Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko słodyczy ty moja o tę nieszczęsną okleinę najbardziej się bałam że mi będzie odchodzić lub wypłowieje po roku dwuch a gwarancja tylko 5 lat dzięki:*

Hehe, a jak przez moment w swojej "karierze" miałem zadanie sprzedawać profile okienne z PCW dobrej, polskiej firmy to w ściągawce w kolumnie gwarancja był zapis: profile w okleinie - gwarancja 1 rok..

Nie wiem z czego to wynikało, ale mogę potwierdzić - na kilkunastoletnich oknach które oglądałem lub demontowałem nie było żadnych problemów z okleiną, no może jedynie z naroży ulotnił się kolor maskującego zgrzew "flamastra". Chociaż naniesienie korekty po czasie jest dziecinnie proste.

Co nie znaczy że nie trzeba rozsądnie wybierać swojego producenta.

Jareko, zaręczysz za każdą okleinarkę w kraju? Szczególnie taką, która stoi w naprędce zaimprowizowanym pomieszczeniu? Bo ja nie. Wystarczy nieodpowiednia temperatura profili i już oklejanie może się nie udać.

 

Wielu jest chętnych rozwój firmy a kupienie odpowiedniej linii nie musi kosztować majątku - gorzej z infrastrukturą - firmy inwestują w sprzęt, a okna i profile leżakują pod gołym niebem (praktycznie w większości firm).

To tak jak z ludźmi - stać na piękne auto, ale na garaż już nie zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, przeoczyłem całą stronę dyskusji :

Internorm to nr 1 w Europie pod względem wielkości sprzedaży (przynajmniej jeszcze 3-4 lata temu).

Firma produkująca profil Avangarde to nr 1 pod kątem wilekości sprzedaży w Polsce (tak tak.., to prawda, rządzi u nas najniższa cena)

To jedyne podobieństwo.

 

Internorm zarzuca rynek nowymi rozwiązaniami. W Polsce podobną tendencję chyba wykazuje Adpol. Szukają najlepszej drogi - ważane że próbują, dzięki temu rynek się rozwija. Urzędowski robi rzeczy "proste" technicznie, ale wymagające wysokiego rozwoju parku maszynowego i ludzkiego zaangażowania. Za to jako jeden z pierwszych zrobił Galuxa (proste rozwiązanie) i wielu go próbuje naśladować tworząc swoje szerokie, pasywne profile (Sokółka, Włoszczowa i inni). Łatwo jest kogoś naśladować. Ważne jest mieć styl ( i klasę .. )

Z ciekowostek powiem, że widziałem w 2004r. polskie okno o grubości ram 11cm. Nie weszło do produkcji. Chyba nie było potrzeby..

 

Aha, Jareko - będę bronił drewna - wewnątrz na oknach lakier zachowuje się praktycznie tak, jak na podłodze - jesli nie chodzisz po nim w butach pełnych piachu, to i po 20 latach sie nie zniszczy.

A modrzew na okna? Zdaje mi się że ma za dużo sęków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Kolego TEST! Dopiero co pisałeś, że nie należy samodzielnie zmieniać wielkości i podziałów okien bo architekt wie lepiej a do tego może to być nawet naruszenie praw autorskich do projektu. A teraz taka porada :o :o :o

 

No Panie kolego bwojtek widzę, że to Pana cieszy jak Pan może swoje 3gr do każdego tematu dorzucić. Ja tylko proszę byś zawsze Pan doczytał, pomyślał, a potem za pióro chwytał. Czy ja napisałem, że nie należy konsultować takiej zmiany z projektantem, szczególnie jeśli rolety były elementem projektu? Nie napisałem. Pan, panie kolego coś więcej wie o zawartości tego projektu, o dotychczasowych poczynaniach i pytaniach inwestorów, o ich zamiarach i świadomej chęci naruszenia przez nich praw autorskich? Panie kolego, Pan już wie, że zmiana wysokości okien w tym projekcie wiąże się ze zmianą podziałów kwater okiennych? Nie wie Pan? Tak myślałem. Nie po raz pierwszy zresztą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Szanujcie Forumowiczow

tego typu teksty Panie Test polecam na http://www.oknonet.pl

Tu jednak obowiazuja inne - bardziej kulturalne - zasady wiec.... dajcie sobie spokoj - ok?

Taak, te prywatne docinki nie są dla ogółu zbyt smaczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKA tutaj poczytała,

i tak sobie napisała

-"wszystkie waśnie,kłótnie,swary

przyganiają Nam przywary!

kto chce wchodzić na te "fora"

-pożyteczne muratora

niech kulturę ma i szacunek,

bo to forum wizerunek!

i tak mi się napisało,

by WAM miło się czytało :wink: :D

 

 

 

a teraz dalej o oknach.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan już wie, że zmiana wysokości okien w tym projekcie wiąże się ze zmianą podziałów kwater okiennych? Nie wie Pan? Tak myślałem. Nie po raz pierwszy zresztą.

A jak nazwać propozycję dodania naświetli nad balonami?

Może zacytuję dla ścisłości:

Kłopot z drzwiami balkonowymi? Może naświetle?

Więc po co te osobiste wycieczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie projektowania domu i mam juz dylemat z oknami.Chcialabym miec duze przeszklenia na dwoch scianach salonu ale jestem leniem i wolalabym wybrac okna z PVC (nie usmiecha mi sie ich malowanie).Juz doczytalam ze niestety o HS w PCV przy szerokich przeszkleniach moge zapomniec wiec teraz zastanawiam sie jaki podzial okien bedzie najladniej wygladal i bedzie praktyczny.

Mozecie mi doradzic czy okno o szerokosci 315 m (wys maks 2.20lub 2.30 )moge podzielic na 3 skrzydla po 105 m z czego 2 bylyby witryna a jedno otwieralne?Czy takie skrzydlo nie bedzie zbyt ciezkie?A moze mozna w takiej szerokosci zrobic przesuwke?

Czy witryny okienne w PCV sa tez ograniczone jakimis wymiarami?(tego nie doczytalam :oops: )Chodzi mi o okna przynajmniej jednostronne w kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie projektowania domu i mam juz dylemat z oknami.Chcialabym miec duze przeszklenia na dwoch scianach salonu ale jestem leniem i wolalabym wybrac okna z PVC (nie usmiecha mi sie ich malowanie).Juz doczytalam ze niestety o HS w PCV przy szerokich przeszkleniach moge zapomniec wiec teraz zastanawiam sie jaki podzial okien bedzie najladniej wygladal i bedzie praktyczny.

Mozecie mi doradzic czy okno o szerokosci 315 m (wys maks 2.20lub 2.30 )moge podzielic na 3 skrzydla po 105 m z czego 2 bylyby witryna a jedno otwieralne?Czy takie skrzydlo nie bedzie zbyt ciezkie?A moze mozna w takiej szerokosci zrobic przesuwke?

Czy witryny okienne w PCV sa tez ograniczone jakimis wymiarami?(tego nie doczytalam :oops: )Chodzi mi o okna przynajmniej jednostronne w kolorze

lekkie poplątanie z pomieszaniem

HS to właśnie drzwi unoszone-przesuwane zarazem, prawie bezprogowe i one realnie sprawdza sie tylko w aluminium

HKS to uchylno-przesuwne z progiem ok 8 cm wynikającym z pozostawienia oscieznicy i one w drewnie, alu i PVC spokojnie sie sprawdza. W nicha maksymalny ciężar skrzydła to 120-150 kilo wiec spokojnie skrzydlo do 147 cm szerokości wykonać można - ograniczeniem szerokości sa tylko okucia

Maksymalna wysokkosc w PVC to 2500

ZAs co do witryn - tak naprawdę ograniczeniem jest szyba a nie profil i zdrowy rozsadek

Stosowanie ponad 3 mkw powierzchni okna - może i ładnie wygląda ale.... nie dość ze niebezpieczne w trakcie eksploatacji to w przypadku pęknięcia szyby kosztowne w wymianie. Powyżej 3mkw tez można szyby wykonać ale już ze innego szkła - grubszego, hartowanego badz klejonego i tu koszta rosną lawinowo

Przy pewnych rozwiązaniach nie można zastosować szkła termofloat tym samym należy zapomnieć o k poniżej 1,6

A musicie o jednym wiedzieć - gwarancja NIE OBEJMUJE pekniecia szyby po zamontowaniu i w trakcie eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki jareko-liczylam ze odpowiesz :oops:

Ten prog 8 cm chyba jest niezbyt wygodny i przy malych dzieciach raczej niebezpieczny-wiec odpada.

Troche nie zrozumialam o tych witrynach.Myslac o witrynie mialam na mysli jedno cale przeszklenie osadzone w scianie NA STALE o wymiarach np 150 szer na 220 wys.Czy o takim oknie mowiles ze moze byc niebezpieczne czy chodzilo Ci o okno w takich rozmiarach ale ruchome?

Jeszcze jedno pytanko:Czy podzial po 105 cm na 3 kwatery jest wg Ciebie dobry?Istnieje jakis ideal podzialu okien? :wink: W jakich granicach trzeba sie liczyc z kosztami takich przeszklen?plus-minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko chodzilo mi o potkniecia-moje mlodsze dziecie wlasciwie nie chodzi tylko ciagle biega wiec taki wystajacy prog .......no sam wiesz.

HS mi sie podobaja ale to malowanie drewna juz duzo mniej.Chyba ze dobralabym idealnie kolor i reszte okien (oprocz balkonowego) zrobilabym w PVC :)

Dalej nie wiem co z ta nieszczesna witryna i jaki ewenualnie zrobic podzial otworu okiennego.W projekcie jest szerokosc 315 a drugiego gdzie chce wstawic witryne 255 ale moge to jeszcze pozmieniac.Oprocz malowania obawiam sie tez ceny takich okien drewnianych :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS w drewnie? powodzenia

Ja juz milknę bo dalsze porady mijają sie z celem

Zapraszam do Grodziska Maz - klient może pozwoli Ci je dokładnie sobie obejrzeć - masz tu do oględzin dwa drewniane HS po roku

Może do czorta w końcu zaczniecie myśleć przed faktem a nie po? I słuchać sie ludzi co w dobrej wierze Wam tu służą pomocą?

Rece opadają - spadam stad na dziś bo powiem za dużo

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko nie denerwuj sie-tepa ze mnie baba i zle zrozumialam.PRZEPRASZAM :D Teraz juz kumam -sa jeszcze aluminiowe :oops:

Wlasnie mysle przed faktem i dlatego tak namolnie pytam o te duze przeszklenia.Twoje porady sa naprawde cenne i uwierz ze nie po to pytam zeby pozniej zrobic po swojemu tylko aby wybrac jak najlepiej.Moze Cie zirytowalam taka infantylnoscia w temacie ale ja jestem raczkujaca w tematach budowalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internorm jest firma, ktora byc moze produkuje moze i najlepsze okna w Europie. Lecz niestety nie ma na te okna ani jednej Aprobaty Technicznej ani tez zadnego badania na zgodnosc z norma PN-EN 14351-1:2006. Nie ma tez zadnego certyfikatu czy deklaracji zgodnosci. Moga to byc okna jak mercedesy, jak lexusy. Ale brak dopuszczenia do obrotu i stosowania wyklucza te okna z rynku. kazdy inspektor nadzoru budowlanego takie okna dyskwalifikuje. Prawo jest prawem i trz je przestrzegac.

30 lat gwarancji n funkcjonowanie okna to pic na wode i fotomontaz. na szyby jest dawana gwarancja na DWA lata, na okucia na TRZY lata.

Internorm moze i ma ciekawe rozwizania - ale takie podobne ciekawe rozwiazania sa juz na polskim rynku od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS w drewnie? powodzenia

Ja juz milknę bo dalsze porady mijają sie z celem

Zapraszam do Grodziska Maz - klient może pozwoli Ci je dokładnie sobie obejrzeć - masz tu do oględzin dwa drewniane HS po roku

Może do czorta w końcu zaczniecie myśleć przed faktem a nie po? I słuchać sie ludzi co w dobrej wierze Wam tu służą pomocą?

Rece opadają - spadam stad na dziś bo powiem za dużo

dobranoc

Jareko, nie jest w porządku, że tak dyskwalifikujesz pewne produkty na podstawie bubla który do Ciebie trafił "na poprawki". Bez własnych, stałych doświadczeń z montażu nie można właściwie ocenić produktu.

Hs jest stosunkowo nową rzeczą, wykonywaną bardzo indywiduanie i nie każdy producent potrafi je wykonać prawidłowo. Nawet dla dobrej firmy która je robi w miarę systematycznie może być to kwestią rzemiosła, które każdorazowo jest tylko ręczną pracą, przede wszystkim stolarzy.

Do tego naważniejszy jest tu stabilny, prawidłowy montaż. Nawet bardziej niż w innych oknach, bo nie ma tu regulacji która mogłaby zgubić błędy montażowe.

Z żadnym z moich Hs-ów nie mam problemów, szczególnie technicznych. Montuję je dopiero od 3 lat ale nawet jako drobny sprzedawca w niedużym mieście mam zamontowaną przez siebie sztukę powyżej 6m długości.

Nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...