kosztuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop Jareko to przykład że jednak mamy już zalążki dobrej marki :) no i europejski poziom rozwoju, bo letnia przerwa urlopowa na stałe jest wpisana w kalendarz zachodnich dostawców..

Jareko, gratuluje (i zazdroszczę) dobrej organizacji pracy.

i życzę udanego wypoczynku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym dowiedzieć się, jak powinny być montowane okna do ściany z Ytonga. Dzisiaj tynkarze zwrócili mi na to uwagę. Pewna firma zamontowała mi okna do ścian na gwoździe, a tam gdzie nadproże było lane- na wkręty. Zadzwoniłem do firmy, i tam mi powiedzieli że tak jest dobrze. Czy aby na pewno? Gdzieś wyczytałem, że wszystko montuje się w Ytongu na wkręty, i to nawet dłuższe niż do ścian z innych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym dowiedzieć się, jak powinny być montowane okna do ściany z Ytonga. Dzisiaj tynkarze zwrócili mi na to uwagę. Pewna firma zamontowała mi okna do ścian na gwoździe, a tam gdzie nadproże było lane- na wkręty. Zadzwoniłem do firmy, i tam mi powiedzieli że tak jest dobrze. Czy aby na pewno? Gdzieś wyczytałem, że wszystko montuje się w Ytongu na wkręty, i to nawet dłuższe niż do ścian z innych materiałów.

Czy te gwoździe trzymają kotwy czy też są wbijane przez ramę? Jeżeli są kotwy to szczerze mówiąc po otynkowaniu spełni to swoją rolę choć "fachowcom" od montażu wystawia cenzurkę ze stopniem mierny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym dowiedzieć się, jak powinny być montowane okna do ściany z Ytonga. Dzisiaj tynkarze zwrócili mi na to uwagę. Pewna firma zamontowała mi okna do ścian na gwoździe, a tam gdzie nadproże było lane- na wkręty. Zadzwoniłem do firmy, i tam mi powiedzieli że tak jest dobrze. Czy aby na pewno? Gdzieś wyczytałem, że wszystko montuje się w Ytongu na wkręty, i to nawet dłuższe niż do ścian z innych materiałów.

Czy te gwoździe trzymają kotwy czy też są wbijane przez ramę? Jeżeli są kotwy to szczerze mówiąc po otynkowaniu spełni to swoją rolę choć "fachowcom" od montażu wystawia cenzurkę ze stopniem mierny :(

Gwoździe trzymają kotwy. Dziwi mnie że zrobili to na gwoździe. Producent tych okien jest dosyć duży i znany, a ekipa montażystów też jest ich. Zastanawia mnie tylko, czy te gwoździe nie będą rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoździe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - co za kretyni - zażadaj natychmiast by te gwoździe usunęli - to nawet nie jest robot partcka - to jest sabotaż

To może zacytuję nieobecnego Jareko:

Wysłany: Sro, 5 Marzec 2008 21:03

problem montazu na gwozdzie jest inny

roznica w srednicy gwozdzia i otworu w kotwie

Jesli tu nie ma luzow i gwozdz nie jest gladki tylko ciesielski (taki "zakrecony") to wlasciwie nic zlego sie nie dzieje

Jesli juz lepiej - mimo wszystko - jest w to miejsce wkrecic odpowiednie sruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoździe trzymają kotwy. Dziwi mnie że zrobili to na gwoździe. Producent tych okien jest dosyć duży i znany, a ekipa montażystów też jest ich. Zastanawia mnie tylko, czy te gwoździe nie będą rdzewieć.

 

Gwoździe to temat dość często spotykany dla ytonga czy zwykłych silikatów.

Ale jakże to nieprofesjonalne... Choćby spełniało funkcje to nie przy dzisiejszym poziomie techniki mocowań gwóźdź można polecić co najwyżej do trumny (by "tzw. montazysta" pochował swoje narzędzia i przestał się zajmować tą branżą).

Ar-Tur, to że producent okien jest duży i znany,a montażyści mają odpowiednie uniformy wcale nie oznacza, że ekipa jest "ich". To nawet nie świadczy, że są zatrudnieni w firmie, w której dokonujesz faktycznego zakupu (u dealera). Najczęściej są to niezależne ekipy działające na własny rachunek, a w pogoni za zmniejszeniem kosztów ( i zwiększeniem własnych zarobków) stosują metody oszczędnościowe, np. takie jak gwoździe. W następnej kolejności będzie tańsza piana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem okna drewniane mocowane na gwozdzie wbite wprost przez ramy.

Co wiecej - widzialem okna z PVc mocowane na gwozdzie wsadzone w otwory [fabryczne] przeznaczone na dyble.

Moze macie jakie fotki "montazu" okien" ???

Też widziałem, ale na szczęście praktycznie tylko przy demontażu starej stolarki:) - to był dobry sposób na montaż 30 lat temu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...