Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dlatego ja mam okna jedne z najdrozszych. Wiadomo ze jako handlowiec lepiej jest sprzedawac okna tanie niz drogie. Ale to jakas paranoja - okna kupuje sie raz w zyciu - samochod co 5 lat mniej wiecej. Jak Polak kupuje okna to najtansze i slabe. jak kupuje samochod to najbardziej wypasiony.

Co do Dobroplastu to zweryfikuje go w koncu rynek - wystarczy kilka nieodebranych wiekszych robot i sa ugotowani. Albo poprawia jakosc. Albo tez przeinwestuja - tacy tez byli.

Duze firmy padly z powodu zlej jakosci - nieprzestrzegania zasad produkcji. dajmy Dobroplastowi szanse - niech sie poprawi.

Butzbach - w sumie sie dziwie ze tak powazna firma nie potrafi usunac takich bzdetow montazowych.

Taka sobie plotka. Co do cen to Dobroplast ma problemy z US - zatrudnial na czarno ludzi na samozatrudnienie w piatki, soboty i niedziele po 12-16 godzin - stad byly te niskie ceny. Ale czy mu cos zrobia - jak to najwiekszy pracodawca na Podlasiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwcia, otworki po kornikach mają co najmniej 4-5m mśrednicy. Ty pewnie masz jakieś 1-2mm dziurki po jakiś innych zyjątkach. I pewnie dwie - trzy sztuki na ramiaku? Zapewniam Cie że nie ma tam życia ;) inna sprawa że mimo iż je chyba dopuszcza Polska Norma to dobry producent nie powinien ich wypuszczać. A dobry montażysta zawoskować lub zalakierować.

A swoją drogą? To chcesz sie zemścić na Producencie czy raczej załatwić dobrze sprawę?

Możesz mi przysłać fotki (prywanie), bo rozeschniętych drzwi nigdy nie widziałem?

Jak sobie dokladnie obejżysz okna, to zrób fotki (ew. wczesniej zapros do siebie sprzedawcę), weź kartę gwarancyjną, kopię faktury i idź złożyć reklamację. I bądź cierpliwa, bo mało gdzie serwis jest wystarczająco szybki- no chyba że dealer potraktuje swoją pracę poważnie.

Aha, i powiedz że zrobiłaś wpis na forum - jak znam życie nie zyskasz sympatii obsługującej Cię strony sprzedającej ale może szybciej uzyskasz wizytę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja podpytam....

szukam pomysłu na wdrożenie u siebie w miarę szerokiej (jak dla mnie :)) połaci werandowej. Szerokiej czyli 3-4,5m (weranda ma 6m). W przypadku górnych widełek zapewne wspartej jakimś słupem pośrodku (rozmyślam z architektem). Chodzi o ładny widoczek więc nie za bardzo podoba mi się rozwiązanie w postaci cztero-elementowej ze względu na 3 pionowe upierdliwe słupki. Skądinąd to wieś i paradoksalnie pasuje mi tam kryterium 'mniej rezydencyjnych słupków, więcej czystego przeszklenia w pojedynczej połaci' (stosowane coraz częściej w nowoczesnych górskich chatach). Inne okna w domku prawdopodobnie bedą bezsłupkowe, w sporej części (dostępnej) fixy (tak jaka hipotetyczna połowa 'przesówki":).

Myślę że sensowniejszym rozwiązaniem będzie ten mniejszy zakres widełek (okolo 3,5) całości przeszklenia (czyli po 1,80 na sekcję) ale z przesuwaną jedną sekcją. Widzę że jest tu kilka osób posiadających nie tylko sprzedażowe doświadczenie ale i potencjał do korygowania takich jak ja :). Z przegrzebanych cenników pvc wydaje się byc najtańsze.

 

Aha troche detali na żer :).

- dom murowany z pustaka (adaptacja budynku gospodarczego),

- wysokość do sufitu min. okolo 2,70 (projekt powstaje)

- strona pd-wsch. Przeszklenie kryte częściowo werandą ale nastawiona na penetrację termiczną oraz wiatry (lekkie zbocze górki).

- Krycie werandą w pewnym stopniu niweluje potrzebę wysokiego okna (mysle ze 2,2-2,4 powinno byc ok)

- elewacja będzie w pionowym drewnie,

- w ogóle preferuję drewno (lubię)

- zależy mi na swobodnym przejściu na werandę (wiec odpada pojedyncza sekcja na 90cm :))

- zmienność temperatur w wnętrzu (ogrzewanie prąd + kominek)

- część budynku z tym przeszkleniem będzie stawiana od nowa wiec nadproża są tematem otwartym.

- nad przeszkleniem ma być docelowo ścianka kolankowa ok 150cm (być może dlatego wysuniemy to dolne werandowe okno)

- planowałem kiedyś rekuperator ale mając nieduże możliwości póki co będę miał piony wentylacyjne w każdym pomieszczeniu i kominek z wymuszonym nawiewem. W przyszłości może kotłownia. Piszę o tym bo może to ma znaczenie (czytałem coś o zawilgoceniach w temacie okien).

 

Z tego co przejrzałem to i inne fora to HS jest najoptymalniejszym rozwiązaniem.

Kwestia wyboru tego przeszklenia jest definitywna (kluczowa dla konceptu domku).

 

będę wdzięczny za opinie tudzież rady szanownych fachowców :)

 

pozdr.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co polecacie w sprawie okien narożnych?

Chodzi mi o to, czy lepsze będą profile narożne - jaki producent, czy też dwa zwykłe okna maksymalnie zbliżone do siebie w narożniku (zamiast cegieł\pustaków zbrojony słupek w narożniku domu).

Pod pojęciem "lepsze" rozumiem mniejsze starty ciepła, trudność wykonania no i oczywiście cenę.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korniki nie zeruuja w drewnie a jedynie pod kora - tak wiec w oknach drewnianych ich nie moze byc - te otworki [zapewne to jest meranti] to otwory po owadach jakiegos zagraniczniaka - norma nie dopuszcza otworow owadzich - nie powinno zatem ich byc - to jedynie kwestia estetyki - [widoczne sa z odleglosci pol metra] - z oknami nic nie bedzie sie dzialo - szpachlowanie odradzam bo wtedy bedzie to widoczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co polecacie w sprawie okien narożnych?

Chodzi mi o to, czy lepsze będą profile narożne - jaki producent, czy też dwa zwykłe okna maksymalnie zbliżone do siebie w narożniku (zamiast cegieł\pustaków zbrojony słupek w narożniku domu).

Pod pojęciem "lepsze" rozumiem mniejsze starty ciepła, trudność wykonania no i oczywiście cenę.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

To nie takie proste... Żelbetowy lub murowany słupek dobrze ocieplony z zewnątrz będzie raczej cieplejszy niż systemowy łącznik kątowy ale będzie znacznie szerszy! Czyli od strony estetycznej zazwyczaj lepiej wygląda łącznik systemowy. Trzeba też wziąć pod uwagę, że jeżeli w narożniku nie będzie podpory (słupek murowany) to znacznie masywniejsza musi być konstrukcja nadproża. Tym bardziej masywna im większa rozpiętość okien! Takie narożne nadproże musi być też fachowo wykonane - prawidłowo zazbrojone i wypoziomowane co jak widziałem w praktyce często się budowlańcom nie udaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za dokładnie opisalem swój problem :) ,

trzeba było napisać:

"Urzędowski jest świetny i chyba przymierzę się na jego przesuwke, co sadzicie? bo reszta firm jest podobno kiepska choć droga (no i mają dziurki w oknach)..."

:lol:

 

a swoją drogą informacja o narożniku jest dla mnie bardzo ważna wiec coś się jednak udało :) będzie narożnik.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę okien z Oknoplastu krakowskiego. Od cen cennikowych 34% upustu i 5% przy wpłacie całej kwoty z góry. To dobra oferta czy można jeszcze coś utargować? Wyceniałem pięciokomorowe, kolor orzech z zewnątrz.

Do kompletu zaproponowali bramę garażową Krispola za ok. 3tys. z montażem (segmentowa, ocieplona, orzech) oraz drzwi wejściowe stalowe KMT Plus (oczywiście orzech) 2tys. kompletne z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. A zatem lepiej będzie zostawić to tak jak jest i zwrócić uwagę na dobre wykonanie ocieplenia słupka:

 

http://lh4.ggpht.com/dudezm/SLxtTcsODXI/AAAAAAAAAoQ/7HI7zCKrpLE/s400/okno.JPG

 

A w elewacji wyglądałoby to tak:

 

http://lh3.ggpht.com/dudezm/SLxtvhNAQYI/AAAAAAAAAoY/2O34U455df4/s400/alter_ego_709_zoom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korniki nie zeruuja w drewnie a jedynie pod kora - tak wiec w oknach drewnianych ich nie moze byc - te otworki [zapewne to jest meranti] to otwory po owadach jakiegos zagraniczniaka - norma nie dopuszcza otworow owadzich - nie powinno zatem ich byc - to jedynie kwestia estetyki - [widoczne sa z odleglosci pol metra] - z oknami nic nie bedzie sie dzialo - szpachlowanie odradzam bo wtedy bedzie to widoczne

Nie dopuszcza? Kiedys "dobry handlowiec" mi mówił że może być 2 szt na mb ramiaka. Byl tak przekonywujący ( i bardziej doświadczony) że nawet uwierzyłem. Faktem jest, ze dobra firma powinna je lepiej wyłapywać na półproduktach.

Woskowanie - ja polecam, bo odpowiednio dobrne środki nie zostawią śladu i nawet z bliska ciezko sie bedzie ich doszukać. Ja w swojej skrzynce mam ponad 30 różnych kolorów a to tylko mała palteka do kilku kolorow okien które sprzedaję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy i chciałem sie przywitac. Pewnie jest do tego specjalne miejsce, pomińmy to. Strzałka.

Mam kilka pytań i prosze o wskazówki.

Ponizej moja "okienna elewacja"

 

http://img212.imageshack.us/img212/2847/oknaskan11xn9.jpg

 

Na lewa strone prosze nie patrzeć, okna będa jak pozostałe - sypialnia

Okna maja wymiary, odpowiednio od prawej

375/265 - kuchnia

500/265 - salon - wszytsko połączone - ponad 75 m^2, wysokosc pomieszcenia 320

Poczytałem troszkę i chyba taką wysokośc mi odradziciena na korzyść 240?

Druga sprawa to HS (jezeli dobrze rozumiem - drzwi przesuwane) i ich optymalna szerokosc (czytaj sensowna, uzytkowa, technicznie uzasadniona itd). W pokazanym podziale bedzie to około 115. Czy jest sens/mozliwosci zrobic podział na 3 częsći - skrzydło powyzej 150. Jaki zastosować materiał?. PCv najprawdopodobniej odpada. Czy jest sens robic tak ogromne skrzydło uchylne.

Pod koniec wrzesnia jadę z murami i musze mieć zwymiarowane otwory.

Okna zamawiał będe pod koniec roku, tak aby na wiosne były gotowe (około 50 m^2)

 

Za wszelkie sugestie i porady będę wdzięczny, ewent priv

 

pozdrawiam

Michał

 

sorki za duży obrazek :lol:, już poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, może inne pytanie:

Kogo z producentów drewnianych okien przesuwnych polecicie dla wymiarów okna brutto 3,5-4m ? (w tym mieszczą siędwie sekcje, stala i przesuwna) wysokiego na 2,2-2,4m

 

Mam na mysli firme ktora ma nakjleoszą relacje ceny do jakosci.

Marek, Urzedowski jak juz wiesz to zrobi. Zachwalac nie bede, bo dla mnie wybor okna drewnianego wymaga szeregu indywidualnych uzgodnien i tu gdzie jedna firma wypada slabo, inna moze byc rewelacyjna. Stad powstrzymuje sie od zdań że "ten i tylko ten produkt jest najlepszy"

Tym bardizej z HSami. To droższe rozwiazania i niektórzy mogą je jeszcze extra (droga) potraktowac.

Sprawdz Urzedowskiego (masz w swojej okolicy kilka salonow), popros o referencje z takimi duzymi HS`ami, zadzwon, sprawdz. Dobry wykonawca nie powinien mieć oporów przed podaniem telefonu do swojego Klienta.

A i inni tez robią HS`y. Jak robią to nie wiem, ale warto szukać i porownywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.

dziękuję.

Upieram sie na drewno ze wzgledu na wyczytaną w tym wątku (bodajże) termiczną rozciągliwość pvc no i caly domek to drewno. Znalazłem okno jakiegoś mniej znanego producenta pvc (3mx2,2m) w cenie 2,4k bez automatycznego docisku i 3,7 z automatem. Tyle że białe ( :cry: ) To są niskie,średnie, wysokie ceny? Nie robilem jeszcze wycen drzwi bo to dopiero etap projektu domku, ale cos czuję, że logika wskazuje iż powinienem :)

HS dlatego że to niższy próg, choc moze da sie po prostu podniesc podlogę i werandę (nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.

dziękuję.

Upieram sie na drewno ze wzgledu na wyczytaną w tym wątku (bodajże) termiczną rozciągliwość pvc no i caly domek to drewno. Znalazłem okno jakiegoś mniej znanego producenta pvc (3mx2,2m) w cenie 2,4k bez automatycznego docisku i 3,7 z automatem. Tyle że białe ( :cry: ) To są niskie,średnie, wysokie ceny? Nie robilem jeszcze wycen drzwi bo to dopiero etap projektu domku, ale cos czuję, że logika wskazuje iż powinienem :)

HS dlatego że to niższy próg, choc moze da sie po prostu podniesc podlogę i werandę (nie wiem)

E tam,

niski prog w HS wyjdzie dopiero przy wzorowej wspolpracy projektanta, budowlancow i wykonawcy stolarki.

By był niski prog (taka prowadnica ok 15mm) trzeba dobrze zgrac wymiary

(taras odpowiednio nizej niz podloga wewnatrz), dokladnie uzgodnione (i wykonane) wylewki i ostateczna grubosc podlogi oraz precyzyjne zwymiarowanie. Oczywiscie zawsze jakos tam bedzie, ale chcemy by bylo idealnie.

A HS to przede wszystkim inny mechanizm pracy. Skrzydla stoja rownolegle i nie trzeba ich wrzucac w jedną płaszczyzne. Podparte są na masywnym progu (który i tak warto dodatkowo wzmocnic) i jezdza tylko w swojej linni. Mechanizm podnoszono przesuwny (podobny do paleciakow z marketu na ktorych mozna przewiezc tonę cukru) pozwala na (w miarę)lekkie przesuwanie. Stąd mozna zrobic tak duze skrzydla (calosc nawet ponad 6m i mam wrazenie ze jest to tylko ograniczenie nie praktyczne, a nie wytrzymalosciowe).

Hs to przede wszystkim wygodne uzytkowanie.

I pewnie Jareoko powie ze same kłopoty, ale co zrobic. Kto żyje z poprawiania bubli moze nie mieć okazji widziec dobrego wykonania? Sorry Jareko, wiem że jestem złośliwy :wink: ale mimo różnicy zdan odbieram Cię z sympatią / w końcu od kogoś trzeba się uczyć?/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeetam jaka to złośliwość finlandia :) lubimy sie jak wszyscy w branży :lol: - kochamy sie jak bracia :) liczymy sie jak żydzi :)

forum jest po to by wymieniać sie doświadczeniami

Ty masz takie - ja mam inne zaś co do jednego jesteśmy zgodni - dla wielu montażystów, dla wielu (zbyt wielu) producentów HS to jak rajdy WRC - każdy Polak czuje sie mistrzem kierownicy ale sorki za wulgaryzm - sra po gaciach jak sie szybko wejdzie w zakręt a co dopiero jak pokonuje sie go w poślizgu kontrolowanym

Ale ciągle będę upierał sie przy tym ze HS wykonany w PVC to jedna wielka pomyłka i nikt mnie do tego nie przekona

oraz przy tym ze próg 6,5 cm to g... nie próg :) nawet dla osób niepełnosprawnych na wózku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...