Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

wybacz ale akurat bwojtek z firma która Ci tak ością w gardle stoi ;) nie ma nic wspólnego - co najwyżej ja :)

To ze sa to okna z innej polki to każdy kto sie z nimi zetknął wie bardzo dobrze - choćby z polki cenowej :)

Ale tez polka cenowa nie zależy li tylko od samej konstrukcji takich okien

Powiem Ci ze nie spotkałem sie z rozszczelnieniem pakietu szybowego w oknach montowanych czy na inwestycjach które obsługiwałem 10 i wcześniej lat temu jak i u klientów indywidualnych wiec to nie żaden argument ze firma w imię dodatkowego przyciągnięcia klientów daje gwarancje 10 letnia na szyby

Nie przypominam sobie by jakikolwiek lakier szlag trafił na powierzchni stalowej czy aluminiowej nawet po 20 latach (no w przypadku stali to prędzej rdza ja zeżre ;) ) wiec kolejny argument odpada - można zaryzykować i dać gwarancje nawet na 20 lat na powlokę lakiernicza

Tym bardziej można dać 10 letnia i nawet dłuższa gwarancje na anodowane czy lakierowane proszkowo Alu

PVC ze swej natury jest wiekowe (dosłownie) wiec można zaryzykować i dać nawet i 500 lat gwarancji

To o czym piszesz nie jest żadnym argumentem - ewentualne roszczenia gwarancyjne - minimalne biorąc pod uwagę to na co udzielana jest gwarancja można spokojnie wkalkulować w koszt produktu finalnego

Nie ma nic o gwarancji na okucia - zaś jeśli nawet będzie to 10 lat to zapewne podstawowym warunkiem stawianym użytkownikowi jest ich prawidłowa konserwacja - najlepiej odpłatna w czasie trwania gwarancji bo w każdym innym wypadku firma udowodni ze nie konserwowałaś okuć

To o czym piszesz dla ludzi z branży pic i fotomontaż i w 100% marketingowe przyciąganie klienta gwarancja. Realnie na te elementy KAŻDY dobry producent udzielić może podobnej gwarancji

Stad ja tez ryzykuje i 5 letnia gwarancje Jezierskiego przedłużam od siebie na kolejne 5 lat - masz wiec lat 10. Podobnie udzielam 10 letniej gwarancji na montaż. Malo tego, ryzykuje jeszcze bardziej i udzielam gwarancji także w wypadku montażu kontaktronów z zastrzeżeniami co do miejsc gdzie mogą być nawiercane otwory

To mój marketing dla odmiany :)

Co nie oznacza ze neguje okna jako takie - sa śliczne, dają ogromne możliwości kolorystyczne, choć dla mnie wizualnie zimne od zewnątrz ale cieple od środka dzięki drewnu ale.... ale w dalszym ciągu jest to drewno ze swymi zaletami i wadami, wymagające zachodu, konserwacji i ewentualnymi odkształceniami jakie mogą sie pojawić w trakcie jego sezonowania w zamontowanym jzu otworze

Basiu z lasu - nie sztuka jest ciągłe przytyki robic i czepiać sie Jezierskiego ze tak niby go tu promujemy - promujemy Adamsa, MS Oknoplast i każdego innego, dobrego i uczciwego producenta ale jako argumentów używać marketingowo stworzonej gwarancji nie będąc do końca świadomą czy ona faktycznie czymś wyjątkowym i tym Firmę od innych wyróżnią jest co najmniej nieporozumieniem - nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że te gwarancje to głównie marketing (okucia -3 lata). Ale okienka są fajne i skoro jest aluminium od zewnątrz, to z drewnem (modrzewiem) nie powinno być problemów. Mamy dachowe Fakro sosnowe - od 8 lat bez zarzutu.

Ale wracając do realiów - jak to jest z tym PCV malowanym, gdzieś czytałam o jakichś "koekstrudowanych" (?) - bo okleiny mają małą paletę kolorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że te gwarancje to głównie marketing (okucia -3 lata). Ale okienka są fajne i skoro jest aluminium od zewnątrz, to z drewnem (modrzewiem) nie powinno być problemów. Mamy dachowe Fakro sosnowe - od 8 lat bez zarzutu.

Ale wracając do realiów - jak to jest z tym PCV malowanym, gdzieś czytałam o jakichś "koekstrudowanych" (?) - bo okleiny mają małą paletę kolorów?

nie, nie ma pelnej palety kolorów jak w przypadku lakierów i palety RAL

Ale tez sadze ze jak juz zaczniesz wokół tego tematu chodzić to kolor dobierzesz wśród oferowanych

Jakiego koloru szukasz?

Gdybyś znała numer Renolitu (okleiny) byłoby mi łatwiej ci cokolwiek podpowiedzieć, bo musisz wiedzieć, ze pełna paletę barw i tak nie w każdym profilu możesz uzyskać :( co jeszcze bardziej komplikuje Twoj wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że te gwarancje to głównie marketing (okucia -3 lata). Ale okienka są fajne i skoro jest aluminium od zewnątrz, to z drewnem (modrzewiem) nie powinno być problemów. Mamy dachowe Fakro sosnowe - od 8 lat bez zarzutu.

Ale wracając do realiów - jak to jest z tym PCV malowanym, gdzieś czytałam o jakichś "koekstrudowanych" (?) - bo okleiny mają małą paletę kolorów?

No i cały marketing szlag trafił ;) Najważniejsza rzecz w oknie (otwieranym) czyli okucia mają tylko 3 lata gwarancji. W tym przypadku wielu "gorszych" producentów daje dłuższą!

Okna drewniano-alminiowe robi też wiele krajowych firm więc to też żaden cud.

Nie neguję, że firma Inernorm jest duża i znana na zachodzie ale nie przesadzał bym z jej gloryfikowaniem. Trzeba najpierw na spokojnie ocenić wszystkie "plusy dodatnie i plusy ujemne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna drewniano-alminiowe robi też wiele krajowych firm więc to też żaden cud.

Nie neguję, że firma Inernorm jest duża i znana na zachodzie ale nie przesadzał bym z jej gloryfikowaniem. Trzeba najpierw na spokojnie ocenić wszystkie "plusy dodatnie i plusy ujemne".

Super, podaj mi namiary na te firmy, bo jak kiedyś się interesowałam, to owszem robią, ale za zupełnie absurdalne ceny i parametry dużo gorsze od zwykłych okien. Szukam by było około 0,8 na całe okno ( Internorm do 0,68 ). Nie gloryfikuje tej firmy, ale niestety u nas naprawdę ciepłe okna traktowane są jak fanaberia, a na zachodzie jak norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do realiów - jak to jest z tym PCV malowanym, gdzieś czytałam o jakichś "koekstrudowanych" (?) - bo okleiny mają małą paletę kolorów?

nie, nie ma pelnej palety kolorów jak w przypadku lakierów i palety RAL

Ale tez sadze ze jak juz zaczniesz wokół tego tematu chodzić to kolor dobierzesz wśród oferowanych

Jakiego koloru szukasz?

Gdybyś znała numer Renolitu (okleiny) byłoby mi łatwiej ci cokolwiek podpowiedzieć, bo musisz wiedzieć, ze pełna paletę barw i tak nie w każdym profilu możesz uzyskać :( co jeszcze bardziej komplikuje Twoj wybór

Profil Exclusive

Kolor średnio szary - wiem, nie mają :( , albo jasny - srebrnoszary albo bardzo ciemny - antracyt.

Jest nawet renolit 7012 05, trochę jaśniejszy od antracytu, ale go nie mają w ofercie. Najchętniej pomalowałabym na coś około RAL 7037.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem, może ktoś z foumowiczów miał już taki sam problem a może po prostu znajdzie się osoba, która będzie w stanie mi coś doradzić.

Jesteśmy z mężem na etapie budowy (w przyszłym tygodniu dopiero będzie strop). Jeszcze przed rozpoczęciem budowy zapatrując się na sąsiadów, zaplanowaliśmy jako ochronę antywłamaniową rolety zewnętrzne. W związku z tym roztropnie powiększyliśmy sobie otwory okienne tak aby schować skrzynki roletowe zintegrowane z oknem.:(

Dziś już wiem że szyby antywłamaniowe są po prostu tańsze (a żyłam w przeświadczeniu sprzed kilku lat że to nieosiągalny luksus), poza tym mając takie szyby nie będę dawać sygnału wszystkim że nie ma nas w domu, poza tym będę mogła mieć kwiaty (pod roletami niekoniecznie)>

Proszę doradźcie , jak teraz wypełnić te dziury, żeby okna po zamontowaniu były stabilne, czy to się w ogóle da zrobić???:(:(:(

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie , jak teraz wypełnić te dziury, żeby okna po zamontowaniu były stabilne, czy to się w ogóle da zrobić???:(:(:(

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam

K.

 

Zrobić na budowie można prawie wszystko, tylko czy to się opłaca? Nie lepiej powiększyć nieco wymiary okien na wysokości? Jakoś te 20 cm da się przeżyć. Że większe to droższe? Pomniejszanie otworów też coś tam będzie kosztowało. Kłopot z drzwiami balkonowymi? Może naświetle? Itd. itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie , jak teraz wypełnić te dziury, żeby okna po zamontowaniu były stabilne, czy to się w ogóle da zrobić???:(:(:(

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam

K.

 

Zrobić na budowie można prawie wszystko, tylko czy to się opłaca? Nie lepiej powiększyć nieco wymiary okien na wysokości? Jakoś te 20 cm da się przeżyć. Że większe to droższe? Pomniejszanie otworów też coś tam będzie kosztowało. Kłopot z drzwiami balkonowymi? Może naświetle? Itd. itp.

 

Pozdrawiam

 

:) i bez tego są spore , ale dzięki za radę, nie wiem czy tak się nie skończy

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie , jak teraz wypełnić te dziury, żeby okna po zamontowaniu były stabilne, czy to się w ogóle da zrobić???:(:(:(

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam

K.

 

Zrobić na budowie można prawie wszystko, tylko czy to się opłaca? Nie lepiej powiększyć nieco wymiary okien na wysokości? Jakoś te 20 cm da się przeżyć. Że większe to droższe? Pomniejszanie otworów też coś tam będzie kosztowało. Kłopot z drzwiami balkonowymi? Może naświetle? Itd. itp.

 

Pozdrawiam

No Panie Kolego TEST! Dopiero co pisałeś, że nie należy samodzielnie zmieniać wielkości i podziałów okien bo architekt wie lepiej a do tego może to być nawet naruszenie praw autorskich do projektu. A teraz taka porada :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie , jak teraz wypełnić te dziury, żeby okna po zamontowaniu były stabilne, czy to się w ogóle da zrobić???:(:(:(

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam

K.

 

Zrobić na budowie można prawie wszystko, tylko czy to się opłaca? Nie lepiej powiększyć nieco wymiary okien na wysokości? Jakoś te 20 cm da się przeżyć. Że większe to droższe? Pomniejszanie otworów też coś tam będzie kosztowało. Kłopot z drzwiami balkonowymi? Może naświetle? Itd. itp.

 

Pozdrawiam

No Panie Kolego TEST! Dopiero co pisałeś, że nie należy samodzielnie zmieniać wielkości i podziałów okien bo architekt wie lepiej a do tego może to być nawet naruszenie praw autorskich do projektu. A teraz taka porada :o :o :o

 

No tak... kurczę przyjdzie mi "korbować" codziennie te rolety i kupić sztuczną roślinność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, podaj mi namiary na te firmy,

Najzwyczajniej w świecie wpisz w google:

"okna drewniano aluminiowe"

Mogłeś jeszcze uprzejmiej, np. "polecam wujaszka Google" :evil:

Rzecz w tym, że wśród tych okien nie ma ciepłych, producenci nawet nie raczą podać współczynnika przenikania ciepła dla profilu, bo nawet im do głowy nie przyjdzie by się tym interesować, oferują tylko pakiety dwuszybowe itd.

Po prostu nie masz takich namiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie masz takich namiarów.

Wybacz Basiu ale tego typu "podpuszczanie" to się stosuje w piaskownicy i w zasadzie powinienem cię zignorować więc proszę przyhamuj troszkę...

 

Pierwsza firma jaka przyszła mi na myśl to Adpol a zaraz potem Sokółka, która ma w ofercie prawdopodobnie najcieplejsze okna drewniane. Ciepłe okna (Galux) robi też Urzędowski ale nie potrafię odpowiedzieć czy posiada do nich nakładki aluminiowe. Jak więc widzisz oferta jednak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Profil Exclusive

Kolor średnio szary - wiem, nie mają :( , albo jasny - srebrnoszary albo bardzo ciemny - antracyt.

Jest nawet renolit 7012 05, trochę jaśniejszy od antracytu, ale go nie mają w ofercie. Najchętniej pomalowałabym na coś około RAL 7037.

nie ma z tym problemu - problem jest jeden - czas wykonania takich okien w dowolnym dostepnym na swiecie renolicie i dodatkowa za niestandardowy kolor doplata - cirka +10% - oczywiście mówimy tu o producencie ktorego tak nie lubisz :lol:

masz jeszcze

lichtgrau 7251.05;

achatgrau 7038.05;

grau 7155.05;

antrazitgrau 7016.05 - i bynajmniej nie jest to antracyt tylko w miare ciemno szary

Cos masz doczynienie z niedouczonymi sprzedawcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Super, podaj mi namiary na te firmy, bo jak kiedyś się interesowałam, to owszem robią, ale za zupełnie absurdalne ceny i parametry dużo gorsze od zwykłych okien. Szukam by było około 0,8 na całe okno ( Internorm do 0,68 ). Nie gloryfikuje tej firmy, ale niestety u nas naprawdę ciepłe okna traktowane są jak fanaberia, a na zachodzie jak norma.

nie wiem skad taki Twoj stosunek do Inwestorow i nas. Moze za dlugo bylas na zachodzie by tak mowic nikt nie traktuje cieplych okien jako fanaberie

nikt nie traktuje domow pasywnych jak fanaberie

ale tez nikt nie bedzie za Ciebei calej pracy odwalal - masz google a w nich wszystko czego szukasz - zreszta bwojtek juz namiary ci podal

nie ma pojecia wspolczynnik k na cale okno gdyz nie ma jednakowych okien - no chyba ze masz jeden wymiar akurat zgodny z oddanym przez firme I oknem do badan

Dzwoni tylko w ktorym uchu?

Masz Aluplasta Ideal 6000 - idealny do domow pasywnych z szyba 0,7 - schodzisz ponizej 0.9

Masz MS

Masz SChuco Si-82 wszystko profile o k poniżej 0,9 ale tez nie do końca bo okienko 60/60 bedzie mialo ponad 1,0

mozesz pojsc jeszcze dalejzamiast pakietow trzyszybowych k=0,7 poszukać producenta ktory zastosuje szyby heatmirror i wstawic k=0,4

Masz duzo kasy - mozesz wszystko - oby tylko nie okazalo sie ze wentylacje masz grawitacyjna zamiast reku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Super, podaj mi namiary na te firmy, bo jak kiedyś się interesowałam, to owszem robią, ale za zupełnie absurdalne ceny i parametry dużo gorsze od zwykłych okien. Szukam by było około 0,8 na całe okno ( Internorm do 0,68 ). Nie gloryfikuje tej firmy, ale niestety u nas naprawdę ciepłe okna traktowane są jak fanaberia, a na zachodzie jak norma.

nie wiem skad taki Twoj stosunek do Inwestorow i nas. Moze za dlugo bylas na zachodzie by tak mowic nikt nie traktuje cieplych okien jako fanaberie

nikt nie traktuje domow pasywnych jak fanaberie

ale tez nikt nie bedzie za Ciebei calej pracy odwalal - masz google a w nich wszystko czego szukasz - zreszta bwojtek juz namiary ci podal

nie ma pojecia wspolczynnik k na cale okno gdyz nie ma jednakowych okien - no chyba ze masz jeden wymiar akurat zgodny z oddanym przez firme I oknem do badan

Dzwoni tylko w ktorym uchu?

Masz Aluplasta Ideal 6000 - idealny do domow pasywnych z szyba 0,7 - schodzisz ponizej 0.9

Masz MS

Masz SChuco Si-82 wszystko profile o k poniżej 0,9 ale tez nie do końca bo okienko 60/60 bedzie mialo ponad 1,0

mozesz pojsc jeszcze dalejzamiast pakietow trzyszybowych k=0,7 poszukać producenta ktory zastosuje szyby heatmirror i wstawic k=0,4

Masz duzo kasy - mozesz wszystko - oby tylko nie okazalo sie ze wentylacje masz grawitacyjna zamiast reku :lol:

 

Od końca:

Wentylacje mamy (w projekcie) mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Kasy za dużo nie mamy.

Profile PCV w/w znam, ale dyskusja była o pasywnych drewno+alu.

 

Namiary od bwojtka - żaden nie jest trafny: - Urzedowski robi dość ciepłe okna ale nie z alu, tylko drewniane. Adpol, Sokólka - mają w ofercie okna drewno+alu ale zwykłe, robią też ciepłe, ale samo drewno.

Zauważyłam, że mężczyźni zwykle nie potrafią przyznać się, że czegoś nie wiedzą albo nie mieli racji, zwłaszcza kobietom. I bardzo lubią je z wyższością pouczać w banalnych sprawach technicznych, zakładając że każda jest głąbem.

 

Budujemy i mieszkamy w Polsce, niestety to z życia wzięte, że głównie na forum Muratora i w czasopismach budowlanych jest zrozumienie dla energooszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...