Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam. Mam ten sam problem co większość osób w tym wątku .jakie okna :) . Profile to napewno rehau albo weka tylko kto mi je wykona .Jestem Z Lubina wij dolnoślaski może ktoś z was zna godną polecenia firme .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VEKA PERFECTLINE [sTANDARD] - ten trzeci człon jest niepotrzebny to system opracowany faktycznie dla Polski - mający zalety VEKA SOFTLINE i TOPLINE i dodatkową jedną jszcze komorę. Można brać.

 

Z powyższego opisu wynika, że popbrano najlepsze cechy z profilu veka soft i topline, dodano piatą komorę, i stworzono wyłącznie dla Polaków super profil. Czym zasłużyliśmy u Niemców na takie wyróznienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku, pytanie do Ciebie.

 

Oglądałem dziś okna drewniane w firmie DREWAX koło Siedlec. Firma mało znana, ale produkuje ciekawe okna (między innymi do obiektów zabytkowych) w atrakcyjnych cenach.

Mają aprobatę na DJ68 z sosny, a na meranti nie.

 

1. Stosują okucia MACO. Znasz li to? I co o tym sądzisz?

2. Meranti biorą z Niemiec z firmy Roggeman. OK?

3. W wersji antywłamaniowej proponują szybę P4, a nie P2.

4. Proponują mi drzwi balkonowe harmonijkowe (bez części uchylno/rozwiernej) w rozmiarze 250W x 270H w wersji antywłamaniowej z szybą P4. Czy toto wytrzyma???

5. Czy meranti ma jakąś przewagę (techniczną) nad sosną? Bardziej podoba mi się sosna ze słojami, ale podobno może się nierównomiernie przebarwiać z upływem czasu, prawda to?

 

(lukabuka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D To ja

MACO - ++++

ROGGEMAN ++++++ [jeden z lepszych dostawców]

P4 ++++++++

Harmonijkowe ++++++++ [ciekawe rozwiązanie]

Sosna czy meranti - rzecz gustu, technicznie jest to samo - ale chyba bym wybrał meranti - nie szarzeją jak sosna

Pchelek

O firmie słyszałem kiedyś na konferencji poświęconej zabytkom, że faktycznie robią dobre okna zabytkowe [wiernie odtworzone]

Aprobatę na okna meranti ma faktycznie tylko ADPOL i M&S i Dziadek i STOLLAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>MACO - ++++

 

A jak się mają te ++++ do np. Siegenia lub Roto?

 

(lukabuka)

 

Roto - +++++++++++++++++++++++++++++++++++

Siegenia - +++++

okucia bedace na naszym rynku sa porownywalne, ale kazda sroczka swoj ogonek chwali przerabialem juz ROTO SIGENIA WH AUBI.

Kazdy producent zachwal te na ktorych robi, kolega robil na ROTA czarnym ale dostal lepsza propozycje cenowa od WH ( 10% taniej ) i robi na WH. jesli dostanie lepsza propozycje na AUBI przejdzie na AUBI

ot i cala filozofia jakosci okuc . jesli okno jest dobrze wykonane bedzie dobre z kazdym okuciem.

z twojego porownania wynika ze ROTO jest 6 razy lepsze od SIGENI prosze tylko o 3 cechy w ktorych lepsze jest ROTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...