Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witajcie,

 

Chcę zakupić okna wraz z roletami w kolorze (obustronnie) antracytowym.

 

Generalnie towar jest praktycznie w każdym profilu dostępny...

 

Jest jednak jeden problem - rdzeń profilu najczęściej jest biały lub czasem brązowy....

 

Dla mnie prezentuje się to co najwyżej kiepsko......... zwłaszcza śnieżnobiały rdzeń na tle ciemnej, antracytowej okleiny na ramie.....

 

Czy znacie jakiegos producenta, który oferuje kolor rdzenia bardziej zbliżony do koloru antracytowego?

 

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chcę zakupić okna wraz z roletami w kolorze (obustronnie) antracytowym.

 

Generalnie towar jest praktycznie w każdym profilu dostępny...

 

Jest jednak jeden problem - rdzeń profilu najczęściej jest biały lub czasem brązowy....

 

Dla mnie prezentuje się to co najwyżej kiepsko......... zwłaszcza śnieżnobiały rdzeń na tle ciemnej, antracytowej okleiny na ramie.....

 

Czy znacie jakiegos producenta, który oferuje kolor rdzenia bardziej zbliżony do koloru antracytowego?

 

 

 

Pozdr

Oj chyba przyjdzie Ci szukać w nieskończoność. Co do zasady rdzenie profili są w minimalnej ilości kolorów: białym,brązowym ciemnym, czasem jasnym.

Zrobienie takiej mieszanki na zamówienie to niewyobrażalne koszty i raczej nikt an to nie pójdzie.

Wydaje mi się, że profile "malowane" chyba są lakierowane "po całości"..

A jak juz PCW nie pomoże, to zdecydowanie każdy producent okien drewanianych zrobi okna w takim kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod Wloclawkiem to chyba firma Helplst dziala - i jest w porzo.

Co do antracytowych okin to tych malowanych nie polecam - frba sie zluszcza - ponadto i tak farba jest nakladana na zewnetrzne plaszczyzny.

Ramy oklinowane obustronnie antraytem to jedyne rozwiazanie - a bialy koor to widzisz jedynie przy otwartym oknie. Pamietaj tylko ze antracyt to kolor ktory najbardziej sie nagrzewa od slonca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze nie dowiedzialem sie u kogo warto kupic okna drewniane w Poznaniu to moze ktos poleci gdzie sa dobre i przystepne cenowo okna PCV robilem wyceny w AMB, M&S Okna, Drutexie, u Jezierskiego, i czekam na Oknoplast Krakow, warto gdzies jeszcze uderzyc?

A czy tam gdzie jest w Poznaniu dealer "Oknoplast`u" nie proponowano Ci okien drewnianych?

Wsrod firm które wymieniłes masz juz firmy i dobre, i tanie (ale tanio to nie zawsze znaczy to samo )

Warto sie głębiej zastanowić nad tym głębiej zastanowić. Lepszych już raczej nie znajdziesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze nie dowiedzialem sie u kogo warto kupic okna drewniane w Poznaniu to moze ktos poleci gdzie sa dobre i przystepne cenowo okna PCV robilem wyceny w AMB, M&S Okna, Drutexie, u Jezierskiego, i czekam na Oknoplast Krakow, warto gdzies jeszcze uderzyc?

A czy tam gdzie jest w Poznaniu dealer "Oknoplast`u" nie proponowano Ci okien drewnianych?

Wsrod firm które wymieniłes masz juz firmy i dobre, i tanie (ale tanio to nie zawsze znaczy to samo )

Warto sie głębiej zastanowić nad tym głębiej zastanowić. Lepszych już raczej nie znajdziesz..

nie proponowano mi ale tez nei pytalem czy maja takie okna bo na stronie nie maja okien drewnianych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze nie dowiedzialem sie u kogo warto kupic okna drewniane w Poznaniu to moze ktos poleci gdzie sa dobre i przystepne cenowo okna PCV robilem wyceny w AMB, M&S Okna, Drutexie, u Jezierskiego, i czekam na Oknoplast Krakow, warto gdzies jeszcze uderzyc?

A czy tam gdzie jest w Poznaniu dealer "Oknoplast`u" nie proponowano Ci okien drewnianych?

Wsrod firm które wymieniłes masz juz firmy i dobre, i tanie (ale tanio to nie zawsze znaczy to samo )

Warto sie głębiej zastanowić nad tym głębiej zastanowić. Lepszych już raczej nie znajdziesz..

nie proponowano mi ale tez nei pytalem czy maja takie okna bo na stronie nie maja okien drewnianych

Oknoplast nie ma drewna, ale pod tym samym adresem jest też salon okien drewnianych. To kiedyś przeczytałem w innym wątku.. - zdaje sie ze w grupie Wielkopolskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast nie ma drewna, ale pod tym samym adresem jest też salon okien drewnianych. To kiedyś przeczytałem w innym wątku.. - zdaje sie ze w grupie Wielkopolskiej.

oki sprawdze pozostale 2 adresy przedstawicieli

Ułatwię - klient w innym wątku mówił o Góreckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam już swoje wyceny:

Oknoplast- model Platinum - 13400

M&S - model SEVENLine - okna 11800+transport 1550=13350 zł

Wertex - 10887zł

Jezierski - model Elita Thermo-12900+dopata za okna trzyszybowe 420zł= 14117zł

Chyba zdecydujemy się na te ostatnie, gdyż nie robią problemu z oknem balkonowym 2400x2200. Będzie bez dodatkowych poprzecznych belek i z dodatkowym wzmocnieniem.

No i są trzyszybowe, promocja do końca sierpina - warunek 100% zapłaty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie korzystnie wygląda dopłata na 3-szybówki u Jezierskiego. Natomiast kompletnie nie rozumiem co to za opłata za transport w firmie MS? Rozumiem, że chcesz te okna gdzieś daleko wywieźć (za granicę?)? Czy inne firmy zrobią to gratis?

 

U większości cena okien jest z montażem, lub okna+montaz. W M&S jest transport. Budowa jest ok 12 km ok salonu firmowego. Pogejrzewam że doliczają sobie transport z fabryki tzn. ze Słupska do inwestora. Taką dostałam ofertę. Jeśli zamówiłabym u nich rolety to transport było ok. 300zł więcej.

Nie wnikam juz dokładnie w to bo i tak wybierzemy Jezierskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś. Nikt nie kasuje takiej kwoty za transport 12km! Może to jest właśnie za montaż?

Chyba zdecydujemy się na te ostatnie, gdyż nie robią problemu z oknem balkonowym 2400x2200. Będzie bez dodatkowych poprzecznych belek i z dodatkowym wzmocnieniem.

Jak to ma być dzielone i jak otwierane? Chyba nie 2 skrzydła ze słupkiem ruchomym bo to strzał w stopę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie korzystnie wygląda dopłata na 3-szybówki u Jezierskiego. Natomiast kompletnie nie rozumiem co to za opłata za transport w firmie MS? Rozumiem, że chcesz te okna gdzieś daleko wywieźć (za granicę?)? Czy inne firmy zrobią to gratis?

 

U większości cena okien jest z montażem, lub okna+montaz. W M&S jest transport. Budowa jest ok 12 km ok salonu firmowego. Pogejrzewam że doliczają sobie transport z fabryki tzn. ze Słupska do inwestora. Taką dostałam ofertę. Jeśli zamówiłabym u nich rolety to transport było ok. 300zł więcej.

Nie wnikam juz dokładnie w to bo i tak wybierzemy Jezierskiego.

 

Transport czy montaz + transport.. na jedno wychodzi - liczy się końcowa cena którą trzeba zapłacić. Ale faktycznie - nikt tego tak nie zaznacza. No chyba że dla montażystów jest problemem przewiezienie okna 240x220 i wymaga pomocy fabryki.. Nie każdy ma odpowiednio dopasowane auto, ale tu wystarczyłby dobry polonez truck..

 

Zawsze mam dylemat z tymi balkonami bez poprzeczek - słuchając starszych kolegów po fachu (np. Jareko) namawiam na popreczkę, z drugiej strony firmy to robią i dają swoją gwarancję.. i jeśli ich polecam to jak tu ograniczyć zaufanie w tym właśnie zakresie.. Sprzedawałem balkony bez poprzeczek i problemów nie miałem. Jeszcze.. ?

 

A z drugiej strony dopłata za tą szybę 0,7 w Jezierskim jest.. kusząca.. i to mało powiedziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś. Nikt nie kasuje takiej kwoty za transport 12km! Może to jest właśnie za montaż?

Chyba zdecydujemy się na te ostatnie, gdyż nie robią problemu z oknem balkonowym 2400x2200. Będzie bez dodatkowych poprzecznych belek i z dodatkowym wzmocnieniem.

Jak to ma być dzielone i jak otwierane? Chyba nie 2 skrzydła ze słupkiem ruchomym bo to strzał w stopę...

Dokładnie przeczytałam, cena obejmuje montaż i transport. Tak czy inaczej należy dodać do ceny okien.

 

A dlaczego uważasz, że okno balkonowe 2200x2400 Jezierskiego otwierane standartowo, dzielone na 2 skrzydła po 1100 każde, bez poprzeczek z dodatkowym wzmocnieniem w ramie to ........do bani??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz, że okno balkonowe 2200x2400 Jezierskiego otwierane standartowo, dzielone na 2 skrzydła po 1100 każde, bez poprzeczek z dodatkowym wzmocnieniem w ramie to ........do bani??????????

 

Chociaż pytanie nie do mnie, pozwolę sobie odpowiedzieć.

 

Wyprodukować można najróżniejsze okna. jednak, każdy system ma ograniczenia, nawet tak tu wychwalane schuco. Nie sądzę by katalog produkcyjny (systemowy) w dziale "statyka" dopuszczał wykonywanie skrzydeł o takich gabarytach, nawet ze wzmocnieniem 2 mm o dobrym momencie bezwładności.

 

Jeśli firma jest przekonana, że katalog podaje wartości zaniżone, warto by było zobaczyć wyliczenia statyczne takiego produktu, bo dla okien o takiej powierzchni należy je już wykonywać, a z ruchomym słupkiem, to już całkiem konieczne jak dla mnie, choć nie wiem gdzie to będzie montowane.

 

Warto by zobaczyć też wyniki badań ITT umożliwiające wprowadzanie do obrotu właśnie takich wyrobów.

 

Jeśli firma to przeczyta, a przeczyta, to odpowiedź poproszę przez forum lub na priv.

 

Gwarancja 5 lat? A co po pięciu latach? A co ile lat wymienia się okna? Jak się nie objawi usterka od razu, to się nie objawi w ogóle? Ryzykowna teoria.

 

"Segment premium", który tak promuje firma nie powinien produkować wszystkiego czego zażyczy sobie "kompletator", nawet jeśli jest przekonany, że to "ma szansę" się udać. Lepiej mieć niezmąconą pewność, popartą wyliczeniami i badaniami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...