Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tak przy okazji, 1,1 czy 1,0 to jest pikuś w porównaniu ze sprzedawaniem 2,6 jako 1,0. Dwa float'y bez miekkiej powłoki bez argonu..

 

2,6 jako 1,0 :o

 

1,1 i 1,0 - zawsze sie czlowiek czegos uczy, chodzilo mi o pokazanie przykladowych "metod" zbijania ceny, szczegol schrzanilem, fakt :wink:

 

podobno sa jakies urzadzenia do sparwdzania "ciepla" szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchełku - nie wiem czy wiesz ale wszystkie komponenty do produkcji stolarki drewnianej są na dzień dzisiejszy na bazie wody.

Przykładem jest np firma REMMERS czy SIKKENS czołowi producenci lakierów do drewna i środków do jego ochrony.

Nowoczesne firmy producenckie w stolarce otworowej drewnianej dotrzymują reżimu technologicznego i standardów UE jeśli chodzi o OCHRONĘ ŚRODOWISKA NATURALNEGO. Min odpowiednie CERTYFIKATY ISO dają taką gwarancję wszystkim zainteresowanym !!!

 

Podważanie tych spraw w Twoim stylu uważam za NIEPOWAŻNE szczególnie w aspekcie Twojej funkcji czy zawodu.

 

Pozdrawiam

Te nowe trendy czy kierunki przychodzą z Brukseli - nie z ITB !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Finlandii - nie opisywanie / brak sygnatury o wysokości współczynnika "U" szyby na ramce dystansowej pomiędzy dwoma szybami uważam z punktu widzenia KLIENTA za NIEWIARYGODNY dla produktu. Dyskwalifikujący w.g MNIE szybę w tym przypadku jako produkt o określonych parametrach.

 

Nie rozumiem kompletnie tego - wszyscy inni producenci szyb zespolonych np PRESS GLAS , EFFECTOR podpisują się z pełną odpowiedzialnością pod swoimi wyrobami min na ramkach dystansowych. Wspólczynnik przenikalności cieplnej to podstawowy parametr dla danego wyrobu w przypadku ścian zewnetrznych.

wyobraź sobie, że kupujesz CEGŁĘ czy STYROPIAN i producent nie podaje U ściany z niej bo nie chce wywoływać plotek czy złego echa w stosunku do konkurencji :roll:

To jakieś jaja FINLANDIA :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchełku - nie wiem czy wiesz ale wszystkie komponenty do produkcji stolarki drewnianej są na dzień dzisiejszy na bazie wody.

Przykładem jest np firma REMMERS czy SIKKENS czołowi producenci lakierów do drewna i środków do jego ochrony.

Nowoczesne firmy producenckie w stolarce otworowej drewnianej dotrzymują reżimu technologicznego i standardów UE jeśli chodzi o OCHRONĘ ŚRODOWISKA NATURALNEGO. Min odpowiednie CERTYFIKATY ISO dają taką gwarancję wszystkim zainteresowanym !!!

 

Podważanie tych spraw w Twoim stylu uważam za NIEPOWAŻNE szczególnie w aspekcie Twojej funkcji czy zawodu.

 

Pozdrawiam

Te nowe trendy czy kierunki przychodzą z Brukseli - nie z ITB !!!

 

Pchełek - jestem pewien, że w PVC jest 100% CHEMII więcej niż w DREWNIE na dzień dzisiejszy. Ha,ha,ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Pchełek - jestem pewien, że w PVC jest 100% CHEMII więcej niż w DREWNIE na dzień dzisiejszy. Ha,ha,ha
Charlie, przychodzą tu totalni laicy i na podstawie pewnych naszych wypowiedzi wyrabiają sobie zdanie na wiele tematów związanych zarówno z budowaniem jak i materiałami do tego użytymi wiec taka wypowiedz jest jawna prowokacja

Gdzie masz te chemie? związaną w strukturze polimeru i wiązadeł cząsteczkowych :)

darujmy sobie te polemikę

Wiem skąd Twój uraz do PVC ale tez nie twórzmy tu batiali w stylu polemiki z lat 90-tych gdzie czujący parcie na rynek producenci okien drewnianych sporo głupot w sponsorowanych artykułach nawypisywali

drewno jest cacy

PVC jest cacy

Aluminium jest tez cacy

Co się komu podoba :) i na co go stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie Aluplasta Podręcznik Montażowy Okien i Drzwi z Tworzyw Sztucznych. Czy mogę przyjąć, że zasady w nim zawarte dotyczą wszystkich profili?

Ciekawe zatem, dlaczego kiedy pytam o montaż na listwę podprogową większość sprzedawców robi wrażenie, że nie wie o czym mówię.

I jeszcze jedno: wydaje mi się, że wzmocnienie w oknie Ideal 4000 poniżej 1 mm (wprawdzie profil zamknięty) to trochę za mało.

Do ścisłego finału wszedł Petecki, Stollar (podpadł cienkim wzmocnieniem) i AdamS (montaż - Elprim Tarnowskie Góry). Strasznie trudna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETECKI i ADAMS - trafiłaś w 2 dobre firmy. Rzuć monetą

:wink: trafiłEŚ

 

Monetą to nie będzie potrzeby. ;)

Czekam jeszcze na wycenę AdamS-a. Jeśli bedzie podobna do Peteckiego to zdecyduje odległość do dealera. Do AdamS-a mam 25 km a do Peteckiego 100 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impregnaty i lakiery na bazie wody - czyli rozpuszcalniki i resztki trafiaja do sciekow lub w atmosfere - taka sobie ekologia. Impregnaty sa szkodliwe - bo musza byc by zabezpieczac drewno od owadow i grzybow.

drewno to tez chemia w 100 % - celuloza, lignina, garbniki - to wszystko chemia.

Powiem wiecej - to tez polimer wielkoczasteczkowy podobnie jak PVC.

Podobnie jak PVC ma atomy wegla, tlenu, chloru, inee.

Utylizacja drewnianych okien to tylko ich spalenie - bezpowrotne zniszczenie. Utylizacja okien z PVC to ponowne ich wykorzystanie - wielokrotnre.

Co jest bardziej ekologiczne ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpytam o coś innego i wspólnego dla wszystkich tutaj :) wiec mam nadzieje nie wywołam sporu.

 

Są jakieś obostrzenia dotyczące wielkości okna dachowego ? mam na myśli szybę i jej obszar względem kąta nachylenia 45st (udźwignięcie śniegu itp)

Czy P4 to konieczność i od jakiego rozmiaru ?

Mam na myśli okno nieotwierane (fix) dostawione w dachu powyżej nad oknem w ścianie kolankowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od włamu to nie ma potrzeby aż takiej. To koniec polski gdzie ludzie raczej mają dylemat czy garaż na noc zamykać a dzieci mówią obcym dzień dobry na ulicy :) Niemniej fakt, pomimo braku kradzieży to zamykanie drzwi na noc stało się normą. Media robią swoje.

bardziej mi chodziło o obciążenia szyby wobec śniegu itp. O hartowanym czytałem, ale nikt jednoznacznie nie mówił że można/trzeba. Ale widzę że może wystarczyć. Jaki rozmiar tego hartowanego jest w tej połaciówce NAJLEPSZEGO DORADCY NA FORUM ?

A funkcja jedynie widokowa, bez otwierania (blisko balkonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBROPLAST NIE NIE NIE. Fatalna obsługa serwisowa - właściwie jej brak. Pomimo moich telefonów (po 1 miesięcznym umawieniu się na termin nikt nie przyjechał bez uprzedzenia) a na pisma nikt nie raczył odpowiedzieć. Olewają klienta na maxa. ODRADZAM WZYSTKIM. A chodziło o prostą regulacje okuć. OMIJAĆ TO FIRMĘ Z DALEKA. WEPCHNĄ TOWAR I DO WIDZENIA. GWARANCJA PRODUCENTA G... ZNACZY DLA NICH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...