Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:D czmirek - z tymi okuciami to masz rację. Ważniejszy jest producent - ale pozwoliłem sobie na odrobinę żartu - stąd te plusy

:D GEBAUER to porządna firma, wejdź na ich stronę internetową, nie wiem gdzie mają przedstawicieli

ROMB 2000 to polskie okucia - nie mam zdania wyrobionego - może czmirek podpowie

Słowińscy - nie znam ich produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Stal tytanowa - stosowana jest w ortopedii jako elementy stawów [takie części zamienne].

:D Z tymi okuciami to jest tak, że najważniejszy jest producent - powiniej je dawać w odpowiedniej ilości. A najgorsze są podróbki [niektórych elementów okuć] to dramat w oknach jak je można zchrzanić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maginda

Drodzy Forumowicze,

Muszę się podzielić z Wami swoim rozczarowaniem.

Od pewnego czasu skrupulatnie śledzę wypowiedzi na tym forum, przyswoiłam sporo informacji na temat okien i ich producentów. Wydawało mi się, że wybór będzie bardzo trudny, bo tylu producentów i taka konkurencja....

Tymczasem... poprosiłam o sporządzenie wyceny następujące firmy: M&S, Oknoplast, Dziadek i Goran (tę ostatnią nawet dwa razy, przy czym drugim razem mój mąż osobiście pofatygował się do ich salonu firmowego w Warszawie).

I co? I nic!!!!!!!!!!!!!!! Nie otrzymałam ani jednej wyceny!

Czuję się totalnie zlekceważona przez wydawałoby się porządne firmy.

Mam nadzieję, że nie spotka Was nic podobnego.

Pozdrawiam ciepło, choć zimowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maginda - ręce mi opadają do samej ziemi na takie traktowanie przez "poważne" firmy. Zadzwoń może do centrali np. firmy M&S - 59/8419610 i przedstaw problem. Podobnie można zadzwonoć do GORAN do Lublina. Czasem taki "ochrzan" działa jak dynamit - wysadza takiego "przedstawiciela" z branży.

Skąd w nich takie typowo socjalistyczne podejście do klienta - daleeeeeko nam do UNII. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maginda

Muszę uściślić moją poprzednią wypowiedź:

Skłamałam pisząc, że nie otrzymałam ani jednej wyceny.

Otrzymałam wycenę z M&S z Łomianek (przedstawicielstwo), tylko że ... na zupełnie inne wymiary okien!!! - np. prosiłam o wycenę okna 900x1200 a otrzymałam 865x1135 (nie pamiętam, czy były to dokładnie takie wymiary, ale chcę oddać "ducha" wyceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>MACO - ++++

 

A jak się mają te ++++ do np. Siegenia lub Roto?

 

(lukabuka)

 

Roto - +++++++++++++++++++++++++++++++++++

Siegenia - +++++

okucia bedace na naszym rynku sa porownywalne, ale kazda sroczka swoj ogonek chwali przerabialem juz ROTO SIGENIA WH AUBI.

Kazdy producent zachwal te na ktorych robi, kolega robil na ROTA czarnym ale dostal lepsza propozycje cenowa od WH ( 10% taniej ) i robi na WH. jesli dostanie lepsza propozycje na AUBI przejdzie na AUBI

ot i cala filozofia jakosci okuc . jesli okno jest dobrze wykonane bedzie dobre z kazdym okuciem.

z twojego porownania wynika ze ROTO jest 6 razy lepsze od SIGENI prosze tylko o 3 cechy w ktorych lepsze jest ROTO

 

Widocznie miałem doczynienia z podróbkami. Oczywiste jest że z punktu widzenia producenta najbardziej istotna jest cena, co nie zmienia faktu że są lepsze i gorsze, a widać to dopiero na wykonanym oknie, jak pracują. Prawdziwy Fachowiec z zamknietymi oczami powie jakie okucie wstawiono. :lol: (tak jak znawcy win po smaku i zapachu poznają jaki rocznik).

Okucia Romb mimo że należą do najtańszych mało kto na nich produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę uściślić moją poprzednią wypowiedź:

Skłamałam pisząc, że nie otrzymałam ani jednej wyceny.

Otrzymałam wycenę z M&S z Łomianek (przedstawicielstwo), tylko że ... na zupełnie inne wymiary okien!!! - np. prosiłam o wycenę okna 900x1200 a otrzymałam 865x1135 (nie pamiętam, czy były to dokładnie takie wymiary, ale chcę oddać "ducha" wyceny)

 

Droga Magindo.

Ja również miałem podobny problem - musiałem praktycznie b.ładnie prosić :o duże firmy-przedstawicielstwa w Krakowie o wycenę. Na szczęście znalazłem mniejszego, ale lepiej zorganizowanego producenta. / szerzej w moim poscie na stronie 15 /, gdzie całość załatwiliśmy na miejscu bez proszenia się o nic - bardzo profesjonalnie.

 

A z tymi wymiarami to jest tak: Ty podałaś np wymiar 900x1200 a oni przyporządkowali te wymiary do wymiaru"typowego", który jest zdecydowanie tańszy. I tutaj tkwi sedno sprawy...

W wielu firmach oferują wymiar "typowy" w niższej cenie, natomiast do okien nietypowych doliczana jest gdzieniegdzie b. wysoka marża.

Żeby przedstawić Ci atrakcyjną ofertę musieli "dopasować" twoje wymiary do wymiarów okien typowych.

 

W moim przypadku murarze troszeczkę zawalili sprawe, a mianowicie otwór na okno 1465 zrobili szeroki na 1540. Dowiedziałem się w firmach że to jest za szeroki otwór aby wypełnić szczeliny pianą /zostaje po 4 cm na strone/. Większość firm nie widziała innego rozwiązania jak zmniejszenie otworów i wstawienie okien typowych, w przeciwnym razie koszt takiego okna "dopasowanego" wzrastał o 10-30%. Ale niestety problemowe jest zmniejszenie otworu o 3-4 cm...

W firmie, w której zamówiłem produkują stolarkę na konkretny wymiar i nie rozróżniają okien na typowe i nietypowe - oczywiście mówimy o cenach. Ja podałem wymiary w murze a Wykonawca odjął sobie "luzy montażowe" i takie mi okna wykona w cenie okna "typowego" + jakieś 9zł :lol: za te kilka centymetrów dodatkowego materiału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maginda, wycenę dostałaś prawidłową, 900x1200 to wymiary otworu w murze, okno powinno być mniejsze. Firmy zwykle podają najbliższy wymiar standardowy.

 

nie do końca... przecież pisze "prosiłam o wycenę okna 900x1200 a otrzymałam 865x1135"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i nie znalazłam nic na temat Thermoplastu. Prawie zdecydowaliśmy się na pięciokomorowego Royala, okucia Winkhaus.

Coś wiecie na ten temat??

maje trzy grosze- jak ci nie popsuja montazu to bedzie ok.

 

mam royala z thermoplastu od stycznia 2000 roku. zero problemów, bardzo szczelne i ciepło-chronne. jedynie, co mogę polecićm, to zamówienie szarych uszczelek. rodzice, gdy kupowali okna (też royala z thermolastu) wybrali własnie tę opcję i są bardzo zadowoleni. uszczelki czarne bowiem sa kłopotliwe przy myciu okien - brudzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i nie znalazłam nic na temat Thermoplastu. Prawie zdecydowaliśmy się na pięciokomorowego Royala, okucia Winkhaus.

Coś wiecie na ten temat??

maje trzy grosze- jak ci nie popsuja montazu to bedzie ok.

 

mam royala z thermoplastu od stycznia 2000 roku. zero problemów, bardzo szczelne i ciepło-chronne. jedynie, co mogę polecićm, to zamówienie szarych uszczelek. rodzice, gdy kupowali okna (też royala z thermolastu) wybrali własnie tę opcję i są bardzo zadowoleni. uszczelki czarne bowiem sa kłopotliwe przy myciu okien - brudzą

 

zapomniałem się zalogować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę nie na temat, ale tutaj najłatwiej spotkać znawców tematu:

 

Czy są jakieś normy, a jeszcze lepiej czy ktoś umie powiedzieć z doświadczenia, jakiej wielkości okna prawidłowo doświetlą pomieszczenie.

Pytam, ponieważ mam problem. W salonie mam w projekcie tylko drzwi tarasowe (szt. 2) o wymiarach 200(szer)x251(wys). Mało kto chce mi takie drzwi zrobić (w sensownej cenie) i jeszcze roleta też wielka.

Chciałbym policzyć, czy 200x230 będzie OK.

 

Prosze o info.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D czmirek - z tymi okuciami to masz rację. Ważniejszy jest producent - ale pozwoliłem sobie na odrobinę żartu - stąd te plusy

:D GEBAUER to porządna firma, wejdź na ich stronę internetową, nie wiem gdzie mają przedstawicieli

ROMB 2000 to polskie okucia - nie mam zdania wyrobionego - może czmirek podpowie

Słowińscy - nie znam ich produktów

ROMB 2000 ja bym byl ostrozny na miejscu klienta okucje jest za "mlode"

zeby sie konkretnie wypowiedziec co do jakosci .

firmy zachodnie okucja robia od 30 -40 lat, Zlotow od ok. 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maginda

Paba (a może Pabo??), my również znaleźliśmy niewielkiego producenta, gdzie co prawda nie podjęto nas napitkami, ale obsłużono (wycena) bardzo szybko, sprawnie i fachowo. W przeciwnym wypadku byłabym załamana, bo moment wyboru zbliża się dużymi krokami.

A co do tej wyceny z M&S, to wiem, że wycenili mi typówkę, bo tak jest taniej a na moje zapytanie czy nie robią okien na wymiar już nie odpowiedzieli...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...