Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

W kategoriach dowcip miesiąca - nagroda.

Skrzynka czegoś dobrego dle tego kto:

- nie będzie "malował" okien drewnianych przez cały okres użytkowania,

- umyje szlauchem

- " przemaluje okna na inny niż pierwotny z zachowaniem fabrycznej jakości.

Pozdrawiam

tatko - dorzucam do tego cysternę C2H5(OH)

takiej bzdury juz daaaaaawno nie czytałem - po maksimum pięciu latach - zakładając ze tylko dwa razy w roku ten szlauch będzie w użyciu - będę miał kolejnego klienta który powie - Panie co za g... drewno teraz do okien dają ;)

 

To w kategoriach żartu, a poważnie wygląda to tak:

Dom w Łomiankach typu bliźniak w którym mieszka brat i siostra z rodzinami.

W 2007r. siostra wymienia okna na drewniane. Po roku (wrzesień 2008r.) brat decyduje się na okna pcv. Decyzja nie była podyktowana względami ekonomicznymi.

Pozdrawiam

 

producent okien w drewnie i pvc nie równy producentowi.

ja po 6 latach użytkowania okien pvc stopniowo wymieniam na drewniane !!!

 

Powód: profil skrzydła okiennego pvc na szerokości dolnej każdego skrzydła wygiął się TRWALE z powodu różnic temperatur zimową porą pewnego roku (mrozy po -20 stopni a w środku +22 ). Niestety, z powodu użycia tzw okucia lufcikowego (nazwa znana okniarzom) nie dało się zamontować docisków skrzydła.

 

Okno drewniane zostało zamontowne ze słupkiem ruchomym jednej z najlepszych firm w Polsce i bez zarzutu powierzchnia lakiernicza kantówki + sprawność okuć od 3 lat !!! Lakier Remmers + fugen kit na łączeniach kantówki (konieczny żeby nie gniło ale tylko najlepsi go stosują ).

 

PRAWDA JEST TAKA: technologie okien PVC, DREWNIANYCH, DREWNIANO ALUMINIOWYCH, ALUMINIOWYCH zostały opracowane w Niemczech przez o wiele lepszych inżynierów niż w Polsce.

Tajemnica leży po stronie WYKONAWCÓW TYCH OKIEN czyli FABRYK OKIEN i ekip MONTAŻOWYCH, które je montują w ościeżach polskich domów.

 

Pracuję w tzw branży stolarki otworowej i wiem coś na temat tzw polskiego upraszczania technologii okna czy drzwi. Myślę, że TYLKO 25- 35 % potencjału produkcyjnego i montażowego w Polsce spełnia bez zarzutu reżim technologiczny i montażowy przewidziany w niemieckich PROGRAMACH PRODUKCJI i MONTAŻU.

MYŚLĘ, ŻE KAŻDY Z PAŃSTWA ZROZUMIE dlaczego występują często SPORE różnice w TZW CENIE KOŃCOWEJ OKNA czy DRZWI na rynku w Polsce.

 

P.S. szcególnie budując dom z kredytu bankowego na 30 czy 40 lat nie powinno się inwestować w najtańsze produkty czy technologie. Powodem jest awaryjność elementów domu w skali tych 30 lat i konieczność kolejnych inwestycji w naprawę przedwcześnie zurzytego materiału. W tym czasie powinno starczyć środków finansowych na spłatę raty kapitałowo odsetkowej bo przy kolejnych inwestycjach w naprawę to na życie może nie starczyć i trzeba będzie dom sprzedać za pół darmo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swiadomosc tego ze dylemat nie musi polegac na:

- czy zamiast drogiej przesuwki w drewnie, kupic podobna, nieco wezsza ale tansza /ok 4k/w plastiku?

 

lecz moze /jeszcze szukam danych do decyzji/:

 

- zamiast za drogiej dla mnie drewnianej przesuwki /9-11k/ kupic duzego drwnianego fixa + w miare wygodne drewniane /szybowe/ drzwi rozwierne /w sumie moze sie uda za 4-5k/ ?

 

co myslicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....- czy zamiast drogiej przesuwki w drewnie, kupic podobna, nieco wezsza ale tansza /ok 4k/w plastiku?
chyba niestety nic nie zrozumiałeś ani z moich, Finlandii jak i Charliego wypowiedzi - to cholernie smutne ze tak trudno pojąć pewne - podstawowe rzeczy. Czy piszemy po chińsku ? ;) czy co? :lol:

- zamiast za drogiej dla mnie drewnianej przesuwki /9-11k/ kupic dużego drewnianego fixa + w miare wygodne drewniane /szybowe/ drzwi rozwierne /w sumie moze sie uda za 4-5k/ ?
szukaj - za te sumie znajdziesz znów jakiś badziew. dzieląc ten otwór na trzy możesz zrobić 1/3 fix szklony w skrzydle by wizualnie nie odróżniał sie od reszty zaś 2/3 jako dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem w PVC za ok 3000 netto i w zależności od wybranego profil jak i producenta 3500-4000 w kolorze, Do dobrego drewna dorzuć dodatkowo jakieś 2-3 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Myślę, że TYLKO 25- 35 % potencjału produkcyjnego i montażowego w Polsce spełnia bez zarzutu reżim technologiczny i montażowy przewidziany w niemieckich PROGRAMACH PRODUKCJI i MONTAŻU.

MYŚLĘ, ŻE KAŻDY Z PAŃSTWA ZROZUMIE dlaczego występują często SPORE różnice w TZW CENIE KOŃCOWEJ OKNA czy DRZWI na rynku w Polsce.

 

P.S. szcególnie budując dom z kredytu bankowego na 30 czy 40 lat nie powinno się inwestować w najtańsze produkty czy technologie. Powodem jest awaryjność elementów domu w skali tych 30 lat i konieczność kolejnych inwestycji w naprawę przedwcześnie zurzytego materiału. W tym czasie powinno starczyć środków finansowych na spłatę raty kapitałowo odsetkowej bo przy kolejnych inwestycjach w naprawę to na życie może nie starczyć i trzeba będzie dom sprzedać za pół darmo !!!

ale i tak nikt tych slow nie zrozumie

Charlie jak widać uczył sie na swoich błędach - i bynajmniej nie mowie o tym ze teraz montuje drewniane - gdyż moje plastiki maja już 16 lat i nic przy nich nie robie ale wśród innych dostępnych w tamtych czasach były jednymi z najdroższych dostępnych na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....- czy zamiast drogiej przesuwki w drewnie, kupic podobna, nieco wezsza ale tansza /ok 4k/w plastiku?
chyba niestety nic nie zrozumiałeś ani z moich, Finlandii jak i Charliego wypowiedzi - to cholernie smutne ze tak trudno pojąć pewne - podstawowe rzeczy. Czy piszemy po chińsku ? ;) czy co? :lol:

no chyba nie... :) ale tak bywa z rozumieniem czegoś na czym się nei znam :)

Zrozumiałem o tyle że:

- przesuwka w pvc nie ma sensu (być moze wąska np na 180cm ma, ale wąskiej nie chcę bo to wygląda troche komicznie (mam skojarzenei z kabina prysznicową), wole już zwyczejne drewniane drzwi - wybaczcie mi tą subiektywność)

- pvc miewa prześwity i przeciągi zależnie od temperatur, drewno nie

- drewno jest trwalsze (odpowiednio troskliwie traktowane)

- ogólnie już mam mętlik w głowie po takiej krytyce :)

- zamiast za drogiej dla mnie drewnianej przesuwki /9-11k/ kupic dużego drewnianego fixa + w miare wygodne drewniane /szybowe/ drzwi rozwierne /w sumie moze sie uda za 4-5k/ ?
szukaj - za te sumie znajdziesz znów jakiś badziew. dzieląc ten otwór na trzy możesz zrobić 1/3 fix szklony w skrzydle by wizualnie nie odróżniał sie od reszty zaś 2/3 jako dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem w PVC za ok 3000 netto i w zależności od wybranego profil jak i producenta 3500-4000 w kolorze, Do dobrego drewna dorzuć dodatkowo jakieś 2-3 tys

wkleje ten swoj otwór :) bo chcę pokazać ze zalezy mi na 1 przynajmniej szerokim przeszkleniu (skoro wycofam sie z 2 szerokich przesowki)

 

najpierw rzut

http://img148.imageshack.us/img148/6784/parterxj6.th.jpg[/img]

sciana

http://img398.imageshack.us/img398/1025/oknadrzwiib9.jpg

 

lewa strona obrazków jest czescia przez ktora widać górki, to ona jest najwazniejsza. Calosc obrazkow to powierzchnia plasko zadaszonej werandy. Widzicie tak naprawde sciane salonu od strony widokowej, tam za oknem jest kominek i fotele (będą)

 

oddzieliłem duzy fix od drzwi bo architekt naciska że musi tam byc wsparcie w pionie. Dodatkowo nei zalezy mi na tym zeby fix byl dosuniety do ziemi, bo podoba mi sie pomysł malego siedziska wzdluz okna (oczywiscie to pomysl tylko)

Aha, fixy moze mi stolarz robic lokalnie (zapewne dałby radę, moja szybe zespolona ubrac w ramę)

 

teraz to mi sie pewnie dostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myles okna woda ze szlauchu - chyba nie - wiec sie nie wypowiadaj - zaklada sie szczotke na dlugim kiju [rurze] do mycia samochodu - kupic mozna toto w OBI - puszcza wode i myje okna [na zewnatrz] bo po tej stronie najbardziej sie brudza.. szczegolnie okna wysokie i nieotwierane tak mozna myc - wyprobowane i sprawdzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myles okna woda ze szlauchu - chyba nie - wiec sie nie wypowiadaj - zaklada sie szczotke na dlugim kiju [rurze] do mycia samochodu - kupic mozna toto w OBI - puszcza wode i myje okna [na zewnatrz] bo po tej stronie najbardziej sie brudza.. szczegolnie okna wysokie i nieotwierane tak mozna myc - wyprobowane i sprawdzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myles okna woda ze szlauchu - chyba nie - wiec sie nie wypowiadaj - zaklada sie szczotke na dlugim kiju [rurze] do mycia samochodu - kupic mozna toto w OBI - puszcza wode i myje okna [na zewnatrz] bo po tej stronie najbardziej sie brudza.. szczegolnie okna wysokie i nieotwierane tak mozna myc - wyprobowane i sprawdzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myles okna woda ze szlauchu - chyba nie - wiec sie nie wypowiadaj - zaklada sie szczotke na dlugim kiju [rurze] do mycia samochodu - kupic mozna toto w OBI - puszcza wode i myje okna [na zewnatrz] bo po tej stronie najbardziej sie brudza.. szczegolnie okna wysokie i nieotwierane tak mozna myc - wyprobowane i sprawdzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie masz forsy na przesuwkę HS - świetny efekt byłby.

Ale tak to już jest w życiu inwestora :D

 

podobnie uważam :) choć to efekt głownie 'chcicy' :) ponieważ:

 

z plusów:

- prosty układ werandy=nowocześnie (to ważne w projekcie).

- wieksze jednolite przeszklenie/widok

- duża narożna ława i stół na werandzie

- duze wyjscie na werande bez poprzecznych skrzydeł drzwi w ciagu komunikacyjnym (idzie wewnątrz wzdluz sciany - dodalem rzut powyżej)

 

z minusów

- po otwarciu widok przez 2 szyby (duża czesc lata)

- brak siedziska przy oknie (zimą w słońcu na poduszkach to moze byc fajne)

- wymagana duża lub specjalna troskliwość

- więcej główkowania przy nadprożu (ewentualnie słupek na zewnątrz miejscu ruchomego)

- w razie jakiegoś problemu do wymiany analogiczny koszt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - nie dostaniesz :)

jednoskrzydłowe to mak 120 szerokości i to w profilu pośrednim - lepsze (czytaj - bardziej funkcjonalne) jest rozwiązanie z drugiego rysunku tj dwuskrzydlowe

 

te pojedyncze nie podobaja mi się o tyle że:

- to wyjscie na ogród i całą działkę wogóle, póki co tam dalej już nic nie ma, wolałbym jakieś wieksze 'otwarcie'

- mam wrażenie że to jest trochę anemiczne, jeśli w sposób nowoczesny nie styka sie w ramie z Fixem (też w ramie:)). Tylko wtedy taka wielka rama pod fix i drzwi to znów zapewne jakieś odatkowe koszty

 

z plusów:

- duży fix - spectacular view

- jedno skrzydło wewnątrz po otwarciu (zastanawiam sie czy te cholerne skrzydła musza sie otwierać do wewnątrz - do sprawdzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast tych blokowych podziałów lub wsiowych czyli fix + jednoskrzydło zrób chłopie 4 kwatery w tym dwie środkowe to dwuskrzydłowe drzwi na ruchomym słupku - skrzydła po otwarciu układają się na fixach.

 

Latem masz piękne wyjście na taras i elewację nowoczesną a nie taką jak wyżej opisałem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem ze mna polega na tym ze ja nie przepadam za slupkami, stad najpierw przesuwka, potem fix a to co proponujesz to ostatecznosc (zreszta proponowana przez architekta)

I moim zdaniem takie 4 czesciowe przeszklenie jest mniej nowoczesne a bardziej reprezentacyjne, rezydencyjne (dla mnie trochę miejskie). ale to imho.

Mi zalezy troche bardziej na oryginalnosci budynku przy zachowanniu klasycznego wiejskiego dwuspadu (bez zadnych lukarn itp). I nei bardzo pasuje mi w tym taki 4komorowiec. Bardziej juz wlasnei taki rekreacyjny (widok) orzesuw lub fix plus drzwi.

 

Wiem ze masz troche racje, bo ten maly fix + 2 komorowe drzwi skazuja fix na malizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Porsiłbym o sugiestie co do wyboru kombinacji producent/profil. Niestety ze względów finansowych skazany jestem raczej na średnią półkę,

 

Do wyboru mam:

Decuinick Zendow z WAFAM-u Świętochłowice

Ideal 4000 z IP-PLAST-u Toszek

Ideal 4000 ze Stollar-u Suwałki

Rehau od Peteckiego

Trocal od Bajcara

Cena okna zbliżona (+/- 100 zł)

 

I oferty droższe (raczej poza zasięgiem cenowym)

Oknoplast Kraków

Norma 2000

 

Będę wdzięczny za sugestie. Chyba, że ktoś zna i może polecić jeszcze coś innego z Zabrza lub okolicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

="oliwcia]

Widziałam dziurki po kornikach i były właśnie tych rozmiarów co na okne, jeżeli norma dopuszcza 2 na mb to ja ich mam z 8 i to blisko siebie !!! drewno to dąb i żałuję że nie wzięłam mahoniu bo jak wiadomo jakość drewna pogarsza się... co jest spowodowane właśni sztucznymi nasadzeniami i wiadomo chorobami i szkodnikami na takich plantacjach, a może egzotyk byłby lepszej jakości

I co najgorsze to mi się wydaje że wcześniej ich nie było, bo myłam okna i nakładałam mleczko to pewnie bym zauważyła.

A jeżeli chodzi o reklamę to napisałam że okna ładne ale moim zdaniem u takiego producenta nie powinno to się zdarzać szczególnie że te okna nie należą do najtańszych!!!

Raczej nie możliwe by robaki mogły przeżyć proces produkcji (hałas by je wypłoszył :wink: ) Wysyłaj reklamację, niech to zobaczy fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach dowcip miesiąca - nagroda.

Skrzynka czegoś dobrego dle tego kto:

- nie będzie "malował" okien drewnianych przez cały okres użytkowania,

- umyje szlauchem

- " przemaluje okna na inny niż pierwotny z zachowaniem fabrycznej jakości.

Pozdrawiam

tatko - dorzucam do tego cysternę C2H5(OH)

takiej bzdury juz daaaaaawno nie czytałem - po maksimum pięciu latach - zakładając ze tylko dwa razy w roku ten szlauch będzie w użyciu - będę miał kolejnego klienta który powie - Panie co za g... drewno teraz do okien dają ;)

 

To w kategoriach żartu, a poważnie wygląda to tak:

Dom w Łomiankach typu bliźniak w którym mieszka brat i siostra z rodzinami.

W 2007r. siostra wymienia okna na drewniane. Po roku (wrzesień 2008r.) brat decyduje się na okna pcv. Decyzja nie była podyktowana względami ekonomicznymi.

Pozdrawiam

Ten przypadek wcale nie jest oczywisty, do czego chyba dąży autor? Że niby drewno jest tak paskudne? Nawet w ten weekend pooglądałem sobie parę nieładnych okienek drewnianych. Daleko od estetyki, a pewnie za 2-3 lata będzie ból głowy jak przywrócić im świezy wygląd.

 

Mógłbym pokusić się o opis innych przypadków, gdzie sytuacja była dokładnie odwrotna, gdzie jest plastik, ale inwestor dalej decyduje się na drewno. I nie tylko dlatego, że będzie się ze swoim wyborem lepiej czuł.

Oczywiście powiecie, ze jak kupił buble to sam sobie winien, ale i w drewnie obowiązują te same reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Porsiłbym o sugiestie co do wyboru kombinacji producent/profil. Niestety ze względów finansowych skazany jestem raczej na średnią półkę,

 

Do wyboru mam:

Decuinick Zendow z WAFAM-u Świętochłowice

Ideal 4000 z IP-PLAST-u Toszek

Ideal 4000 ze Stollar-u Suwałki

Rehau od Peteckiego

Trocal od Bajcara

Cena okna zbliżona (+/- 100 zł)

 

I oferty droższe (raczej poza zasięgiem cenowym)

Oknoplast Kraków

Norma 2000

 

Będę wdzięczny za sugestie. Chyba, że ktoś zna i może polecić jeszcze coś innego z Zabrza lub okolicy.

Pozdrawiam

 

osobiście znam wyroby Peteckiego - profil REHAU jest tak jak Schucco produkowany na terenie Niemiec - NIE W POLSCE. Fabryka okien Petecki ma nowoczesny park maszynowy - polecam.

Innych nie znam ale moze jeszcze dla równowagi zrób próbę u przedstawiciela firmy Jezierski. To też producent mający w ofercie średnią półkę cenową.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję okien do domu i dostałem dwie porównywalne oferty. Jedna na Schuco, druga na profilach Gealan. Koszt obu podobny, różnica minimalna i teraz jestem w kropce.

Profile obu firm są zdaje się zbliżonej jakości, natomiast i tak montaż decyduje w dużej mierze o tym jak się okna sprawdzą. Stąd moje pytanie:

ofertę na Schuco mam z firmy Mark-Bud z Łomianek, a na Gealan z Profiplast'u w Warszawie. Czy ktoś spotkał się z tymi firmami? O Mark-budzie widziałem na forum jedną czy dwie pozytywne opinie, ale o Profiplaście niewiele można znaleźć.

 

Profiplast zaproponował wszystkie okna z szybami P2, natomiast w Mark-Budzie mam część P-2, a część O-2. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...